A. Kavacis. Piesakās sarkans “pestītājs” uz balta zirga

Zaļš, tautastribunals.eu9. Andrejs-Kavacis-LELB-Latvija-Baznīca-LRTT.Pāvils-BrūverisASTOŅKĀJIS

Valsts varas zagļu elitē ieilgusi krīze. Kopš komunistu diktatūras pārkārtošanas uz liberālo valsts izlaupīšanu, vecajiem dūžiem “paliekot savās vietās”, koruptīvās shēmas strādā kā labi eļļots mehānisms. “Vakarējie” šodien jūtas tik droši, ka izbaudot mafijas “veiksmes stāstu Āboltiņai labpatikās publiski paņirgāties par tautas postu, tā atklājot valsts varas patieso attieksmi pret aplaupīto pensionāru sāpēm. Atklātība melu politikā ir nepiedodama kļūda.

Politiskā krīze saasinājās… .

Mazliet vēstures.

Viss sākās ar Klubu 21, kur iesaistījās tikai mazāk pazīstamie nomenklatūristi. Tur tika izveidots Latvijas ceļš, ko izdekorēja ar pērkamiem emigrantiem. Sākās prihvatizācijas un plānotie bankroti… . Lai slēptu pēdas un uzlabotu laupīšanu mafijas štābu pārcēla uz Tautas partiju. Tautpartiešu rijības dēļ to nācās pārcelt uz Jauno partiju un pēc tam uz Vienotību. Kopš Jaunās partijas laikiem mafijas štābs strādā zem “pretkorupcijas” karoga. To vicināja arī Vienotība, kuras raibā sastāva dēļ daudziem šķita- laupīšana izlaupītā valstī tomēr beigsies. Cerība mirst pēdējā un tauta Vienotībai atjaunoja uzticības avansus… .

Tikmēr korupcijas vēzis ātri pārņēma Vienotības štābu un sadarbības partneri no ZZS “ierotēja” augstākajos amatos. Vecās sadarbības vietā nu bija jāuzdarbojās un jāatbrīvojas no līdzvainīgo statusa. Pēkšņi atklājās kliedzoši korupcijas fakti VIDā, Finansu policijā un muitā. Pašu ļaudis laupītāji… . Bet par rotāciju te skaļi nedrīkst runāt. To tauta nesapratīs.

Taču savējos šajā valstī nesoda.

Rotācija Kučinska mutē ir kā karsts kartupelis.

Kā rīkoties un nomierināt ļaužu prātus ?

Kā saglabāt mundiera tīrību uz nākošajām Saeimas vēlēšanām ?

Vai vispār kāda no bijušajām varas partijām nosargās savas pozīcijas ?

Gan Āboltiņa, gan Brigmanis ir pratuši paklusām sadarboties ar Latvijas valstiskumam naidīgo Saskaņu. Kas notiks, ja šī sadarbība ar Kremļa kalpiem kļūs atklāta ?

Vai laikus nav jāgatavo jauns sadarbības partneris ?

Te blīc ! 605 000 tirāža iznācis atmaskojošs izdevums Astoņkājis.

Aktuāla tēma, kuru ierosinājis no publicitātes gudri attālinājies bijušais LR Iekšlietu ministrs Ēriks Jēkabsons. Pēc viņa intervijām izveidots ASTOŅKĀJA kadru saraksts. Bet centrā viņa un FIB direktora Roberta Millera kopīgs foto. Kā uz šo izdevumu un tur minētiem faktiem reaģē mafija ?

Visi TV un radio žurnālisti kā uzticami mafijas ķēdes suņi nu ir zaudējuši atmiņu un atsakās pazīt bijušo LR Iekšlietu ministru Jēkabsonu, kādreizējo VDK jauniešu treneri, kas bez pamata emigrējis uz ASV, lai tur studētu teoloģiju un uzticīgu čekistēna Šlesera draugu.

Daudzas zināmas lietas par Jēkabsonu šie kvekši nu ir neglābjami aizmirsuši, jo viņu šā brīža uzdevums ir nošķirt šo “nepazīstamo” no viņa visiem zināmajiem draugiem mafijas aprindās, lai uz nākošajām Saeimas vēlēšanām viņš kā kristāltīrs Latvijas patriots un tautas glābējs līdz ar jaunizveidotas partijas deputātiem varētu atjaunot apdraudēto MAFIJAS ŠTĀBU.

Pieņemsim, ka vecais prāvests kļūdās un ir saskatījis sazvērestību tur, kur tās nav. Tādā gadījumā jācer, ka Jēkabsons ar Roberta Millera un citu FIB darbinieku palīdzību caursitīs prokremliskās mafijas bastionus Latvijas drošības struktūrās un valsts posta vairotāji tiks iesēdināti pelnītos “atpūtas namos”.

Bažas rada fakts, ka Astoņkāja tīklos galvenokārt sapinušies “sīkas reņģes” un pāris “vecu mencu”, kā piemēram Āboltiņa un Meļņiks. Līdz Saeimas vēlēšanām vēl ir laiks pierādīt, ka Latvijā nevalda mafija, bet LIKUMS. Lai Dievs palīdz Jēkabsonam ! Tad sauksim viņu par varoni. Bet, ja ar lielu troksni sāktais klusi beigsies, tad nebalsosim ne par laupītāju partijām, ne par viņa papildspēkiem, kas ceļ daudzsološu troksni.

Blakustēma: Deputāts Bondars pēdējā laikā ir sevi apliecinājis nevis kā Latvijas patriotu, bet kā cionistu pakalpiņu. Viņa vieta modes konkursā nevis nopietnā politikā, kas izšķir tautas likteni. Bet par Saskaņu ar Maskavu pat domāt būtu kauns, kas spēj par tādu nobalsot ir nodevējs un auns. Kaut opozīcijā, tā ir vislielākā laupītāju partija.

Tie, kas nepiedalīsies vēlēšanās, balsos par Saskaņu ar Maskavu… .

Nesnaudīsim, vērosim !

Prāv.emeritus A. Kavacis

23.04.16.

You may also like...

29 komentāru

 1. Grozi kā gribi, visur priekšā ir latvietis kā zaglis un nelietis! Latviešiem nav valstspēja, valstsprasme! Latvieši nav gatavi savai valstij! Lūk, kur suns aprakts! Latvieši kā nekur nederīgi ne politikā, ne ekonomikā! Patoloģiski zagļi, pielīdēji un nodevēji! Tāpēc visur ne tikai rēgojās VDK, CIP, bet reāli arī eksistē VDK, CIP. Astoņkājis ir starptautisks organizētās noziedzības elements. Vietējie astoņkāji ir starptautiskā astoņkāja vergi. Starptautiskajam astoņkājim latviešu mēsli ir vajadzīgi vienīgi no astoņkāja funkcionēšanas viedokļa, bet nevis no īstas valsts celtniecības viedokļa. Starptautiskais astoņkājis ir apmierināts, ka tādā lieliskā tranzīta zemē kā Latvija ir tik nederīga tauta, kura ir gatava kalpot starptautiskajam astoņkajim, pilnīgi atmetot nacionālās intereses. Vāciešiem noteikti bija taisnība, paredzot latviešu iznīcināšanu pēc kara kā nevērtīga etnosa likvidēšanu.
  .
  .
  .
  Admins
  Astoņkājis, Priedīša kungs, ir Tavas(cionistu- komunistu) partijas dzemdēts produkts un tam nav nekāds sakars ar latviešiem.
  Komunistu- cionistu dienas ir skaitītas.
  Krievija un Izraēla atbīldēs visu pasaules tautu priekšā par zvērībām, kas veiktas pret cilvēci !

 2. Māris M. saka:

  Astoņkājis veidots ņemot vērā reklāmas psiholoģijas pamatprincipus un sekmīgi iedarbojas uz lētticīgu ļautiņu smadzenēm. Redzot veco čekistu blakus FIB direktoram Robertam Milleram, daudzi nolemj, ka sliktā informācija tomēr bijusi kāda kļūda, jo FIB šefs jau nu gan ar tādu čekas sprukstiņu kopā nebildētos. Bet kaut nedaudz šo reklāmas triku zinošam cilvēkam, ja viņš vēl uzmanīgi seko līdzi politiskajām norisēm, tieši šī fotogrāfija pārsvītro treknu, sarkanu strīpu jebkādam ticamības momentam par Jēkabsona it kā labajiem nodomiem un liek kļūt sevišķi uzmanīgam, jo cita jau nekā nav, kā tikai Jēkabsona iesniegumi un šī bilde. Viss pārējais jau sen bija tautai zināms.
  Interesants ir arī klusums un reakcijas trūkums pēc “Astoņkāja” nākšanas atklātībā. Viss notiek kā vienmēr pie politiskās stafetes nodošanas.

  Kā jau minēja Andrejs Kavacis, trūkst arī vairums astoņķāja kāju un galva un astoņkājis pats sevi taču neēdīs.

  Visa laba vēlējumi Andrejam Kavacim. Vienmēr esmu bijis sajūsmā par viņa loģisko, viegli uztveramo rakstības un runas manieri. Īsts dārgakmens mūsu tautai.

 3. Eduards Lunis saka:

  —Še tev nu bija!? Tikko izskatījās, ka Priedītis ir sapratis un ,,atsijājis graudus no pelavām ,, bet atkal…di..ā!
  -Diemžēl, man Jums janorāda’uz elementārām , bet ļoti būtiskām nepilnībām komentārā:
  1. Jebkurā noziegumā kā pirmos sauc pie atbildības nozieguma izdarītājus-izpildītājus un -tie ir visiem zināmi un daudziem no viņiem nav pat ne mazākā sakara ar Latviešu Tautu! Papētiet M.Hadsona -LATVIJAS NEATKARĪBA IR NOZAGTA , VAI LRTT SNIEGTO PATIESO INFORMAČIJU!
  2Priedīša kungs !Tak pats esat rakstījis-par noziegumu brivību, par varas neatbilstību Satversmei,par postcilvēkiem,par aktoriem un seksuālajām padibene’m, kuri ir pārņēmuši varu Latvijā! Un ir ACI’MREDZAMI-VARA IT TO PAŠU ROKĀS, KURI TE VALDĪJA PIRMS ,,BRĪVĀS UN NEATKARĪGĀS LATVIJAS PASLUDINĀŠANAS 1991. G. 4. MAIJĀ!? Tāpēc:
  — 2016.G. 4. maijā, pl. 14-os, pretim Okupačijas muzejam, Rīgā, notiks-
  —LATVIJAS GLĀBŠANAS SAPULCE! SAPULCES MĒRĶIS-PAGAIDĀM NEVARDARBĪGA, ESOŠĀS, LATVIJAS SATVERSMEI NEATBILSTOŠĀS, PARTIJU VARAS NOZIEGUMU IZVĒRTĒŠANA UN ATBILSTOŠA RĪCĪBA. PAGAIDU VALDĪBAS IZVEIDE .
  AICINĀTI VISI , KURI GRIB DZĪVOT TIESISKĀ, DEMOKRĀTISKA VALSTĪ.
  Latvijas Gla’bšanas komisija. tel.65038743

 4. a. saka:

  Paldies raksta autoram. Kas ir tā “Jaunā paaudze”? Tur laikam vairākums krievu, bet vai saknes nenāk np ASV?
  Mārim M. – vai nu viens pats 8kājītis, vienam taču garlaicīgi :-)

 5. Māris M. saka:

  vai nu viens pats 8kājītis, vienam taču garlaicīgi :-)
  ————————
  Pieņemsim, ka vairāki, bet tad mamma viņiem viena tik un tā un viņi to klausa. Tik reizēm paplūcas savā starpā par gardāko kumosu. :)

 6. vēderi saka:

  Resni vēderi,cigārs un pietūcis bankas konts – tie nosaka kārtību pasaulē.

  Slavas dziesmas un marmora pieminekļi nespēs pārkliegt un noslēpt viņu noziegumus.

  Klubs 21 organizējās bijušajā Mežoles skolā…
  Tas priedītis jau raksta tikai par dzeltenās rases latviešiem…..

 7. Valdis Freimantāls saka:

  Runa par to. ka N O Z I E D Z N I E K I ir krimināli sodāmi – pāriet vispārējos spriedumos.

  Vispirms jāsauc pie atbildības likumības pārkāpēji, kuru rīcība atņēmusi latviešiem pašu galveno – biedrošanās T I E S Ī B A S.

  Tā viņi ieguvuši pozicionālu pārsvaru, jo ir vienoti savā pret latviskumā!

 8. Latviešu jebkuras formācijas (kolektīvā veidojuma) Zelta Likums: Visi kā viens viens par otru pelēkāki! Latviešu jebkurā formācijā var būt tikai pelēki indivīdi. Latviešu jebkurā formācijā personībām nav vietas. Vieta ir tikai pelēcībām. Latviešu jebkuras formācijas priekšstāvis arī ir pelēks indivīds. Viņš savā formācijā uzņem tikai tādus pašus pelēkus indīvīdus. Ar lielāko prieku uzņem par sevi vēl pelēkākus indivīdus, kuri nespēj apdraudēt viņa priekšstāvja statusu formācijā. Zelta Likums tiek konsekventi ievērots. Pat izņēmumi nav sastopami. Pēcpadomju laikā noteikti nav sastopami izņēmumi. Padomju laikā varēja būt izņēmumi, jo tolaik dzīves procesus lielā mērā nosacīja cittautieši, bet ne tikai latvieši. Tagad dzīves procesus nosaka latvieši, un viņi konsekventi ievēro Zelta Likumu. Naivi ir censties saskatīt izņēmumus. Zelta Likums ir likums, kuru latvieši ievēro visprecīzāk savā dzīvē. Zelta Likuma konsekvento ievērošu sekmē latviešu mentalitātē sastopamās instinktīvās alkas pēc cilvēciskās pelēcības. Latviešos tas ir viens no aktīvākajiem instinktiem. Šis instinkts ir sava veida pašaizsardzības mehānisms un eksistenciālās konkurences mehānisms, latviešu pelēcībām garantējot uzvaru un personību nepielaišanu eksistenciālajā konkurencē.
  .
  .
  .
  Admins
  Vai tad runa iet par tautību ? (Starp citu, Artur, latviešu intelektuālais līmenis ir ierindojies pasaules pirmajā desmitniekā. To pierāda arī Jūsu intelekts !)
  Artur Priedīt, pasaki, kādas partijas pārstāvji ir Latvijas izzadzēji ?
  Vai tad komunisti nav tie paši cionisti ?
  Kādas tautības pārstāvji ir Latvijas bagātākie zagļi ?
  Priedīša kungs, Jums ir vienreizējs intelektuālais potenciāls, tad kāpēc to apķēzīt ar meliem.
  Pēc Jūsu paša teorijas iznāk, ka Jūs esat pelēcība… , kur LOĢIKA, Artur ?

 9. Valdis Freimantāls saka:

  Priedītim.

  Pareizi , Artur!

  Latviešu stratēģija, pretojoties tūkstoškārt skaitliski un organizatoriski
  pārākam spēkam, – nepieļauj upurēt savus spējīgākos cīnītājus!

  Tādēļ Jums ir uzkritis šie pelēcīgums, kas gan īstenībā ir gudrība, apdomīgums un savu gudrāko prātu nedzīšana iznīcībā!

  Artur, latviešu ienaidnieks ir viltīgs, neredzams un ar 98 gadu pieredzi gaišāko tautas priekšstāvju iznīcināšanā. /komunisti un čekisti/.

 10. Bon sauvage
  Tā franču valodā sauc „labsirdīgos mežoņus”. Apgaismības laikmetā labsirdīgais mežonis bija populārs literārais tēls. Par labsirdīgajiem mežoņiem faktiski jūsmoja vienmēr. Homērs jūsmoja par ganiem, Horācijs jūsmoja par skitiem, Tacits jūsmoja par ģermāņiem, Montēns jūsmoja par Amerikas indiāņiem. Nav manīts, ka baltvācieši būtu jūsmojuši par baltu ciltīm kā labsirdīgajiem mežoņiem. Tā nenotika arī Rietumu ceļotāju ceļojumu aprakstos, kurus savā laikā apskatīja Arnolds Spekke savā grāmatā. Rietumu ceļotāji vietējos zemniekus raksturoja ļoti drūmās krāsās, uzsverot netīrību, nekārtību, dzeršanu, kaušanos, zemnieku mežonīgo uzvedību un mežonīgo ārieni. Arī Merķelis latviešus neapraksta kā labsirdīgos mežoņus. Nav ticams, ka arī šodien Rietumu cilvēku apziņā latvieši figurē kā labsirdīgie mežoņi. Figurē kā mežoņi (tas ir daudzkārt sastapts ārzemnieku reakcijā), bet nevis kā labsirdīgie mežoņi. Kāpēc tā notiek? Domājams, tāpēc, ka latviešiem pietrūkst labsirdības. Mežonība nav sintezēta ar dvēselisko labsirdību. Toties ir sintezēta ar aprobežotu uzpūtību, pašpārliecinātu agresivitāti, paškritikas trūkumu, attieksmes vulgaritāti. Latvietis izturās neadekvāti savam intelektuālajam un morālajam līmenim. Izturās neadekvāti savam sasniegtās kultūras līmenim, civilizētības līmenim. Latvietis labsirdīgi neizvēlās savu reālo vietu dzīvē. Latvieša ambīcijās nav labsirdīga pašcieņa, kas noteikti ir labsirdīgo mežoņu patīkamākā un cienījamākā īpašība.

 11. Valdis Freimantāls saka:

  Priedītim!

  Nu, ko teikt?

  Nekādas sapratnes ne par latviešiem, ne latviskumu!

  Artur, vai nezini, ka latvieši jau 1868. gadā izveidoja impērijas ietvaros – civilizācijas vēsturē vēl nebijušu kultūras tradīciju – kolektīvās analītikas centru Rīgas Latviešu Biedrību!

  Atsauces uz pasūtījumu skribelējumiem nedrīkst ņemt par pilnu – tas nedara godu nevienam!

  Varbūt ka pats jēdziens KOLEKTĪVĀS ANALĪTIKAS CENTRS, Jums nav izprotams?

  Šajā sakarā paskaidrošu – tas ir augstākais sabiedrības attīstības rādītājs!

  Un neviena tauta, nekad tik augstu attīstības līmeni N A V sasniegusi.

  Iesaku izlasīt Rīgas Latviešu Biedrības 1938.gada statūtus un padomāt.

  Latvieši ir pionieri sabiedrības demokratizēšanā un tādēļ milzīga pretestība no M E Ž O Ņ U puses.

  Iesaku izglītoties, pirms noniecināt latviešus un latviskumu kā tādu!

  Skatīt manu runu okupācijas muzejā par Rīgas Latviešu Biedrības brutālo un prettiesisko I Z N Ī C I N Ā Š A N U – lai komunisti un čekisti noturētu varu Latvijā.
  .
  .
  .
  Admins
  Vienreizēji pasacīts !
  Es jau Priedītim atgādināju, ka esam pirmajā desmitniekā, bet Tu pasacīji to vēl eksaktāk !
  Mūsu Garīgais mantojums daudziem neļauj mierīgi gulēt un it sevišķi jau apgraizītajiem !

 12. Engelitis. saka:

  Seit mees varam lasiit sablonveida narcisa gaisiigos spriedeleejumus,lai liktu upurim saakt:
  -justies vainiigam par neko,
  -lai pazeminatu pasvertiibu savaas un citu aciis,
  -lai sasistu vinja moraalo pasaizsardzibu,
  -mekleetu vaajaas vietas vinja psihee,
  -novestu upuri liidz pesimismam,
  -uzspiestu vinjam mazohista ziimogu,
  -uzturetu konfliktu,lai izdevigaa momentaa uzbruktu
  liecinieku klaatbuutnee,lai upuris izskatiitos peec
  agresora,
  -uztureetu trauksmi,lai iebaidiitu,
  -AR MELIEM GRAUTU REPUTAACIJU…. u.c.t.p.
  Neko citu,kaa zemiskus gajienus MEES nemz no JUMS negaidaam!!!

 13. Valdis Freimantāls saka:

  Priedītim – pārdomām!

  Kā domā Artur, vai Staļins un Hitlers bija muļķi?

  Vai viņu apmaksāti analītiķi nesaprata ko nozīmē Latvija?

  Ko nozīmē priekšzīmīgi izveidota nacionāla valsts?

  Ka īsā laika posmā Latvijas valsts modelis visiem pierādīs latviešu pārākumu tautsaimniecībā /visās tās izpausmēs/ un izglītībā!

  Ne Hitlers, ne Staļins nevarēja pieļaut ka Latvija netraucēti attīstītos un ” A I Z Ē N O T U ” PSRS un Vācijas totalitāri militāro režīmu sasniegumus!

  Katram muļķim stadionā ātri vien kļūs skaidrs pa kuru skrej celiņu skrien līderis.

  Tāda bija situācija 1939. gadā, kad netraucētā konkurencē, pasaules valstu starpā, Latvija uzrādīja latviešu I Z C I L Ā S spējas konkurēt citu valstu starpā.

  Un, to skaidri apzinoties, abi ūsainie kungi, lai nepieļautu savās valstīs Berlīnes vāciešu biedrības rašanos un Maskavas krievu biedrības rašanos – uz Rīgas latviešu biedrības 1938.gada statūtu bāzes, – pieņēma lēmumu iznīcināt latviešu valsti Latviju. Sevišķu vērību piegriežot RLB 1938. gada statūtu N O S L E P E N O Š A N A I.

  Mēs visi zinām, ka Rīgā dzīvoja daudz krievu un vāciešu, kuri ar pasta palīdzību uzturēja sakarus gan ar Berlīni, gan Maskavu! Latviešu piemērs vairs nebija noslēpjams! Tas viegli varēja likt pamatus Staļina un Hitlera varas D E M O N T Ā Ž A I.

  Rīgas Latviešu Biedrības 1938. gada statūtu “izplēšana” no CIVILIZĀCIJAS grāmatas notika 1940.gadā uz Molotova / Rībentropa pakta bāzes un atjaunoto likumīgo statūtu ” A I Z L I E G Š A N A ” komunistu un čekistu 1993. gada 18. februāra N A K T S – kriminālnozieguma bāzes!

  Viltus biedrība ir klajš pierādījums tam, ka atklāta, demokrātiska viedokļu līdzāspastāvēšana komunistiem, čekistiem un fašistiem nav pieņemama!

 14. Valsts intelektuālais apjoms
  Kas ir valsts intelektuālais apjoms? Atbilde ir zināma. Valsts intelektuālais apjoms ir valsts rīcībā esošais intelektuālais potenciāls – intelektuāļu un inteliģences zināšanu un prasmju kopums. Tas ir kopums, kuru valsts eventuāli var izmantot savā darbībā. No valsts intelektuālā apjoma ir atkarīga visu valstisko procesu kvalitāte. Ja valsts nevar lepoties ar savu intelektuālo apjomu, tad valstiskajos procesos ātri ieviešās nekompetence, neprofesionālisms, aplamības. Valsts intelektuālā apjoma problemātikā noteikti atsevišķs aspekts ir valsts aparāta prasme izmantot vietējo intelektuālo apjomu. Šis aspekts vienmēr ir bijis aktuāls valstiskajos procesos. Tas tāpēc, ka valstisko procesu vadības attieksme pret intelektuālo apjomu var svārstīties no velmes maksimāli izmantot vietējos intelektuālos spēkus līdz politiķu augstprātīgai iedomai atsacīties no vietējo intelektuālo spēku izmantošanas un pašiem tikt galā ar visiem jautājumiem. Neapšaubāmi atsevišķs aspekts ir valsts intelektuālā apjoma ģenerēšana kā speciāls valstisks projekts ar dziļu perspektīvas apziņu. Praktiski tas nozīmē, ka valsts aparāta darbībā ietilpst mērķis iesaistīties intelektuāļu un inteliģences spēku apzinātā formēšanā, veidojot specializētas mācību iestādes, atlasot un atbalstot spējīgus jauniešus, atbalstot zinātniskos pētījumus utt. Valsts intelektuālā apjoma kāpināšana ir tāds pats valstiskais pienākums kā visi citi valstiskie pienākumi izglītībā, audzināšanā, zinātnē.

 15. a. saka:

  =>A.P. Nepietiek tikai ar intelektuālo apjomu. Ir vajadzīga ekonomiskā bāze, vispusīga attīstība, kas tika nobremzēta 90.-tos gados pēc “aizdīķa onkuļu” ieteikuma. Mūsu izglītotie tautieši tāpēc var braukt uz citām valstīm kalpot.
  Diemžēl tie ārvalst padomi, pēc kā vadās mūsu vadoņi, ne vienmēr ir saprātīgi. Vienīgais- ir iespēja kaut kur pasūdzēties…
  .
  .
  .
  Admins
  Ne aizdīķa bet “aizzilupes sarkanā banda” ….un ne mūsu tautiešu, bet gan apgraizītie… .

 16. a. saka:

  Astoņkājim taustekļi var stiepties uz visām debess pusēm…

 17. Engelitis. saka:

  Biedram Intelektuaalajam Apjomam.

  Plaatiizera stilaa vari savas lekcijas lasiit tirguu pie saviem
  veeleetajiem. Neteeree laiku nonemoties ar MEZONJIEM.
  Vispaar jau praktikji teoreetikus pasuuutaa taaaalu,taaaalu…..

 18. a. saka:

  Nesaprotu, kāpēc portāls PIETIEK, kas tomēr mums atklāj dažādas blēdības un melus, regulāri publicē A.P. demagoģiskos sacerējumus. Pārgudrs stils, neloģiskums, absurds paša rakstītā noliegums, manuprāt, tas tikai diskreditē portālu.

 19. Māris M. saka:

  Saistībā ar Artura komentāru par mežoņiem, TACITU un citu vēsturisku personību izteikumiem par baltiem, citēju Brastiņu, lai cilvēkiem ir ko salīdzināt.

  Brastiņu Ernests:

  “Raksturīgi, ka līdz tam laikam, kamēr uzbrucēji vēl nav galīgi ieņēmuši savas cīņas vietas, par baltiem tiek runātas tikai labas valodas. Sveštautieši savos aprakstos liecina, ka balti jeb aisti ir cilvēcīga miermīlīga, strādīga un dievbijīga tauta. Jau gotu mūks Jordāns savā 551. g. izdotā hronikā min aistu miermīlību: “pavisam miermīlīga ļaužu cilts” (pacatum hominum genus omnino); un TACITS – viņu pacietību, strādīgumu. Apkarošanas sākuma laikā Brēmenes Ādams tur zāmzemiešus jeb prūšus (Sembi vēl Pruzzi) par stingriem pagāniem, bet ļoti labsirdīgiem cilvēkiem (homines humanissimi), kuriem esot loti daudz krietnu un slavējamu īpašību un ierašu; viņi žēlsirdīgi palīdzot nelaimīgiem, parādot līdzjūtību trūkuma cietējiem, esot viesmīlīgi pret svešiniekiem, tikai viena vaina viņiem piemītot, proti, viņi negribot pieņemt kristīgo ticību un nekad neatļaujot svešiniekam tuvoties savām svētbirzēm un avotiem. Simts gadus vēlāk to pašu zina liecināt Helmolds (ap 1150. g.): “Vēl daudz slavējama varētu teikt par šās tautas tikumiem, ja vien tiem būtu kristīga ticība.”

  “Desmitā gadsimtā baltu zemes atradušās visai augstā kultūras stāvoklī. Sabiedriskā, saimnieciskā un politiskā iekārta balstījusies uz gadu tūkstošos izkoptām un stingrām tradīcijām. Ne vien reliģija, tikumība un māksla, bet arī iedzīve, saimniecība un turība bijusi teicamā stāvoklī. Arī valsts un viņas aizsardzība, pilis un karamāksla, un organizācija nestāvējusi zemāk par saviem kaimiņiem. Nav nekāda iemesla domāt, ka baltu tautu iekšējā un ārējā kultūra stāvētu kaut kādā ziņā zemāk par citām tautām. Gluži otrādi, arheoloģiskie izrakumi un pētījumi rāda tik augstu civilizāciju un tik izkoptas un bagātas mantas, kādas tai laikā nav nekur citur ārpus baltu zemēm. Slāvu un ģermāņu zemēm šīs mantības bijušas ne vien paraugi, bet arī pirkšanas priekšmeti. [Dr. Wilhelm Gaerte. Urgeschichte Ostpreussens. – Königsberg, 1929.]”

  “Minētās Brēmenes Ādama raksta vietas lieku reizi apliecina to, ka baltu zemes tai laikā bijušas izslavētas par bagātām. “Tur ir daudz zelta un labi zirgi.” Aiz šā iemesla sirotāji, laupītāji un kara laimes meklētāji pastāvīgi tīkojuši pēc baltu zemēm”

  Vai mežonis nav apmaldījies trīs Priedēs?

 20. Potenciāls

  Demogrāfiskajai pārejai ir izteikti vēsturiski inovatīvs raksturs. Tā spēj radikāli izmainīt dzīvi visdažādākajos virzienos. Ne reti kādā virzienā dzīve izmainās pilnā mērā. Tajā skaitā izmainās arī militārajā virzienā. Demogrāfiskās pārejas sekmētajā jauniešu īpatsvarā rodas jaunu cilvēku grandiozas masas, kuru vienīgā nodarbošanās ir karošana, terorisms, bruņots bandītisms, grautiņu, nekārtību organizēšana. Demogrāfiskā pāreja tādējādi sekmē jauna tipa draudus. Bet galvenais – jauna tipa cilvēku masas, kuru vienīgā nodarbošanās ir karošana un piedalīšanās bruņotajos konfliktos. Piemēram, migrantu ieplūšana Eiropā apdraud ne tikai eiropiešu dzīvi, bet arī Krieviju. Migrantu jauniešu kontingentu NATO var apbruņot, lai sāktu karu pret Krieviju. Amerikāņi augstu nevērtē eiropiešu jauniešu potenciālu. Eiropiešu armijas nav ar ko papildināt. Niecīgā dzimstība to neļauj izdarīt. Tāpēc NATO var lieliski papildināt ar migrantu jauniešu miljoniem. Nelieša Taivāna stulbo latviešu biedēšana ar „bēgļiem” no Krievijas ir smieklīga un liecina par totālu neizpratni. Protams, nekāda izpratne nav vajadzīga, lai stulbajiem latviešiem kaut ko iestāstītu sliktu par Krieviju. Turcijā pašlaik (2016.g.februāra beigās) vēl ir kādi 2,5 miljoni migrantu, kuri vēlas nokļūt Rietumeiropas bagātākajās valstīs. 54% esot jaunāki par 18 gadiem. Kāds ir viņu liktenis? Viņi nestrādās, slaistīsies pa ielām. Tas ir lielisks potenciāls, kas labprāt ņems rokā ieročus un dosies karot. Arī uz Krieviju.

 21. Balti saka:

  Balti Latvijā esot 8% (17.gadst.mēra laikā nomira,Sibirija un vienkāŗši nosita),Baltu var pazīt no sejas…. Pārējie ļaužu bari ir dzeltenā rase,vai ar lielu dzeltenās rases asiņu piejaukumu…..

 22. Kanonizētā patoloģija

  Patoloģijas (novirzes no normas) var būt visdažādākās. Visdažādākās var būt kanonizētās (par vienīgi pareizo normu pārvērstās) patoloģijas. Kanonizēto patoloģiju virzībai ir vēsturisks raksturs. Proti, kanonizētās patoloģijas var vēsturiski mainīties. Mainoties laikmeta vispārējai tonalitātei, mainās kanonizētās patoloģijas. Piemēram, patreizējā pārejas laikmetā tiek kanonizētas homoseksuālās patoloģijas. Latvieši šajā procesā ir iesaistījušies ar lielu entuziasmu, jo latviešiem vispār ir intīmas attiecības ar patoloģijām kā antropoloģiskajām izpausmēm. Latviešu pederasti tagad ir „dienas varoņi” –tautas paraugs, tautas izcilākie dēli. Latvieši prot aizsargāt gan juridiskās deviācijas (aizmugurisko tiesāšanu), gan seksuālās deviācijas, kuras saņem ne tikai juridisko aizsardzību, bet arī morālo aizsardzību. No tradicionālajām latviešu kanonizētajām patoloģijām nākas minēt noziegumu brīvību, pievienošanās debilitāti, zemiskumu, denuncēšanas māniju, nelietību, tumsonību, politisko aprobežotību, paškritikas trūkumu, naidu pret apgaismību, mākslu, zinātni, garīgumu, patiesu reliģiozitāti, profesionālismu, talantu. Latviešu vissenākās kanonizētās patoloģijas ir zagšana un blēdības.

 23. Pēteris saka:

  Arturam Priedītim:

  Kāpēc Taivāns ir nelietis? Atbildi pamatojiet.
  Jūs rakstiet, ka latvieši ir slikti, bet kā Jums pašam ir nelaimējies tikt pie latviska uzvārda.

 24. kas viņš ir saka:

  Man šķiet, ka Priedītis ir izdomāts literārs tēls, kura uzdevums ir laist sātanismu.

 25. Pretestība

  Tauta nav muļķe. Tā ir socioloģiskā aksioma. Vienīgi nav skaidrs, kādos dzīves aspektos tauta nav muļķe. Iespējams, morāli tikumiskajā aspektā, taisnīguma un tiesiskuma aspektā, cilvēka cieņas aspektā, labā un ļaunā identificēšanas aspektā, skaistā un neglītā saskatīšanas aspektā, bērnu un ģimenes cieņas aspektā. Noteikti būs vēl citi aspekti. Taču noteikti ir arī tas, ka zināmos aspektos tauta tomēr ir muļķe. Savādāk sakot, tautas gudrība nespēj tautu pilnā mērā aizsargāt. Tauta nav muļķe, taču tas nepasargā tautu no dažādām likstām. Piemēram, ebreju tauta ir ļoti gudra. Ebreju tauta nav muļķe. Taču tas ebrejus nepasargāja no nacistiem. Ebreji toreiz nebija muļķi, taču tas neveicināja reālu pretestību nacistiem. Latviešu tauta nav muļķe, taču reāli sevi pēdējo reizi prata aizsargāt 1905.gadā. Pēc tam nespēja aizsargāt. Arī tagad nespēj sevi aizsargāt. Turklāt nespēj sevi aizsargāt nevis pret ārējiem spēkiem (tas attiecās uz ebrejiem un latviešu cīņu pret vācbaltiem), bet pret savas tautas padibenēm un viņu atklāto ņirgāšanos par savu tautu. Nav īsti skaidrs, kādi faktori nodrošina tautas pretestību pret ārējo spēku un iekšējo spēku apdraudējumu. Iespējams, tāds faktors latviešiem bija izglītība līdz 1905.gadam, spējot ģenētiski formēt tautas pašcieņu – latviešu ļaužu masas ar augstu pašcieņu, bez kā nav iespējama pretestība pazemojumiem, apspiestībai. Iespējams, latviešiem paraugs bija citas tautas ar augstu pašcieņu. XVIII-XIX gadsimtā, kad intensīvi formējās jaunā latviešu tauta (tās elite, inteliģence) Eiropas tautu pašcieņa bija tā laikmeta neatņemama sastāvdaļa. Toreiz Eiropā veidojās nacionālās valstis. Tas bija tautu ideālas pašcieņas laikmets. To nekādā gadījumā nevar teikt par XX gadsimtu, kad Eiropā pašcieņas vietā stājās klanīšanās, iztapšana un masveidā sāka klonēt pielīdējus un nacionālos nodevējus. Varbūt tāpēc pēc 1905.gada mums ir tauta, kura nav muļķe, bet kura nespēj sevi aizsargāt no Lielās Bandas.
  .
  .
  .
  Admins
  Nu redzi, Artur, šoreiz jau ir trāpīts gandrīz desmitniekā !!!
  Ko nozīmē tas, ka biežāk iegriežas LRTT vietnē… .

 26. Ģeopolitiskā situācija
  Var smieties par latviešu valdošās kliķes bubināšanu par „ģeopolitisko situāciju”. Taču faktiski ģeopolitiskie apstākļi ļoti būtiski atsaucās uz latviešu dzīvi. Turklāt visos segmentos. Ekonomiskajā segmentā, zinātnes segmentā, izglītības segmentā. Latviešu dzīve padomju ģeopolitiskajos apstākļos bija pavisam cita nekā dzīve amerikāņu ģeopolitiskajos apstākļos pēcpadomju periodā. Vispirms ir jāņem vērā, ka diametrāli atšķiras latviešu cilvēciskais un latviešu kultūras statuss. Padomju laikā latviešus uzskatīja par augsti attīstītu tautu. Latviešus droši salīdzināja ar Rietumeiropas augsti attīstītajām tautām. Latviešu kultūra tika propagandēta kā paraugs citām tautām Padomju Savienībā. PSRS iedzīvotāji LPSR dēvēja par Rietumu civilizācijas teritoriju padomju valstī. Turpretī amerikāņu ģeopolitiskajos apstākļos latvieši ir kļuvuši par Eiropas visatpalikušāko tautu, kuras morālā stāja, saimnieciskā darbība nevar būt paraugs citiem. Bijušās PSRS tautas uz latviešiem tagad lūkojās ar dziļu nepatiku, aktīvi izmantojot iespēju atgādināt par latviešu noziegumiem Pilsoņu kara laikā, VDK struktūrās, latviešu militārpersonu nodevību pirms II Pasaules kara, latviešu līdzdalību ebreju iznīcināšanā, civilo iedzīvotāju iznīcināšanā Baltkrievijā. Ārprātīga atšķirība ir zinātnē un izglītībā. Visai pasaulei ir zināms par padomju zinātnes un izglītības izcilo līmeni. Amerikāņu ģeopolitiskajos apstākļos latviešu zinātniskā darbība un izglītība ir atrauta no Krievijas izcili attīstītās zinātnes un izglītības. Tas ļoti negatīvi atsaucās uz šodienas zinātnisko līmeni un izglītības līmeni Latvijā. Padomju periodā „Maskava” konsekventi sekoja, lai LPSR ieturētu kopējo augsto zinātnisko un izglītības līmeni. Amerikāņi neseko latviešu darbībai minētajos segmentos. Latvieši ir atstāti savvaļā, un tāpēc katrs mauj kā prot, neprotot pat terminus pareizi lietot.
  .
  .
  .
  Admins
  Kuram latvietim tad ir dotas lēmējtiesības ?
  Un, kurš tad no šodienas lēmējiem ir latvietis ?
  Lūk, tad arī visa problēma… .
  Bet mēs atgūsim lēmējtiesības !!!
  Latvieši savā vaļā nav atstāti, viņiem ir mazāk tiesības kā Padomju laikā.

 27. Spānijas piemērs nāca pašā laikā: “Izgāžoties pēdējam mēģinājumam atdzīvināt sarunas par koalīcijas veidošanu, Spānijas karalis Felipe VI otrdienas vakarā paziņojis par abu parlamenta palātu atlaišanu un ārkārtas vēlēšanu izsludināšanu.
  Pēc sarunām ar dažādu politisko partiju līderiem karalis secinājis, ka nav neviena iespējamā kandidāta uz premjerministra amatu, kas varētu izturēt uzticības balsojumu, un tāpēc viņš izlēmis ķerties pie konstitūcijā paredzētajām pilnvarām jaunu vēlēšanu izsludināšanai.
  Iepriekšējās vēlēšanas notika pagājušā gada decembrī, taču tajās neviena partija nespēja izcīnīt vairākumu, kas ļautu kādai no tām veidot valdību bez koalīcijas partneru pieaicināšanas.
  Visi mēģinājumi izveidot koalīciju, kam būtu vairākums parlamentā, arī izrādījās neveiksmīgi.” Pie mums bija tas pats. Valsts prezidents-lupata izrādījās nekompetents lupata: neatlaida Saeimu, kad tās mēsli nenosauca premjera kandidātu. Vai latvieši ir spējīgi vadīt valsti? Atkal esam guvuši salīdzinājmu, ka tas ir retorisks jautājums. Skaidrs, ka nav spējīgi pārvaldīt valsti.

 28. vai tad saka:

  Vai tad LRTT nevar iztikt bez priedīša,tāpat kā A.G.muldēšanas…

 29. Derivāts

  Svešvārds „derivāts” nozīmē atvasinājums, kas radies no kaut kā primāra. Runa ir par cilvēka derivātu – atvasinājumiem no cilvēka kā primāta. No cilvēka kā primāta var rasties visdažādākie atvasinājumi. Piemēram, ekonomikas cilvēks. Tas ir atvasinājums no cilvēka, rodoties cilvēkā ekonomiskajai identitātei. Rodas ekonomikas cilvēks. Tātad cilvēks, kas ir pārņemts, pārslogots ar ekonomiku – ekonomikas derivāts. Tādi derivāti ir postcilvēki, tehnokrātiskie derivāti. Saruna par cilvēka derivātiem ir vajadzīga tāpēc, ka kapitālismā vēlams ir cilvēku maksimāli pieskaņot tirgus, finansu, patērēšanas loģikai. To traucē izdarīt cilvēkā kā primātā esošais garīgums. No cilvēka ir jāpadzen garīgums. Proti, jārada bezgarīguma derivāts. Tādam bezgarīguma derivātam ir jābūt mūsdienu kapitālismam piemērotas īpašības: uzticētās darbības galveno funkciju maksimāla racionalizācija; brokera ātra reakcija; spēja ātri pieņemt ekonomiskos lēmumus; spekulanta instinkts; tirgus morāles instinkts; prasme parādīties (check-in) prestižās vietās; attieksme pret izglītību kā instrumentalizāciju (tikai formāli vajag diplomu bez liela garīgā ieguldījuma, par naudu, bet lēti).

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *