R. Bruners. Frontē bez pārmaiņām

R. Bruners. Frontē bez pārmaiņām

Saņemu jautājumus par situācijas attīstību Ukrainā. Ko es varu pastāstīt par pasākumiem, ar kuriem man nav nekāda sakara? Tos organizē esošā vara, bet personiski varu izteikt pārliecību, ka mēģinājumi izraisīt karu un katastrofas ir lemti neveiksmei, tāpat kā masu muļķošana, baidīšana, un verdzināšana.

Tomēr pēdējā laikā daudz kas noskaidrojas. Kā saka, maskas krīt, ieskaitot sejas maskas. Tāpēc būtu lietderīgi vēlreiz atgādināt kopīgās likumsakarības, kas virza mūsdienu sabiedriskos procesus, jaunāko notikumu kontekstā. Nav noticis nekas ārkārtējs, sabiedrības pāreja notiek likumsakarīgi, neskatoties uz aizejošās sistēmas spirināšanos.

Kovidafēra un kara draudi Ukrainā ir šīs spirināšanās izpausmes. Lai apgūtu Ukrainas tēmu, pastudēju materiālus no avotiem, kam uzticos. Uz to mani pamudināja Aelitas komentārs, ar ko varētu sākt.

Papildinot teikto

Man personiski ir labi saprotams Aelitas rakstītais, jo ir gadījies piedzīvot gandrīz visu no minētā saraksta. Manā gadījumā uzsvars vienmēr ir bijis uz deģenerātiem, kas tiek uzrīdīti nepārtraukti. Arī dzīvojot ārzemēs nekas daudz nemainās. Nākas atkauties no visādiem briesmoņiem un zombijiem, kas ir izvietoti man apkārt. Esmu pārliecinājies, ka cūcības pret mani organizē tie paši operi, kuri to darīja Latvijā. Vai vismaz dod padomus kā to darīt.

Vadības sistēma ir vienota. Atsevišķās valstis, valdības un specdienesti ir vienotas sistēmas sastāvdaļas. Ja viņi savā starpā cīnās, tad tā ir cīņa par pasūtījumiem, naudu, ietekmi, resursiem, teritoriju .., pie reizes iznīcinot cilvēkus, un pazeminot cilvēku attīstības līmeni. Ar cilvēku interesēm par taisnīgu sabiedrību te nav nekā kopīga. No šāda skatpunkta vajadzētu raudzīties uz pašreizējiem notikumiem un perspektīvu.

Kovidafēra daudziem atvēra acis. It sevišķi afēras izgāšanās, kad valstu vadības vienlaicīgā un vienotā rīcība pret cilvēkiem zaudē jēgu. No viņu viedokļa afēra bija “inovācija” cilvēku iznīcināšanas jomā, bet “startaps” izgāzās, jo cilvēki sāk domāt patstāvīgi.

Acīmredzot, ir nolemts atgriezties pie pārbaudītām metodēm, no kurām galvenā ir kara provocēšana, izraisīšana un eskalācija. Kad karš izraisīts, to stimulēs, atbalstot karojošās puses ar ieročiem un citiem resursiem. To dara tā, lai neviena no pusēm negūst uzvaru, bet karš turpinās ar mainīgu pārsvaru un iespējami lielākiem upuriem un materiāliem zaudējumiem.

Karš Ukrainā

Par “karu” jārunā tāpēc, ka pirms pāris dienām Krievija atzina Doņeckas un Luganskas tautas republikas. Saskaņā ar esošo administratīvi teritoriālo dalījumu, daļas no minēto “republiku” teritorijas atrodas Ukrainas “okupācijā”, bet Krievijas iesaistīšanās paredz militāra spēka lietošanu “republiku” interesēs.

Ir zināms, ka krievu armija pie Ukrainas robežas sastāv no milzīga skaita vāji sagatavotu un ziemas karalauka apstākļu izmocītu “nosacīto zaldātu”. Savukārt Ukrainas armija ir diezgan labi sagatavota un atrodas labās pozīcijās. Turpretim Krievijas armijai ir pārsvars tanku un bruņumašīnu skaitā.

Savukārt Ukrainai ir prettanku ieroči. Turpretim Krievijai ir absolūts pārsvars gaisā, bet Ukrainai nav pretgaisa aizsardzības un ir tikai neliels skaits novecojušu lidmašīnu. Turklāt Ukraina nesaņems (?) taktiskos kodolieročus un raķetes no Vācijas, jo Krievija tad sola samest atombumbas uz Vāciju tā, lai tur vairs nekas nekustas. Savukārt amerikāņu stratēģiskie bumbvedēji patlaban bāzējas Portugālē .. Apmēram tā varētu iet kara izvēršana intensitātē un plašumā.

Ja kāds patiešām domā, ka tas ir “civilizāciju konflikts”, ka iet cīņa starp saimnieciskām interesēm, pasaules uzskatiem, ideoloģiju, austrumiem un rietumiem vai tamlīdzīgi, tad tie ir maldi. Gluži pretēji, mūsu iedomāto “piederību Eiropai” un “brīvās pasaules vērtībām” izmantos pret mums, tāpat kā mūsu atšķirības tautībā un reliģijā.

No mums sagaida, lai mēs sāktu naidoties savā starpā, pamatojoties uz minētajām atšķirībām. Tādā veidā kara ideoloģiskās bāzes sagatavošana ir atstāta mūsu pašu ziņā. No mums sagaida savstarpēja naida eskalāciju, sakarā ar nesenajiem valdību lēmumiem.

Tāpēc paldies tiem sabiedriskajiem aktīvistiem, kuri mudina saglabāt rāmu garu un nestāties radikālā pozīcijā. Sakarīgs šķiet Gobzema paziņojums Ukrainas sakarā https://t.me/aldisgobzems/4980 .

Vietā būtu atgādināt arī britu populāro izteikumu keep calm and carry on. Iesākoties 2. pasaules karam, valdība aicināja saglabāt mieru un turpināt ikdienas gaitas. Mūsdienu nianse varētu būt tāda, ka no spējas saglabāt personisko mieru ir atkarīgs miers starptautiskā mērogā. Mūsdienu valdības ir ideoloģiski bankroti. Tās vairs nespēj motivēt cilvēkus savstarpējai slaktēšanai, jo cilvēki valdībām netic. Cik ilgi vēl cilvēki pakļausies varai un pildīs pavēles?

Jaunā sabiedriskā metodoloģija, pavisam īsi

Šai tēmai esmu veltījis padsmit lappušu garus rakstus un skaidrojumus, bet vajadzētu rakstīt vēl. Attiecībā uz pašreizējo cīņu, kurā dodas Kanādas auto pārvadātāji, Dzeltenās vestes vai protestētāji pret kovidafēru un citi, mēs lietojam sekojošu pieeju.

Kad cīnītāji saka, ka mums visiem vajag doties masu akcijās, izrādīt apņēmību un neatlaidību, uzstādīt savas prasības un neatkāpties .. un tad mēs uzvarēsim. Savukārt mēs sakām tā. Pieņemsim, ka jūs uzvarējāt. Ko jūs iesāksiet, uzvarējuši?

Tā nav vārdu spēle un sofisms. Runa iet par to, ka cilvēkiem ir jābūt skaidrībai par savas cīņas mērķi, pirms tie dodas šajā cīņā. Ir jābūt skaidrībai ne tikai par to, kādā sabiedrībā tie vēlas dzīvot, bet arī par to, kā sabiedrību izveidot. Kādas metodes izmantot cīņā? Ar ko sākt, kas ir nulles variants? Uz ko tiekties, veicamie darbi un secība, resursi, ierobežojumi, sabiedrotie, ienaidnieki, .. Turklāt visiem ir jābūt apmēram vienādam priekšstatam par veicamo uzdevumu, vai arī jābūt absolūtai autoritātei, kam visi seko.

Kanādas auto pārvadātāji

ir paveikuši ļoti daudz pareizajā virzienā, tomēr iznākums ir tāds, kāds nu ir. Kur ir lūzuma punkts? Otavas centrā esošajām fūrēm ir vajadzīga degviela. Cilvēki viņiem to sanesa kannās, ko nolika blakus fūrēm. Tādā veidā policijai radās iespēja izraisīt provokāciju, nostādot šoferus neatrisināmas dilemmas priekšā.

Policija ieradās un savāca noliktās kannas. Šajā situācijā šoferi varēja pielietot fizisku spēku, neļaujot atņemt kannas. Savukārt policijai fiziskas pretošanās gadījumā bija iespēja pielietot ieročus un izsaukt papildspēkus. Eskalācijas gadījumā tas varēja beigties ar šaušanu un upuriem. Tie, kuri pretojās saņemtu lielus cietumsodus, tiem atņemtu auto, tos aplaupītu ar naudas sodiem, tiem atņemtu visu pārējo mantu un iznīcinātu ģimenes.

Vai šoferi bija gatavi fiziski pretoties policijai? Nē. Vai šoferi un pārējie bija gatavi aizstāvēt savus biedrus, kuriem uzbrūk policija? Nē. Vai šoferi varēja paredzēt šādu notikumu attīstību, ierodoties Otavā? Jā.

Rezultātā policija savāca degvielas kannas bez problēmām. Redzot, ka šoferi padodas, policija ķērās pie fūru evakuācijas un šoferu personu noskaidrošanas. Tie droši vien saņems lielus cietumsodus, tiem atņems auto, tos aplaupīs ar naudas sodiem, atņems visu pārējo mantu un iznīcinās ģimenes.

Sistēma rīkojas vienoti, arī globālā mērogā. Tā lieliski zina, kā izraisīt problēmas un konfliktus, sašķelt mūs un iznīcināt katru atsevišķi. Tā zina mūsu iespējas un robežas, bet mēs tikai mācamies.

Floridas Glogeris

Gribētu vēlreiz atgādināt, ko nozīmē “mēs” lietošana šajā tekstā. Tā nav nekāda slepena organizācija vai mistiska brālība. Iet runa par cilvēkiem, kuri iestājas par cilvēciskajām vērtībām sabiedrības vadībā, pretstatā esošās varas necilvēcīgajai praksei. Mūsu kļūst arvien vairāk, mūsu idejas arvien populārākas, pakāpeniski formējot cilvēku apziņā priekšstatus par cilvēciskas sabiedrības būtību.

Kā piemēru varētu minēt domu apmaiņu ar populāro blogeri Vadimu Šuļepovu. Lūdzu viņu īsumā formulēt, kas ir cilvēciska sabiedrība, uz ko cilvēkiem ir tiesības, par ko viņš runā savos video. Īsumā atbilde bija tāda, ka nulles variantā tā ir tā pati sabiedrība, kas mums bija pirms “pandēmijas”. Vispār, nevajagot izgudrot neko jaunu, cilvēku sabiedrības pamats ir noteikts ASV konstitūcijā, un būtība ir šīs konstitūcijas ievērošanā. Skaidrs, ka tik vienkārši viss nav, un viņš paskaidro savas domas sekojošā tekstā. Video var noskatīties šeit, sākot no 6 min. 13 sek.

Glogeris, kā viņš pats sevi sauc, ir unikāla parādība, jo apvieno faktus ar gudru analīzi, aizrautību un “harizmu”. Viņš izveidoja vienu Telegram kanālu Глогер США Майами , bet cilvēki pēc pāris nedēļām izveidoja vēl 50 kanālus ar nosaukumu Глогер … Šie kanāli veltīti dažādiem aspektiem sabiedrībā.

Es Glogeri sauktu arī par ASV republikāņu partijas ideologu, lai gan paši republikāņi tādam apzīmējumam nepiekristu. Tā ir pārāk konservatīva un aroganta vide, kura atzīst tikai tos, kuri viņiem pakļaujas bez ierunām. Taču ideoloģija pastāv, ar to nākas rēķināties visiem, jo šai ideoloģijai seko desmitiem miljonu labi bruņotu cilvēku. Viņiem ir savs priekšstats par cilvēcību, valsti un demokrātiju, ko savulaik ir mēģināts ielikt ASV konstitūcijā.

Konstitūcija pret realitāti

Ja cilvēcisku sabiedrību varētu nodibināt ar konstitūcijas pieņemšanu, tad mums nebūtu nekādu problēmu. Visām valstīm ir labas konstitūcijas. ASV, Krievijai, Kanādai, arī Latvijas Satversme nav pārāk saķēzīta.

Cilvēku sabiedrības būtību jānosaka vispārīgos principos, kas ir acīmredzami iespējami lielākam cilvēku skaitam. Šos principus radoši pielieto konkrētai situācijai konkrētā valstī (rajonā, pilsētā, ciemā, mājā ..). Lai demonstrētu šo pieeju, tika radīts standarts RB-01 kā piemērs ar skaidrojumiem RB-02. Kopumā visa pieeja ir aprakstīta šeit.

Iepriekšējā materiālā https://tautastribunals.eu/?p=61628 aprakstīju savu pieeju, kā nodibināt cilvēcisku iekārtu (tautas pašpārvaldi) Latvijā, izmantojot valsts prezidenta institūciju. Tas ir reāls ceļš, ko var izmantot labi motivēts cilvēks nonākot prezidenta krēslā. Tur nevajadzētu būt juridiskiem šķēršļiem, pretrunām ar Latvijas saistībām ES un NATO. Tas ir reāls piemērs, kā darbojas jaunā sabiedriskā metodoloģija.

24.02.22

You may also like...

16 komentārs

 1. RB saka:

  Raksts tapa vakar 23.februārī, tajā ir nedaudz manas domas par Ukrainas karu. Šodien tas vairs nav aktuāli, jo aktīva kara darbība ir sākusies. Tomēr raksts nav par karu. Attiecībā uz pārējo rakstā nekādas būtiskas korekcijas nav vajadzīgas.

  Gribētu ieteikt savaldīt savas emocijas un saglabāt mieru laikā, kad izskan agresīvi un naidpilni aicinājumi attiecībā par Ukrainas karu. Gribētu aicināt atturēties no radikāliem izteicieniem, jo tas nav tautas karš, tas nav mūsu karš un nevajag uz to prasīties.

 2. Aelita saka:

  Un tomēr es atbalstu ukraiņu tautas cīņu pret agresoru, kaut vai tikai ar komentāru. Jaunībā biju Kijevā, studentu zinātniskā konferencē, un zinu, cik draudzīgi ukraiņi ir pret latviešiem. Tajā konferencē Ukrainas universitātes rektors teica uzrunu ukraiņu valodā. Pie mums tā nenotika, runātu krieviski.
  Arī lietuviešiem un igauņiem tajā laikā bija savs mugurkauls, viņi tā nelocījās pa visiem vējiem, tāpēc viņu valsts neatkarība nav tik trausla, kā Latvijā.
  Tajā vajāšanas laikā pirms 10 gadiem man gribēja iemācīt mīlestību pret visādām minoritātēm, vai vispār apklusināt, bet panāca pretējo.
  Es jau rakstīju, tajā laikā Krievija bija Nato stratēģiskais partneris (tā nesen teica pats Stoltenbergs), tāpēc bija sajūta, ka uzbrūk no visām pusēm. Psiholoģiski.

 3. Avots-RB saka:

  Jāsaka,ka nekas labāks par nacionālismu nav izgudrots,un nevar būt,jo nav izgudrots.Cita vispār nav.Tāpēc arī nemīlēts.
  Arī RB raksts ir par nacionālismu,nav slikts,pie kādiem apstākļiem tas var būt pats labākais ,bet pašreizējos apstākļos mazāk atbilstošs,kā,sauksim,standarta nacionālisms.To ignorēt būtu nesaprātīgi.

  Vērojot notikumus vairāku gadu garumā, ,,Krievijas,,-,,Ukrainas,, karš nešķiet pārsteigums,arī ,,pandēmija,, ,nē. ,,baiģena,-,,puķina,,sarunu saturu diez vai uzzināsim,bet katrā gadījumā ,,rietumu,, žurkas var berzēt rokas-žurkulēns vai aktierelis ir cilpā. Varbūt žurkulēns izrādīsies dzīvīgāks par žurkām,bet diez vai-uzmetīs kā Gitļeru.
  Ar Ukrainu ir gandrīz tāpat kā ar Latviju,abās uzdarbojas zagšanu sindikāti izredzēto vadībā. Ukrainai bija 20 gadu laika,lai stiprinātu aizsardzību,bet to stiprināja pēc izzagšanas atlikuma principa.Rezultātā-papīra armija.Ticu,ka tā bija paredzēts,lai žurkulēnu ievilinātu cilpā.Tagad sāks iepumpēt ieročus.Žurkām ukraiņi,latvieši,krievi ir pie…zināms.Arī amrkāņi,spāņi un visi pārējie putniņi ir turpat. Žurkām galvenais ir viņu,, nacionālisms,, -tas pats,bet tikai nedaudz cits.Tad,kāpēc nelikt to pašu pret to pašu?
  Ps.Vāc ziedojumus.Varētu nomesties Ukrainai,bet taču izzags! Varbūt,izzags tepat,bāleliņu mafija-valsts organizētais noziedzīgais varas grupējums,kāda no astoņām kājām.Tiešām,kāpēc nē?
  Ps. Par mūsu nākotnes izredzēm.Gribas jautāt:,,Vai mēs jau vēl esam?,,
  Izredzēs,noteikti nēesam,izņemot mani.

 4. Odze. saka:

  Nu,taaa. Tik taal esam. Latvieshu Patriotu kanaalaa reklamejas krievu banjdjuga ,kas sauljojas Maijami biichaa un cekistu advokats,kam nonemta licenze…

 5. AG saka:

  Vai atrastos kāds labs cilvēks, kas varētu mani paņemt no Daugavpils un aizvest uz Ukrainu? Mans žigulis nepielec, atkal salūzis. Gribu palīdzēt tur cilvēkiem, apnicis gudri dirst internetā un mācīt ukraiņus no droša attāluma.
  .
  .
  .
  Admins
  Neraksti citu vārdā. Šeit nav pietiek.com
  Komentārs nepieder AG.

 6. Paldies, kanāls tiešām labs

 7. RB - Avots saka:

  Šodien sēdēju internetā un centos saprast kas notiek. Izskatās, ka krievu izredzes nav sevišķi spožas. Viņi sāka ar milzīgiem spēkiem, kā tagad saka “bataljona taktiskās grupas” 60 gab., tas ir milzums tanku, bruņumašīnu, artilērijas un apmēram 50 000 karavīru. Cik ilgi viņi tā turpinās? Trīs dienas, nedēļu? Krievi tiek uz priekšu tur, kur nav nekādas pretestības. Ko viņi darīs pēc 3 dienām vai nedēļas, kad puse no koncentrētajiem spēkiem būs savas iespējas izsmēluši?

  Ukraiņi rīkos mobilizāciju un tas varētu būt kāds pusmiljons cilvēku. Ziedot viņiem nevajag. Domāju, ka rietumi viņiem ar prieku piegādās gan ieročus, gan visu pārējo. Lai tik plēšās, velk karu garumā.

  Ja kāds tiešām gribētu iznīcināt putinisko Krieviju, tad būtu īstais laiks uzbrukt Vidusāzijā, Kaukāzā, Tālajos austrumos. Arī Latvija tad varētu izvirzīt teritoriālas pretenzijas un atzīt Abrenes Tautas republiku, kāpēc ne.

 8. RB - Odze. saka:

  Arī es sevi pieskaitu latviešu patriotiem, un mums kopīgi vajadzētu mēģināt noskaidrot sekojošo. Vai mēs varam lepoties ar kādu pārstāvi no “godājamām aprindām”, kurš mums būtu paraugs savu cilvēcisko īpašību dēļ? Vai zinām, kur šādus cilvēkus meklēt? Varbūt tie meklējami starp valsts vadītājiem, pieredzējušiem politiķiem? Varbūt starp inteliģentiem, dzejniekiem (dzejniecēm)? Starp veiksmīgiem uzņēmējiem, augstākajām aprindām ..

  Pēc manas pieredzes lielākā varbūtība atrast šādus godājamus cilvēkus ir starp amatniekiem, celtniekiem, šoferiem, zemniekiem, sīkajiem uzņēmējiem, profesionāliem speciālistiem .. varbūt atradīsies kāds policists, ierēdnis, karavīrs ..

  Arī es neesmu sajūsmā par Gobzemu, bet neko labāku neesmu spējis pamanīt. Varbūt esmu slikti skatījies?

 9. Mēs arī tā domājam! saka:

  Divi Okupācijas muzeja “patrioti” saplēsās…un nu bijušais direktors g.nāgels gudri pamāca LA.LV reņģēdājus par slikto melu laikmetu, kura daļa pats bijis. Te kāds viņam atbildot komentārs:

  Bet Nāgela kungs 1:02, 25. februāris 2022
  Vai tad tu pats arī neesi melu sastāvdaļa, vai tu nezināji, ka 4.maija vara nelietīgi pieturēja okupantu milzu masu Latvijā, tos slavēja, iedrošināja nemukt un solīja debesmannu?! Un nevis paātrināja krievu okupantu masas izbraukšanu no to gadiem ilgi apspiestās, pazemotās un izlaupītās mūsu Latvijas? Bet gan pretēji-darīja visu, lai pusmiljons latviešu tiktu izdzīti trimdā! Un šodien arī tu klusē, kad bez atlikušās latviešu tautas piekrišanas, bez referenduma psrs okupanti un to pēcteči tiek naturalizēti pilsoņos, kas JAU nes jaunas nelaimes latviešiem tagad un vēl smgākas nākotnē?! Klusēšanas noziegums ir nelietības veids pret savu tautu, tās nākotni un ir kolaborantu – kangaru melu – nodevības sastāvdaļa, vai ne tā G.Nāgel?

 10. Mēs arī tā domājam! saka:

  Te vēl komentārs svārstīgo pārdomām:”

  dbbt71koj2eu6x
  24.02.2022 16:07:09
  Malači visi godīgie esošo kremlinju cūcību vērtētāji, bet vismaz sev variet nemelot un pateikt kāpēc jums nav dūšas pieprasīt nodevēju valdībai psrs iebrukušos okupantus un to atvases internēt no mūsu, no tiem “atbrīvotās” Latvijas??! Un vēl īpaši zinot kremļa agresiju, masu slepkavošanas sākšanu Ukrainā un paredzot, kas būs mūžsenajiem piteku okupantiem rindas kārtībā nākošās valstis? Tikai bezgala stulbā un pērkamā valdība nejēdz, ka te esošie psrsņiki ir kremļa 5.kolonna!

 11. Avotam saka:

  Par “žurkulēnu aktieri”. Tā kremļa žurka teica, ka nevēršas pret ukraiņu tautu, bet pret huntu. To huntu viņš varēja nokopt pa kluso, kā darījis ar saviem oponentiem. Bet nē, viņam vajag padzīt no savas zemes un iznīcināt ukraiņu tautu.

 12. ES saka:

  SLAVA UKRAINAI!!!

 13. Noklausījos vēlreiz un iesaku visiem, ir par ko padomāt. Vai spēj savām rokām izaudzēt pārtiku, iegūt metālu, izgatavot ieroci, uzcelt mitekli, iegūt siltumu un elektrību .. tas ir cilvēciskās esības pamats. Kuri to spēj, tie kļūs par valdniekiem, vismaz savā tuvākajā apkārtnē.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *