Re:Baltica / LRTT. Valsts izlaupītāji un tautas slepkavas(slēptie Ciānas izdzimumi)

10.08.22

LRTT. Šeit variet apskatīt sātaniskos mūsu tautas benžu purnus, kuri kā inficētas ērces zīž mūsu tautas asinis !

Priekšvēlēšanu faktu pārbaudes “Re:Baltica”/”Re:Check” veic projekta ietvaros, kuru atklātā konkursā atbalstīja-

“Eiropas mediju un informācijas fonds”. 

Vēlēšanas 2022

Ko par padarīto saka 10 pelnošākie Saeimas deputāti?

5. augusts, 2022Jūlija Bite, Re:Baltica/Re:Check

Atbalsti mūsu darbu un dalies.

Kad Re:Baltica pelnošākajiem Saeimas deputātiem uzdeva elementāru vēlētāja jautājumu – kas ir galvenais, ko šai sasaukumā esat izdarījis vēlētāju labā – daļa to uztvēra kā aizvainojošu.

1. Inese Lībiņa-Egnere (JV)

Saeimas priekšsēdētājas biedre, Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētāja biedre, Juridiskās komisijas Tiesu politikas apakškomisijas priekšsēdētāja

Lībiņa – Egnere nonākšanu pelnošāko deputātu galvgalī skaidro ar papildus pienākumiem, proti, viņa ir Saeimas priekšsēdētājas biedre. Tas nozīmē gan darbu  Saeimas prezidijā, gan sēžu vadīšanu, gan ārvalstu delegāciju un akreditēto vēstnieku uzņemšanu, gan pildot “citus ar Saeimu kā iestādi un tās vadības jautājumiem saistītus pienākumus”. Viņa arī piebilda, ka ir Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētājas vietniece, bet komisija šobrīd palikusi bez vadītāja un tās pagaidu vadība arī uzticēta viņai. Runājot par galveno, ko šajā sasaukumā izdarījusi savu vēlētāju labā, Lībiņa-Egnere atbild: “Es vadu Latvijas delegāciju Eiropas Padomes (EP) parlamentārajā asamblejā, un viss šis sasaukuma darbs tiek veltīts tam, lai Krievijas izslēgšana no EP kā no organizācijas būtu reāla, un to mēs esam beidzot panākuši.” Jāpiebilst, ka lēmums par Krievijas līdzdalības apturēšanu EP pieņemts pēc Ukrainas un Polijas iniciatīvas uzreiz pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā.

Tāpat Lībiņa-Egnere min, ka panākts jauns regulējums par kopīpašumu izbeigšanu, un atzīmē darbu pie vardarbības izskaušanas pret sievietēm. 

2. Raivis Dzintars (Nacionālā apvienība TB-VL/LNNK)

NA frakcijas vadītājs, Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētāja biedrs (līdz 02.06.2022.)

Dzintars nebija sazvanāms, taču atbildēja rakstiski, prasot atsūtītā dokumenta publicēšanu “tikai pilnā apmērā, bez īsināšanas vai pārveidošanas” (žurnālistikā šādas prakses nav, bet gadījumā, ja kāds vēlas ar to iepazīties, sk. šeit). 

Galvenā padarītā darba vietā Dzintars uzskaita vairākus, piemēram, savu ieguldījumu, lai Covid-19 krīzē izmaksātu pabalstus bērniem, senioriem un invalīdiem, ģimenes valsts pabalsta reformu un izmaiņas izglītības likumā, kas uzdod pašvaldībām nodrošināt latviešu valodu visos bērnudārzos. “Politikas procesā ir faktiski neiespējami piešķirt 100% autorību kādam lēmumam, jo tas vienmēr ietver plašāku vienošanos un kompromisu panākšanu starp daudziem politikas dalībniekiem.” 

Savukārt jautājums, kā viņam sanācis nokļūt starp pelnošākajiem deputātiem, ietverot “subjektīvi vērtējošu vēstījumu”, tāpēc tas politiķim licies neprofesionāls un pat aizvainojošs. Atalgojums nekad neesot bijusi viņa galvenā motivācija.

3. Dagmāra Beitnere-Le Galla (JKP)

Saeimas priekšsēdētājas biedre, Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sekretāre

“Man ir ļoti daudz pienākumu. Kā Saeimas priekšsēdētājas biedrei man ir uzlikta tāda alga, es esmu sekretāre Cilvēktiesību komisijā, es vadu divas sadarbības grupas ar Franciju un Poliju blakus maniem tiešajiem pienākumiem. Kas tur var neizdoties?” atbildēja deputāte, kura četros gados Saeimā nopelnījusi 137 tūkstošus eiro. “Ja jums interesē mana alga, esmu ļoti daudziem cilvēkiem devusi naudu, jo deputātiem nepārtraukti ir jāsaņem vēstules, kur cilvēki lūdz samaksāt viņu rēķinus,” stāsta deputāte. Viņa regulāri sūtot simtus un tūkstošus eiro dažādiem projektiem un cilvēkiem. To darot, “lai nekaitinātu iedzīvotājus”, kurus kaitinot deputātu lielās algas. 

Kā savu galveno sasniegumu Beitnere-Le Galla min Krievijas televīzijas kanālu aizliegumu Latvijā. Tos slēdza pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā, lai gan elektronisko mediju uzraugs atsevišķus kanālus sāka aizvērt arī pirms tam.

4. Andrejs Judins (Jaunā Vienotība)

JV frakcijas priekšsēdētāja vietnieks, Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas un Juridiskās komisijas Krimināltiesību politikas apakškomisijas priekšsēdētājs

Judins Re:Baltica sākumā vairākkārt atkārtoja, ka algu saņem atbilstoši likumā noteiktajam un teica, ka vienu svarīgāko veikumu izcelt nevarot. Nedaudz vēlāk viņš pārzvanīja un teica, ka šādi jautājumi viņu pārsteiguši – esot padomājis, ka kāds joko. Judins skaidroja, ka algas apjoms tāds, jo viņam ir pienākumi, kuru nav citiem deputātiem, viņa svarīgākie sasniegumi šajā sasaukumā ir vairāki grozījumi Kriminālprocesa likumā un Krimināllikumā. 

5. Ainars Latkovskis (Jaunā Vienotība)

JV frakcijas priekšsēdētājs, Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas Stratēģiskās komunikācijas apakškomisijas priekšsēdētājs

Latkovskis norādīja, ka pelnošāko deputātu sarakstā nokļuvis, jo vada frakciju. Arī viņu pārsteidzis lūgums nosaukt galveno, ko šajā sasaukumā izdarījis. “Tad ir bezjēdzīgi strādāt parlamentā, ja tu ierodies vienkārši ar vienu uzstādījumu, vienu lietu, pieņem viņu vai nepieņem, un viss.” Par galveno uzskatot to, ka ticis ievēlēts par JV frakcijas vadītāju.

6. Ināra Mūrniece (NA)

Saeimas priekšsēdētāja

Uz Re:Baltica jautājumiem Mūrniece telefona sarunā atbildēja, ka visa informācija pieejama Saeimas mājaslapā, un lūdza jautājumus sūtīt e-pastā. Uz to atbildēja viņas padomniece Dace Balode. Tajā viņa skaidro, kā veidojas deputāta alga, kā arī min vairākas izdarītās lietas, jo vienu izcelt esot neiespējami: Saeimas atbalsts Ukrainai, vizīte Kijivā, Krievijas propagandas ierobežošana Latvijā, vietējo mediju stiprināšana un cīņa par to, lai Latvijā izglītība būtu tikai latviešu valodā.

7. Rihards Kols (NA)

Ārlietu komisijas priekšsēdētājs

Kols sacīja, ka saņem atalgojumu kā Saeimas deputāts un Ārlietu komisijas priekšsēdētājs, kā arī dienē Zemessardzē. Galveno izdarīto lietu viņš uzreiz nosaukt nevarot, jo Re:Baltica zvans viņu sasniedzis mežā Zemessardzes mācību laikā. “Varbūt piesakieties savlaicīgāk, dodiet ziņu kaut vai e-pastā, par ko jūs vēlaties runāt, nevis tagad kaut kādus šādus superjautājumus uzdodat,” viņš teica. Viņš piemetināja, ka visu Ārlietu komisijas darbu šajā sasaukumā varot uzskatīt par viņa personīgi padarīto.

“Kā viens no vietējā mērogā svarīgajiem darbiem ir nesenais lēmums apturēt Latvijas-Krievijas 1994. gada vienošanās par Krievijas militāro pensionāru sociālo aizsardzību 13. pantu,” teikts viņa vēlāk atsūtītajā rakstiskajā atbildē. Tas paverot ceļu Pārdaugavā esošā “okupācijas staba” (oficiāli piemineklis “Padomju Latvijas un Rīgas atbrīvotājiem no vācu fašistiskajiem iebrucējiem”, sarunvalodā – Uzvaras piemineklis – red.) nojaukšanai.

8. Vita Anda Tērauda (Attīstībai/Par!)

A/Par! frakcijas priekšsēdētāja biedre, Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja (līdz 27.05.2022.), Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētāja (no 07.06.2022.), Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Mediju politikas apakškomisijas priekšsēdētāja

“Es vadu komisiju, apakškomisiju un esmu vietnieks frakcijā,” atalgojumu skaidro Tērauda. Galveno lietu, ko izdarījusi, nosauc uzreiz: sabiedrisko mediju reforma (likums, kas rada jaunus darbības nosacījumus sabiedriskajai TV, radio un interneta vietnei – red).

9. Andrejs Klementjevs (Saskaņa)

Saeimas sekretārs

Arī Klementjevs lūdza jautājumus sūtīt uz e-pastu, jo tos uzskatot par nekorektiem. Atbildē viņš norādīja tikai, ka algu nosaka likums, bet kā galveno padarīto aicināja skatīties Saeimas mājas lapā viņa iesniegtos likumprojektus. Jāpiebilst, ka neviens no tiem nav pieņemts, jo Latvijas politiskajās tradīcijās opozīcijas priekšlikumus pamatā ignorē.

10. Mārtiņš Bondars (A/Par!)

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājs (līdz 07.06.2022.), Pieprasījumu komisijas priekšsēdētāja biedrs (no 20.01.2021.)

Uz jautājumu, kā viņam sanācis nokļūt pelnošāko deputātu desmitniekā, Bondars atbildēja, ka savu algu nenosaka un saņem atbilstoši likumā noteiktajam. Savukārt runājot par padarīto, Bondars teica: “Pirmkārt, ir pieņemti četri budžeti. Otrkārt, ir veikta Finanšu un kapitāla tirgus komisijas pievienošana Latvijas bankai. Treškārt, ir atlaista Rīgas dome, kura nebija tā pati veiksmīgākā dome priekš Latvijas un priekš rīdziniekiem.”


Kā veidojas deputāta alga?

Saeimas deputātus ievēlē reizi četros gados un nav ierobežojumu, cik reižu cilvēks var tikt ievēlēts.

Deputāta alga mēnesī ir 2963 eiro pirms nodokļu nomaksas. Līdz 13. Saeimas pilnvaru beigām tā ir “iesaldēta” 2019. gada līmenī. Ne par Saeimas, ne komisiju sēžu apmeklējumu deputāti papildu atalgojumu nesaņem, Re:Baltica noskaidroja Saeimas Preses dienestā. 

Savukārt Saeimas prezidija locekļi, komisiju, apakškomisiju un frakciju amatpersonas par to papildus saņem mēnešalgas daļu.

Saeimas priekšsēdētājam tie ir 1602 eiro, Saeimas priekšsēdētāja biedram un Saeimas sekretāram – 1370 eiro. Saeimas sekretāra biedram, komisijas priekšsēdētājam un Saeimas frakcijas priekšsēdētājam – 1287 eiro. 324 eiro piemaksu ik mēnesi saņem Saeimas komisijas priekšsēdētāja biedrs, komisijas sekretārs un Saeimas frakcijas priekšsēdētāja biedrs. Saeimas apakškomisijas priekšsēdētājam mēnešalgas daļa par amata pildīšanu ir 250 eiro, apakškomisijas sekretāram – 157 eiro. Deputātu atalgojumu nosaka Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likums. Neskaitot algas, Saeimas deputāti var pieteikties arī uz dzīvokļa īres un transporta kompensācijām.


Ar pilnu datu kopu par 13. Saeimas deputātu algām varat iepazīties šeit.

Nākamās Saeimas vēlēšanas notiks 2022.gada 1.oktobrī.


Priekšvēlēšanu faktu pārbaudes “Re:Baltica”/”Re:Check” veic projekta ietvaros, kuru atklātā konkursā abalstīja “Eiropas mediju un informācijas fonds”. 


Izpēte, dati, teksti: Evita Puriņa, Aija Krūtaine, Ronalds Siliņš, Jūlija Bite, Annija Petrova, Sanita Jemberga
Redaktore: Sanita Jemberga
Grafiskie risinājumi: Lote Šteina
Tehniskais atbalsts: Madara Eihe
Instagrams: Katrīna Lipšāne
Īpašs paldies Mārtiņam Balodim par palīdzību datu apstrādē


Ziedo ar PayPal

NEATKARĪGAI ŽURNĀLISTIKAI VAJAG NEATKARĪGU FINANSĒJUMU
Ja Jums patīk Re:Baltica darbs, atbalstiet mūs!
Konts: LV38RIKO0001060112712

Tagad ziedo arī ar Mobilly! Lai veiktu ziedojumu, aplikācijas ziedojumu sadaļā atrodiet mūsu logo un sekojiet tālākām norādēm

You may also like...

16 Responses

 1. Cilvēks says:

  Cik esmu paklausījies ko saka partijbandisti ,tad tas man izraisa tikai jautrību ,jo saturs ir domāts aitām. Kramiņš pagaidām vienīgais ir paudis to ,kam es piekrītu – prezidentāla republika ,tautvaldība un nekādas partijas .
  https://youtu.be/wuK8JM2ioJ4
  .
  .
  .
  Admins
  Kramiņš un visa tā pagraba banda ir jātiesā un arī tiks tiesāta par sadarbību ar mūsu tautas slepkavām.

 2. Cilvēks says:

  Varētu ko konkrēti pateikt ,Grantiņ?
  .
  .
  .
  Admins
  Kā, vai tad Tu neklausies viņa video, skaties tikai bildes ? Vai arī latviski nesaproti ?

 3. Cilvēks says:

  Es tikai dažas stundas esmu veltījis uzklausot – kā var nesolīt. Tāpēc man nav tādas informacijas par visiem ,kā Tu izsakies , karātavu kandidātiem.Par Kramiņu es pateicu ,ko domāju. Tāpēc gribētu uzzināt par viņa sadarbību ar slepkavniekiem , kā Tu nupat paziņoji!
  .
  .
  .
  Admins
  https://www.youtube.com/watch?v=ERSztM7cNP0&t=7s

 4. AG says:

  Cik pidarelis Bordānelis saņem???

 5. Cilvēks says:

  Noklausījos. Visumā piekrītu Kramiņa teiktajam. Un nebrīnīšos , ka arī šodien iespējams kāds slepens līgums.Par krievu plašo dvēseli … hmm ..:) ,bet kāpēc tiek pieminēti tikai gopņiki ? Varu derēt ,ka Tev pašam ,Grantiņ , mājās ir ezoterika krievu valodā. Man ,piemēram ,divas trešdaļas no bibliotēkas par to tēmu ir krieviski.
  Par ukraiņiem. Mūsu paaudze labi atcerās , kādi bija notikumi Latvijā , kad te sabrauca gucuļi mežus tīrīt …. :)
  Tavs video mani nespēja pārliecināt . Toties mazo pirdānu es vairs negribu redzēt pie siles.
  Es skatos , Tev rečekisti te parādās , nu tas gan ir rādītājs,bet par cik esi globālists un vakceris ,tad jau likumsakarīgi.
  https://youtu.be/uhUw_fpUS1I

 6. Cilvēks says:

  Te ir materiāls par to ,kas darās Krievijas pusē.
  https://theins.ru/politika/252097

 7. Maija says:

  Kramiņš ir pretīga Sarkana žurka!

 8. Manda says:

  Visiem, šiem pelnošākajiem deputāteļiem ir viena seja, kuru izgaismo alkatība! Nav iespējams salīdzināt šos mērgļus ar Helsinki-86 cilvēkiem, kurus vadīja tīri nodomi. Un tieši tādēļ, kretīns Godmanis ar savu prostitūtu grupu, viņus izmeta miskastē! Godīgi cilvēki un īsti Latvijas patrioti, Viņiem nebija un nebūs vajadzīgi! Ziniet, nabadzība nav grēks, bet tautas mūžīgo vērtību nodošana, un pārdošanās krieviem un žīdiem, gan ir grēks!….Lai Dievs, mums visiem palīdz un mūs sargā!

 9. Brīvdomātāja says:

  Nesaprotu, ko LRTT nemitīgi lien iekšā pretīgās Sarkanās žurkas, Kramiņa Pagraba banda! Viņi šeit meklē informāciju Kremliniem? Visi tie Kramina sekotāji ir sarkanie diršlaiži, Kremļa apmaksāti! Viņi jau pat izgudrojuši, kā sagrābs varu Latvijā!…Lai Dievs nogrābstās, ja tas notiks!

 10. ... says:

  VISI PSIHOPATI IR VARASKAARI…

 11. Paldies helsinkiešiem, paldies LRTT! says:

  Noliecam galvas mūžībā aizgājušo cīnītāju -helsinkiešu piemiņai un atbalstām dzīvos mūsu tautas varoņus!

 12. Par kādu okupantu atvases kaitīgo naivumu: says:

  https://press.lv/post/kogda-ya-slyshu-russkim-zdes-ne-mesto-vo-mne-chto-to-umiraet-russoyazychnaya-patriotka-latvii-obratilas-k-latysham?utm_medium=referral&utm_source=idealmedia&utm_campaign=press.lv&utm_term=1297563&utm_content=10161783

  Дорогие латыши, мы бежим к вам навстречу. Подайте нам руку или пойдите навстречу тоже, чтобы мы быстрее могли реализовать нашу общую мечту и цель сделать Латвию свободной и красивой!

  Kad raksta autore V.Romanova runās ne tikai savā, superretās naivules vārdā, bet vismaz kā 9.maija krievu nazi – kremlinu pāri 200 000, bet antikremlinu pārstāvju vārdā, tad tam varēs ticēt! Bet citādi iznāk, viņa mūs smuki mierina, bremzē, bet kremļa vergi – putinoīdi turpinās smiedamies gānīt, nīcināt un cūkot mūsu Latviju un gaidīs X stundu sava naida un vardarbības tieksmju beidzot brīvai izpausmei.! Nē, ir jādabū prom visi šie agresīvie kremlini-okupanti, tikai tad autorei līdzīgie kļūs vērā ņemami un iekļausies Latvijas sabiedrībā pa īstam, nevis šādi smieklīgus un latviešiem neticamus aicinājumus rakstot, pilnībā atrautus no baisās okupantu mentalitātes realitātes visu šo okupācijas laiku un arī tagad 30.gados piedzīvotos! Paldies latviski muldošiem čekistiem un citiem kangariem un zagļiem, nodevējiem valdībā, kas to visu okupantu masu saglabāja, tīši Latvijai to radīja savas nodevēju ādas drošībai, savu privāto ērtību un sava komforta labā!

  Когда я слышу «русским здесь не место» во мне что-то умирает: руссоязычная патриотка Латвии обратилась к латышам – PRESS.LV

 13. Tikai Fakta konstatācija! says:

  Latvijas snagu noviržu mākto, aizrobežas algoto slimnieku org.”Mozaīka” ir lielākās starptautiskās cilvēktiesību organizācijas Amnesty International stratēģiskais partneris Latvijā.”
  https://lv.wikipedia.org/wiki/Moza%C4%ABka_(organiz%C4%81cija)

  Savukārt Amnesty International ir sevi pierādījis, kā kremļa algotņu pūznis un nicināmi Ukrainas apmelotāji!

 14. Anonymous says:

  Nūja! Pilnīgi ne viens īsts lietiņš, tad nu vēl var būt kādi jautājumi par balsosanam? Kad strutas ilglaicīgi ir sastavejusas i caurdur caurymu, lai tās iet ārā, tad visu pirms laužas uz āru pati lielākā smirdoņa. Šie deputāti ir tikai smerdelisi salīdzinot ar tiem, kas aiz viņiem stāv. Nožēlojamas izkārtnes, bet tomēr pienāktos boksa arēnā uzlikt uzrakstu – Vīrietis kurš sit savu sievieti nav vairs sievietis!

 15. Cilvēks says:

  https://youtu.be/wXABacQzVtU
  Un par šādiem uzskatiem , Tu ,Grantiņ, taisies Kramiņu tiesāt? :)))
  Vai Tev visi ir “mājās”?

 16. Odze. says:

  anonomam. Un visiem vina kolegiem.

  Ja! Aiz viniem stav un vini stav ,zem viniem stav , un virs viniem stav…
  Un katrs ,kas te pulas ietekmet ,, sabiedrisko domu,, STAV ar izstieptu roku un garu meeli,kas karajas aaraa no alkatigas mutes un
  gaida dupsi,ko laizit.
  Un teemu ,par ko un PRET ko.
  Jo nav kauns un nebus nekad.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *