Tās pretīgās komunistu(KGBistu) nodevības gļotas

Latvija, Rīga, Liepāja, LRTT. Helsinki-86,www.tautastribunals.eu-12Jā, latviet, šie cilvēki mums ir līdzās, elpo to pašu gaisu un ēd to pašu maizi(latviešu maizi). Bet neskatoties uz to, viņi nolād un grib iznīcināt šo tautu un šo zemi.

Runa šeit būs par diviem komunistiem- VDK darbiniekiem, kuri veic ārprāta nomelnošanas darbus pret visu latvisko un latviešiem.

Tas jau nav arī nekāds brīnums, jo šīs sugas(komunisti) pārstāvji nav pieskaitāmi pie cilvēku rases.

Viss cilvēciskais viņiem ir svešs.

Viņu pamatuzdevums ir apmelot un šķelt latviešu tautu !

Ja Latvija būtu demokrātiska un neatkarīga valsts, tad viņi par savām antilatviskajām- anticilvēciskajām darbībām būtu „pielikti pie sienas”, tāpat kā vācu nacisti.

Bet, tas viss vēl viņiem stāv priekšā.

Katrs saņems to, kas viņam pienākas pēc Latvijas un Starptautiskiem likumiem.

Runa ir par Lato Lapsu, kurš ir PIETIEK.com „īpašnieks” un viņa galveno „rakstnieku” Arturu Priedīti.  Lato Lapsa savā i- vietnē publicē visu komunistiski- krievžīdisko padibeņu murgus. Tiek pretīgā veidā noriets viss latviskais- nacionālais un tie, kuri aizstāv savu tautu un zemi. Protams, lai L.L. cīņa ar „ļauno” būtu ticamāka, viņš nežēlo arī VIENOTĪBAS „darboņus”, bet neaiztiek Urbanoviča un Ušakova kremliskos noziedzniekus- piekto kolonnu.

Visu šo graujošo- pretlatvisko darbību palīdz veikt tā sauktie komentētāji- ieskaitot arī pašu Priedīti. Pēdējā laikā šī i- vietne ir pārvērtusies par īstu atejas bedri. Viens no pēdējiem anti- latviskajiem murgiem Priedīša, Lapsas un dižo komentāristu stīlā redzams šajā publikācijā: http://www.pietiek.com/raksti/vai_nelietis_var_but_parlamenta_priekssedetajs

Priedītis nosauc parlamenta priekšsēdētāju I. Mūrnieci par nelieti, bet nenorāda rakstu, kas ir par pamatu šim apvainojumam. Viss tiek darīts īsta komunista garā- tumsā, neziņā un pa kluso, ar domu, ka lasītājs necentīsies to noskaidrot un pieņems komunista Priedīša spriedumu par Mūrnieci. Bet lasītāji tomēr visu to „uzrok” un tad nāk gaismā tas, ko šis komunistiskais parazīts vēlējās noslēpt.

Un te nu nonākam pie paradoksa, ka šī noziedznieka apvainojums veica tieši pretējo, nekā pats vēlējās.

Ar visu šo „priedīša jezgu” iepazīstoties nonācu pie sapratnes, ka Ināra Mūrniece ir politiķe vārda tā vistiešākajā nozīmē. Ja līdz šim es šo jauno VL! politiķi cienīju, viņas nelokāmo uzskatu dēļ, tad tagad man pret Viņu ir vislielākais respekts. Nezinu pat ar kuru vīriešu dzimtas polit- darboni varētu viņu salīdzināt.

Un te nu tad arī slēpjas komunista Artura Priedīša drausmīgais uztraukums, kuru nekavējoties atbalstīja arī Lato Lapsa ar saviem „komentatoriem”!

LATO LAPSA,ARTURS PRIEDĪTIS, REINIKS,KOZLVSKISVisa L.L. darbība norāda uz to, ka viņam ir „varena” aizmugure. Šī varenā aizmugure ir Padomju laiku čekistu varza, kura ir piesārņojusi pilnīgi visas iestādes. L.L. Atmodas laikā bija šo noziedznieku māceklis, tāpēc jau arī viņš tiek apgādāts ar vajadzīgo materiālu par jebkuru darboni, izņemot SC. Abi šie “eksperti”, Lato Lapsa un Arturs Priedītis, ir devuši zvērestu: kalpot krievžīdu komunistiskajai bandai. No šī zvēresta neviens labprātīgi netiek atbrīvots, ja nu vienīgi, tad caur krematorijas dūmeni… .

Lai lasītājam nebūtu „jāstaigā” pa bezgalīgajiem interneta plašumiem, tad šī raksta beigās variet iepazīties ar Priedīša rakstu(drīzāk jau žļurgu) un Ināras Mūnieces atbldi Priedīša murgiem Blatkomā.

Bet šeit, tūlīt apakšā, lasiet kādu Priedīša vēstuli personīgi man(izcēlumi mani).

Kaut ko tādu, var uzrakstīt īsts sātanisma- žīdisma pārņemts vieplis.

Tiek rakstīts viss otrādi, jo tas ir ļaunuma apsēstas kreatūras uzdevums.

Viņš slavina žīdus un visus pārējos, kaut gan Latviju ir izzaguši tieši viņa partijas biedri- komunisti, žīdi, krievi un daļēji arī vācieši.

Lūk, latviet, tas ir absolūtais ļaunums, kuru pārstāv šie divi gara kropļi- komunistiKGBisti: Lato Lapsa un Arturs Priedītis.

Par šiem noziedzniekiem vairāk variet lasīt, ja ierakstīsiet TAUTASTRIBUNALS.EU meklētājā viņu vārdus.

17. 11.14.     L. Grantiņš

========================================================================

A.Priedītis- L. Grantiņam:

Tas ir labi, ka lasāt manu blogu. Būs jāraksta biežāk, jo liels prieks par katru lasītāju ir jebkuram autoram. Palasiet arī “stiklakalns.blogspot.com“. Es apmēram 30 gadus biju kopā ar ebrejiem. Pērn septembrī Daugavpilī nomira pēdējais draugs – izcilais vēsturnieks Boriss Volkovičs. Stranga un citi mūsu pederasti varēja viņam kurpes tīrīt! Daugavpilī vairs nav neviena zinātnieka. Pavisam vientuļi kļuva. Starp ebrejiem nevienu muļķi neesmu sastapis pat starp tiem, kuriem bija 7 klases. Par latviešiem to nevaru teikt. Vācu fašistiem noteikti bija taisnība attieksmē pret latviešiem. Turklāt latviešiem ir visnabadzīgākā valsts ES. Tātad arī tauta ir visnevērtīgākā. Neņemiet ļaunā manu pļāpāšanu. Priecājos par katru, kurš atraksta. Turklāt Jūs pareizi izteicāties par manu atsacīšanos no pilsonības. To būtu kauns aizmirst un neņemt vērā. Esam no vienas paaudzes. Arī tas ir svarīgi, jo vidējā un jaunākā paaudze ir pilnīgi nekur nederīga. Vai lasījāt par vienu no lielākajām latviešu mežonībām – 16.martu un naida melnās dienas nepieciešamību? Tekstu šodien ievietoja “Pietiek.com”. Mans tēvs arī tika mobilizēts vācu armijā. Taču viņš dezertēja, tika noķērts un ieslodzīts Liepājas cietumā, no kura iznāca pēc 9.maija. Viņš nekad nelepojās, ka karoja pie fašistiem. Var pat teikt, ka latvieši ir ne tikai nevērtīga tauta, bet arī nolādēta tauta, ja var tādu lopisku naidu izjust pret saviem glābējiem. Jūs dzīvojat Vācijā. Tur viss ir radīts vāciešu rokām, ar vāciešu galvu. Es dzīvoju Rīgā, kur viss ir radīts arī ar vāciešu, krievu, ebreju rokām un galvu. Latvieši tikai “strādāja” mazmājiņās, dodot tautsaimniecībā neizmantojamu produkciju. Nav spējīgi dot citu produkciju, var tikai visiem traucēt strādāt. Pat traucēt tiem, kuri priekš viņiem strādā. Nolādēts etnoss! Jūsu saitu taču neviens normāls cilvēks nevar lasīt! Tā gānīšanās taču ir ārprātīgiem raksturīga. Lai veiksmīgi gānītos, arī ir jābūt elementāram saprātam. Bet tas Jums pietrūkst. Nesaprotu, kā varējāt nonākt līdz tādam līmenim? Pastāstiet, ko Jums izdarīja krievi, ebreji, PSRS speciālie dienesti? Man tas patiešām ļoti interesē, jo man nav uz Jums naids. Tas nekas, ka apsaukājieties! Esmu pie tā pieradis, jo nācās taču “komunicēt” ar latviešiem. Viss mūžs taču pagāja Latvijā. Man liekas, ka speciālie dienesti ir Jūs “uzmetuši”, bet par to jau Jums nav jāstāsta. To nedrīkstat darīt. Tas ir saprotams.

14.03.14.

LRTT piebilde: Interesanti, Priedīša kungs, kāpēc vācieši nenošāva tavu tēvu, jo dezertieri tūlīt tika tiesāti un sods izpildīts nekavējoši. Vai nevarētu būt, Priedīša kungs, ka tavs tēvs bija provokators un tāpēc “iznāca” no cietuma ?

Nu, tāds pats kā tu !

Vai tev, latviet, nepaliek slikti, kad izlasi šos krievžīdu(Priedīša) murgus ???

Bet šeit, biedr Priedīt un genose Lapsa, variet noskatīties Krievijas murgu un arī nāvi:

https://www.youtube.com/watch?v=XY0zy9Oxi-o

================================================================================

Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?

ARTURS PRIEDĪTIS,LATO LAPSA,ĀBOLTIŅA, PIETIEK.COMArturs Priedītis

Esmu pārliecināts, ka jautājums „vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?„ Latvijā ir retorisks. Latvijā atbilde ir apstiprinoša: jā, nelietis Latvijā var būt parlamenta priekšsēdētājs. Latvijā neviens no valdošās kliķes neteiks: nē, Latvijā nelietis nevar būt parlamenta priekšsēdētājs. Latvijā valdošā kliķe nemaz nesaprot, kas ir nelietis. Ja saprastu, tad Saeimā nesēdētu neliete.

Faktiski Latvijā ne tikai valdošā kliķe nesaprot, kas ir nelietis. Latvijā to nesaprot arī mūsu svētie naciķi, žurnālisti no naciķu laikraksta “Latvijas Avīze”, nesaprot elektorāta daļa, kas balsoja par nelieti.

Ja saprastu, tad neliete nenonāktu Saeimā; ja saprastu, tad neliete nevarētu tēlot žurnālisti un strādāt laikraksta kolektīvā, kas ātri atmaskotu nelieti un atbrīvotos no nelietes.

Bet tas nav noticis. Neliete nav nekur atmaskota un nav ne no vienas vietas ar kaunu padzīta. Gluži pretēji: neliete ir amatos un kļuvusi otrā amatpersona valstī – parlamenta priekšsēdētāja.

Neliete man kopš 2010.gada janvāra ir “Latvijas Avīzes” bijusī līdzstrādniece Ināra Mūrniece (1970), kura no naciķu bara ir ievēlēta Saeimā un tagad ir Saeimas priekšsēdētāja. Ar Mūrnieces nelietību sastapos minētajā gadā. Tā bija pilnīgi nemaz negaidīta profesionālā nelietība. Pat nevarēju iedomāties, ka žurnālists ir spējīgs uz tādu nelietību. Mūrniece, izrādījās, ir spējīga uz nelietību. Kopš minētā gada Mūrniece man ir savdabīgs latviešu neliešu simbols. Turklāt latviešu politiskās varas neliešu simbols.

Pirms konkrēti atbildu uz jautājumu „Kas notika 2010.gada janvārī?” nākas paskaidrot divus momentus.

Pirmkārt, nelietība tāpat kā jebkura tikumiskā izpausme ir invarianta (jebkuros apstākļos nemainīga) parādība. Tā ir nemainīga parādība un neeksistē vienā eksemplārā. Ja cilvēkā ir nelietīgas noslieksmes, tad tās izpaužās regulāri katrā attiecīgi piemērotajā situācijā. Ikdienas dzīvē ar nelieša nelietību praktiski sastopās daudzi cilvēki. Ikdienas dzīvē noteikti ir daudzas konkrētas situācijas, kad nelietis izturās nelietīgi. Nemēdz būt vienas nelietības nelietis. Nelietis parasti ir daudzu nelietību nelietis. Šajā gadījumā tas nozīmē, ka ar Mūrnieces nelietību neapšaubāmi ir sastapušies (un arī turpmāk sastapsies) daudzi cilvēki.

Otrkārt, Mūrniece pret mani nelietīgi izturējās kā žurnāliste. Tāpēc to pārdzīvoju īpaši jūtīgi. Lieta ir tā, ka no 1969.gada (Mūrniece vēl nebija piedzimusi) nodarbojos ar žurnālistiku, aizvadītajos gadu desmitos fotogrāfējot un rakstot presei, gatavojot materiālus radio, TV, interneta portāliem, strādājot par korespondentu un speciālo korespondentu, publicējot materiālus Latvijas un citu republiku izdevumos, organizējot un rediģējot ārštata autoru tekstus, padomju Zinātņu akadēmijā vadot zinātniskās un populārzinātniskās periodikas izdošanu, no 1989.gada līdz šodienai vadot savu izdevumu „Kultūra un Vārds”. Turklāt esmu diplomēts žurnālists. Man ir universitātes diploms žurnālistikā. Pie tam žurnālistiku studēju atbilstoši žurnālistikas klasiski pilnvērtīgai studiju programmai, bet nevis atbilstoši kaut kādai surogātprogrammai Lomonosova ielā. Vienmēr esmu interesējies par žurnālistikas „virtuvi”, lasījis speciālo literatūru, ļoti daudz vērtīga uzzinājis izcilu žurnālistu memuāros. Esmu pārliecināts, ka žurnālista profesijā galvenais ir tas, ko saucu par morālo talantu. Primārā ir morālā stāja un tikai pēc tam talants rakstīšanā, filmēšanā, fotogrāfēšanā. Respektīvi, žurnālista personībā galvenais ir taisnības mīlestība, ideāls godīgums, savā ziņā maniakāla velme kalpot patiesībai, likumībai, tiesiskumam un, protams, nesavtīgi un pašaizliedzīgi kalpot sabiedrībai, kas pats par sevi ietilpst žurnālistikas misijā. Īstu žurnālistu neviens nevar uzpirkt un piespiest ielaisties kompromisā ar savu sirdsapziņu un profesionālās ētikas normām. Žurnālistikā tāpat kā jebkurā profesijā ir savi iekšējie nerakstītie likumi un neformālais morāles kodekss. Īstam žurnālistam minētie likumi un kodekss ir vislielākais svētums. Īstu žurnālistu kolektīvos minēto likumu un kodeksa pārkāpumu profesionālais nosodījums tiek uzskatīts par daudz smagāku sodu nekā tiesas piespriestais sods. Īstu žurnālistu kolektīvos minēto likumu un kodeksa pārkāpumi ir liels retums un ārkārtējs notikums. Tā tas ir arī mūsdienu pasaulē. Turpretī neskatoties uz to, ka žurnālistika nav spējusi izvairīties no mūsdienu pasaules tipiskākajām nelaimēm – komercializācijas, profesijas masveidīguma, morālās degradācijas.

2010.gada janvārī Mūrniece nelietīgi pārkāpa gan attiecīgos nerakstītos likumus, gan neformālo morāles kodeksu. Tas ir visnepatīkamākais, kas nepārprotami liecina par nelietīgām noslieksmēm.

Viņa piezvanīja un maigā sievišķīgi laipnā balsī aicināja viņai pastāstīt par manu darbu. Skaidrs, ka pret viņu izturējos kā pret kolēģi. Ļoti labi zinu, kas žurnālistam ir vajadzīgs dotajā brīdī. Pie tam viņa izrādīja neslēptu pozitīvu interesi, atzinīgi komentējot saņemto informāciju. Kolēģes pozitīvā izturēšanās manī izraisīja iniciatīvu pastāstīt arī to, par ko viņa nemaz nejautāja. Vārdu sakot, mums izvērtās samērā gara patīkama telefonsaruna, kura notika gaišā un abpusēji labvēlīgā atmosfērā. Nekādā gadījumā nedomāju, ka ar savu atklātību un velmi pēc iespējas vairāk palīdzēt kolēģei savākt materiālu esmu šausmīgi naivi „iekritis”. Tas, ka esmu šausmīgi naivi „iekritis”, pēc neilga laika atklājās Mūrnieces publikācijā „Latvijas Avīze” [pilns publikācijas teksts zemāk]. Tajā viss pastāstītais bija leksiski ietērpts melnās krāsās. No žurnālistes pozitīvās attieksmes vairs nekas nebija saglabājies. Mūrnieces mērķis bija viens – visu nomelnot, nomelnot un vēlreiz visu nomelnot.

Žurnālistam nākas rakstīt par dažādiem cilvēkiem un cilvēku dažādu rīcību. Gatavojot materiālu, žurnālistam veidojās noteikta pozīcija par attiecīgo cilvēku un tā rīcību. Patiesībā žurnālistam ir jābūt noteiktai pozīcijai. Viņam ir skaidri jāapzinās, vai viņš tiekas ar kaut ko labu vai kaut ko sliktu. Tā ir elementāra prasība.

Bet profesionāli pats svarīgākais ir tas, ka žurnālists nedrīkst slēpt savu pozīciju, lai iegūtu informāciju. Vēloties iegūt informāciju, žurnālists nedrīkst izlikties un melot. Žurnālista pienākums ir jau pašā sākumā atklāti un godīgi apliecināt savu pozīciju, bet nevis nelietīgi mānīties, kā to darīja Mūrniece. Lai iegūtu informāciju savam melnajam nolūkam, viņa tēloja atsaucīgu un cienīgu attieksmi. Žurnālistikas nerakstītie likumi un neformālais morāles kodekss aizliedz iegūt informāciju negodīgā ceļā. Tāds aizliegums mēdz būt fiksēts arī daudzu valstu likumdošanā.

Iespējams, pēc tam, kad bija beigusies tirgošanās par Saeimas priekšsēdētāja krēslu un šis krēsls bija nopirkts Mūrniecei, viņas bijušā darbavieta izplatīja šādu informāciju: “Nacionālās apvienības (NA) Saeimas frakcijas vadītāja un Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas vadītāja Ināra Mūrniece ir gatava uzņemties Saeimas priekšsēdētāja amata pienākumus, atzina pati frakcijas vadītāja. Mūrniece norādīja, ka, ja deputāti pieņemtu lēmumu atbalstīt viņas kandidatūru Saeimas priekšsēdētājas amatam, viņa šādam piedāvājumam piekristu. Šobrīd premjerministres Laimdotas Straujumas (“Vienotība”) piedāvājumā par ministriju un amatu sadali NA netiek piedāvāts Saeimas priekšsēdētāja amats, bet, neraugoties uz to, publiskajā telpā Mūrnieces vārds saistībā ar šo amatu jau izskanējis. Mūrniece atklāja arī vairākas prioritātes, kuras viņa būtu gatava īstenot, ieņemot Saeimas spīkera amatu. “Trīs gadu laikā Saeimā esmu secinājusi, ka ir jādomā par to, lai Saeimā ātrāk un kvalitatīvāk ritētu likumprojektu pieņemšana. Piemēram, Lietuvas Seimā ir atsevišķa struktūrvienība jeb nodaļa, kas nodarbojas ar padziļinātu izpēti un analītisko darbu. Seima deputāti var pieprasīt šai nodaļai padziļinātu izpēti par tehniskiem jautājumiem, kas skar sarežģītu likumprojektu izstrādi,” sacīja NA frakcijas vadītāja, piebilstot: “Uzksatu, ka šādas nodaļas izveide paaugstinātu likumprojektu kvalitāti. Šobrīd par šādas nodaļas izveidi Saeimā jau notiek diskusijas.” Otra prioritāte Saeimas priekšsēdētājas amatā Mūrniecei būtu Eiropas Savienības (ES) prezidentūras veiksmīga aizvadīšana. “ES prezidentūra mums vienkārši ir jānoved godam,” viņa sacīja. Trešā Mūrnieces prioritāte būtu nepieciešamība paaugstināt sabiedrības uzticēšanos Saeimai. “Sīkāk es šobrīd nekomentēšu, jo nav īstais brīdis,” sacīja Mūrniece.”

Protams, vispikantākā ir Mūrnieces trešā prioritāte – par sabiedrības uzticēšanos. Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad pēc nelietīgas žurnālistes nonākšanas parlamentā un parlamenta priekšsēdētāja krēslā neapšaubāmi no tā cieš ne tikai mūsu žurnālistikas, bet arī visas valsts reputācija.

===========================================================================

Latvijas pilsonības jūgā

Ināra Mūrniece

Ināra Mūrnirce. Grantiņš,Lapsa,PriedītisKas ir šī persona Artūrs Priedītis, kurš uzskata, ka “pret Latviju jau sen izturas kā pret neizdevušos valsti”?

“Latvijas valsts ir cietusi neveiksmi” un tāpēc “apdraud pārējo pasauli” – tā, pārsteidzot un sadusmojot klausītājus, gada nogalē izteicies Baltijas Starptautiskās akadēmijas (BSA) asociētais profesors Artūrs Priedītis. Viņa izteikumiem radio pievērsa uzmanību mūsu lasītāji un vaicāja: kas tos sludina? Spriežot pēc publikācijām, A. Priedītis ir specializējies kultūras vēstures problemātikā, sarakstījis grāmatas.

Priedīša secinājumi

“Pasaulē ir aptuveni 70 – 80 valstis, no kurām nav nekāda labuma un kuras tikai apdraud pārējo pasauli – tādā ziņā kā migrācija, dažādi noziegumi – finanšu, ekonomiskie. (..) Pret Latviju kā pret neizdevušos valsti izturas jau sen (..) Rakstos, ko esmu lasījis, neviens tā tieši mūsu valsti nav saucis, bet tik un tā liek saprast, ka tā ir neizdevusies valsts un kādam agri vai vēlu būs jālemj, ko ar to darīt,” intervijā krievvalodīgajā radio “Baltkom” stāstīja A. Priedītis.

Pie viena samazgu spaini viņš uzgāzis arī visai latviešu tautai, kas, pēc viņa teiktā, netiekot laukā no nebūšanām sava attīstības līmeņa dēļ. Tā Staļins teicis, ka latviešus var uzpirkt un iebiedēt. “Tā ka manas tautas reputācija, protams, ir ļoti bēdīga,” skumst asoc. prof. un skaidro nacistu plānus “iznīcināt latviešus kā nekvalitatīvu tautu (..) jo saprata, ka nekas [labs] no mums neiznāks (..). Tā kā manai tautai ir par ko aizdomāties…” sacīja A. Priedītis. Šos secinājumus, protams, pārtiražēja Latvijas krievu avīzes un arī Krievijas mediji, – lūk, kādi ir latvieši un kā viņi paši runā par Latvijas valsts bankrotu! Diemžēl gan Staļina, gan krievu avīžu secinājumi, lai cik tie mums nepatīkami, ir jāpārdomā. Kā mēdz teikt, pašiem jāizdara nepieciešamie secinājumi. Varbūt asoc. prof. Priedīša vārdos ir kāds patiesības grauds?!

Grib atteikties no Latvijas pilsonības

Pēdējos gados A. Priedītis sabiedriskajā telpā bija maz dzirdams. Šobrīd viņš strādā BSA, neilgu laiku bijis “Turības” mācībspēks. Vēl viņš strādājis Daugavpils universitātē (DU), no kurienes pēc vairākiem skandāliem aizgājis. Pretrunīga personība – tā Priedīša kungu raksturo DU Humanitārās fakultātes dekāne asoc. prof. Valentīna Liepa. Citi piebilst, ka, būdams Latviešu filoloģijas katedras vadītājs, īsti nespējis tikt galā ar darba organizāciju. Bet tie ir karjeras cēlieni. Tomēr vairāk uzmanības pievērsa Priedīša k-ga sabiedriskā stāja. 1995. gadā, būdams Daugavpils domes priekšsēdētāja Alekseja Vidavska padomnieks, viņš ieteica Daugavpilī krievu valodai piešķirt tādu pašu statusu kā latviešu valodai. Tas ir, ieviest divvalodību. Taču vēl plašāku ievērību viņš guva, ar pompu paziņojot, ka atsakās no Latvijas pilsonības.

2003. gadā viņš Latvijas Valsts prezidentei un Ministru prezidentam vēstulēs paziņoja, ka vairs “neuzskatot sevi par Latvijas pilsoni” un jūtoties tiesīgs vērsties citas valsts vēstniecībā, lai tur “meklētu politisku patvērumu un pilsonības iegūšanu”. Saprotams, šī valsts izrādījās Krievija. Tomēr pie Krievijas pilsonības A. Priedītis neesot ticis: gan uzklausīts Krievijas Ģenerālkonsulātā Daugavpilī, kur viņam izskaidroti Krievijas likumi, bet šīs valsts pilsonība neesot solīta. Bet, ja nav citas valsts garantijas par pilsonības piešķiršanu, no Latvijas pilsonības atteikties neesot iespējams. Pat vēršanās pie Putina neesot palīdzējusi – Putins atteicis. Tā nu smago Latvijas pilsonības jūgu prof. A. Priedītis spiests vilkt joprojām, lai gan nejūt sevi kā Latvijas pilsoni. LZA goda doktors Leo Dribins atcerējās, ka prof. A. Priedītis ap 2003. gadu pārcēlies uz Sanktpēterburgu, tomēr neesot tur uzņemts atplestām rokām. “Man Pēterburgas universitātē piedāvāja ceturtdaļslodzi un iespējas nopelnīt bija niecīgas,” saka A. Priedītis. Drīz vien viņš atgriezies Latvijā.

Padomju/krievu pozīcijās

Prof. A. Priedītis joprojām stāv padomju/krievu pozīcijās, atgādinot “labos padomju laikus”. Radio intervijā viņš piebilst, ka padomju laikā Krievijā pret Latviju izturējās ar cieņu, bet tagad tas mainījies. “Pat uz manu paaudzi milzīgu iespaidu atstājuši 20 gadi, kad mūsu uzdevums bija riet uz Krieviju.” Taču viņš joprojām uzturot kontaktus ar Krievijas “kolēģiem, zinātniekiem, sabiedrisko attiecību speciālistiem, ar Gļebu Pavlovski, kurš ir galvenais Kremļa, Krievijas prezidenta PR speciālists,” minētajā radio intervijā atzinis A. Priedītis. “Man patīk politiskais, valsts līmeņa PR [jeb sabiedriskās attiecības], un pats šajā ziņā cenšos palīdzēt Kremlim,” viņš piebilst.

Nav jābrīnās, ka 1993. gadā viņš bija Daugavpilī izveidojis privātu uzņēmumu “Multikulturālisma centrs”, bet valsts vara to 2003. gadā esot iznīcinājusi. Tas ir – nav finansējusi, nav risinājusi A. Priedīša finansiālās problēmas, kad, piemēram, centra telpām pacēlusies īres maksa. A. Priedītis atzīst, ka centru sākotnēji atbalstījis Sorosa fonds Latvijā un citi, bijis arī ārvalstu finansējums. Vēlāk A. Priedītis vēlējies veidot jaunu multikulturālisma centru augstskolā “Turība”, bet tur šī iecere neesot pat apspriesta. Jo “multikulturālisms vērsts pret valdošo kultūru un cenšas vienādot tās lomu ar citām,” paudis A. Priedītis, lai gan patiesībā tā ir cīņa par krieviskuma nostiprināšanu. Jāpiebilst, un tas ir zīmīgi, ka šajā nodarbē A. Priedīša k-gs nav ne pirmais, ne vienīgais no dažiem citiem BSA mācību spēkiem. Nesen krievu laikrakstā “Čas” BSA pasniedzējs Konstantīns Matvejevs kūdījis, ka Latvijas nepilsoņi varētu “pieprasīt materiālo kompensāciju par laiku, ko Latvijā nodzīvojuši ar ierobežotām tiesībām”. Intervijā radio “Baltkom” viņš izteicies, ka nepilsoņi no valsts varas gaidot “oficiālu atvainošanos par pieļauto netaisnību un muļķību”, un piebildis, ka termins “okupācija” Latvijā esot nepieņemams.

K. Matvejevs idejiski saistīts ar prokremlisko Krievijas “tautiešu” kustību Latvijā. Ar BSA vadības svētību tieši šajā augstskolā noenkurots Kremļa dibinātā fonda “Russkij mir” veidotais “Krievu centrs”. Augstskolā pajumti laikraksta “Izglītība un kultūra” izdošanai radis arī Krievijas “tautiešu” ideologs Viktors Guščins.

You may also like...

8 komentāru

 1. Zeks saka:

  Komentēt komunista samazgas (ķeburus zilajā krāsā) bez sabiedrībā viennozīmīgas patiesās pamatjēdzienu izpratnes (krievs, komunists, fašists, PSRS speciālie dienesti, u.t.t.) nav tik vienkārši. Kamēr cilvēki neapjēgs ar ko atšķiras un ko nozīmē tādi vārdi, kā piemēram, „milicis” un „policists”, tikmēr atliks, lasot komentārus, neizpratnē tikai kasīt pakausi. Kur tad ir tie gudrie žurnālisti, un pat „profesori”, kuri nav pat spējīgi nosaukt lietas pareizos vārdos un izskaidrot nekur nederīgajai (tā uzskata profesors) vidējai un jaunākai paaudzei to (lietu) nozīmi.
  Es uzskatu, ka nav sliktu skolnieku, bet gan ir nekur nederīgi profesori.
  Ja runājam par fašistiem, tad brīnos – ko tādu „profesora kungs” ir sarijies, ka radušies aizcietējumi pat smadzenēs, un ko viņš pats meklēja pie fašistiem, kad mēģināja iegūt Krievijas pilsonību?
  Priekš profesoriem, kuri ir par debiliem, lai saprastu, kas ir fašisms:
  http://www.youtube.com/watch?v=98G84UvQ1Cw
  Un šeit kā komunisti radīja „darba nometnes”:
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=spMEKPkdRZ0#t=1360

  Un vēl – vai „inteliģentais profesors”, kurš spļauj virsū latviešiem, ir piedalījies arī Latvijas karoga noraušanā?
  « Zināms, ka neatkarīgās Latvijas karogs pirmo reizi pēc okupācijas Daugavpilī tika uzvilkts tieši uz Pedagoģiskā institūta jumta, par ko institūts saņēma kritiku no padomju varas pārstāvjiem un slavinātājiem, jo, lūk, institūtā tiekot audzināti buržuāziskie nacionālisti, fašisti u.c.. Lielākā daļa toreizējā DPI pasniedzēju kolektīva apbrīnoja rektora Oļega Roždestvenska diplomāta spējas, tālredzību un prasmi sajust briestošo pārmaiņu neatgriezeniskumu. Var tikai iedomāties, kādas piezīmes par Tautas frontes aktivitāšu pieļaušanu DPI viņam veltīja pilsētas komunistiskā vadība.
  Padomju varas pārstāvjiem sarkanbaltsarkanais karogs virs DPI bija kā „dadzis acī”, un jau pirmajā naktī pēc tā uzvilkšanas mastā kāds pacentās to noraut. Atgriežoties no svinīgā pasākuma kultūras namā „Vārpa”, kas bija veltīts karoga uzvilkšanai, Valfrīds ar kolēģiem pamanīja, ka karoga uz DPI jumta vairs nav. Saruna ar vestibila dežuranti nepārprotami norādīja, ka karogs varētu būt pie A. Priedīša, jo viņš esot kopā ar diviem studentiem kāpis uz jumta. Dziļā pusnaktī tika zvanīts tagadējam matemātikas katedras docentam Vitoldam Gedroicam un elektriķim Bžezovskim, kurš pārliecināts tautas frontinieks. Kad ap pieciem no rīta Valfrīds ar Vitoldu ieradās A. Priedīša dzīvoklī, karogs tik tiešām bija pie viņa. Šķiet, ka Priedītis bija manāmi pārsteigts un centās paskaidrot, ka kāds bija noliecis karoga mastu, kas bija izgatavots no samērā maza diametra metāla caurules, tāpēc karogu nācies noņemt. Kāpēc karogu noņēma, nevis palaboja mastu – to Priedītis īsti nevarēja paskaidrot. Tas fakts, ka ne pārāk sen A. Priedītis bija gatavs atteikties no Latvijas pilsonības, liekt domāt, ka tā karoga noņemšanas motivācija nemaz nebija tik vienkārša. »
  http://www.latvijaslaudis.lv/users/valfrids-paskevics?language=en

  Sveiciens svētkos tiem tautiešiem, kuri nav pārdevuši savas dvēseles sātanam!
  http://www.youtube.com/watch?v=zXwDO2heO78

 2. Eduards Lunis saka:

  JA GRANTIŅŠ NESEKOTU UN NEANALIZĒTU SITUĀCJU LATVIJĀ-CIK STULBI MĒS TE BŪTU !
  PROTAMS, ARĪ ES UZĶERTOS UZ AUGSTĀK MINĒTO MAKŠĶERES…

 3. Māris M. saka:

  Priecīgus svētkus visiem patriotiskiem latviešiem.

 4. Valdis Freimantāls saka:

  Sveiciens visiem Latvijas patriotiem VALSTS svētkos!

  Vienotības jēdziens ar “Vienotības” palīdzību ir degradēts. Ja Vienotība sapratīs, ka komunistu un čekistu noziegumi ir jāizgaismo visā pilnībā, Latvijas politiskais kurss mainīsies.

  !938. gada Rīgas Latviešu Biedrības likumīgie statūti ir jāatjauno! Viltus biedrības pretlatviskā darbība jāatmasko un vainīgie jāsoda, atbilstoši LATVIJAS likumiem. Atbilstoši EIROPES SAVIENĪBAS likumiem.

 5. Valdis Freimantāls saka:

  Vai tas nav ĀRPRĀTS, ka Rīgas Larviešu Biedrībā kopš 1993. gada 18. februāra nakts, latvieši savu problēmu risināšanai vairs netiek ielaisti?

  Greznās zāles un neskaitamie kabineti stāv tukši. Māmuļu komunistu un čekistu “speciālisti”, savām metodēm pārvērtuši par pamāti.

  Neviena nacionālpatriotiska tautas kustība vairs netiek “MĀMUĻĀ”, kopš no tās brutāli izdzina Pilsoņu Komiteju – ar 800 000 Latvijas likumīgo iedzīvotāju atjaunoto pārstāvniecību, aizsargu organizāciju un visus mūs, līdz pēdējam cilvēkam, kas izpratām biedrības likumīgos 1938. gada statūtus un īstenojam tos, darbojoties šo statūtu ietvaros.

  Biedrības darbības falsificēšana prasīt prasa STARPTAUTISKU tiesas procesu pretlatvisko izdzimteņu likumīgajai sodīšanai! Tas veicinās demokrātijas atjaunošanas procesus mūsu nožēlojamā postkomunisma partokrātijas mēslainē.

 6. Vieda saka:

  Viņš taču NAV latvietis, bet ir žīds ar latviešu vārdu un uzvārdu. Tas arī visu izskaidro. Diemžēl tādu ir daudz.

 7. annamarija saka:

  Mūrniece uzkāpusi vecim uz sāpošām varžacīm, tāpēc spļauj baltu… Nosaukt n-tās reizes par nelieti un pārstāstīt vienīgo “pāridarījumu” savai personai, tad nu gan “atmaskojums”!
  UN vēl. Tik ilgus gadus nostrādājis žurnālistikā un tik sūdīgi raksta? Varbūt krievu mēlē viņam tas padodas labāk? Un tā žults pret latviešiem… Vai nenāktos Latvijas pilsonību viņam atņemt un izvadīt no Latvijas uz mūžīgiem laikiem? Lai nesmirdina Latvijas gaisu.
  .
  .
  Admins
  Nē, Annamarija, pilsonību viņam nedrīkst atņemt un izraidīt, bet viņš jātiesā kā slepkava un genocīda veicējs pret latviešu tautu.

 8. annamarija saka:

  Un vēl. Nolieciet Mūrnieces un priedīša bildes līdzās, lai redzētu, cik atšķirīgs ir intelekta nospiedums abu sejās.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *