R. Bruners. Antropoloģisks pētījums

R. Bruners. Antropoloģisks pētījums

Vai atceramies sabiedrībā pazīstamos indivīdus, kuri saviem uzvārdiem lika prievārdus ar mērķi panākt aristokrātisku skanējumu? Visi ņirgājās par Fon Kalmanoviču un De Vaškēviču, turpretim viņi paši bija pārliecināti, ka tieši tā vajag. Kuratori, kuri virzīja viņus līdz kriminālās pasaules virsotnēm, bija iedvesuši tiem pārliecību par piederību augstākajai kastai, jaunajai aristokrātijai, kurai piederēs arī viņu pēcnācēji. Tad nu abi centās piešķirt dzimtai aristokrātiskumu, atbilstoši savai saprašanai.

Pilnvērtīgs jaunā koncepta aristokrāts tiek ģenerēts trīs paaudzēs. Laulībām jānotiek starp zināmu kontingentu personām, un dzīvē jāievēro noteiktas prasības. Tas nav grūti, ja reiz esi izdarījis izvēli. Turpretim abi iepriekš minētie indivīdi pieļāva kļūdas, jo gribēja visu un uzreiz. Varbūt tieši ar to izskaidrojams viņu bēdīgais liktenis.

Sabiedrības virsotnē vērojam arī jaunos aristokrātus, kuru lidojums ir piezemētāks, tomēr ir skaidra ilgtermiņa perspektīva. Kādreiz jokoja, ka sociāldemokrātisko partiju vada trijotne Bojārs tēvs, Bojārs dēls un Īvāns – svētais gars. Jaunajā Saeimā vērojam jau divus pārus ar uzvārdiem Krištopans un Šlesers, kas ir tēvi un dēli. Esam jau pieraduši pie profesionāliem deputātiem, tomēr deputātu dinastiju veidošanās ir jauns kvalitatīvs lēciens Latvijas kastu sabiedrības attīstībā.

Kāpēc cilvēki vēlas kļūt par deputātiem? Izcilākie eksemplāri vēlas izvairīties no atbildības par krimināliem noziegumiem vai iedvest elpu savos panīkušajos biznesos. Viduvējības tiecas nokļūt pie naudas dalīšanas, cerot uz komisiju un labumiem, ko tie saņems no pašmāju vai ārvalstu saimniekiem. Margināļi cer izkļūt no parādiem un saņemt deputāta algu, kas nāk kā debesu manna. Pārējie ir (jaunie) censoņi, kuri Saeimā uzņem augstumu, lai saņemtu pielaidi lielajiem medus podiem. Visi kopā viņi veido to milzīgo caurumu, kurā pazūd valsts budžeta un aizņēmumu miljardi.

Viens no deputātiem nesen publiski izteica draudus izrēķināties ar žurnālistu. Par to var izlasīt visos ziņu portālos, tāpēc mūsu mērķis nav nosaukt vārdus un iztirzāt notikumu detaļās. Mēģināsim noskaidrot, kā tas var būt, ka sabiedrībā dominē primitīvākie instinkti? Kādas vērtības veido mūsu sabiedrisko apziņu?

Esmu rakstījis par līdzīgām tēmām jau iepriekš, tāpēc nojaušu kāda būs lasītāju reakcija. Lūdzu saglabājiet mieru, dāmas un kungi! Šis ir antropoloģisks pētījums.

Domu eksperiments

Lai izprastu problēmu no pirmsākuma, iedomāsimies hipotētisku sabiedrību, ko veido vienas sugas primāti. Sabiedrībā ir vērtību skala, ko veido sugas īpatņu prasmes, kas vajadzīgas lai izdzīvotu skarbajos džungļos. Tā vai citādi, šīs prasmes ir saistības ar veiklību, kas nepieciešama lai izvairītos no plēsoņām, uzrāptos kokā pārtikas meklējumos, un no saviem augstumiem trāpīgi mestu ekskrementus uz citu sugu pārstāvjiem.

Sabiedrībai attīstoties, drošības un iztikas jautājumi atvirzās fonā. Īpatņiem parādās brīvais laiks, kuru tie vēlas veltīt atpūtai un izklaidei. Lieliska izklaide ir savu spēju apjūsmošana, kas ceļ arī visas cilts pašapziņu kopumā. Tā rodas spēles.

Spēles būtība ir vērtīgās prasmes demonstrēšana un baudīšana komforta apstākļos. Spēlētāji un skatītāji ir labi paēduši, un tiem nav jābaidās no pēkšņa uzbrukuma. Gluži pretēji, spēlētāji cīnās par iespēju dominēt, bet skatītājos rodas viegli skurbinoša agresivitāte attiecībā uz pretējās puses līdzjutējiem. Tie ir citas sugas mērkaķi, mums viņi nepatīk, un mēs viņus sasitīsim lupatās!

Līderi sabiedrībā, nauda, ekonomika, dzīves areāls un jaunās tehnoloģijas

Mūsu cilts īpatņi ir labi padevušies augumā. Tāpēc īpaši populāra ir spēle, kurā jācenšas iemest bumbu augsti novietotā grozā. Tie, kuriem tas labi padodas, izpelnas atzinību un popularitāti. Mātītes vēlas ar viņiem kopoties, bet tēviņi ir gatavi izvirzīt tos par saviem barvežiem.

Turpinot mūsu domu eksperimentu, noliksim sevi kādas augstāk attīstītas rases pozīcijās. No mūsu viedokļa būtu lietderīgi minētos primātu barus organizēt ar mērķi gūt labumu no tiem. Viņi mums varētu piegādāt mežā atrodamos labumus, bet mēs viņiem pretī varētu dot krāsainas kartiņas. Šādi iegūtām kartiņām ir vērtība no primātu viedokļa, un tie var izmantot tās, lai izveidotu savas preču – naudas attiecības (ekonomiku), ciktāl viņi to vēlas un spēj.

Vēl mēs varētu vēlēties izmitināt primātu ciltis kādā norobežotā zemes daļā, lai tie nemaisās mums pa kājām, nezog mūsu mantas, nepiemēslo mūsu apkārtni un netraucē mūs ar savu lēkāšanu. Sabiedrībai attīstoties, mēs pakāpeniski varētu nodot viņiem mūsu tehnoloģijas, palielinot atdevi no katra primāta, vienlaicīgi pastiprinot kontroli pār tiem, un paātrinot procesus sabiedrībā kopumā.

Patiesībā arī spēles, ar kurām tik ļoti aizraujas primāti, nāk no mums, bet lai nu paliek kā ir.

Selekcija, sagatavošana un komandas darbs (teamwork)

Kā jau teikts, primātu barus vajag organizēt, jo mēs nevaram izskaidrot un vadīt katru atsevišķi. Lai to dara primātu dabiskie līderi, kuriem viņi klausa. Mūsu uzdevums ir izvēlēties un sagatavot līderus, caur kuriem tad arī notiks iepriekšējā punktā minētās rīcības.

Izvēloties līderus, nākas atbildēt uz daudziem būtiskiem jautājumiem. Vai var izdresēt brīvi izvēlētu mērkaķi tā, lai tas met bumbas grozā labāk par visiem pārējiem? Nē, pastāv būtiski izvēles kritēriji. Pirmkārt, ir jābūt dabas dotai veiklībai un fiziskai attīstībai. Spēles gaitā apkārt skraida, lēkā un traucē pretējās komandas spēlētāji. Tāpēc, otrkārt, ir vajadzīga prasme sadarboties (saspēlēties) ar savējiem. Treškārt, vajadzīga absolūta pakļaušanās treneru (tas ir – mūsu) norādījumiem, kas jāizpilda bez ierunām, ar patiesu centību un vienmēr.

Lielākā daļa spēlētāju nekad nekļūs par līderiem, tiem jāprot “spēlēt komandā”. Tas ir mūsu termins, kas izgudrots ar jēdzienu aizstāšanas metodi. “Spēlēt vai strādāt komandā” patiesībā nozīmē bezierunu pakļaušanos mūsu apstiprinātajiem līderiem. Nepakļāvīgos izslēdz no bara un labumu aprites, tos ignorē mātītes, un tie velk nožēlojamu eksistenci visam baram par apsmieklu.

Indoktrinācija

Pieņemsim, ka minēto smalko procedūru rezultātā mums izdevies selekcionēt izcilu līderi. Lai nebūtu bezpersoniski, dosim viņam vārdu Vilnis Kuškucans. Vilnis ir gatavs palaišanai sabiedrības stratosfērā, bet vispirms viņš uzklausa savu treneri, kurš ceļamaizei dod viņam vērtīgus norādījumus. Sekojošo tekstu runā treneris.

Vilni, tev dzīvē būs viss ko vēlies. Tu varēsi uzspļaut gandrīz ikvienam, bet tikai nedaudzi spēs uzspļaut tev. Tomēr, tas viss var beigties, ja tu kādreiz aizmirsīsi pašu galveno. Es tev uzdošu vienu jautājumu – kas tu esi dzīvē, Vilni? Tu neesi nekas. Bez manis tu neesi nekas. Piedod, bet man tu esi tāds pats mērkaķis kā visi pārējie. Tu atgriezīsies viņu vidū, ja būsi aizmirsis galveno.

Labi, tagad paskaties uz sevi ar ierindas primāta acīm. Fasāde tev ir kārtībā, bet ir maza problēma ar uzvārdu. Reizēm to raksta un izrunā kā “Kuškucāns”, un tas nekam neder. Nekādus garos “ā”, nav nekāds “kucāns”. Līdzība ar draņķa šuneli ir galīgi nevietā. Jābūt īsi, skaidri ar vieglu aristokrātisku piesitienu – kucans !

Tālāk, par tavu imidžu. Tu esi baltais aristokrāts un izturēties vajag atbilstoši, dabiski un pārliecinoši. Nerausties no žurnālistiem! Nav svarīgi, kā tu izsakies, runā brīvi. Vienmēr taisnība būs tev, jo tu darbojies lielākas shēmas ietvaros, par ko ne tev, ne visiem pārējiem nav sajēgas.

Starp citu, pa baltās aristokrātijas līniju mums ir globālais līderis … , nē, pagaidām vārds tev nav vajadzīgs. Kad iepazīsies, tad uzzināsi. Mums viņš ir vienkārši Doņka. Bālģīmju pēdējais virsaitis, ha-ha! Tikai neiedomājies, ka patiešām esi sava elektorāta interešu pārstāvis, tad ar tevi ir cauri.

Ar premjera amatu pārāk neaizraujies. Kad būsi izdarījis visu kas jādara, vari braukt dzīvot kaut kur uz siltajām zemēm. Naudas tev būs diezgan. Mēs tev dosim informāciju, ar kuru tu varēsi vinnēt biržā.

Jā, un turpmāk aizmirsti par treneri, tagad es tev esmu šefs. Tas arī viss, uz priekšu, Vilni!

Panākumi biznesā un politikā

Pēc potes saņemšanas, Vilnis devās brīvā peldējumā augstākās sabiedrības netīrajos ūdeņos. Tagad, pēc daudziem gadiem viņš ar gandarījumu atskatās uz paveikto. Seko teksts, ko Vilnis runā no pirmās personas, sniedzot interviju uzticamam žurnālistam. Mēs citējam tekstu bez labojumiem.

Nu kā gāja deviņdesmitajos gados? Tas bija iespēju laiks, kad spēcīgie tika uz augšu, bet vājie gāja uz grunti. No sākuma mēs ar šefu taisījām bankas. Nu kā taisījām? Zini, tur vajag visādus papīrus, bet mums lietas bija sakārtotas. Šefs man pateica, kur jāiet, un es skraidīju apkārt ar papīriem. Šefs iemaksāja naudu, kad vajadzēja.

Tagad iedomājies, cik daudz nopietnu cilvēku ar nopietnām naudām gribēja sev banku. Nevis ofšoru moiku, bet kārtīgu banku jaunā kārtīgā valstī. Tur bija arī lielās bankas, iedomājies? Vot tur nāca nauda! Viņiem nevajag krāmēties ar birokrātiju, algot juristus, konsultantus, domāt kam un cik jādod. Mēs viņiem pasniedzam visu uz paplātes. Jaunu svaigu banku ar visiem pričendāļiem, nāc un dari ko gribi!

Protams, bankas nevar taisīt bezgalīgi, tur ir robeža. Par premjera laikiem mēs jau runājām. Tu jautāji par biznesu, kā gūt panākumus biznesā, pie mums un Amerikā? Lai notiek, paskaidrošu lasītājiem, jo nabagi tās lietas nesaprot.

Nevajag domāt, ka biznesam uzreiz vajag kaut ko lielu. Var iztikt bez noliktavām, tehnikas, mašīnām u.t.t. Ja biznesu taisa ar galvu, tad vajag tikai mobilo telefonu un mazo klēpja datoru. Tu strādā ar galvu, tas ir intelektuāls bizness. Tāpēc esmu pievērsies investīcijām. Tu atrodi perspektīvu kompāniju un palīdzi tai, ieguldot kapitālu. Vēlāk vari pārdot savu daļu ar peļņu.

Tā ir augstākā pilotāža, un tikai nedaudzi to spēj. Tādi kā mans šefs, es, Vorens Bafets, varbūt vēl kāds. Tu jautā, kā tas notiek praktiski? Nu zini, tas nozīmē atklāt biznesa noslēpumu. Labi, nelielu ieskatu varu dot, tad skatīsimies, ko atstāt publicēšanai.

Iedomājies, kādu dienu šefs atsūta uz mobilo man esemesku “Vilni, pērc”. Es uzreiz atveru datoru un spiežu lielo zaļo pogu ar uzrakstu “BUY”. Tas nozīmē, ka esmu investējis noteiktu summu kādā uzņēmumā. Taču biznesā situācijas mainās, tāpēc reizēm no šefa pienāk teksts “Vilni, pārdod”. Tu varbūt domā, ka es nezinu ko darīt? Nekā tamlīdzīga! Es atkal atveru datoru, bet tagad spiežu lielo sarkano pogu ar uzrakstu “SELL”. Lūk, tas īsumā ir investīciju biznesa modelis, kas man nodrošina stabilus ienākumus gadiem ilgi.

Tomēr tas viss ir detaļas, galvenais ir biznesa un dzīves filozofija. To var izteikt vienā teikumā, un tas ir “Vienmēr dari tā, kā liek šefs, un būsi šokolādē”. Kā redzi, mana dzīves gudrība ir tādā līmenī, ka varu gūt panākumus ne tikai biznesā, bet arī jebkurā augstākajā valsts amatā. Arī tur man ir kontakti pašā augšā. Zini, pie mums Floridā reizēm ierodas pats Doņka uzlaist golfu.

Nobeigums

Tas bija tikai domu eksperiments. Līdzība ar reāliem notikumiem un personām ir paša lasītāja interpretācijā.

Arvien vairāk pārliecināmies par to, ka mūsu sabiedrību un visu dzīvi vada no aizkulisēm, neatkarīgi no mūsu gribas un pretēji tai. Nejēgas kļūst par līderiem, kuri mums liek ievērot sabiedrisko rutīnu un pakļauties jaunajām prasībām, kas kļūst acīmredzami absurdas. Tas ir ceļš uz iznīcību, un izeja atrodama, tiecoties pēc individuālas brīvības, un atbilstoši pārkārtojot sabiedrību.

Šajos centienos mums ir darīšana ar pretspēku, kurš līdz šim ir plānojis savus pasākumus paaudzēs un gadsimtos. Rezultātā mēs dzīvojam ilūzijā, kas radīta ar melīgu indoktrināciju (smadzeņu skalošanu un aizpildīšanu ar vēlamo saturu) par mūsu spējām, apkārtējo pasauli, vēsturi, laiku un visu pārējo. Tā vietā mums ir jāliek savs koncepts, kā brīviem dzīviem cilvēkiem un sabiedriskām būtnēm.

Pretējā gadījumā mūsu nākotne aprobežojas ar gatavas instrukcijas izpildīšanu. Tā ir sastādīta pa punktiem, un pilns instrukcijas saturs mums nav zināms. Kārtējo punktu mums paziņo tikai kopā ar prasību to izpildīt, bet pēdējo punktu paziņos tikai tad, kad būs jau par vēlu.

09.11.22

You may also like...

13 komentārs

 1. Valodas stūrītis saka:

  Nodarbību vadītāja ar vingrotāju grupu sporta zālē: “Viens,divi,trīs,četri. Viens,divi,trīs,četri.”
  “Tagad novietojieties rakom!”
  — “Vadītāja! Kā jūs to domājāt???!”
  Centieties neiztapt svešā valodā sacītam,pat tad,ja labi saprotiet svešvārdus! Pieprasiet,lai līdzīgi norādījumi tiktu izteikti tikai latviski!

 2. :))) saka:

  Brīnums , ka Alfa Primāts Admins ,RB vēl nav kvalificējis kā saZVĒRĪBU teorētiķi! :)))

 3. Anonīms saka:

  Nūja! Strādājot mežā par palīgā strādnieku darba vadītājs pēc ārējā izskata kāds armenis vai vēl sazin kas dienvidniecisks ar izteikti melnām acīm jautā, kas īsti ir aristokrāts? Ta nu tam ipatnim biju jautājis, kas tu esi pēc tautības, bet viņam īpatnēji noraustijas acu plakstiņi! Baltkrievs īpatnēji izgrūda, bet norādīju, ka pēc ārienes tu nekādi uz Balto krievu nevelc! Huj viņ sazin, tad atbildēja, lai nepateiktu patiesību. Cērt ārā Latvijas mežus ar vietējo dzērāju rokām, bet viņu darbu uzdod par savējo, kad uzkras kapitālu, tad protams tāds Huj viņ sazin kas kļūs par pilsētas domes deputātu. Jo visi vietējie dzērāji zin, ka viņu nožēlojama darba alga ir atkarīga no Huj viņ sazin ievēlēšanas par pilsētas mēru. Visi dzērāji zin, ka viņu pašu senči ir dizaki aristokrāti par Huj viņ sazin, bet ne balsojot par Huj viņ sazin būs jāzaudē sava nožēlojama vieta mežā par palīgā strādnieku! Tā nu dzērāji hujari un hujari dienu no dienas spriedeledami vien par dzīves veiksmēm, kur kāds zaudējis piķi spēļu zālēs un protams par kucēm, kas viņus ir smagi pievilusas, jo tas pimpis stāv tik intensīvi, ka kuce nespejuse izturēt un aizgajuse pie cita kuram tas daikts nestāv tik labi. Huj viņ sazin dzīvo māja ar 9 istabām un brauc ar varenu džipu, lai atstātu iespaidu uz vietējiem mežu izhujaritajiem vajag uzturēt sevi līmenī un iedvest bailes vietējos 2 litrenu alus dzerejos kuriem algu nevajag pielikt, jo tie tāpat to nodzersot, bet visu labāk būtu tiem nemaksāt vispār, lai tie strādātu par 0!Tiem svešo tautu izdzimteņiem ir īpaša tieksme sevi uzdot par vietējās tautas Labiesiem ar materiālo lietu esamību, bet visu biežāk no viņiem strāvo primitīvas kriminālās vibrācijas un ar valodās nespēj to apslēpt. Vajag sabiedriski kādu inteligentaku seju un tās tiek meklētas izglītības iestādes, kur jaunie pipelu stoki grib gūt sabiedrības uzslavas. Censonas vienmēr tiek noskatitas no malas! Tā pat ar runādams ar iz bijušo Kgbeshniku viņš norādīja, ka aiziedams armijā viņš bija tāds pats, kā visi, bet viņam tika izteikts piedāvājums dienēt daudz augstāka līmenī. Kā ateikties, ja jauns būdams savos sapņos negribi palikt tur pat, kur ir visi? Ja no paaudzes paaudzē tevi visi ir bijusi armijnieki pie dažādām varām protams un ateikties tikai tāpēc, ka Kgb? Tas bij pavisam cits līmenis un arī militārā izglītība! Kad runā ar vīru, tad ar saproti, ka jis ir armijnieks pēc savas asins būtības un nevis kaut kāds piedzīvojuma meklētājs, kā iz strāvo Holivudas kinofilmās. Lai spriestu par Latvijā aristikratijas kārtu ir jāpaskatās ļaužu vestures un izrādīsies, ka tie, kas sevi uzdod par tādiem ir – Huj viņ sazin kas!

 4. Anonīms saka:

  Abi žīdi; Īlõns Masks un Marks Zukerbergs tagad piestāda milzu soda naudas rēķinus Interneta lietotājiem,par brīvi paustām domām! Spēlītes ar vārda brīvību nosprāgušas! Būs vispārīgās diktatūras laiks! Tādā Youtubē,vairs nav ne puse,no tā,ko tur varēja atrast! Citur,visu lietotāju datu ievākšana.lai var “ņemt pie dziesmas”,ja kas.

 5. no malas saka:

  Krievijas krievu (vienas daļas) tupums ir apbrīnas vērts.
  Viņi saliek Internetā tādas žēlabas,ka Krievijas varu esot sagrābuši vācieši. Nosauca Rotenbergu,Goldšteinu un vēl 30 personāžus ar vāciskiem uzvārdiem žīdus. Lūk tāpēc,ka Putinu esot ielenkuši vācieši,esot jākaro ar Ukrainu. Žīdus,kas tur visi ir patiesībā,viņi nepiemin nemaz. Tāds tupums! Dzīvo vilku barā,bet uzpasējās,ka nesaplosa vilks! Jo viņi taču nemaz nevar iedomāties,kā vilks izskatās.

 6. Oļģerts saka:

  Ukraiņus slepkavo trīs lielslepkavas- valststs politiskā elite kopā ar pārējo divu lielslepkavu aģentiem ir Nr.1,tad nāk Rietumu, un tad,Austrumu boņkas;politstratēģijas maitas putni.

 7. Arii no Paardaugavas saka:

  Labs kom. internetaa par kangaru nelieshu valdiibas legalizeeto okupantu zuupas- robezs.pulkveza??? shurika shuvajeva kaarteejo publ.izgaashanos:

  tas IR fakts
  22:21, 10. novembris 2022
  Ko tad gribiet, visu veidu policija, drošībnieki un robežsardze ir pārpludināta ar psrs kolonistiem, kas vāvuļo valsts valodā, bet mājās lamā, izsmej un nīst Latviju un tās pamattautu! 4.maija kolaboranti-čekas padauzas un pērkamie atkritumi amatos darīja visu iespējamo, lai pierunātu okupantus saņemt pilsonību, naturalizējot tos idiotiski formāli. Un tad tos bāza visādos valsts amatos. Kremlis šīs pērkamās padauzas atalgoja ar naudu, ar Latvijas biznesa un citiem amatiem, arī caur citiem kangaru mēsliem un tagad LV ir milzīgākā naidnieku 5. kolonna, kas gaida kremļa pavēli, tikmēr “strādājot LV labā”, tēlojot lojālus piloņisus! Visa nodevīgā un prettiesiskā okupantu naturalizācija ir jāaptur un jāpārskata un palīgā jāņem ukraiņu patriotus – vēlams kiborgus un citus IERINDAS frontes varoņus!
  .
  .
  .
  Admins
  Esmu jau vairākkārt sacījis, ka bez ASV jūras kājnieku vienībām no krievžīdu varzas un kolaboraCIONISTIEM vaļā netiksim.

 8. Krīvs saka:

  Ziniet! Man 11.novembris ir savā būtībā,”LĀČPLĒŠA DIENA” latviešu Latvijā. Arī,tas,ko darījām 80-ajos ap šādu laiku,bija baltās Latvijas turpināšanās.
  Pašlaik nav mazākās svētku sajūtas. Vai vajag dzīrot kopā ar negantības kalpiem,mēra laikā?!

 9. Anonīms saka:

  Nūja! Tikai ir lielas jau aizdomas vai tie jeņķi ir ieinteresēti, lai latvieši tādi vispār būtu? Kāda sūda pēc tiem būtu jākaro latviešu dēļ, ja latvieši var karot viņu interesēs mirstot Krievijas zemēs, kā tas jau ir bijis vēsturiski. Ukraiņiem ir liela vēsturiskā pieredze ar tām samazgām, bet viņus plosa tāpat iekšējie izdzimteņi. Fantāzijās es arī redzu Latviju kopējā lielvalsti ar ukraiņiem, bet bez tādiem Zelenskiem un viņa asins brāļiem. Kad tas lūzums notiks par labu vietējiem luzeriem, ja paši savā starpā negrib saspēlēties, tad ies jums izpalīdzēt citas tautas? Arī krievi veselīgi domājošie saprot, ka tais sūdos kuros ir Krievija bez citu tautu palīdzības neizlist. Tautība? Sarežģīti ir ar to jūsu patriotismu, ja patriotisma vārdā visādi tiek liegts dzīvot elementāro sadzīvisko dzīvi un tās kundziskuma izpausmes, kas nāk ārā no sūdu mezeju tautas!

 10. Komentāri LV masmēdijos saka:

  Tik tāpēc LV ir tādi šuksini
   1:13, 12. novembris 2022
  AB Skolotajs – nebrīnieties, paši klusējam, kad jau 30.gadus 4.maija nodevēju valdiba ‘pietur, saglabā, naturalizē un priviliģē savus balstus- okupantus un to pēctečus no psrs! Pat tagad, kremļa imperiālistu-okupantu bandas rīcība Ukrainā neliek mums piespiest pārtraukt kolaborantu kliķes naidnieku naturalizāciju pilsoņisos!!!! Un pērkamo varas kangaru intensīvu to likšanu augstos amatos, kuri jau pārpilni ar psrs 5.kolonnu, īpaši spēka struktūrās – armijā, policijā un specdienestos, par Saeimu un valdību nerunājot! Tauta akla un to neredz?!!

 11. ... saka:

  Tie beegliishi.
  Vakar,veikalaa, kadaa Skadinaavijas pilseetaa,dzirdu -,, TANJaaaaa ,idji pasmatriiiii.,, Paziistamaa sajuuta. Triis madaamas sarunajas,par lietaam
  kas jaadara un japerk -tiiraa krievu valodinjaa. Un tikai ar Pasaules Parvaldiitaaju muuziigajo pieskanju.
  Vinas visur maisijaas man netaalu, un arii pie kases ,
  gadiijaas piestaat vinaam aiz muguras. Klusi teicu ,, Cjo na ukrainskom ne govorim? ,,,
  Madaama pagriezaas ar sleeptu paarsteigomu sejaa un familiaari uzsitusi man pa roku ,iesmeeja-

  ,,, A MII RAZBAVLJAAJEM ! ,, ( MEES SKIIDINAAM)

 12. no malas saka:

  Vakar, par godu Lāčplēša dienai Latv.TV demonstrēja filmu “Dvēseļu putenis” un mēs ar interesi noskatījāmies, cerot izjust to pacilātību, to gara pacilātību, ko visur masu mēdījos bijām dzirdējuši par šo filmu, kas likās pilnīgi neticami šādā puspadomju, puslatviskā 4.maija kolaborantu režīmā!
  Filma tomēr bija laba, tomēr, tikai kā patiess fragments no to laiku streļķu dzīves momentiem, bet protams pietrūka pats galvenais – nebija sajūtams tas varoņgars, tas latviskums, kas dominē romānā un kas tā pietrūst visus šos 50.okupācijas un 4.maija nodevēju režīma 30.gados!

 13. Anonīms saka:

  Jā,”no malas”,DVĒSEĻU PUTENI nav iespējams ekranizēt,kaut pietuvināti. Aleksandra Grīna (Griņevska) garadarbs uzbur ainas lasot. Tik pilnīgas filmas uzņemšana izmaksātu daudz vairāk par jebkuru filmu,kāda jebkad ir uzņemta. Parõdija piezemināti nonivelē A.Grīna izcilo darbu!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *