Anša Ataola Bērziņa mātes vēstule

Nedomāju, ka Anša māte meloja par piekaušanu.

Līdz šim neviens viņam rokas, kā saka viņa māte, “klāt nebija licis”.

Ja Ansis tika mātes klātbūtnē zvērīgi piekauts, tad jāsaprot viens: TĀ BIJA PAVĒLE NO VALSTS VARAS ORGĀNU PUSES !!!

(Kā man viss tas ir “tuvs un pazīstams”)

Mēs zinām, ka Čehijā pie varas ir komunisti un tas izskaidro visu. Viņi bez asinīm iztikt nav spējīgi.

Ataola mātei(lai viņa man piedod par aizrādījumu) teikt vārdus: “Lai Dievs viņiem piedod”…., nu nevajadzētu !

Čehijas prezidentam tika aizsūtīts(bet aizsūtīsim arī uz cietumu-aploksnē):

To Antonio Tajani, President of the European Parliament,….

26.02.18       L. Grantiņš

Cienījamie draugi!
2017. gada 31. martā manu dēlu Ansi Ataolu Bērziņu, kurš bija zinātniskajā praksē Čehijā, Liberecas Tehniskajā universitātē, saskaņā ar Latvijas piesūtīto aresta orderi apcietināja.
Mans dēls ir matemātiķis, programmists, lingvists, neilgi pirms aresta pabeidzis rakstīt doktora disertāciju matemātiskajā lingvistikā, ir dažādu projektu iniciētājs un veicējs latviešu kultūras, valodas, folkloras jomā, tāpat mūzikas izpildītājs, tautas mūzikas tradīciju kopējs un tālākveidotājs. Politiska pasūtījuma, juridisku kļūdu, likumu neievērošanas no tiesas puses rezultātā viņš Latvijā notiesāts kā īpaši bīstams kriminālnoziedznieks. Saprazdams, ka faktiski sodīts nevis par kriminālnoziegumu, bet par principiālu politisko poziciju, viņš kategoriski nepiekrita spriedumiem, ko Latvijas tiesas vairākkārt mainījušas represijas nolūkā, tādēļ izšķīrās meklēt taisnību un juridisku atbalstu Čehijas Republikā.
Nu jau vienpadsmit mēnešus viņš ir bijis pilnīgā atkarībā no Ūstes pie Labas apgabala juristiem – no tiesnešiem Vladimīra Krāla, Lukasa Korpasa, no prokuroriem un cietumu priekšniekiem Litomeržices un Liberecas pilsētās. Tiesneši un prokurori visus šos mēnešus meklēja iespēju nodemonstrēt “eiropejisko solidaritāti” un izdot Ansi Latvijas policijai. Tādēļ visi viņu lēmumi bija vērsti pret Ansi, un tie dažkārt nonāca pretrunās ar Čehijas konstitūciju. Viņam atteikts politiskais patvērums; atteikts atbrīvot no aresta pret solījumu neizbraukt no valsts un drošības iemaksu trīsdesmit tūkstošu eiro apmērā (vairāk man nebija iespēju aizņemties); kaut Čehijas likumi paredz un tiesas plaši izmanto tādu iespēju, viņam nemainīja režīmu, kad ieslodzījumā pavadīta jau puse Latvijas tiesas piespriestā termiņa. Litomeržices un Liberecas cietumā viņam tika radīti neciešami apstākļi, un ar tiesneša Lukāsa Korpasa palīdzību pret viņu sākta jauna krimināllieta. Ņirgāšanās par manu dēlu īpaši pastiprinājās pēc tam, kad Ansis vēstulē Čehijas justīcijas ministram Pelikānam apsūdzēja cietuma priekšnieku melos un iespējamā korupcijā. Ansi no Liberecas pārveda atpakaļ uz Litomeržices cietumu, kur viņu pārģērba cietuma drēbēs, sāka visur ārpus kameras vadāt rokudzelžos, lamāja viņu, ievietoja tādā kamerā, kur dienasgaisma praktiski neiekļūst, bet tualetes zona atklāta apsargu vizuālajai kontrolei. Taču fiziska ietekmēšana pret viņu netika vērsta.
2018. gada 19. februārī plkst. 9.15 pēc tikšanās ar mani sargi uzlika viņam rokudzelžus un kaut ko sacīja, saklausīju tikai vārdu „mrcho!” Manu acu priekša, bēz iebkāda pamata, viena vai divu metru attālumā vairāki sargi uzbruka manam dēlam, sitieniem nogāza viņu zemē un vairākas minūtes sadistiski dauzīja viņu dūrēm, bet viens no uzbrucējiem satvēra viņa galvu un sita ar sejas kreiso pusi pret grīdu. Pēc tam tie aizvilka vinu prom. Es kliedzu. Es kliedzu no visa spēka visu laiku, kamēr noskatījos ekzekūcijā. Durvis, pa kurām mani ielaida satikšanās telpā, bija vaļā, un mani kliedzieni noteikti bija dzirdami visur cietumā. Taču neviens dežurants vai priekšnieks neatsteidzās iejaukties vai noskaidrot situāciju. Kad streipuļodama izkļuvu no cietuma, domāju tik par to, vai mans dēls nav nosists. Apm. 10.00 uzraksīju īsziņu advokātei. 15.00 viņa atbrauca uz Litomeržici, tikās ar Ansi un noskaidroja, ka tas, ko redēju es, bija tikai sākums.
Pirmajai ekzekūcijai drīz sekoja nākamā. Divi uzraugi lika lifta apkalpotājam no lifta izkāpt, iegrūda tajā Ansi, saslēgtu rokudzelžos. Viņi atvēra režģi, kas braucienā atdala ieslodzītos no sargiem un atkal sāka Ansi sist – lifta sienas bija noklātas ar terauda plāksnēm. Sita dūrēm, stekiem, spārdīja kājām, sakropļoja viņam ceļgalus, lecot uz tiem. (Progress ir acīmredzams – Ķīnā pirms 25 gadsimtiem sodīja ar ceļa skriemeļu izņemšanu.)
Tad Ansi iemeta karcerī, kur noturēja diennaktī.
Cietums Litomeržicē ierosināja pret Ansi krimināllietu, apsūdzot viņu “uzbrukumā cietumsargam” un “lifta sienu bojāšanā”.
Apmierinot advokātes lūgumu, Ansis beidzot pārcelts citā cietumā (šādus lūgumus viņa sāka iesniegt jau 2017. gada pavasarī). Šim cietumam Teplices pilsētā nenāk līdzi Litomeržices cietuma drūmā slava. Ārsts izraksīja viņam kruķus, tomēr ārstēšana neesot sākusies tādēļ, ka Ansim NAV VESELĪBAS APDROŠINĀŠANAS (!)

Latvijas iestādes ar savu rīcību pasludināja Ansi par tādu pašu noziedznieku kā serijveida slepkavas, sāka medīt viņu kā vilku, atņēma Ansim visu, kas viņam dārgs – ģimeni, iespēju strādāt, faktiski noveda līdz bankrota robežai. Čehijas varneši, demonstrēdami ”Eiropas solidaritāti”, gandrīz gadu pūlējušies salauzt viņu psihiski, tagad ķeras pie fiziskas iznīcināšanas.

Drīz vēlēšanas. Pajautājiet katram kandidātam, katram politiķim, ko viņš personīgi ir darījis, lai novērstu Latvijas pilsoņa iznīcināšanu. Mēs jau ieprikš zinām atbildi – IT NEKO. Mana dēla asinis, viņa sakropļotās kājas – tas viss gulstas uz to politiķu, juristu, tiesībsargu, žurnālistu sirdsapziņas, pie kuriem pēc palīdzības atkārtoti vērsies Ansis, viņa advokāti, LSDSP, arī es. Lai Dievs viņiem piedod.

Aicinu rakstīt personīgas vēstules Prezidentam ar lūgumu Ansi apžēlot. Taču svarīgi panākt spriedumu atcelšanu visiem tiem, kas notiesāti, attiecinot uz viņiem “kolektīvās atbildības” principu.
Ar cieņu,
Jeļena Staburova, Hab.Dr.hist. yelena@latnet.lv +371 28352593 Adrese: Maskavas 54, Rīga, LV-1003, Latvija
2018-02-25

 

You may also like...

8 Responses

 1. O.Migla saka:

  Ansis jau nav futbolists Vaškēvics. Kuŕš dakterējas slēpojot pa Alpu kūrortu trasēm…
  Ja Ansis būtu “jumtojis un piesedzis” kontrabandu,uzdienoties Muitas kriminālpārvaldē par priekšnieku,tad neapšaubāmi būtu arī miljonārs-kā jau LR Valstī tas zolīdi iederas. Tad Ansi nesistu,bet pienestu viņam klāt tēju atpūtas namā kādā čehu kūrort un galvenais SAB darbinātu visus aģentus,lai tik neizdod…

 2. Aivars saka:

  Komunists Lembergs aiz dusmām atklāj versiju kā ASV sāk iejaukties Latvijas banku un korupcijas lietās. Laba zīme.

  https://www.youtube.com/watch?v=JiwQCt0DlnY

 3. latvietis saka:

  Lai viņi nolādēti,latviešu tautas bendes!Atmaksas stunda sitīs,un nežēlīga.Visiem bez izņēmuma.

 4. ~ saka:

  Bandīti. Kāpēc viņi to darīja mātei redzot? Lai viņa varētu pastāstīt. Lai iebiedētu citus.
  Velns lai parauj!
  .
  .
  .
  Admins
  Tu pareizi esi sapratis !

 5. info saka:

  Latvijā komunista, kolaboranta Andra Guļāna un viņa ģimenes drauga Jāņa Maizīša laikā (kad grāba Andris Šķēle, Aivars Lembergs un citi) izveidota mafioza un korumpēta tiesu sistēma. Tā noziedzīgi veicināja īpašumu neatdošanu un atņemšanu bijušajiem zemes īpašniekiem. It īpaši laukos. Atjaunojot tiesiskumu Andris Guļāns, Jānis Maizītis un viņu lietas turpinātāji Ivars Bičkovičs un Ēriks Kalnmeiers ir tiesājami par genocīdu pret latviešiu tautu, kuras labākos dēlus un meitas viņi vajā un pat nogalina.

 6. delfi saka:

  Gaidis Bērziņš aizstāv un konceptuāli atbalsta – uzlaboto likuma projektu, kurš paredz atdot likvidatoram 35 Miljonus EUR par ABLV likvidēšanu. iespējams ZAGĻI!!! Turpiniet aizstāvēt likvidatorus un maksātnespējas administratorus.

  http://www.delfi.lv/news/delfi-tv-ar-jani-domburu/delfi-tv-ar-jani-domburu-viesojas-gaidis-berzins-pilna-intervija.d?id=49785481

  Atjaunojot Latvijā tiesiskumu, viņš kopā ar Dzintaru Rasnaču, Imantu Parādnieku, Jāni Bordānu, visiem maksātnespējas administratoriem, tiesu izpildītājiem, tiesnešiem, prokuroriem, kuri kļūvuši par multimiljonāriem, izlobējot savā labā likumus, uz citu cilvēku rēķina ir arestējami un tiesājami par genocīdu pret latviešu tautu.

 7. Jānis saka:

  Strupceļš sanāk! Latvija ir koolīcijā ar Čehoslovākiju un tātad atzīst viena otru Valsti-kā Tiesisku!
  Tiesiska Valsts nozīmē-likumus ievērojošu tiesvedību (tiesas Latvijā) (kaut gan mēs zinām,ka tiesneši Latvijas ir viena no korumpētākajām škirām sociālajām).
  Un arī Cilvēka tiesības Latvija “ievēro”,ja reiz Čehoslovākija draudzējas ar Latviju! Tā tas izskatās Starptautiskajā arēnā.
  Gadījums ar “aizbēdzēju” Vaškevicu uz Austriju. Tad Austrijas Drošība izdomāja viss nekaitīgāko scenāriju-ka slims un nav transportabls. Un nekad nebūs tiesājams=transportabls uz Latviju.
  Austrijā Cilvēka tiesības,tiesu darbs,tiesiskums. Tas viss ir augstā līmenī,jo ir caurskatāms tiesu darbs un viņi taču nav idioti,un redz,zin,ka tiesneši Latvijā pieņemj viss absurdākos lēmumus. Pat tik absurdus,ka pretloģiskākus Lēmumus pat nepieņems Napoleons no Tvaika ielas palātas…
  Līdz ar ko Latvijas tiesneši līdzinās Napoleonam no Tvaika ielas…. Un šai pretlikumīgai tiesnešu darbībai,pretcilvēcīgai-viens vārds ir Korupcija totāla. Un uz korupcijas āķa ar Drošību Latvijas (SAB un DP,būtībā krievu FSB) ir noķerti un “uzsēdināti” pilnīgi visi tiesneši Latvijas.
  Nav zemākas “šļahtas” ar zemāku morāli-kā Latvijas tiesneši.
  Nu varbūt kaut kur Alūksnes tiesā…kaut gan arī diez vai,karupcija ir saēdusi visur un cauri…
  Tapēc tiesneši Latvijā ir pilnīgi atkarīgi no SAB un DP,bet DP un SAB ir atkarīgi no FSB krievu…
  Tamdēļ Austrija būtībā “nekaunīgi” pasūtija Latviju “dirst”,ar saviem “tiesiskajiem” palīdzības lūgumiem izdot tiesāšanai=linčošanai Latvijā!

 8. O.Migla saka:

  Tauta ir jāpieradina pie beztiesiskuma un nelikumībām (Cionistu protokoli).
  Kas Latvijā,veiksmīgi ir ticis iedzīvināts.
  Tiesneši tiek iecelti uz mūžu (ne tā kā piemēram ASV) Latvijā un viņu “slikto” darbu,patiesībā nedarbus=totālu noziedzību publisku,kritizēt var jebkurš,bet padarīt viņiem un novērst tiesnešu bandītiskos spriedumus,lēmumus viss pretloģiskākos un ×10 000 kvadrātā absurdākās it kā,bet būtībā pretlikumīgās darbības! Nevar novērst neviens!
  Tauta ir jāpieradina pie nelikumībām un beztiesiskuma…Cionitu protokoli…E.Levits…

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.