4. maija prezidentiskie izdzimteņi

Šī fotoMATRICA ir publicēta Feisbukā & Draugos.lv. LRTT vietnē tiek ievietota, lai to varētu “noķērt” GOOGLE, tādā veidā to saglabājot neatkarīgi no pulikācijas avota. Atklātība un Patiesības paušana ir tā, kas šos izdzimteņus,- GENOCĪDA VEICE’JUS PRET LATVIEŠU TAUTU, novedīs uz karātavām. Tik drausmīgi noziegumi nepaliek nesodīti.

02.02.20

You may also like...

12 Responses

 1. Armands saka:

  Tes novēlēja vectēva teikto, ka nekad neej un nevēlē ne par vienu partiju, jo tu nezini, kādi laiki mainīs tos par kuriem vēlēji. Vectes smagi strādāja jaunībā Ulmaņa laikos i karu iziedams nokļuva Sibīrijā, kad atgriezas slims vēl turpināja dzīvot un rusinaties. Padomijas laikos saimniecisku lietu pacēla, bet iekš saimes pamāte sagrāba mantu un tēvu zemes mantojumu pārdeva vācietim. Ulmanis asinis bij vācietis i jā patiesais gals ir miglains tāpat, kā pats jis miglains. Nekad neliec nevienu tēlu augstāk par savu galvu! Bij vēl nesenā pagātnē Alberts Kauls ar sakārtotu saimniecisku darbību, bet tautai bij piedirst viņa lietu. Tā vien slīkst Ulmanu laikos kaut paši izmirstam, bet dziesmas vien par Ulmanu laikiem. Kas kuram bij tanī laikā ieguvums. Man vēl senči teica, ka Ulmanu laikos bij smagi jāstrādā, lai saimniecības paceltu, bet Padomju laikos dzive bij saimnieciski vieglāka. Kā to man mātes māte Latgalē teica to zinaj teikt i Kurzemes radi. Jāstrādā smagi bija!!!

 2. vēsture saka:

  Godmanis un Šlesers atzīstas: Parex pārņemšana notika Kargina interesēs

  «Parex bankas» glābšanas oficiālā versija – iedzīvotāju uzticības zudums banku sektoram, noguldītāju panika un neparedzami banku zaudējumi. «Wikileaks» ASV vēstniecības ziņojumos paveras pavisam cita aina – Godmaņa valdība, piepalīdzot Šķēles rokaspuisim finanšu ministram Slakterim, izdarīja visu iespējamo, lai «Parex» paliktu Kargina un Krasovicka īpašumā, kamēr pēdējie norēķināsies ar nerezidentiem.

  Parex slepus lūdz palīdzību Godmaņa valdībai

  Baumas par Parex bankas likviditātes problēmām cirkulēja visu 2008.gadu it sevišķi vasaras mēnešos, tomēr bankas vadība tās noliedza. Kargins un Krasovickis problēmas bankā noliedza pat tad, kad FKTK (banku uzraudzības komisija) sāka pastiprināti uzraudzīt abiem piederošo kredītiestādi augustā/septembrī.

  Kā liecina ASV vēstniecības ziņojumi Vašingtonai, 2008.gada 22.oktobrī Kargins slepus vērsās pie Godmaņa valdības ar lūgumu palīdzēt, tajā pašā laikā stāstot FKTK, ka bankā «viss ir kārtībā». Finanšu ministrija palīdzību atsaka.

  Tomēr jau 2008.gada 8. novembrī Godmaņa valdība noslēdz vēsturisko vienošanos – Latvijas valsts par simbolisku cenu nopērk 51% Parex bankas akcijas. Latvijas valstij neizdevīgais bankas pārņemšanas līgums paredzēja saglabāt amatus Karginam un Krasovickim, nodrošinot iespēju savu lolojumu atgūt vēlāk, kad par valsts līdzekļiem situācija bankā būs normalizēta.

  Kretīniskais plāns Godmaņa valdībai neizdodas, jo…

  Rīgā ierodas SVF un ES

  Pēc Latvijas valdības lūguma 2008.gada 17.novembrī Rīgā ierodas Starptautiskā valūtas fonda, ES, Zviedrijas valdības un centrālās bankas pārstāvji. Atbraukušo mērķis – iepazīties ar situāciju uz vietas un izlemt vai Latvijai piešķirt aizdevumu. Arī parūpēties, lai aizlienētie miljardi nepazūd tālēs zilajās.

  Nedēļu vēlāk ASV vēstniecības rīcībā nonāk SVF noslepenots 22.novembra ziņojums, kas nepārprotami pauž SVF neapmierinātību ar Parex bankas pārņemšanas gaitu. Ziņojumā teikts – ārvalstu finansistiem iepazīstoties ar Latvijas ekonomisko stāvokli un Parex bankas pārņemšanas darījuma struktūru, SVF stingri uzstāj uz simtprocentīgu bankas nacionalizāciju.

  SVF uzsver, ja Kargins un Krasovickis paliek pie bankas naudas siles, rodas situācija, kad «var tikt izpārdoti bankas īpašumi un/vai aktīvi vai pat sliktāk. (..) Pašreizējie īpašnieki var būt iesaistīti nepārskatāmos vai apšaubāmos darījumos, kamēr (Godmaņa) valdība vēl domā kā rīkoties,» SVF slepeno ziņojumu citē ASV vēstniecība.

  Skarbais Valūtas fonda tonis nozīmē tikai vienu – Karginam un Krasovickim būs jāzaudē savi amati, pretējā gadījumā miljardu kredīts Latvijai var iet gar degunu.

  Starptautisko aizdevēju nostāju precīzi raksturo Latvijas bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča teiktais ASV vēstniekam 24.novembrī – SVF pārstāvjiem nav saprotama Godmaņa valdības radītā situācija, «kas ļauj Karginam un Krasovickim gūt labumu uz valsts rēķina,» Rimšēviča teikto atstāsta ASV vēstnieks.

  Draud «pasūtīt» SVF trīs mājas tālāk

  Toreizējais premjers Ivars Godmanis un satiksmes ministrs Ainārs Šlesers līdz pēdējam elpas vilcienam pretojas SVF prasībai pilnībā nacionalizēt Parex banku, valdībai izrādot karalisku pretimnākšanu Karginam un Krasovickim. LPP/LC vadības duets vēl 26.novembra sarunā ar ASV vēstnieku atzīst, ka pasūtīs SVF miljardu piedāvājumu trīs mājas tālāk, «ja valūtas fonds uzstās uz 8.novembrī noslēgtās vienošanās pārskatīšanu ar Parex banku.»

  Kad vismaz 400 miljoni latu Latvijas valsts budžeta naudas ir aizplūduši nerezidentiem ārpus Latvijas, Godmaņa valdība 1.decembrī uzliek ierobežojumus naudas plūsmai Parex bankā. Dažas dienas vēlāk, 4.decembrī finanšu ministrs Atis Slakteris informē ASV vēstnieku, ka Godmaņa valdība ir mainījusi savu nostāju un atbalsta SVF un ES prasību pilnībā nacionalizēt Parex banku, pārņemot to valsts īpašumā.

  Formālais iemesls valdības nostājas maiņai – Valsts kasei sāk aptrūkties finanses. Tomēr ASV vēstniecības ziņojumi liecina, ka patiesībā Godmaņa valdība ieguldīja Parex bankā nodokļu maksātāju miljonus, lai Kargins ar Krasovicki nokārtotu savas saistības ar nerezidentiem. Kad tas tika paveikts un Valsts kase bija gandrīz tukša, nākamais loģiskais solis bija piekrist SVF uzstādījumam pilnībā nacionalizēt Parex banku, bijušajiem īpašniekiem sūtot gaisa bučas.

  Andra Šķēles uzticības persona Mārtiņš Bičevskis*

  Otkatu jeb starpniecības naudiņu toreiz centās nopelnīt arī vietējais oligarhs Andris Šķēle, Parex bankas pārņemšanas laikā lidojot uz Maskavu, lai sāktu sarunas par bankas pirkšanu. Acīmredzot līdzīgas motivācijas vadīts bankrotējušais tautpartijietis rīkojas arī šogad augustā, Kijevas lidostā veicot sarunas par airBaltic tālāko likteni ar nezināmiem investoriem no Ukrainas/Krievijas.

  2008.gada rudenī Šķēle nerīkojās viens – Parex bankas glābšanas plāns, kuru izstrādāja Godmaņa valdība ar finanšu ministra Ata Slaktera (TP) līdzdalību, paredzēja Finanšu ministrijas valsts sekretāra Mārtiņa Bičevska iecelšanu par Parex bankas uzraugu no valsts puses. ASV vēstniecības secinājums nav glaimojošs – Bičevska lojalitāte pret Tautas partiju ir daudz labāk zināma nekā viņa finansista spējas, teikts ziņojumā.

  Lai glābtu privāto banku, Latvija uzņēmās miljardu parādsaistības

  Godmaņa valdības rīcībai, glābjot Parex banku, ir savdabīga līdzība ar tā paša gada rudens notikumiem ASV – laikā, ko dēvē par pasaules ekonomiskās krīzes apogejas sākumu. Toreizējais ASV finanšu ministrs Henrijs Polsons 2008.gada rudenī izdeva rīkojuma glābt finanšu apdrošināšanas kompāniju AIG, ieguldot tajā 85 miljardus amerikāņu nodokļu maksātāju dolāru.

  Vēlāk atklātībā nāca fakts, ka lielākais ieguvējs no AIG glābšanas bija nevis valsts, kas pēc gada bija spiesta ieguldīt papildus vēl 100+ miljardus dolāru, bet gan ASV finanšu ministra Henrija Polsona bijusī darba vieta – Goldman Sachs, kuras vadītājs jeb CEO viņš bija līdz 2006.gadam.

  Par interešu konfliktu Latvijā netiesā

  Kopš Latvijas otrās neatkarības pirmsākumiem Valērijs Kargins un Viktors Krasovickis ar bankas starpniecību ir sponsorējuši daudzas politiskās partijas, tai skaitā Godmaņa veco «Latvijas ceļu», partiju apvienību «Saskaņas centrs», arī partiju TB/LNNK. 20 gadi ir pietiekami ilgs laiks, lai baņķieru duets nodibinātu draudzīgas attiecības ar politiķiem no dažādām varas partijām. Politiķu pateicība par «draudzību» izpaužas dažādi, piemēram, Godmanis nekad nav strādājis Parex bankā, tomēr bijušie premjeri no «Latvijas ceļa» Valdis Birkavs un Andris Bērziņš ir bijuši ilggadēji algotņi Parex bankas valdēs.

  ASV finanšu ministrs Polsona kungs nav ticis tiesāts, tāpat kā viņam līdzīgie, kuriem pārmet bezdarbību, nolaidību vai apzinātu kaitniecību. Latvija nav izņēmums – Šlesers gatavojas 5% barjeras lēcienam Saeimā; Šķēle atkal «aizgājis» no politikas, lai nebūtu jāatmaksā valstij nelikumīgi pārtērētais priekšvēlēšanu miljons; Godmanis ir EP deputāts; Lembergs cīnās par savu brīvību divu valstu tiesās; Kargins ar Krasovicki nav zaudējuši ne santīma, ne savas brīvības. Minētās personas ir tikai redzamākā daļa, aiz viņiem stāv un krīt simtiem lojālu vasaļu.

  Vai mums ir jāpriecājas, ka Kargins nav premjera padomnieks, bet Krasovickis – Latvijas bankas prezidents? Nav arī iemesla sūkstīties, jo mūsu politbiznesmeņi, pieķerti melos, turpinās melot visu savu atlikušo mūžu.

  Ja vien mēs viņus atbalstīsim 17.septembrī.
  * – Mārtiņš Bičevskis ir Latvijas komercbanku asociācijas prezidents (no 2011. gada 11.marta)

  Publicēts: https://www.tvnet.lv/5319972/godmanis-un-slesers-atzistas-parex-parnemsana-notika-kargina-intereses

 3. facebook saka:

  Jāņa Bordāna un Aivara Lermberga vārdu apmaiņa:

  https://www.facebook.com/pilsonuvara/videos/119461436067618/?t=865

  Par ļaunumu Latvijā ir līdzatbildīgs gan Aivars Lembergs, gan Jānis Boedāns. Bet ļaunumam ir īpašība, ka tas iznīcina pats sevi, tas ir tāpat, kā čūska kod pati savā astē. Pašlaik Jānis Bordāns ir noderīgs, lai iznīcinātu vairākus mafijas locekļus. Taj;a pašā laikā jāatceras, kas patiesībā ir pats Jānis Bordāns.
  .
  .
  .
  Admins
  Idiotisms !
  Un, kas tad ir pats Bordāns ?
  Šis komentārs ir Ciānas Gudro šedevrs… “Apvaino taisno, lai viņš taisnojas, jo taisnošanās jau ir daļēja vainas atzīšna.”

 4. Fricis saka:

  Darba cilvēka maizītei Ulmaņa laikos garoziņa bija bieza,bet valsts un labklājība auga.Auga arī cerība.Grūti pateikt kā būtu,ja būtu.Šodienas geiropā ir vietas,kur balts cilvēks ir retums un traumēti tolerants.
  PS.Bet starp tiem sešiem izdzimteņiem viens ir arī āksts zelta ķēdē.

 5. teksts saka:

  Pietiek turpina pārpublicēt jaunajā grāmatā „Kolaborants” publicētos spriedumus, ko okupācijas gados taisījis padomju kolaborants – Latvijas PSR Rīgas pilsētas Kirova rajona tiesas tiesnesis, tagadējais miljonārs un „politiskajai elitei” pietuvinātais advokāts Romualds Vonsovičs.

  Latvijas PSR Rīgas pilsētas Kirova rajona tautas tiesnesis Romualds Vonsovičs 1985. gada 13. augustā par grupveida mērķtiecīgām darbībām, kas izpaudās, ciniski un cietsirdīgi ņirgājoties par meiteni, fiziski viņu ietekmējot un necienīgi pret viņu izturoties, notiesāja Rīgas 12. profesionāli tehniskās skolas vienas grupas audzēkņus – 1968. gada 16. jūlijā dzimušo Romanu B., 1968. gada 24. septembrī dzimušo Valentīnu Č., 1968. gada 29. maijā dzimušo Ināru K., 1968. gada 25. jūlijā dzimušo Jūliju R. un 1967. gada 23. aprīlī dzimušo Arni G. Tikai trīs no viņiem saņēma reālu cietumsodu – trīs un divus gadus ieslodzījumā.

  Lasot tiesas materiālus, grūti saprast, kas mudināja padomju tiesnesi uz tik maigu spriedumu. Rudens talkas mēneša pēdējā dienā, naktī uz 1984. gada 28. augustu, Madonas rajona sovhozā “Vestiena” Rīgas 12. profesionāli tehniskās skolas audzēkņi, izmantojot to, ka meistars viņus nepieskatīja, savā mītnē tūristu bāzē “Klauģi” izdarīja grupveida noziegumu. Ap pusnakti Romans B. un Jūlija R. Arņa G. klātbūtnē pieprasīja savai kursabiedrenei, lai viņa izģērbjas kaila, bet, kad viņa vilcinājās to darīt, abi viņai sita. Kad meitene paklausīja, sāka sist arī Arnis G. Tad viņiem pievienojās citi jaunieši, un visi devās uz bāzes pirti, kur Ināra K. ierosināja meiteni izvarot, taču puiši nepiekrita.

  Pēc tam Ināra K. mudināja zēnus likt dzimumlocekli meitenes mutē. Kad Valentīns Č. tā arī izdarīja, Arnis G. sauca, lai viņa sūkājot to kā saldējumu. Pēc tam Ināra K. ierosināja bāzt meitenes dzimumorgānos pudeli, bet pudele neatradās, tāpēc izmantoja turpat atrastu kartupeli. Meiteni atkal sita un spārdīja ar kājām, galvenokārt to darīja Jūlija K. un Ināra K. Tas turpinājās arī tad, kad jaunieši atgriezās guļamtelpā. Meitenei tika nodarīti viegli miesas bojājumi, kā arī uz viņu spļāva un lika spļaudekļus uzlaizīt. Pāridarījumi un ņirgāšanās turpinājās aptuveni divas stundas, bet Ināra K. viņu sita arī vēl no rīta. Iemesls esot bijis tas, ka meitene talkas laikā esot draudzējusies ar vietējo puisi.

  Par šādu cinismu, vardarbību, neķītrām darbībām un cilvēka cieņu aizskarošu izturēšanos padomju tiesnesis Romualds Vonsovičs Valentīnu Č. un Romanu B. notiesāja uz trim gadiem, bet Arni G. uz 2 gadiem vispārējā režīma cietumā, apcietinot viņus tiesas zālē. Taču Jūliju R. un Ināru K. padomju tiesnesis nolēma atzīt par vainīgām, bet atbrīvot no soda.

  —————–
  VDK un komunistu nomenklatūra ir asiņainā kara noziedznieka Staļina izlolota. Tā ir klase, kurai viss cilvēcīgais ir svešs. Uz šo klasi labi attiecas E. Levita vārdi : “ Visi cilvēki ir dzīvnieki, bet cilvēks no dzīvnieka atšķiras ar to, ka apzinās savas tiesības”. Vonsovičs PSRS laikos kā tiesnesis apzinājās savas tiesības, savas dzīvnieka tiesības komunistu un VDK noziedznieku rindās – tiesības gan fiziski, gan morāli nogalināt citus, vājākos par viņiem asiņainā Staļina ideoloģijā.

  Noziedznieks E. Levits apzinās savas tiesības VP amatā ignorēt likumu par algu palielnāšanu mediķiem, labi zinot, ka formāli notiesāt viņu nevar.

  Kas tiesās šos divus pieminētos noziedzniekus?

 6. > 2020. gada 2. Februar um 14.17 Uhr saka:

  Varu just līdzi Jūsu senča smagajai strādāšanai, bet nevaru akceptēt Jūsu jūsmošanu par Kaulu ! Viņš bija izveicīgs “dabūt” maksimāli iespējamos resursus uz citu kolhozu rēķina un šaubos, vai Jūsu sencis ar savu neracionālo darbu izpildes stilu būtu bijis priekšzīmniekos…

  Par tēlu nelikšanas augstāk par savu galvu rezultātu var
  redzēt paskatoties jūtūbē dokumentālos sižetus no pasaules tā sauktajām “nabadzīgajām” valstīm(Indija, Okeānijas valstis, Āfrikas valstis… ) kā “strādā vaiga sviedros”, bet vakarā padarītā daudzums jāskatās ar vairojamo glāzi. Haotiski organizēta darba vieta, cilvēka anatomijai neatbilstošas pozas, darba rīku neveikls satvēriens(rokas aug no zemas vietas :-) ), neracionāla tehnoloģisko operāciju secība ir tikai niecīga daļa no mazproduktīva darba iemeslu uzskaitījuma. Galvenais iemesls ir nevēlēšanās “kustināt smadzenes” – mācīties.
  Apzīmējums “lumpens” nav apsaukāšanās bet parādības
  raksturojums ! Tādi bija viņu vectēvi, tēvi un būs bērni un bērnu bērni, jo vairoties ir čakli…
  Tā, kā K.Ulmanis diez vai pie vainas !
  Strādāt kopā ar tādu “speciālistu” brigādē ir īstā katorga – dresētais pērtiķis dzelžaini turas pie sava: – A mūsu pagastā to dara tā ! – un turpina ar rokām malt gaisu.
  Kauls, starp citu, darba organizāciju un disciplīnu nevis pats izgudroja, bet nošpikoja no Amerikas un Vācijas kapitālistiem !!! Tas tā – lai nav nepamatotu ilūziju…

 7. miljons un viena saka:

  taisnība, traks var palikt, ja nav savējās. Kāda jēga tirināties ap kauliešiem vai ap levietiešiem, ja sistēma ir sērga. Traumējoša, grauzoša, inficējoša, iznīcinoša. Tā tolaik sistēma biedēja, paralizēja, degradēja, iznīcināja, ja galu galā…, un tā – joprojām.
  Ne jau špikošana no kapitālistiem bija suķ šķietami un pa druskai reāli labajam izskatam. Sistēma jau pati bija radījusi Potjomkina sādžas, kurām visu piesvieda vairāk, nekā pārējiem, lai būtu, ar ko demonstrēt sistēmas “izcilību“. Tā sacīt – sistēma krāsoja parādes durvis. Bija jāpaņem vienīgi kādu kaulu, bērziņu vai citu, kam iedot pindzeles. Un tā mēs pindzelējam joprojām – arvien, arvien, katru dien`: kapitālisms – savas, komunisms/postkomunisms – savas.
  Un, kam rādās dresēti pērtiķi, vajadzētu rubīt, no kurienes kājas aug dresētājiem.

 8. Pitraga hronists saka:

  arī apgalvo – valdība bezatbildīga. Tad ko ir jātiesā – bezatbildīgu valdību vai tos, kuri vairs nevar izturēt bezatbildīgas valdības. Hronists saka – nav pat jēgas vēlēšanām, jo visi solītāji izmēģināti, bet jēgas kā nav tā nav.

  https://www.youtube.com/watch?v=1jTBy3B8bzk

 9. >> miljons un viena taisnība saka:

  “… vajadzētu rubīt, no kurienes kājas aug dresētājiem… ”
  ………………………………
  No kurienes kājas aug dresētājiem jau skaidri
  norādīts – “Tādi bija viņu vectēvi, tēvi un būs bērni un bērnu bērni”.
  “… Apzīmējums „lumpens“ nav apsaukāšanās bet parādības raksturojums !… “

 10. nu tak netaisnojies ``>>`` saka:

  tāpat jau redzams, ka pats no lumpeniem. Sit d… gar zem un mal savu maļamo. Būtu paskatījies kaut dažas tās provinces. Bet nē, kā pats saki, mal tikai ar rokām pa gaisu. Strādāt ar Tevi komandā tiešām būtu katorga.

 11. >> miljons un viena taisnība saka:

  Atkosties jau Jūs protat, bet kā ir ar strādāt mācīšanos ?
  Droši vien uzskatat sevi par profesoru ? :))

  Paldies dievam, ka esmu tālu no Jums un tā katorga Jums izpaliks !
  Bai, bai !

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.