LRTT. Nāvi Latvijas bendēm

Rozes

LRTT izjūt vislielākās skumjas sakarā ar traģisko notikumu Rīgā-

lielveikala MAXIMA traģēdiju.

Lai Dievs stāv klāt tiem, kuriem bojā gāja tuvinieki un bērniņi par bāreņiem kļuva.

www.tautastribunals.eu 1Jautājums, kur visām Latvijas traģēdijām ir meklējams cēlonis ?

Tikai naivais un beidzamais stulbenis nesaskata CĒLONI visiem Latvijā pastrādātajiem noziegumiem.

Arī MAXSIMA traģēdija skaidri norāda uz cēloni. Cēlonis Latvijas “iznīcībai” slēpjas komunistos. Kamēr nebūs komunistu hidrai nocirsta galva- fiziski iznīcināta, nekas nemainīsies. Par to arī netieši raksta Lato Lapsa. http://pietiek.com/raksti/tragedijas_turpinasies_un_turpinasies,_kamer

pREZIDENTS bĒRZIŅŠ., āboltiņs, dp, saeima, sabKad atrados ieslodzījumā par H- 86 grupas dibināšanu, kāds krievu politieslodzītais, kuram bija sakari ar krievu garīdzniecību, man iebilda, kad runāju par komunistiskās sistēmas nomaiņu: “Lai kaut kas mainītos, tad fiziski ir jāiznīcina visi komunisti.” To viņam esot sacījuši pareizticīgie priesteri. Toreiz to uztvēru kā provokāciju un pie šīs tēmas vairs nepieskārāmies. Šodien es esmu pilnībā izpratis komunista dzīves uztveri un piekrītu kameras biedra sacītajam.

FOTO: Šeit jūs redzat vistiešākos MAXIMAS upuru bendes, jo viņi, šie komunistiskie zagļi, pārstāv šo noziedzīgo slepkavu režīmu.

Sākot ar bankām un beidzot ar MAXIMU, ir skaidri saskatāma korupcija un atklāts bandītisms, kuru 100% veic komunisti un KGB darboņi. Jau pašos Atmodas sākumos viņi bija tie, kuri organizēja reketus un rūpniecības izputināšanu. Mūsu kaimiņzeme Igaunija jau toreiz saskatīja briesmas no šiem zvēriem un “pagrīdes” metodēm to veiksmīgi apkaroja. Igauņu Zemessardze ar snaiperu palīdzību likvidēja vietējos godmaņus, borovkovus, urbanovičus, gorbunovus , bunkas, segliņus un d. c.

Apmēram kāds simts esot aizraidīts pa skuju taku uz turieni, kur katrs komunists piederoties. Toties Latvijā šie godmaņi, borovkovi, gorbunovi un šleseri kļuva par miljonāriem un turpina savu nāves politiku pret latviešu tautu.

MAXIMS iegruva tāpēc, ka tika nozagts augstvērtīgais cements. To aizstāja ar surogātu.

Visu mafiju Latvijā kontrolē Godmaņa- Borovkova banda(abi žīdi). Žīds, čekists, komunists un krievu spiegs Austrijā Godmanis bauda Maskavas labvēlību un ir neaizskarams. Sāka viņš ar metāla un narkotiku kontrabandu. Mareks Segliņš viņam toreiz bija naudas savācējs, kā rezultātā kļuva par narkomānu. Tad izpārdeva miljardus vērto Latvijas Kuģniecību, Latvijas cukura ražošanu, līdz ar to visu lauksaimniecību- apzināti likvidēja cukurfabrikas u.t.t.

godmanis kargins, borovkovs , latvija, dp.Viss tas, latviet, piederēja tautai, tev un man !!!

FOTO: Lūk, viņi, izraēļa “bērni”, īstenie Latvijas bendes… Kā šiem “dievizredzētajiem” palaimējās, ka viņi nedzīvoja Igaunijā !

Tātad, komunisti piesavinājās to, kas piederēja Latvijas valstij un tās tautai !!! Tas viss notika Eiropas acu priekšā. To mēs arī pierādīsim un šiem komunistiskajiem noziedzniekiem visu atņemsim.

Visam ir savas robežas.

Žīdu pārvaldītas valstis: Izraēla, ASV un Krievija mums visu atlīdzinās.

Bet viens ir skaidrs, latviet, esi gatavs uz izrēķināšanos.

Lode un cilpa šiem kropļiem ir par lepnu. Piemeklē citu instrumentu. Būs jādara tieši tā, kā žīdi darīja ar nacistiem pēc kara… .

Un iegaumē, latviet, viņi pilnā sparā arī pārdod tavu senču zemi, par kuru mūsu tēvi lēja asinis un atdeva savu dzīvību !

Nāvi, tikai un vienīgi nāvi, ir pelnījuši šie komunistiskie izdzimteņi, kuri veic prātam neaptveramu genocīdu pret latviešu tautu !

MAXIMA traģēdija ir viņu radīta !

DIEVS SVĒTĪ LATVIJU !

LRTT    22.11.13.

P.S.

MAXsimu drīkst nojaukt tikai pēc rūpīgas pārbaudes ar starptautisko ekspertu līdzdalību !

Vainīgie neesot !!! http://www.tvnet.lv/zinas/viedokli/487423-tragedija_zolitude_neviens_neuznemas_atbildibu

tas jau bija paredzēts šajā SC pārvaldītajā monstrā… .

You may also like...

38 komentāru

 1. ANDRIS7 saka:

  VISU LABU NAKOSO DIENU!
  Ka ASV veic spiegosanu pret Vaciju un citam EU valstim,kur galiga
  informacija nonak koordinacijas centra Anglija.Izmanto vajas jaudas
  uztverejus,kuru radiuss ir dazi 10 metri,lai tos nevaretu identificet.
  Pec tam raida kompresetu kompaktu isu zinojumu,caur lielakam antenam ,kuras
  var but uz ASV vestniecibas jumta,vai piem.GAISMAS PILS topa,vai kadas
  citas augstas ekas ar lielam antenam,jo mes tacu nezinam,kam tas kalpo.
  Ja pasaule uz 1912 gadu bija 15 miljonu judu,tad politiska zina,ar
  centieniem valdit par pasauli,ir viens juds tirazets 15 miljonos
  eksemplaru.
  Fukusima,Krievijas un Eiropas karstuma vilni,Islandes vulkani,
  Australijas un Kalifornijas ugunsgreki u.c. ir geofiziskie ieroci.
  a)pandoraopen.ru/2013-11-21/yadernye-katastrofy-i-yadernyj-terrorizm-
  sergey-sall
  Meksika un Italija,pie slikta cementa,kur sabruka majas,tomer vajadzeja
  ierosinataju,loti vajas zemestrices veida.
  MAXIMA ekas sabrukums ari,ka…saistiba ar EIRO ieviesanu apdrosinasanas
  naudai,lens bankrota sakums,tirgus parvietosana citur,mazo ienakumu del,
  ar zemo pirktspeju,planota sabiedribas dezorganizacija,politiskam
  saspilejumam ar varu,skatoties uz pedeja laika notikumiem,ka Liepajas
  metalurgs,Aivara Brizes nave,Eiro ieviesana,ar lidzi nakoso 100% ,nu jau
  totali obligato nabadzibu,bez nekadas varbutibas ieviest valsts dzive
  jaunas tehnologijas,komfortakas,ertakas un letakas dzives radisanai.

  VELAK VEL/TENcINU

 2. Os saka:

  Un cik tad Cilveku tika nogalinati tani max.? Zolitude,var salidzinat ar Daugavpili,96proc.krievijas laupitaji asinskarie viepli okupanti un neCilveki. Dos Dievs,nakamgad, 9.maija Pardaugava,par okupantiem krievu-uzgazisies siem mesliem virsu pati debesvelve.

 3. GOOGLE saka:

  “…Ceturtā izvēles iespēja radīsies tad, kad sistēmas žogu saredzēs daudzi. Kad pilsoņi sapratīs, ka piedalīšanās vēlēšanās ir aploka sistēmas atbalstīšana. Ka nodokļi aiziet sistēmas uzturam. Ka viņi ir vajadzīgi sistēmai, nevis otrādi. Ka viņi spēj rūpēties paši par sevi, bet to viņiem īstenībā neviens neļauj. Ka viņi spēj rūpēties paši par sevi, bet sistēma to nespēj. Ka nauda un vara bez cilvēku līdzdalības kļūst bezjēdzīgas. Ka tā dēvētā pilsoniskā nepakļaušanās ir nevis noziegums, bet dabiska indivīda vēlme izrauties no netaisnīgas sistēmas. Un ne tikai saredzēs, bet atbilstoši cilvēka dabiskajai teiksmei radīsies neapturama vēlme šo žogu sagāzt un kļūt brīvam. Nevis brīvam kā aplokcilvēkam. Brīvam pa īstam. Brīvību nedāvina.

  T o i z c ī n a…”

  Meklēt:
  http://pietiek.com/raksti/par_brivibu_un_govim

  Admins
  Teorētiski jau tas ir pareizi, tikai praksē to panākt nevar.
  Ir jācenšas darīt iespējamo ar esošo cilvēka sapratni.
  Par katru noziegumu ir jāsaņem sods. Tas darbojas arī pie šīs sistēmas, protams, ar mazu nokavēšanos… .

 4. čuguns saka:

  Apskatot traģēdijas bildes, un esot tur klāt izbrīnu rada viens- pārseguma blokos ir ļoti maz tērauda armatūras, kura nodrošina bloku izturību. Tātad uz šo nozīmīgo materiālu ir iespaidīgi ietaupīts.

  http://blumentals.mozello.com/blogs/params/post/6526/aizdomigas-faktu-nesakritibas-un-cucibas-saistiba-ar-21-novembra-tragediju

 5. Lauku onka saka:

  >>> Os

  Apmēram 50% pret 50% tur bija vakar pusdienlaikā.

  Latvija ir maza zeme. Kur paklausies apkārt, paziņu vidū noteikti atrodas kāds, kam tuvinieks tur gājis bojā, cietis vai par mata tiesu no nāves paglābies.

  Visdziļākā lidzjūtība bojā gājušo tuviniekiem un it īpaši tām mazajām bērnu sirsniņām, kas palika bez visdārgākajiem cilvēkiem savā dzīvītē.
  Zemu lidzjūtībā noliecu galvu.

  Lāsts slepkavām!

  Admins
  Jā, lāsts slepkavām. Arhitekti kļūdas netaisa, jo visu aprēķina. Kā jau komentētājs ČUGUNS raksta, izteikti maz tērauda armatūra bija betona blokos.
  Tas ir noziegums, ko veic Godmaņa sistēmas radītie KGB- komunistiskie izdzimteņi. Komunisti ir pasaules lāsts, kas ir iznīcināms pēc igauņu Zemessargu metodes.
  Paskatieties prezidentosa komunista Bērziņa purnā un blakussēdošajā padauzā- vai jums “nevilks” uz vēmienu ?
  Nevienu no šiem kroplajiem sātaniskajiem izdzimteņiem tauta nav ievēlējusi.
  Es domāju, ka drīz mēs viņiem sprandu apgriezīsim. Galvenais, dabūt šo zvēru no alas ārā un tad nosist… .

 6. GOOGLE saka:

  “…Pēc traģiskās veikala avārijas Rīgā, Zolitūdē kāds no vecākiem ir cietis vai gājis bojā kopumā 16 bērniem, savukārt trīs bērni katastrofā zaudējuši abus vecākus…”

  http://www.kasjauns.lv/lv/zinas/136704/zolitudes-katastrofa-kadu-no-vecakiem-zaudejusi-16-berni-tris-zaudejusi-abus-vecakus

 7. Os saka:

  Logiski,ka betonu nozaga,falsificeja tehniska projekta izpildi,izdarita viltosana noziedziga. Bet vainigi sini nozieguma nav ne ASV,ne Anglija un ne Vacija. Vainiga ir Krievijas Valsts ar savu okupanttautu krievu-kas nelikumigi atrodas okupetaja Latvija sodien un uztur-totalitaru terorisma rezimu ar organizetu Krievija,Kremli-organizetu noziedzibu Latvijas teritorija,caur Krievijas raditiem,ari Nacionaliem Kadriem-ka berzini,indriksoni un citiem cekistiem,viss kas notiek Latvija kops krievu varmacigas iebruksanas otreizejas 1944.gada-ir Krievu asinainas Tautas radits,ari buvnieciba-uz Latvju Tautas kauliem. Navi ikvienam krievam okupantam un Latvju Tauta ir pateiciga Dievam-par ikviena krieva navi! Dod,Dievs,izspragt ikvienam krievam mana Zeme ar jebkuriem lidzekliem,Dieva taisnigais Sods ir nacis par krievu tautu.

 8. john saka:

  Vajag uzdot vienkāršu jautājumu, kāpēc nekad nesabruk komunistisko bandītu celtās villas Baltezera un citur, kur šie negeļi ir nelikumīgi ieperinajušies.

 9. skorceni saka:

  Kautkas neredzēts!Tas mērglis berziņš vēl piemin,ka nevar politizēt šo nelaimi.Rīgas mēris saka,ka atbildību nevar neviens uzņemties…..bet tieši bez viņa ziņas pilsēta nekas nenotiek.Mazākais,kas viņam būtu jādara,ir pazušana no politikas.Beidzot Tribunālā ir izskanējusi pareiza doma,ka sarkanie židkrievu mēsli ir jāsāk likvidēt fiziski.domāju,ka atļauja nav nevienam jāprasa.

 10. raksts saka:

  Vakardienas Televīzijas raidījumā pēc Panorāmas cinisma un nekaunības kronis visam bija, kad mafijas ieliktenis Iekšlietu ministrs Kozlovskis ierunājās (vai smalki izdarīja spiedienu uz izmeklētājiem), ka izmeklēšanas rezultāti par Zolitūdes traģēdiju varot būt vien uz nākamā gada maiju.

  Laikam šoreiz gan pašmāju, gan starptautiskais sašutums var sekot tik liels, ka pat komunists Andris Bērziņš spiests runāt citā valodā.

  Ko pateica Andris Bērziņš, par to Helsinki-86 dibinātājs Linards Grantiņš jau sen runā.

  http://www.tvnet.lv/zinas/viedokli/487421-prezidents_ta_ir_neaizsargatu_cilveku_slepkaviba

  Video: http://www.youtube.com/watch?v=wlcUjc3pdP0&feature=player_embedded

  Prezidents: tā ir neaizsargātu cilvēku slepkavība

  Prezidents Zolitūdes traģēdiju sauc par slepkavību un prasa reālu atbildību par notikušo. .

  «Šis ir gadījums, kas ir jāsauc skaidri, ka tā ir milzīga skaita neaizsargātu cilvēku slepkavība, un tā arī būtu jārīkojas,» Latvijas Televīzijai sacīja Valsts prezidents Andris Bērziņš..
  .

  Izmeklēšana jāveic maksimāli ātri, “citādi pusgada laikā papīri būs sakārtoti tā, ka visi iesaistītie būs baltāki par eņģeļiem”, atzina Bērziņš..

  “Tā ir kompleksa lieta, un to nevar saukt par nelaimes gadījumu, jo daba tur nav piedalījusies. Tur nevar neko pārmest ārējiem spēkiem. Tā ir mūsu pašu ilgi krātā nelaime, kas ir realizējusies ar tik šausmīgām sekām,” teica prezidents..

  Viņš arī norādīja, ka šoreiz ir jāiesaista neatkarīga ekspertīze no citas zemes, kas nav saistīta ar Latviju vai celtniecības biznesu. “Mēs esam tik tālu no normālas valsts, ka būsim atkal spiesti aicināt palīgā cilvēkus, kas ir izveidojuši valstis, kur šī atbildība ir,” sacīja prezidents..
  .

  “Nevar šo lietu izmeklēt pusgadu. Tad būs tādas aizsardzības sabūvētas,” .
  viņš teica..

  Prezidents piekrīt tai versijai, ka tur nav viena konkrēta lieta, bet lietu ķēde, kas ir krājusies gadiem un realizējusies tādā rezultātā. Viņš norāda, ka līdzīga situācija ir arī citās jomās, piemēram, ar drošību uz ceļiem, uzņēmumu bankrotiem u.tml..

  “Ir jāizbeidz spēlēšanās, ka tēlojam politisko atbildību. Šeit tās sekas ir redzamas tādā veidā, kas ir pilnīgi neatgriezenisks. Jāmaina daudz kas politiskajā sistēmā. Skaidrs, ka ir vājums un bezatbildība visos līmeņos, kad tiek nodrošināts, ka neviens ne par ko neatbild,” kritizēja Bērziņš..

  Viņš uzskata, ka atbildīgo ir ļoti daudz, un pauda cerību, ka vēlētāji novērtēs un beigsies šis “politiskais bizness”. “Tā tas turpināties nedrīkst. Mums ir tikai viena demokrātijas puse – tiesības, atbildības nav,” viņš teica..

  Kā vienīgo pozitīvo šajā notikumā Bērziņš saskatīja cilvēku vienotību. “Skaidri parādījās, ka Latvijas cilvēki ir vienoti. Cilvēki pierādīja, ka tur viss ir kārtībā. Ļoti slikti mums ir izveidojusies vara un likumdošana,” viņš teica.

 11. gaujmalietis saka:

  Tēlaini runājot, sabrucis korupcijas un mafijas piemineklis. Te ļoti skaudri arī parādās Ivara Godmaņa, Aivara Borovkova, Andra Šķēles, Aivara Lemberga, Valērija Kargina, Kirova Lipmaņa, Jūlija Krūmiņa un citu valsts nozadzēju darbības sekas. Notikusi ne tikai valsts nozagšana un patriotu slepkavības. Notikusi arī masu slepkavība. Jādara viss lai latviešu tautai palīdz starptautiskā sabiedrība.

 12. video saka:

  VIDEO: BBC no augšas fiksē trešo nogruvumu. Nu jau visa pasaule zina, ka Latvija ir nozagta valsts un tajā valda mafija.

  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=j8GjKjTzllQ

 13. mums melo saka:

  Mums tiek visu laiku melots
  sarunā ar lieciniekiem atklājās,
  ka bojāgājuši 7 skolotāji, bet
  medijos melo un stāsta, ka
  tikai 5, slēpjot apzināti
  bojāgājušo sarakstu, mums netiek atklāta patiesā
  traģēdijas situācija un apmēri,
  korumpēti mediji atspoguļo
  melus, paldies, vairs neticu
  nekam!

 14. Os saka:

  Dienvidu Tilts,kas ir pats dargakais Tilts uz Pasaules par 1metru,dargaks pat par Kina par juru uzbuveto Tiltu viena virziena 8joslas un uz augstiem paliem jura-36kilometru garuma. Atklajot so Dienvidu Tiltu-cenas zina inhrustetu ar Dimantiem un ar Zeltu parklatam Trosem,palaizot kravas auto plusmu-ta divaini salocijas un jabrinas,ka neiebruka Daugava,neapsaubami,ka driz vins ari sabruks. Redz ka ir,krievu valsts okupanttauta,uz Latviesu Tautas rekina,realize savas Socialas vajadzibas,izlaupot Latvijas Nacionalas bagatibas ar resursiem. Ravins turklat aplaupot Latvju Tautu-par nolaupito Latvju Tautai naudu un verdzinot Latvju Tautu-aktivi buve un apzelta Abramtautas Baznicas Kupolus,ieks ta Mozes ar Jesua CiltsTeviem,ists krievzidu Velns. Latvju Tautai nevajag-ne tas maximas,ne jaunus tiltus,ne Zolitudes,tas viss ir nepieciesams krievzidu tautai,lai apmierinatu savas vajadzibas socialas. Krievu okupantus iznicinot un-atjaunojot Valsts Iekartu okupetas LR 1940.gada 17.jun.,un joprojam okupetas ar krieviju un tas Tautu krievu,mes pat varam nojaukt visus ar okupantiem sataisitos HESus un atsvabinat Staburagu-to Atbrivojot. Tada ir Patiesiba neapgazama-par krievu tautu noladeto un vinu materialam vajadzibam socialam.

 15. Os saka:

  Un protams,ka saka Scorceri,tikai atbrivojoties no si fiziska Speka,Latvju Tauta atbrivosies no Verdzibas krievzidu un ne ka savadak. Bet tas nenozime,ka jaiet uz ielas un jaiznicina pirmais pretimnakosais krievu iebrucejs okupants,talak par nakamo ielas sturi netikt-sobrid. Pirmkart ir jaAtbrivojas no Abramtautas ieks Maozus ar Jesua zidu-informativa ieroca piesleguma,kas daudzus Valda-parvaldot to galvas un japiesledzas Sencu Mantojumam-informativajam Ierocim,un tikai tad,sadi Cilveki var uzsak fizisku Cinu.

 16. čuguns saka:

  Izlasiet ko stāsta viens no būvniekiem!!!

  http://www.draugiem.lv/user/259800/blog/#_

 17. Os saka:

  Kremlis,Maskava-lika adritim ta runat,Saimnieki,jo mirusi ir krievijas valstij piederosi krievu okupanti un par sadu ” cucibu” ir obligati jasoda. Vainigo sini lieta obligati atradis un sodis,ta Maigi,par netisu nogalinasanu atrodoties amata,ar darba pienakumu neverigu pildisanu-tas bus Arhitekts laundaris tads. Ar ko Abramtautas krustnesu baznicu darboni,laupitaji Tautas mantas,nekadigi necietis,ka Ravins. Ta Pils ka nodega,visi zidiskie ravini salidoja ka maitasputni,pat tani pat nakti,ar savu ” palidzibu” un kas,Tautai caur nodokliem atkal nolaupija milzu naudu,taisot dazadus jumtus-kas pec menesa sabruk. Muziga celtne-barotava. Kamer bus Latvija krievijas okupacija ar krievu Valsts iekartu,Latvieti sagaida prieksa tikai milzigs posts. Jau usakovs par miljoniem kadiem pardesmit taisis tas max.,vieta pieminas vietu-bus vel viena vieta Riga,kur sovinistiem tikties,dalities beda ar Nacionaliem Kadriem,kadi fasisti neliesi speciali gande krievzidu laimigo uzdzivi vinu ” etniskaja” Zeme Latvija. Riebigie nacisti un antisemiti! Sabuve te visadus slazdus,pat uz veikalu krievs vairs drosi nevar tikt.

 18. N.Māstrihts saka:

  Lielbritānijā slēdzienu par notikumu dotu pēc nopietnām izmeklēšanām un objektīvām ekspertīzēm, tostarp kriminālizmeklēšanām, analizējot, vai nav arī bijis sprādziens, kā minēja aculiecinieki, ko veic policijas ekspertīze, nevis ugunsdzēsēji un glābēji.

  Policija vēl nav iegājusi objektā (ieiies, kad to atstās glābēji), bet Kozlovskijam jau ir slēdziens – 3 versijas, projektētāji, būvnieki, cements.. Šajā valstī amatpersonas vada noslēpumi un meli.. ko pasniedz sabiedrībai.

  Ieinteresētās personas, lai netiktu atklāta patiesība, ir V.Dombrovskijs, kas tirgo nekustamos īpašumus kādā projektā pircējiem no ārzemēm. Jā, premjers, tostarp A.Berzins, amatpersona no VP kancelejas ar 36 nekustamiem īpašumiem, ko piedāvāt krieviem no Krievijas, tirgojot uzturēšanās atļaujas, tāds pat mērķis ir Kozlovskim, kas ilgstoši cilvēkiem no Pēterburgas palīdz sagādāt uzturēšanās atļaujas Latvijā. Ja tikai izvirzītu versiju par spridzināšanu, šo mahinatoru darbi apstātos – re,re , jau Latvijā spridzina, tur nevar pirkt īpašumus un uzturēties! Latvijā līdz šim NEKAD nav sabrucis neviens objekts projektētāju un būvnieku vainas dēļ, sabrukuši tikai mērķtiecīgas spridzināšanas-nojaukšanas dēļ.

 19. raksts saka:

  Līdz šim neviens no tiem, uz kuriem ir vērsti sabiedrības skati, neuzdrošinās iznākt uz skatuves un pateikt: «Piedodiet, es esmu vainīgs, jo neizdarīju visu līdz galam!»
  Šo atbildību nav uzņēmušies ne Kalinkas, ne Pauniņš, ne Jasinsks, ne Rīgas saimnieks Ušakovs, ne valsts premjers Dombrovskis.

  Slēgtu sabiedrību areālā šādas problēmas noslīcina klusumā, lai visi būtu apmierināti. Latvija cenšas būt atvērta, taču postsovjetisko birokrātu tauku slānis vēl eksistē un mēģina noteikt toni. Šķiet, ka šoreiz šim korupcijas slānim būtu jārēķinās ar skarbāku sabiedrības prasību «parādīt kārtis», jo upuru Zolitūdē ir pārāk daudz.

  ——————————–

  http://www.tvnet.lv/zinas/viedokli/487423-tragedija_zolitude_neviens_neuznemas_atbildibu

  Traģēdija Zolitūdē: neviens neuzņemas atbildību

  Sandra Veinberga

  Ceturtdiena, 21. novembris, ieies Latvijas vēsturē kā tumša, traģiska bēdu diena. Tai seko sēru periods kā skumjš, apmulsuma pilns laiks, kas pieprasa izrādīt cieņu aizgājējiem, kuri gājuši bojā, sagrūstot Zolitūdes lielveikala jumtam.

  Izrādās, ka mamma var aiziet uz veikalu pēc maizes un vairs neatnākt mājās. Tētis un vecmāmiņa tāpat. Izrādās, ka, aizejot uz veikalu, var nomirt. Vainīga nav dabas stihija, ko cilvēks nevar ietekmēt, – zemestrīce, nogruvums, plūdi, lietusgāzes, taifūns vai zibens spēriens..

  Nē – desmitiem cilvēku nāvē vainīga ir ēka, kuru cilvēki uzbūvējuši nepareizi..
  .

  Vainīgie ir visi tie, kas plānoja, cēla, pieņēma, apstiprināja un atvēra šo veikalu..
  To pašu, par kura projektu arhitektu grupa saņēmusi 2011. gada Latvijas arhitektūras gada balvu..

  Tagad – mūsu arhitektu prēmijas laureāts ir sagruvis. Paņemot sev līdzi pussimts cilvēku dzīvības..

  Korupcija kā būvniecības nelaime.

  Mērogu ziņā šī traģēdija ir Latvijai gigantiska nelaime. Valsts nozīmes katastrofa. Tāpēc par to jārunā skaļi un skaidri. Nevis tā, kā šādos gadījumos darīja PSRS laikā, – nogaidot un deleģējot ekspertīzi un tās iznākumu «kompetentām instancēm», kas pēc sešiem, 12 vai 55 mēnešiem aizmirsīs mums publiski pastāstīt par vainīgā atrašanu un sodīšanu .

  (līdzīgi kā mēs joprojām neesam informēti par Rīgas pils aizdedzināšanas patiesajiem iemesliem)..

  Mūsu sabiedrībā joprojām ir ļoti daudz postsovjetisma garā audzinātu cilvēku, kuri vēlas deleģēt šo problēmu nākotnei. Vienkārši tāpēc, ka tā ir «ērtāk» un «praktiskāk», jo celtniecības joma ir zona, kurā «parasti cilvēki neko nesaprot», tajā ļoti cieši saspiedušās politiskās un ekonomiskās intereses, kurā ir «liela nauda», un vēl šajā zonā biznesa un politikas «roka roku mazgā».

  Slēgtu sabiedrību areālā šādas problēmas noslīcina klusumā, lai visi būtu apmierināti. Latvija cenšas būt atvērta, taču postsovjetisko birokrātu tauku slānis vēl eksistē un mēģina noteikt toni. Šķiet, ka šoreiz šim korupcijas slānim būtu jārēķinās ar skarbāku sabiedrības prasību «parādīt kārtis», jo upuru Zolitūdē ir pārāk daudz..

  Cilvēks, kas nezina un nesaprot, «kas īsti notiek», ir mierīgs cilvēks. Šo PSRS laika «nomierināšanu» var sajust arī daudzu Latvijas mediju attieksmē pret Zolitūdes traģēdiju, radot ilūziju, ka mums ir darīšana drīzāk ar nenovēršamu dabas katastrofu (kuras izraisīšanā neviens nav vainīgs), nevis ar nelietīgu slepkavību..

  Katastrofas ar tik daudziem ļaunprātības upuriem demokrātiskās valstīs mēdz pieprasīt ekstrēmi strauju izmeklēšanu. Sabiedrības acu priekšā. Šis arī ir «tas gadījums».

  Neviens neuzņemas atbildību.

  Atrast šodien vainīgo Zolitūdes traģēdijā ir Šerloka Holmsa cienīga misija. Uzmanība ir vērsta uz ēkas īpašnieku un attīstītāju «Homburg Group», Somijas būvuzraudzības kompāniju «CM Consulting», arhitektūras firmu «Kubs», būvkonstruktoru biroju «HND Grupa», būvniecības uzņēmumu «RE&RE» un ēkas īrnieku «Maxima»..

  Jebkuram noziedzniekam ir vārds un uzvārds. Šajā gadījumā būs pat vairāki un aizdomās turamo skaitā acīmredzot būs ne tikai arhitektūras biroja «Kubs» vadītāji Zane un Andris Kalinka, būvniecības uzņēmuma «RE&RE» valdes priekšsēdētājs Ainārs Pauniņš un «Maxima Latvija» vadītājs Gintars Jasinsks (Gintaras Jasinskas)..
  .

  Vainīgo meklēšanas procesā izmeklētājiem vajadzētu nonākt arī pie valsts,.
  kuras likumi un normatīvi pieļāva šādu būvniecību, kas apdraud mūsu dzīvības. Līdz ar to aizdomās turamo noziedznieku sarakstā vajadzētu atrasties tiem vārdiem un uzvārdiem,
  kas ļāva likvidēt valsts būvinspekciju.
  un būvuzraudzību nodeva paša pasūtītāja rokās. Dīvaini, ka līdz šim neviens no tiem, uz kuriem ir vērsti sabiedrības skati, neuzdrošinās iznākt uz skatuves un pateikt: «Piedodiet, es esmu vainīgs, jo neizdarīju visu līdz galam!»
  Šo atbildību nav uzņēmušies ne Kalinkas, ne Pauniņš, ne Jasinsks, ne Rīgas saimnieks Ušakovs, ne valsts premjers Dombrovskis..
  Visi viņi pagaidām mēģina atpirkties ar līdzjūtībām un naudu cietušajiem, nedodot nekādas garantijas, ka rīt nesekos nākamā traģēdija..

  Šajā brīdī mani visvairāk interesē, cik droši šodien ir ieiet, piemēram, «Alfā»? To arī savulaik būvēja tas pats «RE&RE», kas cēla aizvakar sagruvušo Zolitūdes «Maxima»..

  Patiešām vēlos uzzināt, kurš, kad un cik pamatīgi pārbaudīs rīt vai parīt atlikušo valsts lielveikalu un tirdzniecības centru jumtu drošumu? Kur un kā mēs varēsim regulāri pārliecināties par publisko ēku jumtu veselības stāvokli?.

  Tas, kas notika aizvakar Zolitūdē, nav brīnums pasaules mērogā. Visā pasaulē šobrīd pieaug lielveikalu iebrukušo jumtu problēma. Gandrīz vai katru otro mēnesi mediji ziņo par rupjām konstrukcijas kļūdām brīdī, kad atkal iebrūk kārtējā modernā supermārketa vai stadiona jumts. Rodas iespaids, ka pat vecā Rietumeiropa lēnām pārvēršas par «celtniecības jaunattīstības valsti», kurā nekādi nevar paredzēt gala iznākumu, jo būvfirmas nolīgst bezgalīgu daudzumu apakšpiegādātāju, kuru darba kvalitātes kritērijiem izsekot ir gandrīz neiespējami. Uz papīra, konkursā uzvar vieni, bet būvē jau pavisam citi – ar vēl lētākām izmaksām. «Smalkās» celtniecības firmas, kas mēdz uzvarēt tenderos, mēdz būt izkārtnes, kas darbu uztic citiem – mazākiem uzņēmumiem par lētāku naudu, kas savukārt .

  ietaupa uz lētāku celtniecības materiālu iepirkumu rēķina..
  Paši pasūtītāji attiecīgi «uzvārās» 20% robežās no tā saucamā «otkata». Lai uzvarētu šo celtniecības «simtkāji», Šerlokam varētu palīdzēt ļoti pedantiska un barga sabiedrības kontrole pār celtniecības procesu. Taču reizēm arī tā nepalīdz.

  Svešas nelaimes siltais ugunskurs.

  Sāksim ar citu nelaimēm, lai konstatētu, ka mēs šajā būvniecības haltūru ķēdē neesam vienīgie upuri. 2008.gada jūlijā Stokholmas Šistā pēkšņi iebruka jaunbūves jumts. Bojā gāja viens no celtniekiem, cieta divi viņa kolēģi un kāds vīrietis savā automašīnā uz ielas, kuru apbēra ar betona atlūzām. Vainīgā bija konstrukcijas kļūda dzelzsbetona balsta kolonnai jeb vertikālajiem dzelzsbetona stabiem, uz kuriem balstījās jumts. Kā vēlāk pierādīja neatkarīga ekspertīze, tiem bija jābūt daudz izturīgākiem. Balsti neizturēja smago dzelzsbetona siju pārklājumu un jumts iegāzās, aprokot cilvēkus..

  Lai noskaidrotu vainīgo, nācās izsekot celtniecības darba organizācijai soli pa solītim, lai uzzinātu kur un kā izejmateriāli tika pasūtīti, kur un kā tika izstrādāti avāriju izraisošie celtniecības elementi. Uz papīra viss izskatījās lieliski, taču vēlāk izrādījās, ka liktenīgos «stabus» projektētāji bija konstruējuši uz datora un iekļāvuši projektā ar «provizoriskiem izmēriem» / provizoriskām dimensijām, bez reālas slodzes izturības pārbaudes praksē. Tā tika izgatavots balsta «baļķis» ar nepiedodami vārgu skeletu un bez muskuļiem..

  Diemžēl šis gadījums nav unikāls modernās būvniecības praksē pasaulē. Tajā pašā gadā Zviedrijā sabruka dzelzceļa tilta balsti (lietās veidnes) un bojā gāja divi cilvēki. Nākamais jumtu iebrukšanas maratons sākās divas ziemas pēc kārtas – 2009./2010. un 2010./2011. Tolaik sniega dēļ iebruka simtiem jumtu Ziemeļvalstīs. Sabiedrībā kūsāja iedzīvotāju dusmas par to, ka būvnieki visur vaino sniegu, kas bija «sasnidzis par daudz». «Taču būtībā visi šie vairāki simti jumtu avāriju bija rupju būvniecības kļūdu pieļāvums. Sniegs tikai paātrināja šo kļūdu pamanīšanu» (DN. 2012.6.11.)..

  Paradoksāli, ka simtiem jumtu iebrūk un aprok cilvēkus, bet arhitekti un celtnieki turpina likt lietā atkal tās pašas apšaubāmās jumtu konstrukcijas publiskām celtnēm un no jauna izmanto tos pašus neuzticamos apakšpiegādātājus, ceļot tirdzniecības centrus, stadionus, sporta halles, noliktavas un izstāžu zāles..
  .

  Šādas katastrofas, kad ielūst veikala jumts un pussimts cilvēku iet bojā, nedrīkstētu notikt normālā civilizētā valstī. .
  Gandrīz visas nopietnās ekspertīzes, kas tiek veiktas pēc jauno vai nesen uzceltu objektu sabrukšanas, «liecina par ļoti rupjiem celtniecības plānošanas pārkāpumiem vai rupjām realizācijas kļūdām» (profesors un avāriju eksperts – Hokans Sundkvists). Šie piemēri rada «nopietnas bažas par celtniecības konstruktoru izglītošanas kvalitāti valstī» (DN, 2010.6.11.), un nav izslēgts, ka arī Latvijā arhitektūras un celtniecības jomā mācību procesā ir palaists garām ētikas jautājums, kas pieprasa uzņemties ne tikai iniciatīvu labi nopelnīt un iegūt balvas konkursos, bet arī atbildēt par sava darba rezultātu..

  «Pareizi konstruēti un no atbilstošiem materiāliem būvēti jumti neielūst. Nedz no biezas sniega kārtas, nedz no zāles, kuru projekts paredz sēt uz jumta. No šiem jumtiem sniegs nav jātīra nost. Tiem jāiztur slodzes,» uzsver profesors Hokans Sundkvists..

  100 kļūdas, kuras, iespējams, izraisīja arī Zolitūdes avāriju.

  Salīdzinot līdzīgas jumta iebrukšanas avārijas citās valstīs, jākonstatē, ka «nozieguma aina» ir līdzīga..

  1. Celtniecības procesos šodien ir pārāk daudz iesaistīto un nav skaidri definētas atbildības par padarītā darba rezultātu..

  2. Nav skaidrs, kurš ir galvenais atbildīgais par kopīgo dažādo vienību kvalitātes kontroli un ēkas drošību ekspluatācijā..

  3. Netiek sagatavota dokumentācija par svarīgām celtnes funkcijām, tādām kā stabilitāte, drošums, izturība, kas ļautu avārijas situācijā ekspertam (no ārpuses) atrast atbildīgo vienību..

  4. Projektēšana ar modernajām datoru programmām automatizē inženieru darbu un rada grūtības kļūdu identificēšanā..

  5. Celtniecības tempi nepieļauj pārtraukt darbu aizdomu situācijā..

  Šodienas likumi un prasības ir uz papīra. Arī tad, ja no jauna tiks reanimēta valsts būvinspekcija, mums jārēķinās, ka ir nepieciešams ieviest sabiedrības kontroli un uzraudzību pār būvniecību. Tas nozīmē «trešās puses» kontroli, kura var pieprasīt neatkarīgu ekspertu piesaistīšanu. Neatkarīga tehniskā kontrole būtu nepieciešama, lai novērstu rupju kļūdu rašanos un to kultivēšanu uz izdevīguma rēķina. Šai kontrolei būtu jānotiek publiskā režijā, tieši tāpat kā mēs vedam savas automašīnas uz tehnisko apskati..

  Mēs varam arī Latvijā izmanto šo modeli, kuru pašlaik praktizē, piemēram, Lielbritānijā un Somijā..

  Tas nozīmē, ka tie 100 Zolitūdes katastrofas efekti (kurus atklās ekspertīze) ir tikai mūsu būvniecības kļūdu redzamā daļa. Tāpēc mums – visai sabiedrībai – ir jāpievērš uzmanība šiem jautājumiem. Vienkārši tāpēc, ka ikviens no mums katru dienu apmeklē ēkas, kas var sabrukt uz mūsu galvām..

 20. Luste saka:

  1. Rīgas pilsētas būvvalde (turpmāk – Būvvalde) ir Rīgas domes priekšsēdētāja pakļautībā esoša pašvaldības iestāde, kas Rīgas pilsētā pārzina un kontrolē būvniecību, vides objektu izvietošanu, pilsētas apstādījumus un zemes ierīcību, nodrošina kultūrvēsturisko vērtību aizsardzību un adrešu piešķiršanu.
  (RD 09.04.2013. nolikuma Nr.337 redakcijā)

  Rīgas domes priekšsēdētājs ir Latvijas okupantu pēcnācējs Nils Ušakovs.

  Rīgas būvvaldi vada Inguss Vircavs, kurš par sevi raksta sekojošo.

  I was born in Riga (Latvia) and my particular interests are urban geography, classic literature as well as progressive rock & krautrock music.
  I graduated master studies at University of Latvia, The Faculty of Geography and Earth Sciences in 1999. Currently, I am PhD student at Human Geography Department of University of Latvia. My research interests are connected to mobility issues of urban inhabitants in the context of transportation planning.
  I am working for Riga City municipality since 1996 from which I have 10 years of experience of work at City Development Department of Riga City Council.
  In beginning, some 6 years I was involved in urban and transportation planning as well as data base support. I was also involved in various projects devoted to transport and spatial development analysis including development of digital Riga Transport Model.
  Then 4 years I managed Information Systems Office thus my particular experience is connected to development of ICT and data base support for urban development needs of City Development Department. Another important issue to note is development of electronic services for citizens provided by City Development Department, more precisely ICT support for various procedures of construction permission and other related references.
  In addition, I was involved in trans-national projects management and related work. I was actively working on “The Baltic Palette II” project within “Transport Corridors Network” action group as Vice-leader.
  Finally, last 4 years since 2007 I am working for Riga City Construction Board of Riga City Council as deputy head of board. My duties are connected with leadership of the institution in terms of administrative support and procedure controlling.

  Specializācija

  Urban & Transport Geography, Office administration, ISO 9001:2008 management

  Rīgas būbuzraugs Nr. 1 ir cilvēks ar ģeogrāfa diplomu.
  Tas jau ir nonsenss! Taču visu izskaidro tas, ka viņš ir Nila Ušakova un Andra Amerika cilvēks, kas dalās ar kukuļiem.

 21. ! saka:

  Teju neviena latviska vārda un uzvārda! http://www.vp.gov.lv/?&relid=14241

 22. mums melo saka:

  Slimnīcās starp ārstiem klīst runas,ka patiesais upuru skaits ir lielāks,tai skaitā arī bērni,bet masu mēdiji to noklusē! Un kāda velna pēc plancka pētersone-godmane lika pārtraukt meklēšanas darbus,ja vakar interneta komentāros vēl bija rakstīts,ka no pagraba “maximā” kāds sūtot īsziņas,un tūlīt gan tam vai tai izlādēšoties telefons! Vai pagrabus pārbaudīja? Vai stums tik zemi virsū? Ārprāts,kas te notiek!

 23. par tiesiskumu jācīnās saka:

  Režisors Streičs netic, ka par šo masu slepkavību kāds atbildēs. Streičs: «Tā ir valsts slepkavība, par kuru neviens neatbildēs. Īsto vainīgo neatradīs, jo tā ir sistēma. Mēs runājam par nacionālām vērtībām, bet aizmirstam, ka lielākā vērtība ir cilvēku dzīvība,» ar asarām acīs sacīja Streičs.
  Streičs uzskata, ka pie varas esošie cilvēki nodarbojas ar šamanismu valsts mērogā. «Tas mums nācis no boļševisma laikiem,» pauda viņš.
  «Pēc dēla nāves neraudāju, bet raudāju, kad klausījos divas sievietes, kuras stāstīja par pārdevēju Mārtiņu, kas strādāja šajā veikalā. Raudāju līdzi,» sacīja viņš.
  «Man nav tiesību runāt valsts vārdā, bet esmu Latvijas pilsonis, tāpēc grib lūgt piedošanu Dievam un šiem nelaimīgajiem upuriem,» – tā Streičs.
  Ieteiktu Streiča k-gam nevis nolaist bezcerībā rokas, ko tādi nelieši kā Ivars Godmanis, Aivars Borovkovs, Andris Šķēle, Aivars Lembergs, Valērijs Kargins, Kirovs Lipmans, Jūlijs Krūmiņš un citi valsts nozadzēji grib, bet gan pievienoties Linarda Grantiņa prasībai Latvijā ieviest ANO starptautisku pārvaldi, kamēr tiek atjaunots tiesiskums.

  http://www.apollo.lv/zinas/streics-emocionala-uzruna-ta-ir-slepkaviba-par-kuru-neviens-neatbildes/623760

 24. black_joker saka:

  Lustei
  Vadītājs var būt kaut vai ar kādu augstāko izglītību- viņš vada iestādi vai biroju. Speciālisti, kuri veic būvju uzraudzību, pieņemšanu- tur ir jābūt niknai izglītībai attiecīgā sfērā- tātad tev ir jāskatās, kas tur par amatpersonām- ar kādu izglitību un sertifikātiem- parakstās zem aktiem un projektiem, nevis kas vada iestādi.
  Šeit vairāk jārunā par to, ka Būvniecības likums patiesībā stipri ierobežo Būvvaldes darbību, jo kā zināms- ierēdnis var vadīties tikai pēc punkta un panta, bet privātais var darīt visu, kas nav aizliegts. Iznāk, ka Būvaldēm ir tik daudz ierobežojumu, ka daudzos gadījumos tām atliek noskatīties, jo sodīt vai apturēt punkts un pants neļauj.

 25. jaunākais saka:

  Kāda izmeklēšana šajā korumpētajā valstiņā? Ivara Godmaņa sieva, Iekšlietu ministrijas valsts sekretāre Ilze Pētersone-Godmane kopā ar savu bandu izlēma lielveikalu nojaukt. Sākta lielveikala nojaukšana.

  http://www.tvnet.lv/zinas/latvija/487467-sak_sagruvusa_lielveikala_nojauksanu

  Visi gali jau iemērkti ūdenī, drīz nolaidīs vispār. Prokuratūra, policija, valdība, tiesa – visiem kabatās svaigs, garšīgs “maizes” kukulītis. Visi priecīgi un laimīgi – atradīs galējo uz kura uzvelt vainu un to arī ietupinās. Kāda vēl izmeklēšana no ārvalstīm? Viss viens, vienīgs fufelis. Prezidenta runa interesanta, nostāja arī, bet večuks “drusku” nokavējās. Visa tā kropļu varza ( Arhitekti, re&re, RD u.c. ) jau sen ir atpirkušies un ir “baltāki par enģeļiem”.
  Skumji to secināt, bet fakts. Domājat, ka šī ir vienīgā reize, kad viņi tiek cauri cilvēku slepkavībā?

 26. to black_joker saka:

  black_joker saka:

  2013. gada 24. novembris 14.06

  Lustei
  Vadītājs var būt kaut vai ar kādu augstāko izglītību- viņš vada iestādi vai biroju. Speciālisti, kuri veic būvju uzraudzību, pieņemšanu- tur ir jābūt niknai izglītībai attiecīgā sfērā- tātad tev ir jāskatās, kas tur par amatpersonām- ar kādu izglitību un sertifikātiem- parakstās zem aktiem un projektiem, nevis kas vada iestādi.
  Šeit vairāk jārunā par to, ka Būvniecības likums patiesībā stipri ierobežo Būvvaldes darbību, jo kā zināms- ierēdnis var vadīties tikai pēc punkta un panta, bet privātais var darīt visu, kas nav aizliegts. Iznāk, ka Būvaldēm ir tik daudz ierobežojumu, ka daudzos gadījumos tām atliek noskatīties, jo sodīt vai apturēt punkts un pants neļauj.
  —————–

  Šis black_joker komentārs ir tipisks Latvijā valdošās mafijas “jājamzirdziņš”, ka likumu nav, atbildīgo nav. Tā ir nelietīga cilvēku maldināšana. Pasaulē piemēro analoģiju. Ja nav analoģija savā valstī, tad Latvijā, kā Eiropas Savienības dalībvalsts, var izmantot to analoģiju, kas ir EU. Varat būt droši, ka visās tiesiskās valstīs par masu slepkavību parasti piespriež augstāko soda mēru. To Jūs, black_joker, varat likt aiz auss.

 27. Jānis saka:

  Vainīgo atmazgāšana sākās jau no paša sākuma, kad “kungi” atteicās no citu valstu palīdzības. Ārzemnieki varētu ieraudzīt ko nevajag, un viņiem pēc tam muti aizbāzt būtu grūti.

 28. black_joker saka:

  Jānim
  nu nevajag uzreiz sazvērestību teorijas perināt. Ko līdzētu ārzemju vienība, ja tur vietas ir tik, cik ir- nav iespējams vienlaicīgi strādāt vairāk kā tur strādā. Un speciālo tehniku tā kā tā ne no Maskavas, ne no kurienes citurienes uz sitiena neatvedīsi
  Un tenkos vienmēr- ja tik un tik, tad viena tante teica, ka bija četrreiz vairāk un tā tas viss apaug. Tā kā tur ņudz no cilvēkiem un preses, tad nu no zemes paceltu konfekti pat nevarētu nepamanītu iznest, kur nu vēl bojāgājušos.

 29. publiski pieejama informācija saka:

  black_joker, vari šos stāstus pataupīt sev, jo šo portālu atbalsta arī cilvēki, kas paši izmeklējuši krimināllietas, bijuši prokurori un tiesneši. Linarda Grantiņa pusē ir vairāk cilvēku, tajā skaitā arī augstas raudzes speciālisti, nekā domā. Nevienam no mums nav pamata neticēt publiski izskanējušai informācijai, vēl jo vairāk, ja to sniedz augsta ranga politiķi. Dienas bizness raksta Eiroparlamenta Aleksandra Mirska teikto, ka “Rīgas domē konfiscē un pielabo Zolitūdes Maximas būvniecības dokumentus”. Tikmēr LTV1 Maxima ēkas īpašnieka SIA Homburg pārstāvis Džeims Gerijs Torpejs dižojas, ka vairākkārt ticies ar Vj.Dombrovskis (RP), kurš ir gan labi pazīstams ar N.Ušakovu, gan patreizējā preses sekretāre kādu laiku strādāja Ušakova birojā.
  Linards Grantiņš ne vienu reizi vien rakstījis, ka ļauniem cilvēkiem ir raksturīgi iznīcināt vienam otram. Šoreiz ir notikusi masu slepkavība, un te nu katrs pie varas esošais glābs savu ādu kā varēs. Būs arī savstarpējas nodošanas, kā to tagad dara Mirskis pats par savu bijušo partijas biedru Nilu Ušakovu.
  http://www.db.lv/ipasums/buve/papildinats-mirskis-rigas-dome-konfisce-un-pielabo-zolitudes-maximas-buvniecibas-dokumentus-405566

 30. Os saka:

  Ta Spectehnika no Maskavas bija domata-kadas TANKU divizijas izskata. Un patiesam nav neviena Latviesu Cilveka-paldies Dievam,tani miruso saraksta. Vieni iebruceji agresivie okupanti gan krievu,gan zidi jeb kokteilis. Skolotajas esot mirusas-vai tas,kuras krievu val.,par Latvju tautai nolaupito naudu apmaca jaunos krievu diversantus,ka Latvija nav okupeta ar krieviem,bet gan Atbrivota?

 31. Lauku onka saka:

  >>> black_joker

  Šeit vairāk jārunā par to, ka Būvniecības likums patiesībā stipri ierobežo Būvvaldes darbību, jo kā zināms- ierēdnis var vadīties tikai pēc punkta un panta, bet privātais var darīt visu, kas nav aizliegts. Iznāk, ka Būvaldēm ir tik daudz ierobežojumu, ka daudzos gadījumos tām atliek noskatīties, jo sodīt vai apturēt punkts un pants neļauj.
  —————————-

  Tu tak esi riktīgs stukaču stukačš! Pat savējos gāz iekšā! :D

  Mēs taču visi lieliski zinām, ka tos likumus savām vajadzībām taisa tevis visu laiku aizstāvētā komunistu slepkavu banda.

 32. Lauku onka saka:

  Vēl jokerlācim.

  Viens no taviem šefiem, kas tagad saistīts ar kādu “veiksmīgu”, konkursus uzvarošu būvfirmu, neslēpj, ka visas štelles agrāk bīdījuši saeimas kafejnīcā. Tagad esot sūdīgāk. Neesot vairs ērti. :)

 33. Valdis Freimantāls saka:

  Sabiedrības kontroli par notiekošo Latvijā iesāka Rīgas Latviešu Biedrība 1992. gadā, kad RLB atjaunoja savu darbību, atbilstoši 1938. gada statūtiem. Bet komunisti mūsu darbību vardarbīgi, brutāli paralizēja, 1993. gada 18. februāra naktī, liedzot likumīgajai RLB darboties savā biedrības namā, kontrolējot sabiedrības interesēs visu, kas notiek valstī. No 19. februāra poitbandīti iznīcināja mūsu likumīgo darbošanos, atbilstoši RLB statūtiem un garam. Kriminālnoziedznieki ar šo datumu apturēja demokrātijas attīstību Latvijā. Sekas mēs visi redzam un izjūtam.

  Admins
  Tā diena tuvojas, kad visiem “čeveristiem” būs jāatbild par saviem noziegumiem.
  Čeveram ASM ir garantēts.
  Tā kā, Freimantāla kungs, viss reiz nostāsies savās vietās.

 34. black_joker saka:

  lauku onkam
  tu runā savā vārdā, nevis “visi” – lietot daudzskaitli apgalvojumos, aiz kuriem stāv tikai tenkas un pieņēmumi var tikai galīgs demagogs.
  Likumus izstrādā attiecīgās ministrijas un tur nu izejot visas ntās komitejas, komisijas un apspriedes katrs jurists un speciālists to deķīti velk uz savu pusi. Tad pieslēdzas politika un bieži vien no sākotnējās idejas iznāk pavisam cits likums. Tā tas ir visā pasaulē.
  Jau tas, ka tu piediedz visiem oponentiem saistību ar drošības dienestiem, pat neiedomājoties, ka šiem cilvēkiem vienkārši ir pretīga šāda jūsējo domubiedru attieksme pret savu valsti un cilvēkiem tās politikā, liecina, ka spējat vienīgi šādā veidā kompens;et savas kompleksainās personības trūkumus.

 35. Os saka:

  Polu poker mellais,mesls tads,si nav Musu Valsts,debilais zidu izdzimum,bet gan jusu ar krievu tautu veidojums ,jau kops 1940.gada 17.junija.

 36. black_joker saka:

  os
  es neko nesaku par taviem “garīgi vēsturiskajiem palagiem” pie katra raksta un nerakstu tev veltītas replikas, tādēļ esi tik laipns un iztiec bez personiskiem apvainojumiem.

 37. Os saka:

  Polu poker,seit nav Tirgus,lai ka tev to gribetos-pataisit. Es neizsakos Personigi,bet gan publiski-saskana ar manas Latviesu Tautas noteiktu Satversmi(Konstituciju) 1922.gada 15.februara un tas 2.panta-noteikto un citos. Pamatojoties uz so Konstituciju-kuru mana Latviesu Tauta nav atcelusi! Tu esi vieplisks zids un Krievu okupacijas istenotajs un atbalstitajs,manas tautas Pilsoniskas(1918-1940.g.17.jun.) Nogalinatajs un Iznicinatajs,ar ko ne es,ne mana Latviesu Tauta,acimredzot,nespej tevi milet,meslu tadu!

  Admins
  4. dec.man jāierodas pie Minsteres Kriminalhauptkomisāra Boeltinga. Neaatlaidīgi cenšas Latvijas un starptautiskā cionistu- komunistu banda, lai mani un LRTT novāktu no skatuves. Pats galvenais, man jāizvelk šis zvērs no midzeņa un tad ar visas tautas palīdzību viņu sašķaidīt zem Patiesības nežēlīgajām kāpurķēdēm. Šis zvērs ir nostājies pret Dieva un Cilvēcības Likumiem un tāpēc Dievs mums stāvēs klāt un mēs uzvarēsim… .

 38. melnais saka:

  Pasaule jau sāka jukt un brukt no tā brīža, kad melnie sātani,melnie džokeri uzspieda savus likumus.Ja tautas dzīvotu pēc tikumiem un paražām,kā tas bija pirms likumiem,tad džokers lektu uz vienas kājas un plātītos ar vienu palikušos roku.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *