Vēlreiz par nožēlojamiem gara kropļiem

H-86-3Latvieti, nekaunies saukt šos cilvēkveidīgos lopus tādos vārdos, kādus viņi ir pelnījuši !!!

Izrādi šiem neliešiem nicinājumu, kā vien vari !

Nospļaujies, kad tāds lops iet tev garām !

Nebaidies, lai šie nelieši baidās no TEVIS !

Visa šī nelietīgā darbība pret TIESISKUMA PIEPRASĪTĀJIEM tiek inspirēta no Dombrovska krievžīdiskās valdības puses.

Pirms lasiet zemāk rakstīto, ir jāizlasa:

http://juristiem.wordpress.com/2012/08/28/lja-priekssedetajs-versas-pie-generalprokurora-ar-iesniegumu/

======================================

LRTT 14. maija kliķes “Vadoņi” nekādi nevar samierināties ar LATVIJAS REPUBLIKAS TAUTAS TRIBUNĀLA darbību.

Sevišķi paaugstināta aktivitāte ir “uzliesmojusi” pret LRTT pēc H- 86 paziņojuma starptautiskai sabiedrībai par 4. maija kliķes noziegumiem pret latviešu tautu. Izraēla, Krievija un ASV ir devusi konkrētu norādījumu: par katru cenu tikt galā ar LRTT. Tad nu arī Kažociņš(SAB-Krievijas spiegs), Reiniks(DP-Krievijas aģents) un Borovkovs(Maskavas KGBists) raujas vaiga sviedros. Tiek sasaukti juristi, lai spriestu par LRTT pretvalstiskumu un nobalsotu par tā likvidāciju ! Tiek organizēts “bojeviku kodols”, kurš izstrādās stratēģisko plānu LRTT likvidācijai. Tiek lūgts putnubiedēklim(ģenerālprokurors) sākt kriminālprocesu par neslavas celšanu un valsts varas piesavināšanos, ko izdarījis Triju Zvaigžņu ordeņa lielvirsnieks Linards Grantiņš.*** Tiek pavēlēts arī DP sabiedrotajiem- LNF un NA(protams, tai īstai) darīt visu, lai diskreditētu LRTT.

A. Garda(LNF) ar A. Andersonu(NA) šajā jautājumā ir izrādījuši sevišķu pretīmnākšanu.

Dižais Krievijas dēls Rihards Bunka, kurš sava patēva A. Bunkas “rezultātā” ieguvis latvisku vārdu un uzvārdu(tāpat kā Godmanis un Borovkovs), nolēmis, ka ir pienācis laiks L. Grantiņam atņemt “visas trīs zvaigznes”, jo viņš(Grantiņš) ir cēlis neslavu Latvijas juristu apvienības Valdes priekšsēdētājam, kurš, protams, ka ir pats Rihards Bunka ! LRTT atgādina šim krievu smerdelim, kurš runā latviešu vārdā: “Neslavu var celt tam, kurš ir SLAVU nopelnījis”.

Ja tu, Bunka, esi ko pelnījis, tad vienīgi palātu muļķu mājā.

Ir tikai jāpabrīnās par tiem sprukstiņiem(uz foto redzamajiem), kuri ar tevi atrodas vienā barā. Atgādināšu tev vēlreiz: Pasaule ir komunismu pielīdzinājusi nacismam !

Tātad, komunistiem “NIRNBERGA-2” stāv durvju priekšā.

Pēc Tiesiskuma atjaunošanas Latvijā, komunistiskie noziedznieki godmaņi, borovkovi, bunkas un tādi līdzskrējēji kā tu,”Rihardo”, saņems tieši to pašu, ko saņēma nacists Jekelns ar savu līdzskrējēju bandu.

Jūs publiski pakārs !

Un- pakārs ar ANO apstiprinātu mandātu.

Tie nav draudi, Rihard, tas ir LIETAS BŪTĪBAS traktējums- darbs(noziegums)=ALGA(sods).

4. maija kliķe tiek mākslīgi balstīta no cionistu, krievu šovinistu un bijušo komunistu puses, kuri ir pelnījuši vienu- karātavas. Sadams, Mubarags un tas pats Jekelns arī domāja, ka ir mūžīgi, bet tā sasodītā KARMA darīja savu… . Lai arī cik paradoksāli tas būtu, Rihard, pret KARMU arī PATS DIEVS ir bezspēcīgs !

Pierādījums tam ir HOLOKAUSTS pret žīdiem.

Tā kā TĒVA REIZES skaitīšana arī nelīdzēs… . Starp citu, pirms trim gadiem 4. maija kliķes IeM vērsās ar lūgumu pie vācu varas iestādēm, lai izdod Grantiņu tiesāšanai par valsts amatpersonu nomelnošanu. Kad piekritu tiesāšanai, protams, tikai Strāsburgā vai Den Hāgā….., sekoja izbrīns ebrejietes(kura piedalījas šajā sēdē kā poļitruks) sejā…, un kopš tā laika KLUSUMS.

02.09.12

Cilvēkam, kuram ir pašcieņa tik cik melns aiz naga, vienā tualetē ar tādu Bunku pat dabiskās “darīšanas” nekārtos. Ja, tāds ķēms kā Bunka, sevi uzskata par leģitīmu LR valsts varas pārstāvi, tad sūda muša ir sanitārās stacijas inspektore !

*** Naida un necieņas izrādīšana pret Grantiņu ir saprotama, bet necieņas izrādīšana pret LR augstāko apbalvojumu- Triju Zvaigžņu ordeni, norāda uz Bunkas intelektuālā potenciāla pilnīgu degradāciju. Tas ir salīdzināms ar kāda cita viņa tautas brāļa N. Kabānova izdarībām- nošņaukt savu krievu mēsla degunu LR karogā.

Bunka raksta:“ Triju zvaigžņu ordeņa kavalieris Linards Grantiņš.“

Pareizi ir: „Triju Zvaigžņu ordeņa lielvirsnieks Linards Grantiņš.“

Kavalieris, biedr Bunka, tev var būt kāds Edgars Timpa no DP, nevis Grantiņš. http://tautastribunals.eu/?p=10624

You may also like...

29 komentāru

 1. Leitis saka:

  Vajag faktus, ne tik apvainojumus

 2. Vecais saka:

  Nu tie fakti cik saprotu nav pierādāmi,kurš bandīts tad faktus atstāj pēc savām darbībām?

 3. Sigurds Graudiņš saka:

  Svežaks – Rīga 2015.g. tiks APLAIMOTA ar…
  LTV.LV: Rīga ieguvusi tiesības 2015.gadā rīkot «Europride»; .. .. .. .. Homunistu “Europride 2015” kopā ar LV prezidentūru ES galvgalī ir Geju ideologu rūpīgi izplānots Uzbrukums Austrumeiropas Tautu Pamatvērtībām!!!

 4. Vecais saka:

  Tas tiešām nenormāli ar to praidu. Kad beidzot būs tiesa šitiem pieļāvējiem!

 5. AG saka:

  Es Linardiņa vietā jau nu nelielītos ar to ordeni, tas tik daudziem sūdiem jau ir piešķirts, ka kauns lepoties, ka arī kādam puslīdz normālam latvietim tas pieder! http://www.tvnet.lv/zinas/discussion/3/6007

 6. Admins - AG saka:

  Tev,AG, tāpat kā daudziem “cīnītājiem” ir problēmas ar rakstītā saprašanu. Es nebūt nelielos ar šo ordeni, bet gan runāju par Bunkas nicinājumu pret šo ordeni, jo viņš neuzskata par vajadzīgu viņu pareizi uzrakstīt.Un tev par apbēdinājumu, es esmu vienīgais, kurš šo ordeni atteicās fiziski pieņemt no noziedznieka G. Ulmaņa rokām. Es viņu esmu pieņēmis GARĪGI, kā latviešu tautas pateicību. Fiziski pieņemšu tad, kad slepkavam Godmanim un citiem komunistu draņķiem tas tiks atņemts. Pašlaik man domātais TZO glabājas TZO kapitulā- pie “kapitulistiem”… .Lidija Lasmane-Doroņina deva atpakaļ, tad ņēma, tā arī nav saprotams, kur atrodas viņas ordenis. Tā redzi, AG, tava jēlā siekalošanās izraisa tikai pretīgu nožēlu. Tavai zināšanai, nākošai raksts ir par LNF un arī tevi.

 7. Doma saka:

  Linard, Tu virknē uzvārdus, bet nevar saprast – kāda viņiem ir sakarība savstarpējā? Tai bildē ir kādas organizācijas biedri. Kāds sakars pārējiem ar viņiem?

 8. Eduards Lunis saka:

  —Pilnībā atbalstot Linarda Grantiņa teikto par VISIEM uzskaitītajiem un atbilstoši nosodītajiem Latvijas iznīcinātājiem,norādu,ka NE TIKAI GRANTIŅŠ IR NOSODĪJIS LATVIJAS VARAS AUGŠGALĀ ESOŠOS NOZIEDZNIEKUS,BET ARĪ STARPTAUTISKI ATZĪTAIS ,EKONOMIKAS PROFESORS NO ASV-MAIKLS HADSONS!– Arī Latvijā ir publicisti un žurnālisti-Lapsa, Kučinskis u.c.-kur atmasko varturu noziegumus!
  ARĪ TAUTA MOSTAS! PAR TO LIECINA ĀBOLTIŅAS IZSVILPŠANA ARĒNĀ,,RĪGA,,!
  JĀŅEM VĒRĀ, KA ARĪ DOMBROVSKIS TUR BIJA-TĀTAD ARĪ UZ VIŅU TAS ATTIECĀS!
  –TĀ KA -AIZVĀCIET SAVAS NETĪRĀS ROKAS NOST NO TRIJU ZVAIGŽŅU ORDEŅA LIELVIRSNIEKA LINARDA GRANTIŅA! VIŅŠ DARA SVĒTĪGU DARBU-ATMASKO TOS, KURI IR NOVEDUŠI LATVIJU UZ IZNĪCĪBAS ROBEŽAS UN NEGRIB PAR TO STĀTIES TRIBUNĀLA PRIEKŠĀ! BET LABPRRĀTĪGA NOZIEGUMU ATZĪŠANA VAR MĪKSTINĀT JŪSU SODU…PADOMĀJIET PAR TO…

 9. AG saka:

  Jebkurā gadījumā kārtīgam Latvietim nav jāskaita sevi pie šā nožēlojamā bļenduka nesējiem, pret kuriem un kuru arī es nekādu cieņu nejūtu!

 10. AG saka:

  Esmu kārtīgs latvietis, tāpēc arī nekad nekādus ordeņus nedabūšu, jo mans vienīgais nopelns tautas labā ir kanalizācijas toksiskais piesārņojums jeb piemēslošana ar savām fekālijām, kuras no manas resnas pakaļas ik dienas kādi kilogrami desmit izkrīt…

 11. Eduardam Lunim saka:

  Labdien, cīnītāj Eduard Luni!
  Kā Tev patīk bilde? Paskaties, kas par sejām. Vai kaut viens no viņiem, izlasot te Jūsu vārdu un uzvārdu, zinot, ka Jūs saskārāties ar noziedzību Ķeguma pašvaldībā Jums piezvanīja un piedāvāja palīdzību cīņā pret noziedzniekiem? Viņi taču ir policisti, kam jāpalīdz cilvēkiem nelaimē! Protams, ka viņi to nedarīja. Ziniet kāpēc? Tāpēc, ka pēc būtības viņi nav godīgie policisti, kas cīnās pret Latvijā reālo mafiju, bet vilkači policijas formā. Visu viņu darbošanās arodbiedrībās ir izrādīšanās, lai viņus pamana mafijas krusttēvi. Viņi gaida, lai tāds Ivars Godmanis, Aivars Lembergs, Andris Šķēle viņiem atmet drupačas no sava galda. Ja Jūs būtu redzējis, ka reālā dzīvē bildē redzamie alkatīgi rij. Ne tikai Jums viņi ir pretīgi. Pretīgi viņi ir arī cilvēkiem, kas viņus visus reāli pazīst un zina.

  1.Armands Augustāns, Latvijas Iekšlietu darbinieku arodbiedrības priekšsēdētājs.
  2.Māris Bērziņš, Neatkarīgās policistu arodbiedrības Rīgas komitejas vadītājs.
  3.Rihards Bunka, Latvijas juristu apvienības priekšsēdētājs
  4.Aigars Dzenītis, Drošības policijas organizāciju uzraudzības nodaļas priekšnieks.
  5.Andrejs Melnalksnis, Latvijas Iekšlietu darbinieku arodbiedrības priekšsēdētāja pirmais vietnieks.
  6.Aivars Grambergs, Drošības policijas 3.pārvaldes priekšnieka vietnieks.
  7.Andris Bunka, Arodbiedrības LABA Padomes loceklis.

  P.S. Vēl tur bildē iztrūkst Ivara Redisona un Imanta Pliča, kurus Jūs jau iepazināt un zinat kā tādus, kas it kā smuki runā, ka cīnās par taisnīgumu, bet reālā dzīvē ar darbiem viņi ir nelieši un Jums nepalīdzēs. Mīļais, Dievs, lūdzu palīdzi Eduardam Lunim atpestīties no šiem neliešiem, satikt dzīvē godīgus cilvēkus un piedzīvot ziedu laikus.

 12. ............ saka:

  Lai palīdzētu cilvēkiem nelaimē viņiem nav ne laika, ne vēlēšanās, bet lai apkarotu brīvības cīnītājus Rihards Bunka pulcināja ap sevi attēlā redzamos pat svētdien. Ja viņi būtu pielikti pie fiziska darba, ko viņi negrib strādāt, laukos, tad varat iedomāties, cik daudz kartupeļus novāktu.

 13. lasītājs saka:

  Linards Grantiņš ir cilvēks, kura vārds jāraksta ar lielo burtu, jo uz tādiem cilvēkiem balstas šī pasaule. Viņš ir spilgts piemērs, ka arī viens cilvēks var izdarīt ļoti daudz. Reiz pienāks diena, kad tūkstošiem cilvēki sagaidīs Linardu Grantiņu Latvijā kā varoni, kas jau devi lielu ieguldījumu Ļaunuma impērijas sagrāvē un tagad konsekventi turpina atmaskot un graut šī ļaunuma paliekas, kas cenšas atjaunoties kā ķirzakas aste.

 14. Lāse saka:

  lasītāj, kas liedz Grantiņam atgriezties tagad LV? Kāpēc viņš tik ilgus gadus slapstās apkārt? Liekas, ka ir iemesli.

 15. Lāse saka:

  AG – es domāju, ka vēl ir cilvēki, kuri var atklāt Grantiņā gļevulīgo aizbēgšanu no Latvijas. Būtu labi, ja viņš kādreiz pats pateiktu – kam viņš kalpo? un kādu cenu viņam atļāva aizbraukt no Latvijas.

 16. doma saka:

  Kā vēl skaidrāk pateikt to, ko pateica Linards Grantiņš?

  Citēju, –

  Pasaule ir komunismu pielīdzinājusi nacismam !

  Tātad, komunistiem “NIRNBERGA-2″ stāv durvju priekšā.

  Ko lai te saka? 1987. gadā Linards Grantiņš iezvanīja PSRS sabrukuma zvanus. Tagad Linards Grantiņš iezvana zvanus par to, ka komunistiem “NIRNBERGA-2” stāv durvju priekšā. Skaidrs, ka komunistam un Sadzīves kombinātā strādājošo apzadzējam Andrim Bērziņam tas nepatīk. Viņam negribās zaudēt noblēdītās “Kājiņas” un citus labumus.

 17. piga.>AG saka:

  Ceram ,ka par DP provokatotu AG tiks publicēta viņa bilde, nevis, ka Hitlera švalis, bet ar sensacianālo bildi ar krūšturi Te jau pederas cenšas uzbrukt ikvienam un spodrināt okupantu, SC un Maskavas spalvas.Viņš ari bieži uzbrūk Grantiņa kungam un ir sacerējos apmelojošus murgus. Šim mēslam vajaga aizbāt rīkli uz visiem laikiem . Bet svētulis piekrāpa Elejā latviešu pensionāri Pastari, kura provokatoru gribeja, ka apgādnieku norakstot tam māju un zemi. Bet tā, ka aferists tantiņu neaprūpēja ,tad ar tiesas lēmumu anulēja līgumu. Tad pajoliņš centās caur tiesām dabūt atpakaļ nolīgumu, bet aferists saņēma pigu.Piga ari japarāda pideram LRTT un jaaizbāž viņa smirdīgā provokatora rīkle.

 18. AG-pigai saka:

  Kukainīt, kaut arī Grantiņš ir slims, tomēr ne tādā mērā, lai liktu bildi, kurā nemaz neesmu es, tik daudz viņš vēl sajēdz! :) Bet ar Pasterīti mēs vēl patiesāsimies, AT savu vārdu vēl ne tik drīz teiks!

 19. informācija saka:

  Komunistam un latviešu tautas apzadzējam Andrim Bērziņam komunista un latviešu tautas apzadzēja valoda.

  http://www.apollo.lv/zinas/valsts-prezidents-rupji-piedraud-mediju-parstavjiem-politikas-eksperti-soka/529207

  Valsts prezidents rupji piedraud mediju pārstāvjiem; politikas eksperti šokā

  Pirmdiena, 2012. gada 3. septembris

  Mediju pārstāvjus šodien pārsteigusi un šokējusi Valsts prezidenta Andra Bērziņa rīcība pie skolas, kurā savas skolas gaitas uzsāka viņa dēls Kristaps Andris.

  Bērziņš mediju pārstāvjiem agresīvi piedraudējis, ziņo TV3.

  Par Bērziņa 3.septembra plāniem bija izlasāms arī prezidenta dienas kārtībā, kurā bija norādīts, ka dienas pirmajā pusē prezidents ar ģimeni piedalīsies šim notikumam paredzētajos pasākumos. Kaut arī skolas nosaukums nebija minēts, mediju pārstāvjiem tas nebija noslēpums. Turklāt mācību iestādes priekšā jau labu laiku pirms Bērziņa ierašanās dežurēja apsargi un bija sastopams arī prezidenta preses dienesta pārstāvis. Viss liecināja par to, ka prezidenta kanceleja ir gatava tam, ka pasākumā piedalīsies mediji.

  Tomēr mediju pārstāvjiem par lielu pārsteigumu, Bērziņš tiem, izteica draudus. «[Tev], čali, pa galvu vajag, ja. Ilgi neesat sisti, ja…» šādi prezidenta vārdi dzirdami TV3 operatora uzfilmētajā videomateriālā.

  Politikas eksperts Filips Rajevskis ir šokā par šādu Bērziņa runas veidu, kuru varētu piedot šova biznesa zvaigznēm, bet ne oficiālām amatpersonām.

  «Viņam var būt pretenzijas un neapmierinātība, ka filmē viņa bērnu. Bet viņš var, kā jebkurš vecāks, palūgt, lai viņa bērnu nerāda, un šajā gadījumā medijiem tas ir jārespektē. Tam jānotiek pieklājības robežās. Īpaši politiķiem jāmāk cilvēkiem sarežģītas lietas paskaidrot saprātīgi un mierīgi,» intervijā TV3 sacīja Rajevskis.

  Savukārt etiķetes speciāliste Aija Strautmane TV3 ziņu dienestam norādīja, ka prezidentam jārēķinās, ka mediji sekos līdzi arī viņa privātajai dzīvei, jo šis pasākums nebija slepens un Bērziņa dēlu neviens necentās aizvainot.

  «Citā valstī tā neviens nedarītu. Tā pati princese Diāna, kurai prese sekoja viņas popularitātes dēļ. Bieži, protams, bija gadījumi, kad viņa ar roku rādīja, lai viņu nefilmē. Bet šiem cilvēkiem ar to ir jārēķinās. Par prezidentiem nepiedzimst, par prezidentiem paši piesakās,» sacīja Strautmane.

  Vēlāk Bērziņš pats personīgi atvainojies operatoram, kuru bija nolamājis.

 20. Eduards Lunis saka:

  –Acīmredzot-šim daudzkārtēji izmantotajam prezervatīvam-sagribējās savu ,,visvarenību,, nodemonstratēt dēla priekšā…
  Šausmas! Vai kāds var nosaukt kaut VIENU, ar kuru ,šajos 20 gados, vare’tu lepoties!?

 21. raksts saka:

  Pārdomas par Nacionālo attīstības plānu 2014. – 2020. gadam 


  Latvijas Avīzee, 03.09.2012 Vilis Vītols


  Latvijas Nacionālā attīstības plāna 2014. – 2020. gadam sākotnējās redakcijas (turpmāk NAP) izgatavotāji aicina visus pilsoņus izteikties par sagatavoto projektu. Izlasīju internetā šo dokumentu, ko apstiprinājis Ministru kabinets.

  Izlasīju arī izglītības un zinātnes ministra Roberta Ķīļa paspārnē izgatavoto NAP papildinājumu “Ekonomiskā izrāviena vadmotīvs: Latvija 2020. gadā – zaļākā valsts pasaulē”. Šie dokumenti iespaidos valsts un mūsu nākotni, tādēļ mums ir ne tikai tiesības, bet arī pienākums tos izlasīt un komentēt.

  Ministru kabineta apstiprinātais NAP ir labiem nodomiem pārpilns dažādu mērķu saraksts. Vai to visu izdosies astoņos gados sasniegt, to rādīs nākotne. Ir labi izvirzīt mazliet augstākus mērķus nekā reālās iespējas, jo tas liek iesaistītajiem vairāk censties.

  Būtiska ļaunprātība

  Pirmo dokumentu var uzskatīt par visumā labi domātu, bet otrais – “Ekonomiskā izrāviena vadmotīvs: Latvija 2020. gadā – zaļākā valsts pasaulē”, ko vienkāršības labad saukšu par IZM dokumentu, – satur būtisku ļaunprātību. Ja to apstiprinātu Saeima, tas lēnām, bet nenovēršami ieviestu divvalodību Latvijā. Runa, protams, nav par angļu valodu. Zināmu viltību saredzu arī apstāklī, ka tas tika iesniegts pēdējā brīdī, kā parasti dara ar tādiem priekšlikumiem, kas satur kaut ko lielākajai sabiedrības daļai kaitīgu. Viss pozitīvais IZM dokumentā jau parādās NAP sākotnējā redakcijā, pēdējā brīdī iesniegtajā dokumentā ir tikai divi jaunumi.

  Pirmais ir uzsvars uz “zaļo” Latviju. Ja Latvija jau tagad tiek uzskatīta par pasaules otru zaļāko valsti, izskatās nenopietni izvirzīt par vadmotīvu un prioritāti valsts zaļumu. Ja arī tiešām izdotos Latviju pacelt no otrās zaļākās valsts vietas pirmajā, šaubos, vai ar to Latvijas iedzīvotāju labklājība īpaši uzlabotos un vai tas ir Latvijas attīstībai šobrīd visbūtiskākais.

  Otrs jaunums, un te mēs nonākam pie IZM dokumenta būtiskās daļas – nostiprināt krievu valodu kā otro valodu mūsu izglītības sistēmā, ieskaitot universitātes. Dokumentā teikts (citēju): “Mācību process un priekšmetu pasniegšana skolās tiek nodrošināta vairākās valodās, kas, jau sākot ar pirmajām skolas gaitām, gatavo jauniešus par konkurētspējīgiem starptautiskā darba tirgus spēlētājiem.” Mēs labi zinām, kādas būs šīs “vairākās valodas”. Tālāk dokuments nodrošina krievu valodas lietošanu universitātēs, kas palikušas līdz šim kā latviešu valodas aizstāvības pēdējā frontes līnija. Dokuments paredz novākt arī to. Par augstskolām runājot, IZM dokumentā teikts: “Studiju programmas tiek nodrošinātas dažādās valodās, un augstākā izglītība ir kļuvusi par plaši pieprasītu Latvijas eksporta preci, sevišķi Austrumu reģionā un bijušajās NVS valstīs.” Te jau samērā tieši pateikts, kādā “dažādā” valodā notiks mācības Latvijas universitātēs.

  Ministru kabineta apstiprinātā sākotnējā redakcija sākas vārdiem: “Nacionālais attīstības plāns 2014. – 2020. gadam (NAP 2020) ir hierarhiski augstākais nacionālā līmeņa vidējā termiņa plānošanas dokuments.” To apstiprinās Saeima, tam būs likuma spēks. Ja tā, tad ar iepriekš uzskaitītajiem ieteikumiem krievu valoda Latvijas izglītības sistēmā tiks nostiprināta kā pilnīgi līdzvērtīga latviešu valodai. Pārējais ir tikai laika jautājums. Divvalodība būs ieviesta.

  Šī ļaunprātība pret latviešu tautu tiek pasniegta nomaskēta zem “zaļas Latvijas” romantiskā plīvura, desmit lappušu garā rakstā “uzburot viegli saprotamu un īstenojamu sapni par nākotnes Latviju” (citāts no IZM dokumenta ievada pirmās rindkopas).

  Dokuments izplūst burvīgās, utopiskās ainās no Latvijas nākotnes, tikai nedrīkst lasīt augšā minētos izvilkumus no šī viltīgā priekšlikuma.

  Pielabināties?

  Tiek atkārtots melīgais apgalvojums, ka, ja latviešu jaunieši nemācīsies krievu valodu, tad nebūs spējīgi konkurēt darba tirgū. Tam es ticēšu, kad vācieši sāks saviem bērniem mācīt turku valodu, lai viņi varētu apkalpot savu četru miljonu lielo turku minoritāti. Piesaukta atkal fantāzija par “bezgalīgajām Austrumu reģiona eksporta iespējām”, šoreiz augstskolu jomā. Domātas, protams, nav ne Ķīna, ne Indija vai citas patiesi varenās Austrumu ekonomikas. Atgādināšu, ka no Latvijas eksporta darījumiem tikai ap 10% notiek ar Krieviju.

  Vairākās vietās IZM dokumentā parādās pārspīlēta vēlme par katru cenu pielabināties etniskajām grupām un mazināt latvisko elementu. Pieminēšu tikai vienu mazu piemēru. Dokumenta 9. lappusē kāds teikums beidzas ar vārdiem “… neatslābstoša uzmanība tiek veltīta LATVIJAS (izcēlums mans) etniskās kultūras bagāžas uzturēšanai”.

  Man kā latvietim šķiet, ka mūsu valsts Nacionālajā attīstības plānā būtu jāskan “… neatslābstoša uzmanība tiek veltīta LATVIEŠU etniskās kultūras bagāžas uzturēšanai”. Krievu etniskās kultūras bagāžu lai uztur Krievijā, viņu valstī, ar saviem nesalīdzināmi lielākajiem finanšu resursiem.

  IZM dokumentam vajadzēja norobežoties ar ieteikumiem izglītības un zinātnes jomā, bet laikam jau viss garais, romantiskais stāsts ir uzburts, lai pēc iespējas padarītu paviršam lasītājam nemanāmākus tā patiesos nolūkus, izteiktus divos citētajos teikumos.

  “Zaļāka valsts” – “sarkanā siļķe”

  Kā mums stāsta deputāts Ojārs Kalniņš, Amerikas Savienotajās Valstīs nesvarīgu jautājumu, kas tiek izcelts, lai novirzītu uzmanību no patiesi būtiskā, sauc par “sarkano siļķi”. IZM dokumentā “zaļākās valsts” vietā visādā ziņā labāk iederētos “sarkanā siļķe”.

  Izglītības jomā NAP prioritātei jābūt risinājumam nenormālajai situācijai ar krievu skolām, kāda nepastāv nekur citur pasaulē. Reāls un izpildāms mērķis līdz 2020. gadam ir pamazām, pa vienai klasei gadā, pāriet uz latviešu valodu visos valsts bērnudārzos un pamatskolās, lai pēc tam nākamajos gados tas tiktu paveikts vidusskolās. Krievu skolas nopietni kavē valsts attīstību un bremzē labklājības atgriešanos. Man ir 78 gadi, un es te drīz vairs nebūšu, bet pierakstiet sekojošās pāris rindiņas un pārlasiet tās pēc 5, 10 vai 20 gadiem: kamēr pastāvēs krievu skolas, nekāda integrācija, izlīgšana vai samierināšanās nebūs. Nav un nebūs, jo pretējā puse to nevēlas.

  Redzam jau no šodienas notikumiem, ka Maskavas sakūdītie ekstrēmisti gādās, lai nebūtu ne miera, ne saskaņas, ne savstarpējas piedošanas. Nepārtrauktā berze mazinās arī saimniecisko atkopšanos un labklājību.

  Ar imperiālisma idejām saindētajai Krievijas valdībai interesē uzturēt šeit spriedzi, nestabilitāti, un viņi atrod Latvijā pietiekami daudz krievu ekstrēmistu, kuri gatavi šo netīro darbu viņu labā darīt. No krievu skolām ik gadus nāks klāt jauni kadri, kas pakļausies kūdīšanai un darbu turpinās. Tas ir Krievijas ģeopolitiskās interesēs, un viņi to samērā atklāti atzīst.

  Šo pāriešanu uz latviešu valodu visās valsts finansētajās skolās Saeimā jau centās panākt Nacionālā apvienība. Sīkumaina greizsirdība no pārējo latvisko partiju puses, gļēvums un valsts ienaidnieki šo priekšlikumu noraidīja. Ļoti iespējams, ka latviešu tauta kādu dienu piestādīs šiem politiķiem savu rēķinu. Tomēr tagad ir lieliska izdevība pieļauto kļūdu labot ar “NAP 2020”.

  Ja ir vēlme paturēt IZM dokumentā ieteiktās skolas un augstskolas ar citām mācību valodām, tad jānosaka, ka runa ir tikai par Eiropas Savienības valodām. Angļu valoda ir labākais risinājums augstskolu izglītības “eksportēšanai”. Tā ir vispār atzīta kā šodienas starptautiskā izglītības, zinātnes, biznesa un tūrisma valoda. Ja kāds iedomājas, ka tāda varētu būt krievu valoda, tad viņš vienkārši neredz šodienas realitāti vai arī dzīvo mucā un tiek pa spundi barots.

 22. burvis saka:

  Informācija, labi, ka šim Andrim Bērziņam nav pieejama kaut kāda kodolpoga – visās interneta portālos pieejamās bildēs redzams, kā viņš ar savu automašīnu pie skolas rupji pārkāpa Satiksmes noteikumus, nepareizi novietojot automašīnu, bet te vēl varēja palaist kādu raķeti pret žurnālistu. Dažās situācijās Andris Bērziņš nomet savu masku un parāda savu īsto dabu – nu gluži kā Bankas laikos, kad bija jāatņem īpašums latvietim, kura miteklī nu pats mitinās.

 23. coment saka:

  Zivs pūst no galvas. Tiesiskā valstī ar godīgu Valsts prezidentu tādi Andri un Rihardi Bunkas ar visu savu apšaubāmas reputācijas kompāniju pat tuvumā netiktu laisti pie varas. Bet Latvijā viss ir citādi – pat “Valsts rezidents” Andris Bērziņš savam miesīgajam dēlam Kristapam Andrim skolas sākumu pataisīja par elli. Es domāju, ka Kristapam Andrim vēl ilgi nāksies savā virzienā dzirdēt tēva izteiktos draudus žurnālistiem bērna klātbūtnē: “Čaļi, pa galvu vajag! Ilgi neesat sisti!” Varbūt klases biedri būs saudzīgāki, jo arī jau sabijušies un nedroši, bet vecākie bērni pavisam noteikti ķircināsies. Sevišķi tāpēc, ka skolotāji neko nevarēs aizrādīt, jo bērni citēs “Valsts prezidentu”.

 24. Gaidām saka:

  Gaidām ,kad Linards to Daugavpils pajoliņu cels gaismā un sados kartīgi pa galvu. Jo cik reizes viņš nav uzbrucis, nolamajis un nomelnojis. Tas pat apmelojumu peršas izplata ,kur vien var. Kādēļ , tad Daugavpils pajoliņš baidās no bildes ar krūšturi, kuru saite lai bija redzama LRTT. Nedomāju, ka viņu vajaga paijāt, jo tik naidīgu tipu pret visu latvisko ir grūti atrast.

 25. raksts saka:

  http://www.tvnet.lv/zinas/viedokli/434775-mediju_eksperte_ar_savu_rupjibu_prezidents_traumejis_tautu

  Valsts prezidenta Andra Bērziņa mediju pārstāvjiem izteiktie draudi sava septiņgadīgā dēla pirmajā skolas dienā bija nekorekti, uzskata TVNET uzrunātie žurnālistikas eksperti. Par šādu rīcību viņam būtu jādemisionē un jāatvainojas sabiedrībai, jo TV kameru fiksētā valsts pirmās personas nesavaldība zināmā mērā traumējusi sabiedrību, nesaudzīga situācijas vērtējumā ir žurnāliste Sandra Veinberga.

  «Tas, kā Bērziņš uzvedās pie skolas, lielā mērā traumē visu tautu. Mums aiz muguras ir ļoti smags krīzes gads – ļoti daudz latviešu izbrauc un netic savai valstij. Ir ārkārtīgi svarīgi, lai prezidents šajā smagajā situācijā dod tautai cerību, prieku un sajūtu, ka ir kur atgriezties,» norāda žurnāliste un Rīgas ekonomikas un biznesa augstskolas (RISEBA) asociētā profesore komunikācijas un mediju zinātnēs Sandra Veinberga. «Ja Bērziņš iet kā izkārtne un aizliedz fotografēt to, kas viņam ir pie rokas, – tas ir absurds. Tā ir tumsonība.».

  Bērziņam jāņem piemērs no Zviedrijas karaļa.

  Par šādu rīcību prezidentam būtu jāatkāpjas no amata un jāatvainojas sabiedrībai, jo vainīgs ir tieši viņš, nevis operators, izvērtējot notikušo, nesaudzīga ir Veinberga. Tāpat šis precedents liecina par Valsts prezidenta nespēju izprast, ka viņš uzņēmies reprezentatīvu profesiju – atklātās demokrātiskās valstīs ir skaidrs, ka šāds amats uzliek pienākumus arī ģimenei, un tāpēc ir gadījumi, kad personas no tik nopietniem pienākumiem atsakās, skaidro mediju eksperte..
  .

  «Ja tētis pretendē būt par prezidentu, viņam par šo lietu ļoti nopietni jārunā ar savu mazo puisīti, sievu un jāsaprot, ka šo pienākumu automātiski uzņemas arī viņi.».

  Zviedrijā dzīvojošā žurnāliste atgādina astoņdesmito gadu vidu, kad valsts troņmantniecei Viktorijai, kura sāka mācības vienkāršā mikrorajona skolā, uz pirmo skolas dienu līdzi ieradās arī tēvs, karalis Kārlis XVI Gustavs. Toreiz tas bija valsts mēroga notikums un pie mācību iestādes spietoja fotogrāfi, kā arī operatori..

  Reklāma
  .
  .
  «Protams, neviens jau neskrēja bērnam virsū, bet ļoti tuvu, filmēja un pat jautāja: «Viktorij, kā tu jūties pirmo dienu skolā?» Viņa teica: «Es jūtos ļoti labi, es jūtos brīnišķīgi.» Un, protams, šī bildīte, meitenītes ļoti atklātais teksts un lepnais karalis, kas bija blakus, joprojām ir kā ikona visai tautai. Ir naivi iedomāties Bērziņam, ka viņš varēs visu atlikušo mūžu rādīt savu bērnu nefokusā (..). Tad nevajag iet [līdzi pirmajā skolas dienā], ja viņš nespēj veikt pienākumus, kā prasa viņa amats. (..) Ja puisītis būtu gājis ar vecomammu, mammu vai kādu cilvēku, kas nav tik augstā amatā, tad gan mēs varētu žurnālistiem pārmest – ar kādām tiesībām jūs vajājat bērnu?».

  Veinberga pauž viedokli, ka Latvijas iedzīvotāji ne visai labi izprot žurnālistikas lomu sabiedrībā. Ļoti liela daļa sabiedrības daļa ir uzaugusi PSRS laikā, kad, kā viņa norāda, mediji bija galma apdziedātāji – žurnālisti rakstīja tikai par to, ko atļāva vara, un izveidojās ilūzija, ka nav, piemēram, ne incesta gadījumu, ne korumpētu politiķu. «Viņi vienkārši nezināja, ka tādas lietas notiek. Tā bija kā trauma, sevišķi gados vecākiem cilvēkiem – ka pēkšņi viss ir slikti un žurnālisti ir vainīgi pie tā, ka viņi raksta tik daudz slikta.».

  Prezidents nedrīkst ļaut vaļu šādām emocijām.

  Latvijas Žurnālistu asociācijas (LŽA) valdes locekle Inga Spriņģe norāda, ka tik augstai amatpersonai jārēķinās, ka ikkatrs viņa solis izpelnīsies pastiprinātu uzmanību no preses. «Šajā gadījumā tas bija ļoti normāli, ka žurnālistam bija interese. Jautājums ir par to, kā abas puses to nokoordinēja,» viņa saka..

  Pēc viņas domām, šajā gadījumā abas puses varēja komunicēt labāk – žurnālisti varēja pajautāt prezidentam, vai viņam nav nekas pretī, ja tiktu uzņemts video un fotografēts, tāpat arī prezidents, ja arī bija aizkaitināts, nedrīkstēja ļaut vaļu emocijām – to vajadzēja izskaidrot pieklājīgā ceļā, un tas tiktu ņemts vērā..

  Gadījumos, kad tiek skarti jautājumi, kas viņiem nepatīk, no Latvijas amatpersonām bieži vien spraucas laukā aroganta attieksme, tomēr šis gadījums, viņasprāt, vērtējams nedaudz savādāk, jo tajā ietilpst privātais faktors. Arī žurnālisti, pēc viņas domām, šad un tad ieiet savā profesijā tiktāl, ka neaizdomājas, ka aiz jebkuras lielas amatpersonas nosaukuma stāv tikai cilvēks. Tas bija vairāk komunikācijas jautājums, uzskata LŽA pārstāve..

  Šī nav vienīgā Latvijas pirmo personu nesavaldība.

  Lai arī Bērziņa nepieklājīgie izteikumi mediju ekspertu skatījumā ir spilgtākais piemērs, šī nav pirmā reize, kad augsta līmeņa Latvijas amatpersonas zaudē savaldību. 2006.gada 25.martā komunistiskā genocīda upuru piemiņas brīdī tā brīža valsts pirmā persona Vaira Vīķe-Freiberga, reaģējot uz atsevišķu klātesošo kritiku par nenoņemto žogu ap Brīvības pieminekli, piesita pirkstu pie deniņiem, sakot «ar galvu vajag domāt».

 26. raksts saka:

  http://www.delfi.lv/news/comment/comment/lato-lapsa-laga-onka-prezidents-nulle.d?id=42645856

  Lato Lapsa: Lāga onka – prezidents nulle

  Grūti pateikt, kurš otrdien izskatījās dīvaināk – Valsts prezidents, kurš pēc krāšņā burkšķa TV kameras priekšā izklāstīja savu ģimenes aizstāvības stratēģiju, vai par valsts galvas nīgrajiem vārdiem “šokētie”, paši sevi par “politikas ekspertiem” dēvējošie ļaudis un dažs labs histēriskāks medijs, kas vārdos “čali, pa galvu vajag” spēja saklausīt “rupjas lamas”.

  Protams, jokaina radība ir tāds prezidents, kura padomnieki publiski izsludina laiku, kad – citēsim precīzi – “sakarā ar dēla skolas gaitu sākumu Valsts prezidents ar ģimeni piedalīsies šim notikumam veltītajos svinīgajos pasākumos”, bet kurš pats, izreklamētajā pasākumā ieraudzījis TV kameru, sāk purpināt kaut ko par sišanu. Jāprasa – ko tad tu, onka, tā aizgūtnēm līdi tajā amatā, ja tev ģimenes diskrētais šarms pāri visam? Nesaprast, ka prezidenta postenis ir caurcaurēm publisks, – nu, atvainojiet, nevar būt tāds naivums šādos gados. Bet, ja kādā konkrētā gadījumā nevēlies publicitāti, tad nevis nīgri bubini, bet izvēlies profesionālāku preses sekretāri,

  Taču tikpat dīvainas radības izrādījās arī, šķiet, taisnā ceļā no Smoļnija augstdzimušo jaunavu institūta sola nākušie mediju pārstāvji, kuri vecišķajā purpulēšanā saklausīja “rupjas lamas”, un kā veca nauda nodeldētie “politikas eksperti”, kas, šķiet, visu līdzšinējo apzinīgo mūžu pavadījuši kā Diogēna kaimiņi, kuri gan atšķirībā no vecā labā grieķu filozofa no savas latviskās unikalitātes mucas degunu ārā tā arī līdz šim nebija pabāzuši, – jo vai nu citādi spētu neko nezināt par visām tām jautrajām jampampībām, ar kurām pasauli iepriecina te vienas, te otras valsts vadītājs un kuru vidū Bērziņkunga tēvēurkšķis tāds kusls vaids vien ir.

  Ar vārdu sakot, nepārspīlēšu, apgalvojot, ka vienīgais, kuram par pa galvu solīšanas incidentu tiešām vajadzētu uztraukties, ir visu “pirmā septembra” putru reāli ievārījusī prezidenta preses sekretāre. Protams, ne šodien, ne rīt viņa vēl nekļūs par pirmo preses sekretāri, kura ar skandālu atvadījusies gan no premjera, gan prezidenta preses cilvēka krēsla. Taču, pazīstot prezidenta Bērziņa gadu desmitos iemīļoto, padomju nomenklatūras skolā apgūto praksi šādas lietiņas nokārtot paklusām un, vēlams, ar citu cilvēku rokām, taču pilnīgi nenovēršami, ir skaidrs: ja vien Krapānes kundze steidzami neizmanīsies kādā veidā demonstrēt savu absolūto lojalitāti un nepieciešamību “savam prezidentam”, viņas dienas “pilī” (tagad jau Melngalvju namā) tuvāko mēnešu laikā ir skaitītas.

  Tātad varētu domāt – lai nu tā Krapāne nervozē, bet mums ta kas. Ja tā paskatās un pavērtē, savā ziņā pat simpātisks tas prezidents, visu kopā liekot, sāk izskatīties – arī “čaļu sišanas” sakarā. Atšķirībā no Lilitas ar dzīvesbiedru no tualetes uz virtuvi ar bākugunīm un sirēnām nekursē. Algu visu laiku kaut kam jaukam atvēl. Izskatījās tāds raudulīgs, bet, redz, var arī kādu biezāku vārdu pateikt. Nu, jā, tā prihvatizatora un Eiropas naudas, teiksim nu atklāti, pat ne īsti likumīgās nozagšanas pieredze – bet kam nu negadās, tak jau viens no mūsējiem arī šajā ziņā. Ar vārdu sakot, tīri nekas onka, kam pulvera pulvernīcās neko lāga vairs nav palicis, taču varēja būt sliktāk.

  Taču nelaime tā, ka šis vecišķais amatieršovmenis ir ielikts par Latvijas Valsts prezidentu. Un arī jāvērtē diemžēl pirmām kārtām nevis, tā sacīt, garajā un auglīgajā mūžā apgūto brunču, baismās trīcošo nekauņu – žurnaļugu skaits vai kaut kas cits cilvēciski jauks un sirdi sildošs, bet gan tas, ko šis te kungs savā postenī tajā pavadītā gada laikā reāli ir izdarījis savai un mūsu valstij. Un ar to ir, maigi izsakoties, slikti. Precīzāk – vienkārši nekā.

  Lai šī te nesanāktu tāda nejauka nomelnošana, varu ieteikt vienkāršu eksperimentu – pamēģiniet atminēties vismaz trīs valstiski atbildīgus un drosmīgus Andra Bērziņa lēmumus, risinājumus, ieteikumus, iniciatīvas vai kaut ko tādu. Nevis to, kā viņš runā angliski, ziedo naudu skolām vai burkšķ uz TV operatoru, – tas attiecas uz onku Bērziņu. Bet to, kas attiecas uz valsts galvu Bērziņu.

  Kaut kā nevarat? Lūk, arī es nevaru, kaut gan neesmu aprobežojies tikai ar nelielu atminēšanos vien, tā vietā kārtīgi pabraukājot pa ziņu aģentūru arhīvu lentām. Viss, ko var atrast prezidenta Bērziņa izpildījumā, ir – “ir jārisina”, “ir jāapspriež”, “ir jāsāk”, “ir jāveido”. Un tā tālāk, un tā tālāk. Neviena skaidra lēmuma, neviena paša izteikta risinājuma. Nekā.

  Nepilsoņu jautājums – ko par to saka valsts galva? “Ir jārisina”, “varētu aizsākt tā risināšanu”, kas varētu “iziet no kaut kādām likuma maiņām”. Bet kas tieši? Par to valsts galvam nekas nav sakāms.

  Valsts politiski administratīvās sistēmas pārmaiņas? “Ir jāveido pavisam jauna politiski administratīvā sistēma, vecā ir jāmaina pašos pamatos.” Bet kas tieši? Kāds ir valsts galvas skatījums? Kaut kas par deputātu daudzuma atbilstību iedzīvotāju skaitam, bet “aicināšu ekspertus izvērtēt,” – un klusums jau vairāk nekā pusgadu.

  Demogrāfija un izglītība? “Latvijā nekā cita kā izglītība nav.” Ko, ko, kas tas par Delfu orākula cienīgu domugraudu? Kāpēc nepateikt, kā tieši valsts galva pats redz (ja redz) šo problēmu risinājumu? “Ilglaicīgs risinājums Latvijas izaugsmei ir izglītība, lai veicinātu jauniešu konkurētspēju Eiropas darba tirgū,” – tāds, lūk, risinājums.

  Valodu jautājums? Pirmsreferenduma nožēlojamā mīcīšanās un nespēja savai tautai skaidri izteikt prezidenta viedokli vēl labā atmiņā: “Esmu cilvēks, kas domā un vērtē. Es rīkošos, kā tajā brīdī uzskatīšu par vajadzīgu. Lai katrs rīkojas, kā grib…” – šausmīgi nav tas, ka prezidents uzburkšķ TV operatoram, bet šausmīgi ir tas, ka valsts galva valstij svarīgā brīdī nespēj pateikt neko vairāk kā šo te.

  Šo bēdu leju varētu aprakstīt vēl un vēl. Kā atceramies, laikā, kad Lembergs un Co. izvilka Bērziņkungu kā trusīti no cepures, tika gavilēts – o, cik lieliski valstij noderēs viens kārtīgs tautsaimnieks prezidenta amatā! Bet kur ir kaut viena izcilā tautsaimnieka tautsaimnieciskā ideja vai risinājums – ja, protams, neskaita HES ideju, kas tautās tika palaista, ne ar vienu nekonsultējoties un nepainteresējoties ne par kādiem praktiskiem aprēķiniem? Nu, kā jau izcilam tautsaimniekam pienākas…

  Un tas ir tas, par ko vajadzētu uztraukties ne jau tikai politikas ekspertiem vien, – par to, ka mūsu valsts vadītāja krēslā, pateicoties politiskajam tirgum, sēž lāga onka, kas gan neapšaubāmi labi apguvis padomju nomenklatūras karjeras skolas gudrības un prihvatizācijas viltībiņas, taču ir pilnīga nulle kā valsts galva.

 27. raksts saka:

  http://www.apollo.lv/zinas/zanders-par-jautro-niansi-saistiba-ar-berzina-lamasanos/529374

  Zanders par «jautro niansi» saistībā ar Bērziņa lamāšanos

  Ja TV operators piedraudētu Valsts prezidentam, diez vai viņš tiktu cauri sveikā vien ar atvainošanos, norāda pazīstamais žurnālists Māris Zanders, komentējot gadījumu, kad prezidents Andris Bērziņš piedraudēja mediju pārstāvjiem.

  Zanders norāda, ka Bērziņš jau iepriekš bijis nesavaldīgs, lai gan sabiedrībā tiek pasniegts, ka prezidents ir draudzīgs un pat sentimentāls. Zanderu prezidenta lamāšanās nav pārsteigusi, vēstī TV3 ziņas.

  «Ikvienam kādreiz sanāk dusmu izvirdumi. Tikai te tā jautrā nianse ir tāda, ka – ja TV operators būtu šādi pateicis Bērziņam, tas tiktu traktēts kā draudi, fiziskas izrēķināšanās draudi. Tad operators pa Drošības policijas gaiteņiem pastaigātu ne vienu reizi vien,» TV3 ziņām notikušo komentēja žurnālists.

  TV3 ziņas uzsver, ka pirms prezidenta dusmu izvirduma, kancelejas pārstāvis nebija iebildis, ka žurnālisti iemūžina viņa un dēla ierašanos skolā. Turklāt – vēlāk, kad prezidenta bērns tika ievests klasē, drošības dienesti lūdza to nefilmēt, kam mediju pārstāvji paklausīja.

  Prezidenta preses sekretāre Līga Krapāne Latvijas Televīzijai otrdienas vakarā teica lakoniski – Bērziņš esot atvainojies, tātad «jautājums ir izsmelts».

 28. raksts saka:

  http://www.tvnet.lv/zinas/viedokli/434961-prezidents_berzins_vai_pilsonis_berzins_kuram_ticet

  Toms Ostrovskis, TVNET

  Prezidents Bērziņš vai pilsonis Bērziņš – kuram ticēt?

  Ja gadu vecs bērns nevar iztikt bez pamperbiksītēm, par to neraizējas. Andrim Bērziņam nesen apritēja gadiņš prezidenta amatā, bet viņa nesavaldības dēļ mums jāraizējas, vai prezidents sarežģītās situācijās spēj rīkoties pārdomāti un valstij noderīgi. Diemžēl prezidenta pūrā ir vairāki precedenti ar neadekvātām izpausmēm, zākāšanās ir tikai viens gadījums citu līdzīgu plejādē. Trāpīgi teica Mišela Obama: «Prezidenta amats nemaina cilvēku. Tas atklāj citiem, kas tu esi par cilvēku.»*

  Simbols
  .

  Socioloģiskā aptauja par augustu vēsta – apmēram 60% aptaujāto respondentu Andri Bērziņu uzskata par piemērotu prezidenta krēslam. Tā ir ļoti liela uzticības izrādīšana amatpersonai, kuras lielākais sasniegums ir savu darba devēju pārspēšana ilgdzīvošanā – 10.Saeimu no darba atlaida pirms gada..

  Latvijas Republikas prezidentu Andri Bērziņu, kuram nav nekā svarīgāka kā burtiski ievērot Satversmē uzskaitītās reprezentatīvās funkcijas, liela daļa iedzīvotāju uztver kā valsts simbolu līdzās karogam, ģerbonim, himnai, uzskata politologs Ivars Ījabs. Šāds šķietamās nesodāmības statuss glaudītu pa spalvai narcisu, jo neatkarīgi no (ne)paveiktā, būtiskākais kritērijs daudzu citu acīs ir un paliek fakts, ka mums ir prezidents. Tikpat ačgārni varētu augstākā vērtē celt prezidenta koka krēslu, nevis personu, kura tajā gozējas..

  Ja 2/3 aptaujāto saredz to, ko man līdz šim ar lupu nav izdevies atrast, tad jādomā, ka daudzi spēj iztēloties un atpazīst paši sevi prezidenta Andra Bērziņa ādā, izprot viņa rīcības motivāciju, atbalsta un apbrīno. Labi, ne jau katram glaimotu palikt cilvēku atmiņā kā tautas atlaistā parlamenta prezidentam, toties droši var teikt, ka jebkurš no divām trešdaļām iedzīvotāju būtu varējis aizstāt valsts pirmo personu (augusta) atvaļinājumā..

  Sliktāk jau nebūtu, jo Bērziņu grūti pārspļaut. .

  Atgādināšu piemērus..

  Referenduma par otru valsts valodu priekšvakarā prezidentu Andri Bērziņu mocīja šaubas. Pilsonis Bērziņš nemaz negrasījās piedalīties, savukārt prezidents Bērziņš 49 dienas (no 13.decembra līdz 30.janvārim) domāja, kā reaģēt uz šo izaicinājumu, īsi pirms referenduma atzīstoties: «Es savu uzskatu kā pilsonis neesmu mainījis, bet kā valsts prezidents esmu spiests savas domas mainīt un referendumā piedalīties.».

  Grozi, kā gribi, sanāk šādi – lai piedalītos referendumā par otru valsts valodu, prezidentam Andrim Bērziņam bija jāpieliek lielas pūles, lai apklusinātu pilsoni Bērziņu. Savukārt pie skolas publiski zākāties pilsonis Bērziņš bija nasks, jo bija veiksmīgi aizbāzis muti prezidentam Bērziņam..

  Reklāma

  .
  ..
  Retorikai: kuru no iedomātajiem diviem Bērziņiem jūs vērtējat augstāk:.

  1. Pilsoni, kurš pat nezina, kādēļ latviešu valoda ir mūsu tautas izdzīvošanas jautājums?.

  2. Prezidentu, kurš tikai ar lielu piespiešanos spēj izpildīt pienākumu minimumu?.

  Vai varam būt pavisam droši, ka prezidents Andris Bērziņš sarežģītās situācijas rīkosies adekvāti, pārdomāti un sabiedrībai, valstij noderīgi? Pat reizēs, kas prasa smagu, bet valstij svarīgu lēmumu pieņemšanu un pēc definīcijas ir saistītas ar pamatīgu stresu un daudzām negulētām naktīm? Neviļus gribas lieku reizi sev atgādināt, ka valsts varas dalīšana ir kā aizsargmehānisms pret nepārdomātiem prezidenta lēmumiem. Prezidentālās republikas proponētāji drīkst iztēloties Andri Bērziņu kā tautas vēlētu prezidentu ar visām no tā izrietošajām sekām….

  Referendumam par otru valsts valodu noslēdzoties, prezidents nākamos mēnešus pavadīja spontānu ideju gūstā. Tomēr nebija ilgi jāgaida līdz nākamajam seansam..

  Nedēļu pirms atvaļinājuma prezidents sniedza interviju ziņu aģentūrai LETA. Uz jautājumu, vai Bērziņš gatavojas kandidēt arī otrajam sava amata termiņam, viņš pārsteidza: «Ir, protams, daudz kas tāds iesākts, kur jāmēģina panākt konkrētus rezultātus. Tomēr tuvākie pāris gadi nesīs tādas izmaiņas, kuras pat prātā nenāk. Es jums varu droši apgalvot, ka pasaule būs izmainījusies, būs pavisam cita uzbūve un citas vajadzības. Esmu par to pārliecināts,» situāciju pēc trīs gadiem raksturoja valsts pirmā persona..

  Diemžēl mēs nezinām un diez vai uzzināsim, par ko Andris Bērziņš tajā brīdī sapņoja, jo kopš pareģojuma par nenovēršamības draudiem ir pagājis pusotrs mēnesis, bet ne pušplēsta vārdiņa no viņa mutes. Kas zina, varbūt todien bija grūti apslāpēt uzbāzīgo pilsoni Bērziņu… Starp citu, 4% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka viņiem piemīt kādas īpašas pārdabiskas, ekstrasensoras vai dziedināšanas spējas, liecina pētījumu centra «SKDS» nupat veiktā aptauja. Nu re, varbūt šeit ir jāmeklē kāda saistība….

  Nobeigumā.

  Latvijas valsts simbolu apbrīnošana ir bezjēdzīga nodarbe, ja sev neatgādinām, ko tie nozīmē katram no mums, – lai nākamais prezidents, kurš mitināsies atjaunotajā Rīgas pilī, būtu labākais iespējamais. Nevis gadījuma rakstura cilvēki kā Andris Bērziņš, Valdis Zatlers, Guntis Ulmanis. Starp citu, Vaira Vīķe-Freiberga nebija maksimums, ko varam sasniegt. Ja vien gribam..

  * – Citāts no Mišelas Obamas uzrunas ASV Demokrātu partijas sanāksmē 4.septembrī, 2012

 29. Zelma saka:

  ‘Šitajā raksta viss pareizi teikts, kā daudz kuros citos,bet par Merkura vīriem, par DDD visi apvainojumi bez pierādijumiem, kā ķengas pret nac.konkurentiem, bet VL,kas tiešām izturas pasīvi un minimali ko nacionalu dara, tos akli slavē!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *