Pārmaiņas. Domājiet paši…

Pārbaudiet un domājiet paši.

Jau vairākus gadus Latvijā nesamērīgās platībās tiek paplašinātas esošās kapsētas, bet Ukrainā panikas celšanā gājuši vēl tālāk, dzīvajiem jau sāk sāk bedres rakt. Varbūt pie mums 40 000 plāksnītes „nepakļāvīgajiem“ arī izgatavotas.

Cits viedoklis: Sterlingovs nocietinās pret provokācijām.

LRTT: To visu labi papildina Sotņika intervija ar G. Gudkovu

07.04.20

You may also like...

13 komentārs

 1. Valdis Freimantāls saka:

  Sveicu visus Tautastribunāla lasītājus ar lielisku dziesmu par koronavīrusu.

  ……….. https://www.youtube.com/watch?v=3pox3FZE_3o&list=RD3pox3FZE_3o&start_radio=1&t=0

 2. bez vārdiem saka:

  Lietuva no starptautiskajām finanšu institūcijām aizņemsies 1,5 miljardus eiro, lai nodrošinātu valsts kases likviditāti koronavīrusa krīzes apstākļos.

  Eiropas Investīciju banka Lietuvai aizdos 700 miljonus eiro, bet Ziemeļu Investīciju banka un Eiropas Padomes Attīstības banka – katra pa 400 miljoniem eiro.

  17.martā Lietuvas Seims pieņēma grozījumus šā gada budžeta likumā, paaugstinot pieļaujamos valsts aizņemšanās “griestus” no 904,6 miljoniem līdz 5,4 miljardiem eiro, lai kompensētu paredzamo valsts ieņēmumu kritumu un mīkstinātu sekas, ko uz Lietuvas ekonomiku atstās Covid-19 izraisītā krīze.

  ————————–
  Krišjāņa Kariņa valdība aizņēmās 1 miljardu eiro.

  Parādu noformēja obligāciju veidā ar 0,209% ienesīgumu un 0,125% fiksēto procentu likmi. Naudu nāksies atdot 2023. gadā, kad Kariņa Ministru kabinets, visticamāk, jau būs pametis savus krēslus.

  Finanšu ministrs Jānis Reirs neslēpj prieku.

  ———————-

  Ministru prezidents, Latvijas Bankas (LB) prezidents un finanšu ministrs pagājušajā piektdienā nāca klajā ar kopīgu paziņojumu, ka valsts var atļauties koronavīrusa epidēmijas dēļ palielināt savus izdevumus par vienu miljardu eiro.

  «Šī nauda Valsts kasē patiešām ir,» apliecināja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš. Tā ir maksimālā summa, kādu valdība varētu atļauties tērēt bez būtiskiem budžeta grozījumiem un šo grozījumu saskaņošanas ar Eiropas Komisiju.

  ————————–

  Facebook aktīvi apspriež, ko darīt un kā dzīvot, kad visi ietaupījumi izsīks, bet karantīna koronavīrusa dēļ turpināsies.

 3. pietiek saka:

  Pēdējās dienās aizvien uzskatāmāk redzams, kā Nacionālais veselības dienests un to pārraugošā Veselības ministrija, līdz ar ārkārtas stāvokļa noteikšanu atbrīvojušies no nepieciešamības rīkot caurspīdīgus publiskus nepieciešamo preču un pakalpojumu iepirkumus, slēpj gan iztērētās summas, gan arī personas, ar kurām tiek slēgti līgumi par piegādēm. Jau aizvadītajā nedēļā Lato Lapsa ir nosūtījis virknei valsts iestāžu oficiālus pieprasījumus par visām martā saņemtajām piegādēm un to izmaksām, savukārt šodien nosūtīti vēl divi informācijas pieprasījumi Veselības ministrijai un Nacionālajam veselības dienestam, – abus pēdējos publicējam pilnībā.

  Informācijas pieprasījums Nacionālajam veselības dienestam

  Kā žurnālists un Latvijas Žurnālistu savienības biedrs mediju publikācijas gatavošanai sabiedrības informēšanas nolūkos atbilstoši Informācijas atklātības likuma normām vēlos saņemt no Jūsu iestādes šādu informāciju saistībā ar gatavojamu mediju publikāciju un saņemt atbildes uz šādiem jautājumiem:

  1) kādu iemeslu dēļ radusies situācija, ko mediji 5.aprīlī bija spiesti raksturot šādi: „Tik ļoti pieprasīto sejas aizsargmasku un respiratoru piegādes uz Latviju nevedas tā, kā plānots – tās atpaliek no plānotajiem termiņiem. Plānoto piecu piegāžu vietā kopš aizvadītās nedēļas nogales notikušas tikai divas. Lielākā krava ar 4,5 miljoniem masku un gandrīz 1 miljonu respiratoru tika gaidīta šajās dienās, taču nav saņemta.”? Kādu iemeslu dēļ notiek šī atpalikšana? Kuras tieši amatpersonas par to atbildīgas? Kas bija iecerētais minētās „lielākās kravas” piegādātājs? Ar ko tieši Jūsu iestāde bija slēgusi līgumu par šīs kravas iegādi un piegādi? Kādi bija līguma nosacījumi? Kāds bija kravas kopējais sastāvs un līguma cena? Miniet katras maskas veida un katra respiratora veida raksturlielumus un viena eksemplāra cenu.

  2) 27. marta intervijā medijiem pašreizējā veselības ministre Ilze Viņķele stāstīja, ka jau 28.-29. martā Latvijai no Ķīnas tiks piegādāti 900 tūkstoši sejas masku un 80 tūkstoši respiratoru, naktī no 30. martu – 500 000 masku un 200 000 respiratoru, no 30. uz 31. martu – 140 000 masku un 20 000 respiratoru, 2. aprīlī – 2 miljoni masku, bet 3. aprīlī – 2 miljoni masku un 800 000 respiratoru. Sniedziet skaidrojumu, kādu iemeslu dēļ lielākā daļa no šīm piegādēm nav notikusi un kādu iemeslu dēļ veselības ministre ir sniegusi nepatiesu, maldinošu informāciju?

  3) miniet visas masku, respiratoru un plaušu mākslīgās ventilācijas iekārtu piegādes, ko Jūsu iestāde pasūtījusi un saņēmusi no 2020. gada 1. janvāra līdz 2020. gada 29. februārim. Par katru piegādi miniet tās apjomu, cenu un sastāvu.

  4) sniedziet man precīzu informāciju par to, kādām tieši medicīnas personām vai citām personām ir sadalītas masku, respiratoru un plaušu mākslīgās ventilācijas iekārtu piegādes, kas saņemtas laika posmā no 2020. gada 1. janvāra līdz 2020. gada 7. aprīlim. Miniet katrai personai piešķirto masku, respiratoru utt. skaitu, kā arī pievienojiet atbildei gan apstiprinātus kritērijus, pēc kādiem notiek piešķiršana, gan arī lietvedības dokumentu kopijas visiem šajā laikā pieņemtajiem lēmumiem par masku, respiratoru utt. sadali.

  5) mediji ir snieguši šādu informāciju: „NVD pārstāve Sintija Gulbe atzīst, ka pašlaik vērojamo paaugstināto pieprasījumu patiešām izmanto arī negodprātīgi darboņi, kas piedāvā nekvalitatīvus produktus ar, iespējams, viltotiem sertifikātiem. Vienlaikus viņa uzsvēra, ka pēc masku un respiratoru saņemšanas ir veikta to kvalitātes pārbaude.” Par visām masku, respiratoru un plaušu mākslīgās ventilācijas iekārtu piegādēm un noslēgtajiem līgumiem laika posmā no 2020. gada 1. janvāra līdz 2020. gada 7. aprīlim sniedziet pārskatu – kādā tieši veidā ir izvēlēti piegādātāji un ražotāji, kādā tieši veidā ir notikušas piegādājamo preču kvalitātes un atbilstības pārbaudes. Atbildei pievienojiet attiecīgo dokumentu kopijas, kas apliecinātu sniegtās informācijas patiesīgumu.

  6) Jūsu iestādes pārstāve S.Gulbe medijiem ir sniegusi informāciju, kas atspoguļota šādi: „Atšķirībā no Lietuvas, kur dati par katrai konkrētai ārstniecības iestādei piegādāto individuālo aizsarglīdzekļu daudzumu ir publiski pieejama informācija, Latvijā NVD šādu informāciju nepublisko. Uz jautājumu, vai ir iespējams iepazīties ar informāciju par dažādu ārstniecības iestāžu pieprasīto un tām jau piegādāto masku un respiratoru daudzumu, NVD pārstāve Gulbe norādīja, ka šī informācija netiks publiskota, jo paredzēta darba vajadzībām.” Sniedziet skaidrojumu, kuras tieši valsts amatpersonas un ar kādu likumīgu pamatojumu ir pieņēmušas lēmumu par šīs informācijas slēpšanu no sabiedrības. Atbildei pievienojiet attiecīgo lietvedības dokumentu kopijas. Ņemot vērā, ka likumdošana nav minēts informācijas statuss „informācija, kas paredzēta darba vajadzībām”, sniedziet skaidrojumu, kuras tieši amatpersonas ir radījušas šādu argumentu informācijas slēpšanai no sabiedrības.

  7) mediji snieguši šādu informāciju: „NVD noskaidroja, ka, apgādājot ārstniecības iestādes un mediķus ar aizsarglīdzekļiem, priekšroka šobrīd tiek dota tiem, kam ar NVD noslēgti līgumi par valsts apmaksāto pakalpojumu sniegšanu. Maksas pakalpojumu sniedzējus ar aizsarglīdzekļiem plānots uzsākt tikai pēc tam, kad ar aizsarglīdzekļiem būs apgādāti tie, kas ir līgumattiecībās ar NVD.” Sniedziet informāciju – kuras tieši amatpersonas un ar kādu tiesisku pamatu pieņēma lēmumus par šādu „priekšroku”. Atbildei pievienojiet attiecīgo lietvedības dokumentu kopijas.

  Informācijas prettiesiskas nesniegšanas gadījumā vērsīšos gan ar pieteikumu administratīvajā tiesā, gan ar iesniegumu tiesībsargāšanas iestādēs par sabiedrībai nozīmīgas informācijas slēpšanu, kas minēta Valsts noslēpuma likumā un par ko paredzēta kriminālatbildība.

  Informācijas pieprasījums Veselības ministrijai

  Kā žurnālists un Latvijas Žurnālistu savienības biedrs mediju publikācijas gatavošanai sabiedrības informēšanas nolūkos atbilstoši Informācijas atklātības likuma normām vēlos saņemt no Jūsu iestādes šādu informāciju saistībā ar gatavojamu mediju publikāciju sabiedrības informēšanas nolūkos un saņemt atbildes uz šādiem jautājumiem:

  1) kādu iemeslu dēļ radusies situācija, ko mediji 5.aprīlī bija spiesti raksturot šādi: „Tik ļoti pieprasīto sejas aizsargmasku un respiratoru piegādes uz Latviju nevedas tā, kā plānots – tās atpaliek no plānotajiem termiņiem. Plānoto piecu piegāžu vietā kopš aizvadītās nedēļas nogales notikušas tikai divas. Lielākā krava ar 4,5 miljoniem masku un gandrīz 1 miljonu respiratoru tika gaidīta šajās dienās, taču nav saņemta.”? Kādu iemeslu dēļ notiek šī atpalikšana? Kuras tieši amatpersonas par to atbildīgas? Kas bija iecerētais minētās „lielākās kravas” piegādātājs? Kāda bija Jūsu iestādes loma šī piegādātāja izvēlē?

  2) 27. marta intervijā medijiem pašreizējā veselības ministre Ilze Viņķele stāstīja, ka jau 28.-29. martā Latvijai no Ķīnas tiks piegādāti 900 tūkstoši sejas masku un 80 tūkstoši respiratoru, naktī no 30. martu – 500 000 masku un 200 000 respiratoru, no 30. uz 31. martu – 140 000 masku un 20 000 respiratoru, 2. aprīlī – 2 miljoni masku, bet 3. aprīlī – 2 miljoni masku un 800 000 respiratoru. Sniedziet skaidrojumu, kādu iemeslu dēļ lielākā daļa no šīm piegādēm nav notikusi un kādu iemeslu dēļ veselības ministre ir sniegusi sabiedrībai nepatiesu, maldinošu, to satraucošu informāciju?

  3) miniet visas masku, respiratoru un plaušu mākslīgās ventilācijas iekārtu piegādes, ko Jūsu iestāde ir akceptējusi un/vai uzdevusi veikt un/vai ierosinājusi veikt Nacionālajam veselības dienestam no 2020. gada 1. janvāra līdz 2020. gada 6.aprīlim.

  4) sniedziet informāciju par visiem uzdevumiem Covid-19 slimības sakarā, ko Jūsu iestāde ir devusi Nacionālajam veselības dienestam (NVD) laikā no 2020. gada 1. janvāra līdz 2020. gada 6.aprīlim. Atbildei pievienojiet attiecīgo lietvedības dokumentu kopijas.

  5) sniedziet man precīzu informāciju par to, kādus tieši norādījumus Nacionālajam veselības dienestam par to, kādām tieši medicīnas personām vai citām personām ir sadalītas masku, respiratoru un plaušu mākslīgās ventilācijas iekārtu piegādes, kas saņemtas laika posmā no 2020. gada 1. janvāra līdz 2020. gada 7. aprīlim, ir sniegusi Jūsu iestāde. Pievienojiet atbildei gan apstiprinātus kritērijus, pēc kādiem notiek piešķiršana, gan arī lietvedības dokumentu kopijas visiem šajā laikā pieņemtajiem lēmumiem par masku, respiratoru utt. sadali.

  6) mediji ir snieguši šādu informāciju: „NVD pārstāve Sintija Gulbe atzīst, ka pašlaik vērojamo paaugstināto pieprasījumu patiešām izmanto arī negodprātīgi darboņi, kas piedāvā nekvalitatīvus produktus ar, iespējams, viltotiem sertifikātiem. Vienlaikus viņa uzsvēra, ka pēc masku un respiratoru saņemšanas ir veikta to kvalitātes pārbaude.” Par visām masku, respiratoru un plaušu mākslīgās ventilācijas iekārtu piegādēm un noslēgtajiem līgumiem laika posmā no 2020. gada 1. janvāra līdz 2020. gada 7. aprīlim sniedziet pārskatu – kādus tieši norādījumus Nacionālajam veselības dienestam attiecībā uz to, kādā tieši veidā ir jāizvēlas piegādātāji un ražotāji, kādā tieši veidā ir veicamas piegādājamo preču kvalitātes un atbilstības pārbaudes, šajā laikā ir sniegusi Jūsu iestāde. Atbildei pievienojiet attiecīgo dokumentu kopijas, kas apliecinātu sniegtās informācijas patiesīgumu.

  7) NVD pārstāve S.Gulbe medijiem ir sniegusi informāciju, kas atspoguļota šādi: „Atšķirībā no Lietuvas, kur dati par katrai konkrētai ārstniecības iestādei piegādāto individuālo aizsarglīdzekļu daudzumu ir publiski pieejama informācija, Latvijā NVD šādu informāciju nepublisko. Uz jautājumu, vai ir iespējams iepazīties ar informāciju par dažādu ārstniecības iestāžu pieprasīto un tām jau piegādāto masku un respiratoru daudzumu, NVD pārstāve Gulbe norādīja, ka šī informācija netiks publiskota, jo paredzēta darba vajadzībām.” Sniedziet skaidrojumu, kuras tieši Jūsu iestādes amatpersonas un ar kādu likumīgu pamatojumu ir atbalstījušas lēmumu par šīs informācijas slēpšanu no sabiedrības. Atbildei pievienojiet attiecīgo lietvedības dokumentu kopijas. Ņemot vērā, ka likumdošana nav minēts informācijas statuss „informācija, kas paredzēta darba vajadzībām”, sniedziet skaidrojumu, kuras tieši amatpersonas ir radījušas šādu argumentu informācijas slēpšanai no sabiedrības.

