Kurš vainīgs ? Lūk viņi, uz foto-matricām redzamie !

ASV: Latvija ir apkaunojums ES !

Tieši tie, kuri ir vainīgi ES un Latvijas ekonomikas graušanā, šodien ir salīduši Mūsu valsts spicē !!!, pat uzmetušies par NĀCIJAS TĒVIEM !

Uz šiem, sarkanajiem izdzimumiem, jūdaisma kliķes avangardistiem, nekāds noziegumu noilgums nav attiecināms !

Visi kā viens, lai arī kurā pasaules malā viņi būs nolīduši, tiks “izvilkti” un aizvilkti uz karātavām !!!

Viņiem viss ir atņemams, paši pakārti, bet ģimenes locekļi internējami darba nometnēs, vecāku noziegumu atstādāšanai.

Nekādas atlaides šiem reptoloīdu spermas produktiem nedrīkst būt, jo viņi ir tādi paši kā viņu radītāji un pat vēl ļaunāki !

25.07.19                   L. Grantiņš


 


“New York Times” plaši kritizē Latvijas finanšu sistēmu: “Latvija bijusi apkaunojums Eiropas Savienībai” 826

ASV laikraksts “New York Times” (NYT) publicējis rakstu par Latvijas finanšu sistēmas problēmām, atzīstot, ka likmes cīņā pret naudas atmazgāšanu mūsu valstij ir augstas.

“Gadiem ilgi, kā apgalvo Eiropas un ASV varasiestādes, dažas bankas miegainajā Baltijas jūras ostas pilsētā Rīgā specializējās, lai palīdzētu (..) noziedzniekiem noslaucīt savus pirkstu nospiedumus no netīras naudas, pirms tā tiek pārvietota uz ārzonas patvērumiem,” lasāms NYT rakstā.

Kā piemēri tiek minēti investīciju konsultants, kura finanšu piramīda Krievijas iedzīvotājiem nolaupīja 10 miljonus ASV dolāru, Taivānas uzņēmējs, kurš slepeni palīdzējis Ziemeļkorejai iegūt precīzijas instrumentus kodolieroču programmas attīstībai, un korumpēts Ukrainas politiķis, kurš centies legalizēt savai valstij izkrāptos miljonus.

Pēdējā laikā uzvirmojuši skandāli, kas atklāj, ka caur Skandināvijas banku “Swedbank” un “Danske Bank” kontiem Baltijas valstīs izplūduši miljoniem aizdomīgas izcelsmes eiro, tādēļ ASV pastiprina spiedienu pret šīm valstīm, lai Ziemeļkorejai un Krievijas pilsoņiem neizdotos apiet sankcijas. raksta NYT

Latvijas amatpersonas ir solījušas vērsties pret likumu neievērojošām bankām, kas “valsti padarījušas par vienu no pasaules nozīmīgākajiem naudas, jo īpaši no Krievijas aizplūstošu līdzekļu, atmazgāšanas centriem”, lasāms NYT.

“Divu miljonu apdzīvotajai Latvijai likmes ir augstas,” uzsvērts rakstā, norādot, ka Latvijas ekonomika jau ir cietusi investīciju samazinājuma dēļ un varētu nonākt tā dēvētajā pelēkajā sarakstā, kas ierobežotu globālo finanšu tirgu pieejamību Latvijai un, piemēram, Latvijas iedzīvotāji ārvalstīs vairs nevarētu izmantot savas kredītkartes.

“Reiz daudzsološs piemērs pārejai no padomju stila komunisma uz Rietumu liberālo demokrātiju, tagad Latvija varētu pievienoties naudas atmazgāšanas centru blēžu galerijai, kurā ir Pakistāna, Sīrija un Trinidada un Tobago,” brīdina laikraksts.

Tas citē finanšu ministra Jāņa Reira teikto, ka “šis ir valsts reputācijas jautājums”, un tādēļ ir janvārī darbu sākušās Krišjāņa Kariņa valdības prioritāte.

Vienlaikus ārvalstu novērotāji ir skeptiski par mazās un salīdzinoši nabadzīgās Latvijas iespējām cīnīties pret Krievijas oligarhiem un organizētās noziedzības darboņiem, “kuri, kā zināms, iejaucas vietējā politikā”. Tāpat laikraksts atgādina, ka valdību veido “nestabila piecu labēji centrisku partiju alianse”.

Vašingtonā bāzētās domnīcas “Atlantijas padome” (“Atlantic Council”) eksperts Krievijas jautājumos Anderss Oslunds norāda, ka problēmas rada Krievijas un Ukrainas kapitāla bankas Latvijā, kuru īpašnieki ir aizdomās tīti. “Šie cilvēki ir spēcīgi un prasmīgi,” atzinis bijušais Zviedrijas diplomāts.

NYT vērš uzmanību, ka “daži cilvēki Latvijā kļuvuši bagāti, palīdzot noziedzniekiem pārvietot savu naudu uz parasto finanšu sistēmu”. Tāpat laikrakstā piebilsts, ka atklājumi par nelikumībām ir iedragājuši valsts kā stabilas NATO un eirozonas dalībnieces reputāciju, tādēļ kreditēšana valstī ir sarukusi un banku bizness ir kļuvis sarežģītāks.

Vairākas lielās Rietumu finanšu kompānijas ir atteikušas no korespondētajbanku attiecībām ar Latvijas kredītiestādēm, tādēļ Latvijas bankās tikpat kā nav pieejami darījumi ASV dolāros, bet klientiem, lai veiktu darījumus šajā valūtā, ir vajadzīgs ilgāks laiks un ir lielākas izmaksas, raksta avīze.

Attiecību saspīlējums ar ASV un Eiropas finanšu sistēmām ir iedragājis Latvijas ilgstošo cīņu attālināties no Krievijas un tuvināties Rietumiem, secina NYT, pieļaujot, ka savā ziņā naudas atmazgāšana palīdz Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam destabilizēt Eiropas Savienību un vienlaikus ļauj viņa draugiem iedzīvoties bagātībā.

NYT kā Latvijas tēlu iedragājošu min arī centrālās bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča lietu un bankas “ABLV” slēgšanu pēc ASV Finanšu ministrijas spiediena.

“Latvija bijusi apkaunojums arī Eiropas Savienībai, kas lielā mērā ir stāvējusi malā, kamēr ASV valdība vērsās pret naudas atmazgāšanu Latvijas bankās”, norāda NYT.

Laikraksts atgādina, ka ASV Finanšu ministrijas ziņojumā secināts, ka “ABLV” palīdzēja Ukrainas uzņēmējam Serhijam Kurčenko atmazgāt miljardiem eiro vērtas summas, kas izkrāptas no Ukrainas valsts.

Tāpat “ABLV” klientu vidū bijusi arī Ziemeļkoreja, sacīts avīzē

2014.gadā Taivānas pilsonis Cajs Sjaņdajs jeb Alekss Cajs ASV atzina, ka izmantojis bankas Latvijā un Igaunijā kā kanālus naudas pārskaitījumiem, lai Ziemeļkorejas kodolprogrammai varētu piegādāt precīzijas metālu iekārtas.

Lai gan Latvijas varasiestādes ir pastiprinājušas cīņu pret nerezidentu apkalpošanu bankās un ieviesušas citus naudas atmazgāšanas risku mazināšanas pasākumus, Eiropas Padomes Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas pasākumu novērtēšanas ekspertu komitejas jeb “Moneyval” ziņojumā secināts, ka normu īstenošana ir vāja, jo par naudas atmazgāšanu apsūdzētie gadiem ilgi var novilcināt tiesas procesu un pagaidām nevienam šādās apsūdzībās nav piespriests cietumsods, savukārt naudas sodi ir maigi un “tiek uzskatīti vienkārši par maksu, lai nodarbotos ar biznesu”, raksta avīze.

NYT citē Finanšu ministrijas valsts sekretāres vietnieci finanšu politikas jautājumos Līgu Kļaviņu paužam pārliecību, ka Latvijai izdosies izvairīties no nonākšanas pelēkajā sarakstā, tomēr viņa uzsvērusi, ka ir viens faktors, ko Latvija nevar mainīt: “Ģeogrāfiski mēs esam tur, kur esam.” “Mums ir riski saistībā ar atrašanās vietu,” par Krievijas tuvumu sacījusi ierēdne.

You may also like...

2 komentāru

 1. parazītsmerdelis norūpējies ka saka:

  nevarēs vairāk parazitēt uz citas valsts taukiem:

  http://www.la.lv/neapdomigais-dzonsons
  …………………………………….

  Kamēr pats Latvijā piedalījās rūpniecības iznīcināšanā !
  …………………………………….

  Parazīti bļaustās, ka nav EKSPORTA…

  Ko nozīmē eksports ?
  Tā ir dzīvošana uz [daļēja] citvalstu rēķina, līdz ar to,
  automātiski, barojot žīdu bankas – kā aksiomu pieņemot,
  ka ko ražot var TIKAI no ĀRZEMJU izejvielām.

  Praktiski – jebkura valsts var nodrošināt savus iedzīvotājus
  ar VISU cilvēkam dzīvei nepieciešamo.
  Ja tā nebūtu – uz Zemes nebūtu pašu cilvēku !

  Tagad pludina LAUKĀ uz citu valstu kasēm(bankām)
  milzu līdzekļus par vieglajiem autiņiem, degvielu un
  rezerves daļām tiem tikai tamdēļ, ka uzpirktie kaitnieki
  ir pieņēmuši tādus likumus, kas spiež pārvietoties
  milzu ATTĀLUMUS uz darbu, pie ārsta, uz dažādiem
  “kantoriem” pēc praktiski nevienam nevajadzīgām
  (izņemot birokrātijas nodrošināšanai ar “darbu”)
  “spravkām”, par kurām vēl noplēš simtiem jevriku u.t.t

  Par slīmestiem, kuri uz ateju nevar aiziet kājām, vai
  tik vien jēdz, kā zīmēties ar krāsotiem bleķiem, ir jau
  cits temats.

 2. to 2019. gada 26. Juli um 10.59 saka:

  Ne tikai vieglajiem autiņiem vien !
  Iepludina stepju mērogiem paredzētu lauksaimniecības
  tehniku, dažādas ceļu būves un mežizstrādes mašīnas
  ar pieczvaigžņu viesnīcu aprīkojuma kabīnēm,
  piestūķētas ar visādu iespējamu un neiespējamu
  elektroniku.
  Tas viss “pasaulē labākais” jau tūkstoškārt pārsniedzis
  to mašīnu pamatfunkciju nodrošināšanai nepieciešamo.
  Visi tie cenas simti tūkstoši tiek izvilkti no patērētāja
  maciņa !

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *