D. Šķiezna. Dievs, deg mūsu valoda

imagesCAWW1JNYDievs, deg mūsu valoda!

23.02.2011.
Daina Šķiezna.

Kad Latvija dega posta ugunīs, Andrejs Eglītis lūdza un pārmeta: “Dievs, Tava zeme deg!”, un sekoja 50 Baigie gadi

Atguvām it kā brīvību un: “Dievs, deg mūsu valoda!” “Latvijas Avīzei” lasītāji lūdz palīdzēt latviešu valodai. Ciemalda Lūkina, pensionāre, rūgti raksta: “Nezāles aug ātri” (8. februāris). Agris Liepiņš, mākslinieks, brīdina: “Runāsim pa latviski. Cieti!” (12. februāris). Latvijas radio pārraida izmisīgo jauniešu (“VL”) aicinājumu Latvijas valsts skolās skolēnus skolot valsts valodā. Nu un? Jo atskan: “Počemu po latiški, čekā protokolus rakstīja krieviski, un visi saprata…”

Latvijas pārvaldnieki, akli un kurli, iztiek bez latviešu valodas, jo neviens nav tik akls kā redzēt negribošs, tāpat kā nedzird, ja negrib.

Pēc Saeimas vēlēšanām ietikušie Jēkaba ielas sēdekļos sāk ar “nodošanu”. No lapiņas gan lasījuši, ka zvēr Latvijā latviešu valodai. Kad pajautāju “nodošanas” cildinātājam žurnālistam, saņēmu izskaidrojošu atbildi: jūs esiet veca, valoda attīstās… uz jautājumu: vai švaukstisms, papagailisms, valsts valodas piemēslojums ar rupjībām un kropļojumiem ir valodas attīstība, atbildēja ar jautājumu: cik jums gadu?

Nacionālajā teātrī izrāde “Čīkstošais klusums”. Pieļauju, labi domāta, bet kāpēc ar rupjību un tabakas dūmu piedevu?

Sajūta, ka tikai A. Liepiņam rūp mūsu valoda, bet citi, sauktie par rakstniekiem, klusē vai arī drukā “attīstītā” valodā.

K. Ulmanis, 1934. gadā uzrunājot valsts darbiniekus, atgādināja: “Druva ir jākopj, tikai nezāles aug pašas. Un valoda ir tauta, un tauta ir valsts!” Vai tāpēc tagad Latvijā tā tiek nīdēta valsts valoda?

Uzjautrinoši ziņās dzirdēt, ka tāds un tādas ārvalsts valsts vīrs “nodevis” zvērestu, nevis devis vai zvērējis, stājoties amatā. Bet kas būtu, ja valsts vīrs uzzinātu, ka kaut kādas Latvijas ziņu dienestā sludina, ka viņš nodevis, tātad ir nodevējs, jau stājoties amatā. Nav gadījies dzirdēt, ka nodevējus godinātu un cienītu.

.===============================

LATVIJAS REPUBLIKAS TAUTAS TRIBUNĀLA “komentārs” par šo tēmu.

Jūdasu varza ar pretekli Daudzi priekšplānāKas tad ir tie, kuri dedzina šo (latviešu) valodu ? Vienmēr un vienmēr visur atduramies pie “nodot”, kas šajā rakstā ir labi un asprātīgi pateikts.

Foto: Daudze. Šis foto neprasa komentārus. Kāpēc viņš nebalsoja par latviešu valodu, ir ierakstīts šī kangara fizionomijā.

Un nodod neviens cits, kā paši latvieši. Katrai tautai ir savs atkritumu (mēslu) slānis. Šodien šie atkritumi, ar ārvalstu specdienestu palīdzību, ir “demokrātiski” ievēlēti Saeimā. Vēl nebija vēlēšanu rezultāti apkopoti, kad biedrenīte Āboltiņa paziņoja pirmo nodevības frāzi: “Mēs nedrīkstam atgrūst SC….”. Tātad, kārtējo reizi NODEVA latviešu vēlētāju- latviešu tautu. Trešajā februārī balsošanā Grozījumi Darba likumā” nepiekrita latviešu valodas lietošanai tādi “īstenie latvieši” no “VIENOTĪBAS” kā: Imants Viesturs Lieģis, Uģis Rotbergs, Edvards Smiltēns, Ilze Viņķele, Solvita Āboltiņa, Andis Caunītis, Atis Lejiņš, Klāvs Olšteins, Jānis Reirs, Ingrīda Circene…nerunājot jau nemaz par ZZS šmuli Gundaru Daudzi.

Kāpēc šie “īstenie” letiņi bija vienā “nometnē” ar tādiem mūsu tautas zvērīgiem ienaidniekiem kā: Kravcovs, Urbanovičs, Mirskis, Rubiks, Agešins, Kabānovs, Klementjevs……???

Juda lieģis

Foto: Kāds Lieģis, kuram esot savi “apsvērumi” šajā balsojumā. Laikam jau tie “savi apsvērumi” sakrīt ar Kabānova apsvērumiem ! Tu nožēlojamais emigrācijas pabira… .

Kāda pabira

Foto: Circenēviča.Vēl viena nožēlojama Kabānova piekritēja.

Kangars I. Viņķele

Foto: Kāpēc Ilze Viņķele balsoja pret latviešu valodu, komentārus neprasa, jo viņas vīrs un vīra brālis ir Maskavas DD savērvēti aģenti. http://tautastribunals.eu/?p=4169

Atbilde pavisam vienkārša, viņi nav tie, par kuriem uzdevušies. Viņi kalpo 4. maija kliķes DP, kura savukārt pilnīgi pakļauta Maskavai.

Dāmas un kungi, atcerēsimies šos pretekļu vārdus… !

Nav pretīgāka radījuma par nodevēju !!!===================================================

Un ko var teikt par tādiem, kuri pārdod pilsonību kriminālelementiem ?

Kravcovam pie pilsonības tikt esot “palīdzējis” kāds valmierietis Elmārs Kokins. To var secināt pēc šī komentāra:

embolis saka:
2011. gada 9. februāris 21.44 (Labot)
Tam kroplim Kravcovam pilsonība pārdeva Elmārs Kokins.
http://www.draugiem.lv/friend/?3974847
Kādreiz viņš bija Valmieras 5.vidusskolas skolotājs.

LRTT DRAUGOS LV aizsūtīja šāda satura vēstuli Elmāram Kokinam, bet atbildi nesaņēma:

Elmārs Kokins

Foto: Elmārs Kokins. Šo “kliedzošo” lietu demokrātiskā valstī izskatītu momentāli, un abus noziedzniekus, bez liekas ceremonijas, aizmestu aiz restēm.

Bet tas jums abiem stāv vēl priekšā !

Bet ir arī vēl kāds maziņš BET. Kravcovs ir ienaidnieks, bet jūs, Kokina kungs, esiet nodevējs…soda mēri drastiski atšķirsies… .

Labvakar Kokina kungs !

Vai tā ir taisnība, ka Jūs Kravcovam apstiprinājāt latviešu valodas prasmi ?
Ja tā ir taisnība, tad Jūs pēc Tiesiskuma atjaunošanas Latvijā, tiksiet sodīts par sabotāžu pret latviešu tautu un Latvijas valsti ! Sods par to būs visaugstākais- ar mantas un īpašumu atsavināšanu līdz radniecības desmitajai pakāpei.
Atlaides nebūs nekādas.
L. Grantiņš LRTT&H-86

Atlaides šiem “nodevības gļotām”, pēc Tiesiskuma atjaunošanas Latvijā, nebūs nekādas. ASM

LRTT 27.02.11

You may also like...

22 komentāru

 1. Talmuds saka:

  Alkohola ietekmē rakstītais tiek dzēsts.

 2. black_joker saka:

  Alkohola ietekmē rakstītais tiek dzēsts.

 3. Talmuds saka:

  Komentārs neatbilst tēmai.
  Dzēsts.

 4. nebūs saka:

  ”Ja cilvēks domā,ka sabiedrības vēsturiskajā virzībā ir vieta nejaušībai,tad viņš ir pilnīgs idiots.”(Cicerons)

 5. dentists saka:

  soda mēri drastiski atšķirsies… .
  kādām ir jābūt latviešu valodas zināšanām, lai četros vārdos būtu tik daudz kļūdu?
  Granting, vārds drastisks būtu attiecināms uz kaut ko jautru, līksmu. Iespējams, ka gribēji teikt drakonisks.
  Tu savā latviešu valodas nezināšanā jauc tādus jēdzienus kā humāns un humanitārs, lietišķs un lietisks, klintons un klitors, truba un caurule… Tā varētu turpināt.
  Nemaz nerunājot par to, ka Tev joprojām ir mīļi tādi izteicieni, kā “dotajā brīdī”, “pieņemt mērus”, arī “soda mēri” – tas viss joprojām no tava – davai, runāsim pa latviski!
  Nav jābūt filologam, lai saprastu, kādā valodā tu domā. Varbūt tava komunikācija ar Maskavu joprojām ir tik intensīva, ka krievu valoda tavā galvā nomāc latvisko?
  Granting, mācies dzimto valodu! Un nepiesārņo to! Viss sākas no valodas.

 6. A.Kalniņš saka:

  Tu dentist velti pūlies, šādi mēģinot atgrūst, vai atbaidīt no L.Grantiņa un viņa NESAVTĪGĀ darba latviskas Latvijas labā! Jo, mums ir vienalga, vai cilvēks nogurumā vai zāļu iespaidā pieļauj vienu vai kaut desmit kļūdas, mēs pēc viņu darbiem vērtējam, nevis Helsinkiešus un LRTT pēc dažām pareizrakstības kļūdām.
  Kāds labums no tavas pareizās valodas, ja tu tajā “pareizajā” valodā nodod latviešu tautu, noklusē, neatbalsti un neaizstāvi Latvijas intreses, bet gan aprej šos drosmīgos patriotus, kas nebaidas uzstāties pret tādu pretspēku, kas nīcina latviešus no austrumiem kopā ar rietumu cionistiem.

 7. Garāmgājējs saka:

  Tā vien liekas, ka Dentists ir neviens cits kā Borovkovs.Nu protams, ka tas ir sāpīgi, ja runā taisnību. Vienmēr, kad iet kādā rakstā runa par borovkovu, tā grāls un dentists ir kā saukts klāt.

 8. fuka saka:

  Garāmgājējs – vienalga, kaut vai Kabānovs vai Pliners, bet aizrāddījums par valodu vietā. Var pabrīnīties par prasmi saskatīt to, kā nemaz nav.

 9. Sigurds Graudiņš saka:

  Izlasi,pievienojies,pārsūti draugiem!

  Latvenergo tarifi- Latvijas iedzīvotāji PRET!

  Divdesmit neatkarības gadus valdības ir vedušas Latviju pa iznīcības ceļu.Viss ir ticis darīts nevis tautas,bet savu interešu labā.Likvidētas rūpnīcas,fabrikas,visas lielās ražotnes,jo tas ir bijis izdevīgi kādam,bet ne tautai. Pašreizējās valdības rīcība ir – darīt visu, ko prasa starptautiskie aizdevēji,kurus neinteresē tāda maza zemes pleķīša iedzīvotāju liktenis. Acīmredzot šie starptautiskie aizdevēji vēlas panākt pilnīgu Latvijas tautsaimniecības iznīkšanu,cilvēku izmiršanu vai emigrēšanu,tāpēc šobrīd tiek prasīts darīt visu tā, lai tas arī notiktu.Patreizējais lēmums par energotarifu pacelšanu ir kā pēdējā nagla,ko valdība centīgi grib iedzīt Latvijai sagatavotajā zārkā!

  Neesi vienaldzīgs! Mēs varam izbeigt Latvijas iedzīvotāju apzinātu gremdēšanu! Nešķiro pēc nacionalitātes, reliģijas vai uzskatiem! Visi esam Latvijas iedzīvotāji!

  Pievienojies mums 24.martā pl.12.00 pie Prezidenta pils!!! Pikets,mītiņš,gājiens uz Saeimu,rezolūcijas iesniegšana Prezidentam un Saeimai!!!

  Kam ir iespēja,ņemiet līdzi megafonus,svilpes,taures!

  Domu biedri no -http://pietiek.wordpress.com/
  LATVIJAS TAUTAI

 10. com saka:

  Paņemiet vairāk svilpes un taures,tad mēs visu pasauli atbrīvosim.

 11. Eduards saka:

  Pilnībā pievienojos A.Kalniņa komentāram!
  Ir jau pa kādai kļūdai Grantiņa kunga rakstītajā,bet tās ir TIKAI GRAMATISKAS KĻŪDAS!Ieliktā DOMA,INFORMĀCIJA irPILNĪBĀ SAPROTAMA un ATBALSTĀMA!
  Kādam zemiskam ,nožēlojamam ir jābūt,lai neredzētu,nesaprastu to drausmīgo realitāti Latvijā!?
  Un ne tikai Grantiņš, ne tikai LTTR ,ne tikai daudzie komentētāji,bet arī Pasaulē atzītas autoritātes,kā M.Hadsons,Somerss un daudzi citi ir nosodījuši Latvijas varturus!
  Aicinu VISUS ,kuriem ir nepieņemams viss tas, kas ir noticis šajos 20 gados Latvijā,4.maijā pulcēties Rīgā,Daugavmalā -dzīsim prom šos un VĒLĒSIM JAUNU VALDĪBU!
  Ltvijas Glābšanas komisija.

 12. Baiba saka:

  Aicinu VISUS ,kuriem ir nepieņemams viss tas, kas ir noticis šajos 20 gados Latvijā,4.maijā pulcēties Rīgā,Daugavmalā -dzīsim prom šos un VĒLĒSIM JAUNU VALDĪBU!
  Ltvijas Glābšanas komisija.

  Cienijamā Eduarda aicinājums protestēt, pretoties un manīt esošo sistēmu un esošos varturus, vai piespiest tos rīkoties tautas intresēs ir pareiza! Bet tad jāliek galvas kopā un uzreiz jādomā, ko ieteikt, ko izvirzīt esošo valodošo vietā, kādi būtiskākie protesta-prasības punkti, ko darīt valdības ignorances gadijumā, ko un kā darīt pretestības vai provokāciju gadijumā, kas iefiltrēti var būt abās pusē utt.?

  Bet provokatoru svepstoņa par pareizrakstības kļūdām ir nožēlojsmi zemiska, jo atklāj pilnīgu nespēju oponēt pēc tēmu būtības! BET TĒMAS IR AKTUĀLAS UN LATVIJĀ BAILĪGI SAEIMĀ UN MASU MEDIJOS NOKLUSĒTAS!!!

 13. dentists saka:

  Cien. Baiba !
  Šeit nu gan iebildes par novirzīšanos no tēmas ir nevietā. Raksts ir tieši par mūsu Dzimto valodu un tās tīrību.
  Pievienojos Jūsu teiktajam, ka pulcēšanās bez programmatiska mērķa ir bezjēdzīga.

 14. dzimtā valoda saka:

  garāmejošais ! starp citu, latviski pareizi saka :
  runa ir un nevis iet.
  Tā nekur neiet !!!!
  krieviski – речь идет !
  Džeki, kādas jums bija atzīmes latviešu valodā? Vai nebūtu laiks “valodas glabējiem” iemācīties Dzimto valodu?

 15. dentists saka:

  mjā, šitie valodas cīnītāji un nācijas glābēji ir riktīgi nožēlojami un smieklīgi.

 16. AMARILLA saka:

  -Nee, smiekliigs tu dentist un tavs otrs niks un treshais arii, tu tak cauri spiidi ar savu naidu un baileem! Un nav jau ko teikt tev, tapeec utis meklee gramatikaa?!!! Vai nejeedz naapsli, tev tachu losim teikushi, ka tas nav galvenais, tas tev sapnis buutu, lai ja ielaiz kadu kluudu gramatikaa, taa lai par muusu latvisku Teevzemi neciinaas un te neko neraksta. Vai taa tu sapnjo-nu komunistu atlieka taa sapnjo, nodod sevi taa tu, kas esi un sleepies velti aiz nikiem, atradiis, visi ir atrasti, kad laiks pienaacis ?

 17. dzimtā valoda saka:

  mācies runāt un rakstīt latviski!
  veiksmi un labas sekmes!
  :)

 18. zonnenbergs saka:

  Ja interesanti kas uzvares-komats nevieta,garumzime ne tur,nobeigums
  ne tads gramatisks.
  VAI SIRDS BALSS UN DVESELES SAUCIENS.

 19. white joker saka:

  ..hi, zonneberg, kādas šaubas, mēs i desmitiem tūkstoši, tie niknākie , bet celsies jau visi, ja sāksies un šoreiz vaļā kropļus nepalaidīsim un pie varas ne tik
  ..tici, mūsējie pašpuikas, jūsējie džeki, mēs kopā visi izmēzīsim šitos
  bet, te šamie kremļa ļurinātāji ir viens-divi un viss, kas ko domāt, te tik var rakstot virtuāli pretim stāt, a uz ielas, smirdoši mazi tārpeļi, kas šķirbās un miskastēs slēpsies no tautas
  ..nešaubies, viņi nekad neuzvarēs atklātā cīņā un ja vēl visi mūsējie beigs vibrēt un izies ielās

 20. ebregejs saka:

  white jokergoj – atklātās cīņās notiek tikai goju savstarpējās asinsizliešanas, ne prātā nenāk tajās līst iekšā. Savukārt tie, kuri tiek pie valdīšanas, nenāk un nekad nenāks no ielu kautiņiem, bet gan no vērojamām šķirbiņām, kur dzīvojas īstā vara. Vieniem tās šķiet smirdošas, citiem labi smaržo. Mazi tārpeļi reiz valdīs arī pār Tavu miesu, labais jokergoj, ja vien neizvēlēsies krematoriju. Mazi tārpeļi ir vara, kuras Tev nav un arī nebūs.

 21. Miervaldis saka:

  S.Graudiņ – atkal domstarpības!Tiem krieveļiem pietiek naudas, lai apmaksātu savus rēķinus, tādēļ viņus tas neskar!”visi ir cilvēki”.nu krieveļi ir cilvēki, jā, taču tavai zināšanai, starp viņiem normālu, mūsu valsts vēsturei atbilstošu cilvēku ir maz, diemžēl!

 22. Miervaldis saka:

  S.Graudiņ – nevis Latvijas tauta – bet Latvju tauta!Vēl var teikt – Latvijas pilsoņi, bet nekādā gadijumā, “Latvijas tauta”!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *