A.Balts. Pirms un pēcvēlēšanu brīnumi!

LRTT-11Kā tas var būt, ka, ierodoties etniski citā valstī, tikai pateicoties savas krievu komunistu armijas un NKVD specdaļu bruņotajiem spēkiem, esot pie pilna saprāta un psihiski veseliem, PSRS indivīdi var izlikties nezinot, ka toreiz un joprojām atrodas viņiem svešajā Baltijas valstu teritorijā, šai gadījumā Latvijā?

Un izlikties nezinot un tāpēc neatbildot par savu tautiešu noziegumiem pret cilvēcību un genocīdu pret baltiešu-latviešu tautām. Un izmantot šo necilvēcīgo noziegumu 100% savās intresēs uz okupētās tautas dzīvības, veselības un īpašumu rēķina??!

Un vēl dīvaināk ir lasīt šādus (par kolaborantu  ZRP nerunājot), Vienotības un LATVIEŠU “NACIONĀĻU” partijas VL-TB/LNNK parakstītus absurdus līguma punktus:

“Neviena Latvijas sabiedrības etniskā vai sociālā grupa nav nedz juridiski, nedz morāli atbildīga par PSRS okupāciju Latvijas Republikā un tās sekām.”

Nacionālās apvienības izpratnē neviena etniskā vai sociālā grupa kopumā nevar tikt uzskatīta par atbildīgu par Latvijas okupāciju un tās sekām, tai pat laikā apzināmies, ka Latvijas iedzīvotāju vidū var būt cilvēki, kuru atbildība par okupācijas sekām nav noliedzama.

05102011_eo_3mŠis VL-TB/LNNK teksts būtu uzskatāms par vērstu uz individuālu, lojālu Latvijai psrs kolonistu aizstāvību un izņēmuma kārtā veicamu naturalizāciju, ja tam sekotu teksts par Ženēvas konvencijas un citu starptautisko normu pildīšanu ar mērķi BEIDZOT veikt okupācijas seku novēršanu – civilizētu DEKOLONIZĀCIJU!

Foto: Tu zini, Jaņis, Ušakovs bļe teica:okupācija bija, bet okupanti neesot.

Bet kā tad sauc tos, kuri iet pie “locekļa” 9. maijā.

Nu kā tu Valdi nesaproti, tie taču ir atbrīvotāji bļe !

Bet nekas tāds nav lasāms VL-TB/LNNK līgumā!

Kā normāli cilvēki, no savas pašas daudzcietušās tautas ievēlēti to aiztāvēt, var parakstīt līgumu, kurā prettiesiskie okupanti un to pēcnācēji-civilokupanti tiek atzīti ne tikai bez juridiskas, bet pat bez morālas atbildības par savu atrašanos savu priekšteču okupētajā teritorijā un tās resursu, īpašumu un dzīves telpas izmantošanu pret cietušās tautas gribu un piekrišanu! Tad jau atliek piekrist kolēģa, SC fīrera absurdajām ņirgām, ka okupācija bija, bet okupantu nav!

12.10.11

============================================================

LRTT piebilde.

Par Zatlera partiju un VIENOTĪBU Balta kungam ir taisnība. VL! šādai “formulai” nekad nav piekritusi. Šos melus televīzijā izplatīja Dombrovskis un Sprūdža.

Sapuvums šiem kangariem lien ārā pa visām vīlēm.

Šeit VL! teiktais:

Daži vārdi par koalīciju

Vakardienas vienošanās par trīs partiju valdošās koalīcijas izveidi rosinājušas diskusijas arī Nacionālās apvienības atbalstītāju vidū. Patīkami, ka vairums ziņu uztvēra ar pozitīvām sajūtām, lai gan, protams, piekrītu arī tiem, kas šo mazo starp-uzvaru uzlūko ar piesardzību.

Galvenais atskaites punkts – vai esam panākuši iespējami labāko rezultātu no Nacionālās apvienības programmas izpildes viedokļa? Manuprāt, labāko, kas ir iespējams pie pašreizējā spēku samēra un pašreiz Saeimā pārstāvēto partiju ideoloģiskām nostādnēm.

Tomēr pastāv daži mīti, kuri balstīti acīmredzot uz informācijas trūkuma.

Ņemot vērā, ka ZRP ne pie kādiem apstākļiem neveido valdību ar ZZS, tad koalīciju iespējams izveidot tikai divos:

Visu-Latvijai1-800x61541) Ar Nacionālo apvienību un bez „Saskaņas centra”
2) Ar „Saskaņas centru” un bez Nacionālās apvienības

Pirmais mīts : Nacionālai apvienībai vajadzējis apzināti palikt opozīcijā, lai smagajos budžeta konsolidācijas laikos „Saskaņas centrs” izgāztos, bet nacionālisti tikmēr krātu punktus.

Latviešu tautas sakāmvārds māca – iedod velnam mazo pirkstiņu un viņš paņems visu roku. Pastāv liels risks, ka SC ministriem varētu rasties atsaucīgi sabiedrotie no kaimiņzemēm, kas ļautu attiecīgajās nozarēs parādīt vismaz šķietami pieklājīgu rezultātu. Līdzīgi kā Rīgas domē, arī valdībā SC neizceltos ar īpaši pretvalstiskām aktivitātēm, pakāpeniski kāpinot spēkus izšķirošākiem mirkļiem.

Īsto „Saskaņas centru” (kura patiesie centieni un mērķi kā āža kāja izlien neskaitāmos Saeimas balsojumos) mēs ieraudzītu tad, kad SC būtu nostiprinājies izpildvaras struktūrās: iekarojis elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomi, iefiltrējis savus cilvēkus specdienestos un citās drošības iestādēs… Lai kādi būtu opozīcijas argumenti, tās iespējas pretoties valdošajai varai tuvinātos nullei. Latvija atkal nonāktu Krievijas dzelžainas ietekmes zonā ar krievu valodas pašpietiekamību, sistemātisku pārkrievošanu un automātisku nepilsoņu uzņemšanu Latvijas pilsonībā.

Otrais mīts : Nacionālā apvienība esot parakstījusi nepieņemamu vērtību dokumentu.

Nacionālā apvienība nav atkāpusies ne no vienas pozīcijas, nav mainījusi uzskatus, un ir pievienojusi izpratnes skaidrojumu jeb atrunas, kā mēs traktējam dokumentā rakstīto.

Dokuments kopumā ir ļoti virspusējs un abstrakts partiju mērķu (dažviet pretrunīgo) apkopojums, kam visticamāk valdības darbā būs stipri nosacīta loma. Gandrīz katrs formulējums ir skaidrojams dažādi un partijas nostādnes apliecināsies reālā valdības un Saeimas darbā, un tikai.

Trešais mīts : Vienošanās „sasienot rokas” Nacionālai apvienībai pilnībā īstenot programmu.

Pilnībā programmu nevaram īstenot tāpēc, ka daudzos jautājumos esam tikai 14 ar vēl dažiem domubiedriem citās partijās. Tāda pašreiz ir vēlētāju izvēle. Opozīcijā šīs 14 balsis būtu ar vēl mazāku ietekmi. Nacionālā apvienība rosinās virkni jautājumu Saeimā, tai skaitā nacionālā blokā. Protams, arī tajos jautājumos, kur nav pārliecības par sabiedrotajiem, kaut vai tāpēc, lai katrs varētu parādīt savu seju un pilsoņi izdarītu secinājumus.

Vienīgais jautājums, ko Nacionālā apvienība pati nerosinās, ir pāreja uz mācībām tikai valsts valodā, jo ir pilnīgi skaidrs, ka šo ideju pārējie Saeimas deputāti neatbalstīs. Tai pat laikā mēs saglabāsim pārliecību par šo mērķi, aktīvi rosināsim par to sabiedrisko diskusiju, mēģināsim pārliecināt kolēģus un, protams, no Saeimas tribīnes aizstāvēsim šo ideju, ja tā parlamentā nonāks, piemēram, pilsoniskās iniciatīvas „mana balss” ietvaros.

Ceturtais mīts : Zatlera reformu partijas veto nozīmējot iespējas bloķēt jebkuru Saeimas lēmumu.

Veto tiesības ZRP ir tikai pret pārbalsošanu ministru kabinetā, kur normālos apstākļos balsošana nemaz nenotiek. Ja kabinetā sākas pārbalsošana, praksē tas jau iezvana koalīcijas galu. Tam nav nekāda sakara ar balsojumiem Saeimā. Ja Saeimas vairākums pieņem likumu, tad izpildvarai jānodrošina tā īstenošana.

Noslēguma vietā…

Ušakovs jau prognozē šai valdībai īsu mūžu un cer uz tās neveiksmēm. Protams, koalīcijā ir ļoti daudz pretrunu, ko vēl pastiprinās ļoti sarežģītais budžeta konsolidācijas laiks. Nevar izslēgt arī otro krīzes vilni Eiropā. Lēmumi būs nepopulāri un valdības atbalsts kritīs, ar to jārēķinās. Vai kritīs tik ļoti, lai īstenotos Ušakova un Urbanoviča ieceres, atkarīgs tagad arī no Tevis. Reizēm slikti savējie ir labāki par sliktiem svešajiem. Labāk paciest nievas un kritiku par „nelietīgo valdību”, nekā ļaut mūsu valsti bez cīņas paņemt kādai labi zināmai lielvarai.

Raivis Dzintars

You may also like...

8 Responses

 1. Neviena vārda par apmēram 300 tūkstošiem nepilsoņu, kas nekad nebūs Latvijai lojāli, nekad nebūs pilsoņi. KO DARĪT?????!!!!

 2. A.Balts saka:

  Šeit ir lasāms pamatojums manam rakstītajam.

  ‘Vienotība’, ZRP un VL-TB/LNNK paraksta reformu un tiesiskuma koalīcijas vienošanos
  (603)
  http://www.DELFI.lv |
  10. oktobris 2011 21:46

  Pirmdienas vakarā, vairāk nekā trīs nedēļas pēc ārkārtas 11. Saeimas vēlēšanām, Zatlera reformu partija (ZRP), “Vienotība” un Nacionālā apvienība “VL-TB/LNNK” parakstīja reformu un tiesiskuma koalīcijas vienošanos, apņemoties veidot nākamo valdību.

  Vienošanos par koalīciju parakstīja premjera amata kandidāts Valdis Dombrovskis (V), ZRP valdes priekšsēdētājs, eksprezidents Valdis Zatlers, “Vienotības” līdere 10.Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa, kā arī Nacionālās apvienības līdzpriekšsēdētāji Raivis Dzintars un Gaidis Bērziņš.

  Nacionālās apvienības pārstāvji vienošanās tekstam pievienoja “izpratnes skaidrojuma dokumentu”, kurā skaidrots, ka VL-TB/LNNK, lai gan atbalsta visiem pieejamās augstākās izglītības finansēšanas modeļa ieviešanu, vienlaicīgi iestājas par valsts budžeta finansējuma nodrošināšanu”, tāpat VL-TB/LNNK piekrīt, ka neviena etniska vai sociālā grupa nevar tikt uzskatīta par Latvijas okupāciju un tās sekām, tomēr tā vienlaikus apzinās, ka Latvijas iedzīvotāju vidū var būt cilvēki, kuru atbildība par šīm sekām nav noliedzama.

  Vienošanās tekstā arī paredzēts nodrošināt “iespējas ikvienam iedzīvotājam saglabāt un attīstīt savu kultūru un valodu”, tai skaitā saglabāt iespēju iegūt pamatizglītību un vidējo izglītību valsts finansētajās skolās, kas īsteno mazākumtautības izglītības programmas. Savukārt Nacionālā apvienība “respektē koalīcijas partneru atšķirīgo viedokli”, tomēr saglabā pārliecību, ka “Latvijas sabiedrības saliedētībai ilgtermiņā būtisks priekšnoteikums ir pakāpeniska valsts mācību iestāžu pāreja uz mācībām valsts valodā”

  Savukārt dokumentā minēto, ka tiks atvieglota pilsonības iegūšana nepilsoņu bērniem, VL-TB/LNNK saprot tikai kā formālu šķēršļu likvidēšanu, vienlaikus noraidot ideju par automātisko pilsonības piešķiršanu

  Vienošanās tekstā arī paredzēts nodrošināt “iespējas ikvienam iedzīvotājam saglabāt un attīstīt savu kultūru un valodu”, tai skaitā saglabāt iespēju iegūt pamatizglītību un vidējo izglītību valsts finansētajās skolās, kas īsteno mazākumtautības izglītības programmas. Savukārt Nacionālā apvienība “respektē koalīcijas partneru atšķirīgo viedokli”, tomēr saglabā pārliecību, ka “Latvijas sabiedrības saliedētībai ilgtermiņā būtisks priekšnoteikums ir pakāpeniska valsts mācību iestāžu pāreja uz mācībām valsts valodā”

  Savukārt dokumentā minēto, ka tiks atvieglota pilsonības iegūšana nepilsoņu bērniem, VL-TB/LNNK saprot tikai kā formālu šķēršļu likvidēšanu, vienlaikus noraidot ideju par automātisko pilsonības piešķiršanu

  Vaicāta, kā koalīcijas partneri saprot šādu Nacionālās apvienības pievienoto dokumentu, Āboltiņa norādīja, ka “Nacionālajai apvienībai nav jāatsakās no savas programmas”, savukārt Dzintars atzina, ka šajā koalīcijas modelī “droši vien nav ideālākā iespēja īstenot mūsu programmu”, tomēr VL-TB/LNKK grib palikt uzticīga saviem principiem

  Vienošanās tekstā arī minēts, ka šīs koalīcijas izveidošanu neviens “nedrīkst uzskatīt par kādas politiskās partijas vai partiju apvienības uzvaru vai zaudējumu”. Tomēr Dzintars pēc dokumenta parakstīšanas žurnālistiem sacīja, ka “ir sasniegts pamatuzdevums – un nākamajā valdībā nebūs “Saskaņas centrs””.

  Dombrovskis un Zatlers gan šādai Dzintara nostājai publiski nepiekrita.

  Dokumentu parakstījušās partijas pauž pārliecību, ka, uzlabojot pārstāvības demokrātiju parlamenta darbā, var ievērojami mazināt destruktīvas opozīcijas riskus parlamentā. No dokumenta arī izņemta iepriekš “Vienotības” un ZRP apstiprinātā apņēmība, ka ministri nepiedalīsies pasākumos, kas saitīti ar 16.martu un 9.maiju. Tā vietā dokumentā iekļauts punkts, ka “ekstrēmisms nav pieļaujams”, solot nosodīt jebkurus ekstrēmisma izpausmes jebkuras partijas biedru rīcībā, kā arī pausta apņēmība nekavējoties atbrīvot amatpersonas, kas pārkāps valstiski akceptējamas normas, divdomīgi izturēsies pret ekstrēmām idejām vai notikumiem.

  Un vēl viena frāze no 10.oktobra Delfu ziņām: Apvienības “Saskaņas centrs” (SC) vadītājs Nils Ušakovs ir patīkami pārsteigts par Nacionālās apvienības (NA) gatavību akceptēt Zatlera Reformu partijas (ZRP) un “Vienotības” nosacījumu, ka valdības ministri 16.martā nedosies pie Brīvības pieminekļa.

  ZRP, ‘Vienotības’ un VL-TB/LNNK vienošanās par reformu un tiesiskuma koalīcijas un valdības izveidošanu un Nacionālās apvienības atrunas
  (101)
  10. oktobris 2011 22:01

  Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-TB/LNNK
  Izpratnes skaidrojums dokumentam
  “Zatlera Reformu partijas, “Vienotības” un Nacionālās apvienības vienošanos par reformu un tiesiskuma koalīcijas un valdības izveidošanu”

  Mēs ieviesīsim ZRP izstrādātos izglītības sistēmas reformu plānus visā izglītības sistēmā no bērnudārza līdz mūžizglītībai, tai skaitā, ieviešot visiem pieejamu augstākās izglītības finansējuma modeli.
  Nacionālā apvienība atbalsta visiem pieejamas augstākās izglītības finansējuma modeļa ieviešanu, vienlaicīgi iestājoties par valsts budžeta finansējuma nodrošināšanu.
  “Neviena Latvijas sabiedrības etniskā vai sociālā grupa nav nedz juridiski, nedz morāli atbildīga par PSRS okupāciju Latvijas Republikā un tās sekām.”
  Nacionālās apvienības izpratnē neviena etniskā vai sociālā grupa kopumā nevar tikt uzskatīta par atbildīgu par Latvijas okupāciju un tās sekām, tai pat laikā apzināmies, ka Latvijas iedzīvotāju vidū var būt cilvēki, kuru atbildība par okupācijas sekām nav noliedzama.
  Vienlaicīgi nodrošināsim iespējas ikvienam iedzīvotājam saglabāt un attīstīt savu kultūru un valodu, tai skaitā saglabāsim esošās iespējas iegūt pamatizglītību un vidējo izglītību skolās, kurās īsteno mazākumtautību izglītības programmas.
  Nacionālā apvienība, respektējot koalīcijas partneru atšķirīgo viedokli, saglabā pārliecību, ka Latvijas sabiedrības saliedēšanai ilgtermiņā būtisks priekšnoteikums ir pakāpeniska valsts finansēto mācību iestāžu pāreja uz mācībām valsts valodā.
  (…)tiks atvieglota pilsonības iegūšanas kārtība nepilsoņu bērniem.

  Nacionālā apvienība to saprot vienīgi kā formālu šķēršļu likvidēšanu, vienlaikus noraidot ideju par automātisku pilsonības piešķiršanu.

  Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-TB/LNNK valdes vārdā

  Gaidis Bērziņš

  Raivis Dzintars

 3. pilsonis saka:

  Izlasiju visu gan delfos un apollo un Baltam ir taisniba, tiesam VL ir to visu parakstijusi! Loti zel. ka sile dargaka par godu!

 4. pārdomām saka:

  http://www.apollo.lv/portal/news/articles/252706

  Ušakovs: izrādījās, ka nacionālā apvienība ir karjeras nacionālisti

  Piektdiena, 14. oktobris (2011)

  «Saskaņas centrs» (SC) jau no paša sākuma runāja, ka ir jābūt koalīcijai no trim lielākajiem politiskajiem spēkiem – SC, Zatlera Reformu partijas (ZRP) un «Vienotības». Tomēr uzvarēja «Vienotība» ar savu milzīgo intrigu pieredzi – tā intervijā «Latvijas Avīzē» izteicās SC līderis Nils Ušakovs, norādot, ka «Vienotība» piemānīja arī nacionālo apvienību VL-TB/LNNK.

  ««Vienotība» piemānīja arī Nacionālo apvienību. Visu laiku šķita, ka šajā apvienībā dominē ideoloģiski pārliecināti jaunieši, kas nav vis karjeras nacionālisti, bet cilvēki, kas darbojas pēc savas pārliecības. Tagad rādās, ka uzvarēja tomēr karjeras nacionālisti, jo koalīcijas deklarācijā vairs nav ne vārda par to, ka valsts skolām ir jāstrādā tikai valsts valodā, ir apņemšanās ministriem nepiedalīties 16. marta pasākumos un citas lietas,» sacīja Ušakovs.

  Viņš uzskata, ka nacionālā apvienība pārvērtusies par «vecajiem labajiem tēvzemiešiem».

  Ušakovs atkārtoti sacīja to, ka, viņaprāt, «Vienotība» uzvarēja ar intrigām, par zaudētāju atstājot valsti, jo izveidots koalīcijas modelis, kāds bija pirms gada, kad koalīcijā ar ZZS jau sākotnēji bija ieprogrammētas milzīgas nesaskaņas.

  «Tagad ir koalīcija, kurā ieprogrammētas nesaskaņas starp ZRP un klāt piekabināto nacionālo apvienību,» paredz Ušakovs.

 5. A.Balts saka:

  Ir VL/TBLNNK arī pozitīvi labojumi:

  Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V) ir pret valdības ministru iespējamu iesaistīšanos 16.marta pasākumos, jo tādējādi tiek nodarīts kaitējums valsts starptautiskajai reputācijai, informēja valdības vadītāja preses sekretārs Mārtiņš Panke.

  “Nav pieļaujams, ka Latvijas valdības ministri ar savu rīcību nodara kaitējumu valsts starptautiskajai reputācijai neatkarīgi no datuma. Domāju, ka arī ministru iesaistīšanās 16.marta aktivitātēs no šī viedokļa nav apspriežama,” sacījis Dombrovskis.

  Premjers šādi reaģējis uz Dzintara šā rīta paziņojumiem, ka apvienība neliegs saviem ministriem piedalīties 16.marta atceres pasākumos.

  Līdzīga nostāja Dombrovskim ir arī attiecībā uz 9.maija pasākumiem, kuros valdības ministriem nevajadzētu piedalīties, norādīja Panke.

  Savukārt Dzintars norādīja, ka šādus rīkojumus Ministru prezidents neesot tiesīgs dot, un aicināja šo jautājumu “palikt malā”, jo tagad esot risināmas daudz svarīgākas lietas. “Šķiet, ka Dombrovskim nevajadzētu noteikt, kuros pasākumos ministriem vajadzētu piedalīties vai nē,” izteicās Dzintars.

  Viņš uzsvēra, ka nacionālā apvienība ir vienmēr godinājusi mūsu karavīrus – gan 11.novembrī, gan 16.martā. “Mēs šajos pasākumos nevienu nespiežam piedalīties un arī nevienam to neliedzam,” norādīja Dzintars.

 6. Krievs-pilsonis saka:

  Es domāju, ka uzmanigi jaseko lidzi, ko vini VL dara un ja ko nepareizi, tad jacel troksnis!

 7. Krievs-pilsonis saka:

  Nu tā kā te jau parāda Balts , ko nepareizi parakstija un ko laboja, nu tā!

 8. pilsonis saka:

  Jā, VL jāskatās uz pirkstiem un visu laiku

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.