Sandras Briķes komentārs par Dz. Rasnača tiesu reformu.

Sandras Briķes komentārs par Dz.Rasnača tiesu reformu.

Manā skatījumā reforma nav efektīva, tā tikai ”apmaisa” esošo un grib parādīt, ka kaut ko dara pirms Saeimas vēlēšanām un es neticu Tieslietu ministra labai gribai, tad viņš to jau būtu sen varējis izdarīt.

Ja gribēja ieviest radikālas tiesu reformas, lai tiesas strādātu priekš cilvēkiem un tiesiskas valsts izveidošanas, spriedumi būtu, taisnīgi, motivēti un saprotami, bija jāveic reālas reformas, novēršot tās problēmas, uz ko norāda cilvēki. Tas, ka palielina izskatāmo lietu teritoriju (pēc piekritības) nekas jau pēc būtības nemainās, tikai kāds tehniskais darbinieks zaudēs darbu.

Cilvēkam ir svarīgi tiesneša taisnīguma izpratne, kā arī, vai tiesnesim vispār ir sirdsapziņa, vai arī tiesnesis sevi iedomājas Dieva vietā. J

au senāk, vismaz 10 gadus atpakaļ, es ierosināju zviedru pieredzi, kad pirmās instances un apgabaltiesnešiem ir vienādas algas un viņi savstarpēji rotē, lai apgabaltiesnešiem nezustu tiesu prakse, kas vislielākā ir pirmās instances tiesā, lai augstāku līmeņu tiesnešiem nesakāptu galvā, ka viņi vienmēr ir gudrākie, pareizākie un taisnīgākie, kas nebūt nav tā. Tiesu priekšsēdētājiem par darba organizāciju, ko faktiski realizē tehniskie darbinieki, būtu jāpiemaksā daži desmitu nevis dažu simti latu, jo viņi taču nestrādā smagāk par jebkuru ierindas tiesnesi, tieši otrādi.

Man vēl bija jāpacieš psiholoģiskais terors no Liepājas tiesas priekšsēdētāja I. Jaunģelžes, kas reāli bija varas ļaunprātīga izmantošana, uz ko Tieslietu ministrs Dz. Rasnačs nereaģēja, bet pat pagarināja viņa kā priekšsēdētāja termiņu, kad tāds priekšsēdētājs bija tūlīt jāatceļ no amata.

Vismaz piecas reizes pieteicos uz pieņemšanu, bet ne reizi Dz. Rasnačs mani nepieņēma, laikam bija bail acīs paskatīties, jo viņi abi ir viens otra vērti, ka spēj tikai “durt duncīšus mugurā’”. Specializācija ir vajadzīga, bet tas ir tikai viens no kvalitātes kritērijiem. Arī par to es cīnījos agrāk, līdz nodalīja civiltiesnešus no krimināllietu tiesnešiem, bet man I. Jaunģelže sava bosinga ietvaros 2009.gada rudenī nolika rīkojumu uz galda, lai es trīs dienu laikā pārkvalificējos no civillietu tiesneša uz krimināllietām, lai gan es no 2003.gada biju civillietu tiesnesis. Tas bija milzīgs stress man un maniem palīgiem.

Kurš AT tiesnesis tik mobili spētu pārorientēties. Protams tad atkal safabricēja disciplinārlietu, jo nespēju divu tiesnešu darbu vienlaicīgi paveikt, bet tad pēc 2 mēnešiem, tēlojot saprotošo, kad jau biju sodīta, noņēma civillieta tiesneša darba slodzi. Tā ir tikai viena bosinga maza epizode, bet uz psiholoģisko teroru tiesu sistēmā nereaģēja neviena no augstākām amatpersonām un pa lielam arī deputātiem bija vienalga. Ar to es gribu teikt, godātā tauta, tur sistēmas iekšienē, un arī ārienē (t.i.lielākā daļa deputāti) nemaz nevēlas šo sistēmu sakārtot, jo visiem ir ērti, ka visur ir savējie – ilgi sēdošie, ”paklausīgie”, kā teica Goda tiesnesis G. Aigars Tiesnešu konferencē. Un es padomāju, ko iedomājas no sevis tie priekšsēdētāji, kuri gāja uz Saeimas Juridisko komisiju un akcentēja uz to, ka viņi ir paši labākie no tiesnešiem, ka citi tā nepratīs “sakārtot un noorganizēt lietas”, ka viņiem tur jābūt mūžīgi.

Manā skatījumā viņi ir atraduši strādāt, jo staigā vairāk pa komisijām – Juridiskām, Tiesnešu kvalifikācijas, Disciplinārkolēģiju, Disciplinārtiesu, dažādu likumu projektu pieņemšanu, kur arī es labprāt būtu piedalījusies, bet tādus tur neņem, bet, kad 2005.gadā kandidēju uz tiesas priekšsēdētāja amatu, mani sāka ”norakt” pavisam, jo bija jābūt tam, kas jau daudzus gadus bijis, un nav tiesa, ka I. Jaunģelže par priekšsēdētāju ir tikai no 2005.gada. Pilsētas un rajona tiesu apvienoja 1999.gadā un viņš kļuva par priekšsēdētāju, un vēl bija pirms tam Liepājas rajona tiesas priekšsēdētājs. Tā kā ilgi monopolizējis varu un ap sevi uzcēlis lielu ”mūri” gan tiesā, gan piedaloties dažādās komisijās, tai skaitā disciplinārkolēģijā. ŠĀDA REFORMA IR TIKAI ACU AIZMĀLĒŠANAI UN NEATRISINĀS TIESU SISTĒMAS ĪSTĀS PROBLĒMAS.

16.01.18


LRTT piebilde:

“Ar to es gribu teikt, godātā tauta, tur sistēmas iekšienē, un arī ārienē (t.i.lielākā daļa deputāti) nemaz nevēlas šo sistēmu sakārtot, jo visiem ir ērti, ka visur ir savējie – ilgi sēdošie, ”paklausīgie”, kā teica Goda tiesnesis G. Aigars Tiesnešu konferencē.”

Protams, ka nevēlas sakārtot.

Viņiem tas vairāk asociējas ar pārkārtošanu, kā rezultātā var pazaudēt ne tikai savu vietu, bet pat nokļūt aiz restēm.

Tikai naivais(tas nav domāts uz Jums, Briķes kundze, bet pēc būtības jau jebkurš godīgs cilvēks ir naivs, jo mēra visu pēc savas morālās mērauklas) var cerēt, ka viņi sakārtos savu tik labi “sakārtoto sistēmu”.

Piemēram: Vai tāda mēslu vabole kā Lolita Čigāne vēlētos ko sakārtot ?

Šai hazār “latvietei”  tāda latviešu tauta, morāle un Tiesiskums ir tajā vietā, kur kājas saiet kopā.

Kā šī nelatviete ar spekulanta morāli var tik ilgi “sēdēt” LR lēmējorgānā Saeima ?

Tāpēc, ka aizstāv krievžīdu- nepadzīto okupantu intereses, histēriska krievu skolu aizstāve !!!

FOTO. Tikai vienā lietā viņa piekrītot latviešiem: “Kas guļut, tas negrēkojot…”. Nu lūk, latviet, tādi sūdi lemj mūsu likteni !

Par šīs ērces apetīti ir tikai jāpabrīnās. Viņa ir viena no aktīvākajām algas pielikuma prasītājām !

Vai tad par Latvijas iznīcināšanu visi šie Saeimas ķirmji(cionistu ielikteņi) nesaņem pietiekošu algu, bet nē, viņiem vēl par maz, vajag vēl un vēl !

You may also like...

5 Responses

 1. Valdis Freimantāls saka:

  Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs līdz šai dienai nav reaģējis uz atjaunotās Rīgas Latviešu Biedrības iesniegumu LR TM par Latvijas valsts N O Z I E D Z Ī G O un pretlatvisko politiku, 1993. gada 18. februāra naktī, brutāli iznīcinot atjaunotās Rīgas Latviešu Biedrības visas struktūras .

  Šis noziegums, ko veica komunistu un čekistu teroristi 1993. gada 18. februāra naktī, likvidēja demokrātisku Latviju un pavēra ceļu Latvijas valsts nozagšanai!

  Šim noziegumam nekad nebūs noilgums un tauta nolādēs komunistu briesmoņus vienmēr!

  Helsinki 86 ir vienīgā vietne, kur lopus sauc par lopiem un cilvēkus par cilvēkiem.

  Kur sirdsapziņa un gods tiek augsti vērtēts!

  Kur likumība ir svētums!

 2. Leonora saka:

  Nu ja kaada nu kuram taa izteele un cik daudz cilveeks ir samaitaats, taads arii iznaakums. Es Valdi laikam buushu bijis paarak augstaas domas par Jums. Laikam esmu smagi kljudijies. Vai tu arii atzisti to, kas rakstiits virsrakstaa un pashaa rakstaa sheit http://188.68.49.144/?p=43137 Vai tad tas ir tiesiskums?
  .
  .
  .
  Admins
  Vai tad tu, Egi, domā, ka Valdim ir svarīgas tavas domas ?
  Tu esi nekas vairāk kā KGBistu izkakāta spira ietves malā… , kura bez ziepēm grib tikt atpakaļ pakaļā.

 3. Janis saka:

  Citàts no raksta “Ņemot vērā, ka sabiedriskajos medijos inteliģences un ekspertu lomas pārsvarā ieņem cilvēki, kuru vecums un statuss pieļauj iespēju sadarbībai ar čeku, pirmais darāmais darbs būtu tur veikt paaudžu maiņu un diplomātiski izolēt šos cilvēkus no sabiedriskās domas veidošanas…” Prieks ka jaunus cilvèkus interesè Valstiskas lietas! Bet ka tik atkal napiemàna visu pasauli krievu Drošìbnieki=Drošìbas policija Valsts Latvijas.
  Jàver vaĺà ir visi pilnìgi Arhìvi Latvijas šìs. Visi izlùkdienestu un drošìbas arhìvi. Atzìstot publiski ka šì brìža drošìbas policija ar sab ir Padomju Latvijas un Krievijas FSB meitas uzñèmumi.
  Jàarestè vienà dienà visi darbinieki DP,SAB un visi Arhìvi viñu jàpublisko…

 4. čuguns saka:

  Iesaku visiem noskatīties to video, lai iepazītu vairāk Miku Alpu. Latvieti, kuru KGBšņiki nupat noslepkavoja.

  http://www.delfi.lv/news/arzemes/butu-gatavs-sutit-bataljonu-vina-del-ukrainu-komandieris-par-pazuduso-alpu.d?id=49651709

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.