  7) mediji snieguši šādu informāciju: „NVD noskaidroja, ka, apgādājot ārstniecības iestādes un mediķus ar aizsarglīdzekļiem, priekšroka šobrīd tiek dota tiem, kam ar NVD noslēgti līgumi par valsts apmaksāto pakalpojumu sniegšanu. Maksas pakalpojumu sniedzējus ar aizsarglīdzekļiem plānots uzsākt tikai pēc tam, kad ar aizsarglīdzekļiem būs apgādāti tie, kas ir līgumattiecībās ar NVD.” Sniedziet informāciju – kuras tieši Jūsu iestādes amatpersonas un ar kādu tiesisku pamatu pieņēma lēmumus par šādu „priekšroku”. Atbildei pievienojiet attiecīgo lietvedības dokumentu kopijas.

  Informācijas prettiesiskas nesniegšanas gadījumā vērsīšos gan ar pieteikumu administratīvajā tiesā, gan ar iesniegumu tiesībsargāšanas iestādēs par sabiedrībai nozīmīgas informācijas slēpšanu, kas minēta Valsts noslēpuma likumā un par ko paredzēta kriminālatbildība.

 4. fakts saka:

  Facebook diskusijās tiek izteikts vienkāršās tautas sašutums, ka Kariņa valdība steidz sadalīt miljardus tikai saviem uzņēmumiem un valsts kapitālsabiedrībām, kurās sēž viņiem pietuvinātie darboņi, bet tagad aizņemtā nauda gan vēlāk būs jāatdod visiem strādājošajiem.

 5. par mafijas dzīrēm mēra laikā saka:

  Šobrīd notiekošā politisko zagļu, sākot jau ar VARAM ministru Juri Pūci (Vienotības pelēkā kardināla Edgara Jaunupa draugs) un viņa ielikteni Rīgas domes izpildu direktora vietas izpildītāja amatā Ivetas Zalpēteres aizdomīgā naudas šķēdēšana un zagšana mēra laikā šķeļ sabiedrību un vairo neuzticēšanos un plaisu starp varu un sabiedrību laikā, kad tik ļoti nepieciešama ir sabiedrības aktīva līdzdalība pandēmijas uzveikšanā un ekonomisko seku mīkstināšanā.

 6. ES saka:

  Vismaz admin ļauj šos vārdus nodot savai tautai, no kuras tu esi atdalījies. Gribu šo vēstījumu sniegt pārējai LATVIEŠU tautai.

  Mēs, LATVIEŠI, esam senākā tauta Eiropā. Pat pr.Andrejs Kavacis to apstiprina kā vēsturnieks. Mēs LATVIEŠI esam pārdzīvojuši divus Ledus laikmetus, ko admins slēpj, MĒS LATVIEŠI, tie īstenie, kuru meitas nav atdevušas savas asinis pasaules mēsliem, Mēs LATVIEŠI pārdzīvosim šo epidēmiju, jo mūsu asinīs tek senlatviešu, īstu BALTU asinis. Asinis, kuras pārdzīvojušas visus mērus, baciļus un divus karus. Asins sastāvs tagad ir noteicošais nācijas eksistencē. Nezaudē to, kas tev ir viss dārgākais un nepārdod par lētu naudu. Ievēro piesardzību! Ja pats nesargāsies, tad Dievs tevi nesargās. Lai cik tautas nežmiegtu, lai cik kari nepostītu, BALTU nezāles neiznīgst.
  LATVIET, nesatraucies, mēs vienmēr bijām un būsim.
  .
  .
  .
  Admins
  No kura laika tev Sirdsapziņa pamodās, jo visu laiku tikai pretīgas žļurgas driķēji ?

 7. viedais saka:

  Šobrīd notiekošā politisko zagļu, sākot jau ar VARAM ministru Juri Pūci (Vienotības pelēkā kardināla Edgara Jaunupa draugs) un viņa ielikteni Rīgas domes izpildu direktora vietas izpildītāja amatā Ivetas Zalpēteres aizdomīgā naudas šķēdēšana un zagšana mēra laikā šķeļ sabiedrību un vairo neuzticēšanos un plaisu starp varu un sabiedrību laikā, kad tik ļoti nepieciešama ir sabiedrības aktīva līdzdalība pandēmijas uzveikšanā un ekonomisko seku mīkstināšanā.
  —————-

  Rīgā viss notiek tā, kā es pareģoju: kad “krieviņi” kritīs, visus, kas nav pie siles, pieliks pie sociālās izmiršanas sienas. Vispirms sabiedriskajā transportā atcēla atlaides sociāli neaizsargātākajām ļaužu kategorijām. Tagad likvidēja stundas biļetes.
  Var padomāt ļaudis braukā sava prieka pēc. Man, teiksim, uz darbu un pēc tam mājup bez diviem transportiem turp un atpakaļ nenokļūt. Un tādu ir kvantums.
  Es saprotu, kā domā vidusmēra latvietis, kam ir auto: “Kad viņi atnāca pēc pensionāriem, es klusēju, jo es nebiju pensionārs. Kad viņi atnāca pēc skolēniem un studentiem, es klusēju, jo nebiju ne skolēns, ne students. Kad viņi atnāca pēc daudzbērnu ģimenēm, es klusēju, jo man nebija daudzbērnu ģimenes. Kad viņi atnāca pēc ČAES seku likvidētājiem, es klusēju, jo es neglābu Černobiļu. Kad viņi ieradās pakaļ strādājošajiem bez auto, es arī klusēju, jo man taču ir automašīna.”
  Kad viņi atnāks pēc tevis, nebūs vairs neviena, kas varētu protestēt. Šie ir tikai pirmie atdzimušā sociālā genocīda pumpuri.

 8. jkl saka:

  Par pārpublicēto Pietiek rakstu 23.15
  Pamanīju, ka pieminēta Latvijas žurnālistu savienība. Ja pajautā guglei, var redzēt kāda tur valde.
  Varbūt kaut kas nav tīrs sakarā ar med. piederumu iegādi un sadali, bet domāju, ja pie teikšanas būtu opozīcijas partijas, mums būtu lielākas ziepes.

 9. ``domājiet paši``??? saka:

  Domāt jau var, bet – vai var pats ko darīt? Viss taču notiek piespiedu kārtā. Turklāt – caur iemelošanu. Apkārt ir tik daudz ļaužu, kuriem savas domas NAV! Doma neglābjami iestrēgusi uz iemeloto.

  https://www.draugiem.lv/blogs/post/Joe-par-5G-60-Ghz-plausu-nepietiekamibu-un-navi-no_16481556

 10. Armands saka:

  Kapsēta visiem būs jebkurā gadījumā, bet aiziet atstājot pēc sevis mēslus?

 11. >> 2020. gada 8. April um 21.53 Uhr saka:

  Vajag šausmīgi nīst latviešus, lai pat pēc sevis atstāt Latvijā milzīgu sūdu čupu…
  Pārpitekantropi iedomājas Pasaules nabu esam…

 12. PASAULES NABA saka:

  Pasaules naba esot > 2020.gada 8.April……

 13. >> 2020. gada 9. April um 8.11 Uhr saka:

  Atzīsties, par ko tavus senčus savā laikā izdzina no Polijas – ne par beziemesla kašķīgumu ?

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *