Kas tad īsti ir Juris Rubenis… ?

Nodevība cilvēka izskatā !!!

Un es domāju, ka Tu pie manis vēlā vakara stundā nāci Patiesības vadīts… .

=========================================

Jo nekas nav apslēpts, kas netiks atklāts, un nekas nezināms, kas nenāks zināms. Tāpēc, ko jūs esat teikuši tumsā, to runās gaismā… ! Tu, Juri Rubeni, šos vārdus neesi ņēmis vērā un par to būs dārgi jāmaksā !

 Jā, kas tad īsti par cilvēku ir Juris Rubenis ? Protams, ka viņš nav tas, par ko uzdodas. Juris Rubenis, jau pašos Atmodas laiku sākumos, kalpoja latviešu tautas ienaidniekiem. Pavirši skatoties un klausoties J.R. sprediķos, varam nonākt pie pilnīgi nepareiza secinājuma. Latvijas valsts un latviešu tauta šodien ir iedzīta galīgā nabadzībā un bezizejā ! Vai mūsu “ņipro Jurīti”(A. Kavacis savā grāmatā “CILVĒKS VĒSTURES VĒJOS” ir nosaucis J. Rubeni) tas uztrauc ? Nē, viņš neklapē ne ar ausi, jo šim kungam ir vienalga, kā dzīvo tauta un kas ar viņu notiek. Runā, ka no mātes puses Jurītis esot “nācis” no krievu aristokrātiem. Ja tas tā, tad jau pilnīgi kļūst saprotama Jurīša uzvedība. Krieviskais gēns dara savu melno darbu. Atceros pašus melnākos Atmodas pirmsākuma laikus, kad pēc amnestijas par H-86 grupas dibināšanu, biju tikko atgriezies no aresta, pie manis vēlā vakara stundā ieradās kāds jauns vīrietis tumšās brillēs un stādījās priekšā kā mācītājs Juris Rubenis. Neko svarīgu viņš nepateica, bet tas viss lika noprast, ka mums jākontaktējas. Mēs arī kontaktējāmies… .Toreiz vēl nenojautu, ka Juris Rubenis pie manis ieradās Latvijas PSR VDK uzdevumā. To sapratu vēlāk, kad atrados emigrācijā. Es un, tā saucamais, disidents Jānis Rožkalns dzīvojām kaimiņos. Tūlīt pēc ierašanās Vācijā uz pārrunām mani uzaicināja J. Rožkalns, un bez liekas vilcināšanās man paskaidroja, ka man jāsadarbojas un jāklausa viņa norādījumiem, pretējā gadījumā es tikšot izolēts.Pie viņa tieši tajā laikā atradās Zviedrijas latviešu sociķis Juris Kaža. Zviedrijas sociķi sadarbojās ar padomju Latviju un krasi uzstājās pret PBLA. Tādu Rožkalna piedāvājumu es krasi noraidīju. Pēc tam Rožkalns ,visās iespējamās vietās un gadījumos, centās mani apmelot, pat noejot līdz tādam absurdam, ka es esot nodibinājis Helsinku grupu, lai dabūtu kontaktus ar VDK, vai arī es esmu it kā nolādējis G. Astru un tāpēc viņš esot nomiris… . Juris Rubenis vairākas reizes bija Minsterē un vienmēr apciemoja J. Rožkalnu, bet no manis izvairījās, kaut gan vajadzēja būt tieši otrādi. J. Rožkalnu apmeklēja arī komunists un čekists Edvīns Inkens. VDK, Rožkalna izskatā, atkal ķērās klāt radio “Brīvā Eiropa” diktoram Pāvilam Brūverim. Tā rezultātā Brūveris sāka aktīvu, manis un manis atstāto H-86 grupu Latvijā, apmelošanu. Par Rožkalna nelietību man personīgi pastāstīja Pāvila Brūvera tēvs. Čeka uzdarbojās drudžaini. Visādas padibenes tika sūtītas uz latviešu centru Minsterē un visi, kaut kādā nesaprotamā vīzē, ciemojās pie J. Rožkalna. 1992. gadā bija mēģinājums mani noindēt: vai nu dozējums bija par mazu, vai paglāba mana nesmēķēšana, nedzeršana un pārmērīgā piena lietošana. Dievs vien zina, bet veselība man tika pamatīgi iedragāta… .

Un te kāds citāts no A. Kavača grāmatas par Jurīti: “Šodien ir grūti pateikt, vai, uzticot viņam pārstāvēt kustību Tautas frontes kongresā, mēs pieļāvām samaitājošu kļūdu vai viņam jau agrāk bija citi “saimnieki”, taču tālākā attīstība bija krasā pretrunā ar mūsu kustības principiem un ideāliem”.

Un tagad atgriezīsimies pie iemesla, kāpēc par šo tēmu tika rakstīts.

25.11.2009. Latvijas Avīzē, pēc lasītāju lūguma, tika publicēta J. Rubeņa svētruna Latvijas Republikas proklamēšanas dienai veltītajā ekumēniskajā dievkalpojumā Rīgas Domā 2009. gada 18. novembrī.

Kas tad īsti bija šie “lasītāji”, pēc kuru lūguma tika publicēta LA šī zombējošā “svētruna”?

Kad valsts un tauta ir iedzīta totālā bezizejā un nabadzībā, tu, Juri Rubeni, liec viņai ieklausīties “klusumā”. Tas bija DD(drošības dienests), kas lika šīs tavas zombējošās muļķības publicēt. Tavs pienākums, Juri, ja Tu būtu mācītājs pēc būtības, bet ne 30 sudraba grašu pelnītājs, būtu tautai apskaidrot, ka viņa tiek apzagta un nīdēta no Sātana kalpiem. Arī to, ka nav jāpagriež otrs vaigs, ja dabū pa pirmo. Nabaga izvārdzinātajai tautai Tu pavēli klusēt tad, kad tai jāņem ieroči rokās. Tieši tāpēc jau arī tev DD liek tādas muļķības murmulēt, jo bailes par pastrādātiem noziegumiem pret tautu jums ir aptumšojušas prātu. Tu arī labi saproti, ja tiks atjaunots Tiesiskums, tad tev būs jāatskaitās  par kādiem līdzekļiem Tu esi uzbūvējis divas mājas ?! 

Andrejs Kavacis savā grāmatā par tevi ir labi pateicis. Priekš tiem, kuri nav lasījuši A. Kavača grāmatu, LRTT nākošajā nedēļas nogalē publicēs sadaļu par “Mūsu ņiprais Jurītis”.

 Un kā tad ,Juri, sastāv ar plaģiātismu ? Piesavināties svešus darbus ir pretīgi- tā ir zagšana, bet tev tas, kā redzams, ir ne vairāk kā sveci nopūst.  

 Vienu es tev ,Juri, varu apsolīt: pēc Tiesiskuma atjaunošanas Latvijā, Tu nekavējoties tiksi arestēts un tev būs jāatbild uz daudziem jautājumiem.

Dievs pasargi mūs no tādiem kā Juris Rubenis.

L. Grantiņš

08.08.2010.

=================================================================================

Kas pastāv patiesībā, tas tiek izglābts !Cilvēks vēstures vējos

You may also like...

45 Responses

 1. fuka saka:

  Grantiņ, kad tu beidzot aizvērsies ? Tikko tu atver savu muti, ta tavs naida pilnais organisms izdod tik pretigu smaku, ka gruti atrasties tev tuvuma.
  Vai tev neviens nav teicis, ka tu smirdi, ka veca lauku ateja !

 2. turmberga pilsonis saka:

  Dīvaini tiešām,ka pēdējos gadus par Jurīti vairāk dzird tikai meditācijas sakarā….

 3. lasītājs saka:

  Avots: http://forums.delfi.lv/read.php?f=61&i=30425&t=30425

  Atvaļināts PSRS pulkvedis stāsta par trešo atmodu

  Rakstnieka, publicista Modŗa Ziemiņa grāmatai jauns, papildināts izdevums
  Modris Ziemiņš, «Trešā atmoda» – pazīstamas, nepazīstamas un jau aizmirstas sejas; subjektīvas piezīmes uz laikrakstu malām, labots un papildināts izdevums, Rīgā (1999.), 324 lpp. un 28 lpp. ar dažādiem attēliem.
  Agrākais pulkvedis Modris Ziemiņš, PSRS aizsardzības ministrijas laikraksta «Krasnaja Zvezda» korespondents, ir publicējis liecību krājumu «Kā žņaudza Baltiju», vispirms krievu valodā. Latviešu valodā iznācis papildināts izdevums 1997. gadā.
  Pulkvedi Ziemiņu pārcēla uz Baltijas kaŗa apgabalu laikā, kas sakrita ar atmodas sākumu. Kā PSRS aizsardzības ministrijas laikraksta korespondentam Ziemiņam bija iespēja gandrīz neierobežoti vērot Baltijas kaŗa apgabala štāba un armijas Galvenās izlūkošanas pārvaldes virsnieku lomu Krievijas imperiālistisko centienu īstenošanā.
  Grāmatu «Trešā atmoda» pats autors Modris Ziemiņš uzlūko par savdabīgu «Kā žņaudza Baltiju» turpinājumu. Par notikumu attīstību Latvijā Modris Ziemiņš pārstāv ASV polītologam Paulam Goublam līdzīgus uzskatus, ko tas nesen izteicis Toronto, Kanādā, proti: viss, ko Krievija Baltijas valstīs ir darījusi kopš 1991. gada, bijis jau iepriekš izplānots.

  Par «Trešās atmodas» jauno, laboto un papildināto izdevumu Modris Ziemiņš saka: Tūliņ pēc grāmatas iznākšanas man bija skaidrs, ka pirmajam variantam obligāti bija vajadzīgi papildinājumi. Viens no tiem bija Aivara Ruņģa priekšlasījums «Mēs gribam būt kungi… bet tas nenāksies viegli» Latviešu Studiju Centrā Kalamazū 1989. gada 18. novembrī par trimdas organizāciju lomu un darbību nākotnē. Grāmatā nebija iekļauta arī pāvesta Jāņa Pāvila II vizīte Latvijā 1993. gadā un latviešu vēstījums pasaulei, kas, manuprāt, ir ļoti svarīgs. Par Uldi Ģērmani vajadzēja pateikt daudz vairāk, un, protams, ļoti nepieciešama bija 7. Saeimas priekšvēlēšanu kampaņas analīze.
  Visu to, saka Ziemiņš, un vēl šo to papildus iekļāvu grāmatas jaunajā variantā, un grāmata varētu būt kā izziņas materiāls jaunām Saeimas vēlēšanām, kas, spriežot pēc daudziem vērojumiem, varētu notikt arī ārpus kārtas.
  Džeimstaunas fonda (ASV) analīze par Latviju ir ļoti pareiza, saka Ziemiņš, un tajā vēl visi secinājumi ir pietiekami delikāti formulēti. Ir konstatēta Krievijai un pašreizējiem Latvijas polītiķiem nepatīkama realitāte. Ne jau velti šīs analīzes «atspēkošanā» aktīvi iesaistījies padomju laika «izcilais ideologs» Mavriks Vulfsons. Un ne jau velti tie paši polītiķi Latvijā virza bēdīgi slaveno Maksu van der Stūlu uz Nobela prēmijas iegūšanu.

  Ārzemju latviešu loma spēcīgi
  jāstiprina un jāturpina

  Modris Ziemiņš saka: Ievērojot visus iepriekš minētos apstākļus, uzskatu par vajadzīgu vēlreiz atkārtot – trimdas loma jāturpina spēcīgi stiprināt! Vienam no cilvēkiem, kam grāmatas ražošanas procesā izdevās iesaistīties, Aivara Ruņģa 1989. gada 18. novembŗa priekšlasījuma teksta izvilkumos, tie ļoti nebija pa prātam. Mani mēģināja pierunāt, lai es tos no topošās grāmatas pavisam izņemu. Bet tas taču bija viens no iemesliem, kāpēc es tik steidzīgi grāmatu papildināju! Un tas jau liecina: kādam šis teksts šķiet ļoti bīstams un nepatīkams. Trimdai, jāizdara secinājumi, jo viss tiek darīts, lai Latviju pārvērstu baltslāvu republikā un tāpēc jau tagad Maskava mudina krievus Latvijā intensīvi apgūt latviešu valodu. Gan atklātos, gan aizklātos saietos to sludina. Tas ir iezīmēts arī manos papildinājumos «Trešai atmodai»!
  Svarīgi pieminēt, ka nesen, 17. aprīlī, Toronto, Kanādas Radio Free Europe/ Radio Liberty direktors, ASV polītologs, Latvijas triju zvaigžņu ordeņa kavalieris Pauls Goubls atzinis: Es vēlos teikt, ka ārzemju latviešu loma pašlaik ir svarīgāka nekā jebkad agrāk kopš 1940. gada.
  … Latvija atrodas bīstamā ģeogrāfiskā rajonā, Latvijai ir nepieciešams jūsu (ārzemju latviešu) atbalsts.

  Lai netiktu viltota vēsture

  Par grāmatas «Trešā atmoda» laboto un papildināto izdevumu, kam no jauna pievienotas 78 teksta lappuses, Modris Ziemiņš saka: Ieliku arī Kompartijas CK slepeno sēžu protokolu izvilkumus, kuri apliecina, ka «ceka» un «čeka» bija Latvijas Tautas frontes veidotājas, lai arī kā to tagad visi cenšas slēpt. Nevienam negribas zaudēt spožumu, saistītu ar darbību LTF, bet akadēmiķis Jānis Stradiņš kādā no saietiem izteicās: «Gan jau pēc gadiem 10 viss nostāties savās vietās, ka tieši tautas Fronte bez jebkāda kompartijas atbalsta ir izcīnījusi, runājot Škapara vārdiem, Latvijas neatkarību.» Tā tiek viltota vēsture.
  Grāmatas jaunajā variantā, stāsta Ziemiņš, es plaši pieskaros Jānim Peteram un Raimondam Paulam, minot dokumentu par viņu saistību ar VDK. Grāmatā neiekļāvu faktu par to, ka Jāņa Petera tēvs un māte 1940. gada jūnijā Nīcas pagastā piedalījās Latvijas patriota, robežsarga Oskara Kalpaka bataljona cīnītāja Jāņa Olas nogalināšanā. Tas bija laikā, kas padomju armija tikko ienāca Latvijā. Jānis Ola apglabāts Priekules kapos. Šie dati atrodami Latvijā izdotajā grāmatā «Es sapni par dzimteni pagalvī likšu…» I sējuma 293. lpp. Grāmatas «Trešā atmoda» papildinātajā variantā, gan atstājot neatbildētus daudzus jautājumus, sīki iztirzāju Jāņa Petera biogrāfiju. Tādas ziņas ir vajadzīgas arī tāpēc, lai mazinātu to novirzi Latvijas polītikā, par ko ir rakstīts iepriekš minētajā Džeimstaunas fonda analīzē par Latviju.

  Kad mūsu laikrakstā bija ievietota grāmatas «Trešā atmoda» iepriekšējās versijas reklāma man piezvanīja J. Dobelis un ļaunā priekā teica: Nu beidzot jūs parādījāt savu īsto seju. Mēs, Augstākās Padomes deputāti, ļoti labi zinām, kas ir M. Ziemiņš. –Sekoja, viņaprāt, pierādījumi par M. Ziemiņa darbību, kas vērsta pret Latvijas neatkarību.

  L. Inkins

 4. Grāls saka:

  Sheit nu Dobelim ir taisniba.
  Un divaini, ka Grantinja meslu bedre tiek veltita shim okupacijas oficierim tik liela uzmaniba. Ari konteksta ar Jura Rubenja nomelnoshanu.

 5. analītiķis saka:

  Vakar te uzradās mūsu visu dārgais Grāls, bet šodien pavisam netīšām uzdūros šim, kas zemāk (skati linku):

  http://grupaa.wordpress.com/2010/03/25/lugums-lr-generalprokuroram-rikoties/#comment-22

  Citēju tekstu:

  Grāls teica,
  Jūnijs 17, 2010 plkst. 8:08 priekšpusdienā

  man shi pashslavinosho organizaciju njemshanas atgadina senu joku par Gaili, kursh visiem lepni stastija,ka Saule ir uzlekusi tieshi tapec, ka vinjs ap 5.oo no rita esot nodziedajis uz sudu chupas.

  Iemetiet acis, kuru tas interesē – manuprāt, Grāls varētu būt Latvijas Juristu biedrības prezidents Aivars Borovkovs. Visādā ziņā viņš klabina zobiņus uz visiem, izņemot savu draugu Ivaru Godmani, kas atmasko šos zemlopus.
  Nu, klasika, ko tur daudz teikt.
  Bet – ir šodiena! Un šodien zināms, ka Borovkova dēls salaulājies ar Kalpaka viltus mantinieci.

  Te raksts (skati linku): http://www.vipi.lv/1/4/?id_news=27860
  Citēju:
  Gada nogalē Torņkalna baznīcā viens otram jāvārdu teica Latvijas Juristu biedrības prezidenta Aivara Borovkova dēls biznesa brokeris un jurists Andris Borovkovs (25) un jurisprudences studente pulkveža un jurisprudences studente pulkveža Oskara Kalpaka dzimtas māju mantiniece Anita Kalpaka (25).
  Jaunās sievas vārds pagājušajā gadā (2008) vairākkārt izskanējis saistībā ar Latvijas armijas pirmā virspavēlnieka Oskara Kalpaka dzimtas māju “Liepsalas” mantošanu.
  Pagājušā gada maijā viņa kļuva par Madonas rajona Ošupes pagasta “Liepsalu” likumīgo mantinieci.

  Anita Kalpaka mantojusi 52,8 hektāru lielu zemes īpašumu, tajā skaitā 6,3 hektārus meža.

  Piezīme: pievērsiet uzmanību, ka Grālam (jeb Borovkovam) nepatika, ka pieminēts “okupacijas virsnieks” un Juris Rubenis. Kāpēc?

  Atbilde ir te:

  1) Grāmatas jaunajā variantā, stāsta Ziemiņš, es plaši pieskaros Jānim Peteram un Raimondam Paulam, minot dokumentu par viņu saistību ar VDK. Grāmatā neiekļāvu faktu par to, ka Jāņa Petera tēvs un māte 1940. gada jūnijā Nīcas pagastā piedalījās Latvijas patriota, robežsarga Oskara Kalpaka bataljona cīnītāja Jāņa Olas nogalināšanā. Tas bija laikā, kas padomju armija tikko ienāca Latvijā. Jānis Ola apglabāts Priekules kapos. Šie dati atrodami Latvijā izdotajā grāmatā «Es sapni par dzimteni pagalvī likšu…» I sējuma 293. lpp. Grāmatas «Trešā atmoda» papildinātajā variantā, gan atstājot neatbildētus daudzus jautājumus, sīki iztirzāju Jāņa Petera biogrāfiju. Tādas ziņas ir vajadzīgas arī tāpēc, lai mazinātu to novirzi Latvijas polītikā, par ko ir rakstīts iepriekš minētajā Džeimstaunas fonda analīzē par Latviju.

  2) Jaunās sievas vārds pagājušajā gadā (2008) vairākkārt izskanējis saistībā ar Latvijas armijas pirmā virspavēlnieka Oskara Kalpaka dzimtas māju “Liepsalas” mantošanu.

  3) Gada nogalē Torņkalna baznīcā viens otram jāvārdu teica … kā zināms, Torņakalna baznīcā strādā tuvs Aivara Borovkova čoms “mācītājs” Juris Rubenis.

 6. arejs saka:

  Varbūt vēl ir kādam Ruņģa rakstītais,tur ir parādīts Ģērmaņa
  ,,sasniegtais,, un pārējo ,,brīvības cīnītāju,,darbi un nedarbi.

 7. to arejam saka:

  Ja par to I.Ruņģi- viņš nu gan būtu paklusējis,JO vēl dziļos PSRS laikos NEZ KAPĒC viņš tika pielaists Maskavā pie VDK arhīviem.
  Ar to viss ir pateikts!Izlasiet visas viņa intervijas,radīsies īstā bilde par šo “nacionāli”.

 8. analītiķis saka:

  Te būs daži atmaskojoši raksti par Aivara Borovkova tagadējo vedeklu Anitu Kalpaku. Pie viena var pajautāt LR Bruņoto spēku virspavēlniekam Valdim Zatleram, bijušajam aizsardzības ministram Vinetam Veldrem un bijušajam NBS komandierim brigādes ģenerālim Jurim Maklakovam par kādu cenu viņi piekāpās Aivara Borovkovam, viņa dēlam Andrim Borovkovam un vedeklai Anitai Kalpakai (kura 2007. gadā vēl slēpa daudziem sakarus ar Borovkovu).

  1. raksts: http://www.delfi.lv/news/comment/comment/article.php?id=18161248

  Artis Drēziņš: Kas notiks ar Kalpaka dzimtajām mājām?

  Artis Drēziņš, Latvijas Avīze
  10. jūnijs 2007 22:53

  Izskanējušas satrauktas runas, ka bruņotie spēki atteikušies no Latvijas armijas pirmā komandiera pulkveža O. Kalpaka dzimtajām mājām “Liepsalām” un tās nonākšot O. Kalpaka tēvabrāļa mazmazmazmeitas īpašumā. Vai uztraukumam, ka piemiņas vieta netiks uzturēta, ir pamats?

  Privātajam netic
  “Liepsalas” atrodas Madonas rajona Ošupes pagastā un tajās līdz savai pēdējai stundai pagājušajā gadā saimniekoja O. Kalpaka brāļameita Ārija Grundmane-Kalpaka. 4,5 ha lielajā īpašumā ieguldīta ievērojama nauda un – pats galvenais – kundzes lielā mīlestība un patriotisma jūtas pret Latvijas valsti. Piemiņas vietas un akmeņi, O. Kalpaka skulptūra, estrāde un pirtiņa, galvenā ēka ar ekspozīciju un privātiem apartamentiem, svētklētiņa, iekopts mauriņš, apstādījumi un celiņi. Tas viss tika radīts vietā, kur kolhoza laikā gāja pāri meliorācija un bija palikuši vien kūts mūri. Ā. Grundmane-Kalpaka “Liepsalas” novēlēja Latvijas bruņotajiem spēkiem, kas no īpašuma… atteikušies.

  “Tas man zināms tikai neoficiāli. Arī tas, ka uz īpašumu pieteikusies rīdziniece Anita Kalpaka,” man saka Ošupes pagasta izpilddirektors Aigars Šķēls. “Pašvaldības nostāja ir tāda, ka Ārijas kundzes iesāktajam jāturpinās. Mums nav mantiskas intereses, tikai morāla: lai turpinātos iesāktie darbi un idejas, nepazustu atstātais patriotiskais vēstījums. Protams, “Liepsalas” ceļ arī pagasta tēlu, bet tas šajā gadījumā nav galvenais.”

  A. Šķēls stāsta – kaut arī “Liepsalas” ir privāts īpašums, pagasts nācis palīgā Ā. Grundmanei-Kalpakai, rīkojuši talkas. Ārijas kundze gan bijusi visai šerpa dāma un nav ļāvusi īpaši iedziļināties saimniecības lietās. Tagad gan tapis skaidrs, ka šāds īpašums nav nekāds lētais prieks. Vai jaunā īpašniece gribēs un varēs ar to tikt galā? Izpilddirektors lēš – lai tikai uzturētu īpašumu kārtībā, tas ir, nopļautu zāli, izravētu dobes un veiktu citus apsaimniekošanas darbus, gadā nepieciešami ap 5000 latu.

  Pašvaldība algo cilvēku, kas “Liepsalas” uzrauga, bet A. Šķēls uzskata, ka topošajai īpašniecei, gados jaunai rīdziniecei, ir jāizrāda lielāka interese, noteiktība un daudz jāstrādā, lai iegūtu apkārtējo pašvaldību un iedzīvotāju uzticību.

  “Cilvēki man zvana un prasa: kas notiek ar “Liepsalām”? Ko es varu pateikt? Ka karājas gaisā…” tā A. Šķēls. “Zemessargi un cilvēki, kas bijuši talkās “Liepsalās”, ir sašutuši, ka Latvijas armija atteikusies no šā īpašuma. Pašvaldību vadītāji un deputāti ir neizpratnē un skaidri liek manīt, ka turpmāk ar palīdzību šim objektam būs švaki, jo ir pietiekami apdedzinājušies ar privātu iniciatīvu atbalstīšanu. Ārija Grundmane-Kalpaka tomēr bija cits gadījums – viņa pierādīja, ka viņai galvenais ir valsts intereses. Un arī armijas īpašums būtu cits variants – tā būtu garantija, ka nekas nemainīsies. Jaunajai īpašniecei būs jāpierāda, ka viņai nav savtīgu nolūku un viņa vēlas turpināt Ārijas kundzes iesākto. Ja patriotiski noskaņotie cilvēki novērsīsies, mainīsies gan “Liepsalu” aura, gan pašas “Liepsalas”.”

  Lasot Ārijas Grundmanes-Kalpakas testamentu, redzams, ka tajā nav runa tikai par ieguvumiem, bet arī pienākumiem. Tajā teikts, ka “Liepsalas” pienākas Latvijas bruņotajiem spēkiem un vienlaikus ir Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas pārraudzībā, tur regulāri jānotiek patriotiskiem latviešu jaunatnes pasākumiem, jāiekārto trimdas bibliotēka, jāturpina iesāktie projekti, jādibina fonds īpašuma apsaimniekošanai, jāizdod grāmatas “Latviešu karavīra un zemnieka mūžīgums”, “Dievišķā dvēsele vienpatības klusumā”.

  Testamentā novēlēts rīkoties arī ar bankas naudas kontiem, taču nav zināms, cik tajos ir naudas. To uzzinās jaunais īpašnieks. Pēc neoficiālām ziņām, “Liepsalu” kā īpašuma tirgus cena varētu būt, sākot no Ls 100 000.

  Armija neņem

  Zinot, ka Aizsardzības ministrijas pārraudzībā ir pietiekami daudz īpašumu, tajā skaitā piemiņas vietu, kas nesaistās ar tiešo uzdevumu pildīšanu, var pieļaut, ka armijnieki “Liepsalas” nemaz tā īsti negribēja.

  Aizsardzības ministrijas Sabiedrisko attiecību departamenta direktors Airis Rikveilis to strikti nedz noliedz, nedz apstiprina, bet apgalvo, ka problēma ir pavisam citur: “No Latvijas valsts likumdošanas viedokļa mēs Ārijas Grundmanes-Kalpakas testamentu nevaram izpildīt. Pirmkārt, bruņotajiem spēkiem nevar būt šāds īpašums – tas var atrasties tikai Aizsardzības ministrijas valdījumā, bet juridiski Latvijas Nacionālie bruņotie spēki un Aizsardzības ministrija ir atsevišķas juridiskas iestādes. Otrkārt, bruņotie spēki nevar izveidot atsevišķu fondu “Liepsalu” apsaimniekošanai. Mēs izskatījām dažādus variantus, kā varētu izpildīt testamentu, taču risinājumu, lai netiktu pārkāpti likumi, neatradām. Diemžēl, rakstot testamentu, Ārijas kundze pie mums nevērsās un padomus neprasīja.”

  A. Rikveilis neredz pretrunu, ka vienā vietā varētu sadzīvot kultūrvēsture, patriotisma piemiņas vieta un privātīpašums.

  “Un vēl es gribu nomierināt cilvēkus – pulkveža Oskara Kalpaka piemiņa nekādā gadījumā necietīs,” piebilst A. Rikveilis. “Aizsardzības ministrija nav aizmirsusi par Kalpaka muzeju “Airītēs”, iegulda līdzekļus slavas zālē Rudbāržos, ir izveidots piemineklis Rīgas centrā, un neredzu iemeslu, kāpēc mēs nevarētu atbalstīt arī “Liepsalas”.”

  Nepazudināšot “Liepsalas”

  Uz Ā. Grundmanes-Kalpakas atstāto mantojumu pieteikusies pulkveža Oskara Kalpaka tēvabrāļa mazmazmazmeita Anita Kalpaka. Zināms, ka Kalpakam ir arī citi radinieki, piemēram, Ārijas kundzei ir māsa ar bērniem un mazbērniem Amerikā, bet viņi līdz šim neesot izrādījuši interesi par “Liepsalām”. Arī tepat Latvijā esot cilvēki, kas varot savu ciltskoku aizzīmēt līdz pulkvedim Oskaram Kalpakam.

  Anita ir simpātiska 23 gadus veca rīdziniece, Uzņēmumu reģistra lietvedības un administrācijas atbalsta nodaļas vadītāja. Viņa sola turpināt Ārijas Grundmanes-Kalpakas iesākto.

  A. Kalpaka: – Man par “Liepsalām” nav mantiskas intereses, tikai dzimtas gods. Kamēr vēl nav noskaidrojies mantinieks, apņēmos rīkot, koordinēt saimnieciskos darbus un tradicionālos pasākumus. Ja mājas, kurās esmu darbojusies kopā ar Ārijas kundzi, būtu nokļuvušas armijas īpašumā, arī tad savu iespēju robežās mēģinātu palīdzēt “Liepsalu” apsaimniekošanā. “Liepsalās” ieguldu savu naudu – rīkoju talku, nodrošinu ikdienišķo saimniecisko darbu izpildi, neņemot vērā, kas, kam un kāpēc varētu piederēt.

  Žēl, ka cilvēki, mani nemaz nepazīstot, spriež stereotipiski. Kāpēc jādomā, ka nespēju būt tikpat cēla, stipra un patriotiski noskaņota kā Ārijas kundze? Taisnīgums Kalpaku dzimtai ir asinīs.

  – Vietējie gaida, ka jūs “Liepsalās” parādītos biežāk…

  – Taisnība. Taču man ir daudz pienākumu – darbojos vairākās sabiedriskās organizācijās, strādāju valsts darbu. Cenšos “Liepsalās” būt iespējami bieži.

  – Bet ja nu tagad, kamēr jūs kārtojat īpašuma lietas, uzrodas citi mantinieki?

  – Kur tad viņi ir, kad jāķeras pie darba?

  – Ja gadījumā pašvaldības un armija jūs neatbalstīs, jūs varēsiet atlicināt 5000 latu gadā “Liepsalu” uzturēšanai?

  – Būs jāvar.

  – Kāpēc Ārija Grundmane-Kalpaka tomēr neuzticējās jums, bet gan valstij?

  – Ārijas kundze savā dzīvē saskarsmē ar cilvēkiem bija piedzīvojusi skarbas vilšanās, viņai nebija bērnu, vīrs miris, viņa uzticējās tikai sev un bija liela Latvijas patriote. Ārijas kundze mani iecēla par testamenta izpildītāju, tāpēc man vēl jo vairāk jāraugās, lai testamentā noteiktie pienākumi tiktu pildīti. Un tie tiks pildīti.

  2. raksts:

  Murgu zona

  Latvijā cilvēka pēdējo gribu, izrādās, neaizsargā nekas

  2006.gada 13.septembrī Rīgā, Ģertrūdes ielā 9, pie zvērinātas notāres Ingas Muciņas iegāja štrama, sirma kundze un pauda, ka vēlas rakstīt testamentu. Aktu un apliecinājumu reģistrā tas nu iereģistrēts ar numuru 9675. Viss kārtībā, vai ne? Šīssauless lietas, šķiet, sakārtotas, laiks pie sava Visvalža doties, nodomāja Ārijas kundze un dažas dienas pēc testamenta sastādīšanas tā arī izdarīja – 27. septembrī aizgāja Mūžības ceļā…

  Testamentā skaidri rakstīts
  „Vakara Ziņu” rīcībā nonāca šī testamenta, ko sastādījusi pirmā Latvijas bruņoto formējumu komandiera (Latvijas armijas pirmā virspavēlnieka) pulkveža Oskara Kalpaka brāļa meita, kopija. Tajā teikts: «1. Ar šo es, Ārija Kalpaka – Grundmane, pasludinu savu pēdējo gribu un ar šo testamentu nosaku sekojošo:
  1.1. man piederošo nekustamo īpašumu Liepsalas, kas atrodas Madonas rajonā, Ošupes pagastā, un kur izveidota Pulkveža Oskara Kalpaka dzimtas Piemiņvieta un man piederošos noguldījumus, kas glabājas VAS Latvijas Hipotēku un Zemes bankā, es novēlu Latvijas Bruņotajiem spēkiem (..).»
  Par testamenta izpildītājiem iecelti ARTIS TIRZMALIS un ANITA KALPAKA. Par viņiem testamentā teikts: «..Dzīvokļa (Baznīcas ielā 8 – 24 –VZ) lietošanas tiesības, kas nopirktas līdz 2020.gadam, un visu, kas atrodas dzīvoklī, tanī skaitā dažādus sudraba izstrādājumus, porcelāna traukus, mēbeles, kažokus – novēlu Kalpakai Anitai un Tirzmalim Artim līdzīgās daļās un vienlaicīgi nosaku, ka visa manta, kas atrodas šajā dzīvoklī un norādīta šī testamenta 1.1.3.punktā nododama un izmantojama saskaņā ar šī testamenta 1.1.3. punkta noteikumiem.»
  Savukārt punktā 1.1.3. noteikts: «Pulkveža O. Kalpaka dzimtas Piemiņvietā Liepsalās iekārtojama mana un mana vīra Visvalda Grundmaņa istaba – trimdas bibliotēka, kur pārvedamas no mūsu dzīvokļa Rīgā, Baznīcas ielā 8 – 24 visas grāmatas, visas gleznas, tajā skaitā Liberta „Tautu meita”, Skultes „Rīga”, Gaiļa „Jūra ar sasisto laivu”, Matisona „Arājs”; grāmatu plaukti, grāmatskapji un vajadzīgās mēbeles, kartes, dekoratīvās latviskās un vēsturiskās piemiņlietas, ērģelītes un Liepsalās vasaras nometnēm vajadzīgie saimniecības piederumi un trauki.”
  Ārijas kundze testamentā strikti nosaka arī to, kas un par ko pienākas Artim Tirzmalim un Anitai Kalpakai: „1.6. Par darbu un pūlēm testamenta izpildīšanā un aprūpē mani pavadot mūžībā testamenta izpildītājiem Anitai Kalpakai jāsaņem USD 2000,- un Artim Tirzmalim – USD 2000.”

  Kaķim zem astes
  Testamentu lasot, pārņem dziļa cieņa pret tā rakstītāju: tik pārdomāti un nesavtīgi rūpēties par nākamajām Latvijas karavīru paaudzēm! Tas arī saprotams, jo Ārija Kalpaka – Grundmane ir Latvijas armijas pirmā virspavēlnieka pulkveža Oskara Kalpaka brāļa meita. Tāpēc pilnīgi negaidīta bija ziņa, ka NBS no MANTOJUMA IR ATTEIKUŠIES!
  Nekavējoties tapa redakcijas vēstule LR Bruņoto spēku virspavēlniekam Valdim Zatleram, aizsardzības ministram Vinetam Veldrem un NBS komandierim brigādes ģenerālim Jurim Maklakovam.

  Žurnālistu rīcībā bija nonākusi 2006. gada 13. septembrī sastādīta testamenta kopija. Tajā teikts, ka ĀRIJA KALPAKA – GRUNDMANE viņai piederošo nekustamo īpašumu Liepsalas, kas atrodas Madonas rajonā, Ošupes pagastā, un kur izveidota Pulkveža Oskara Kalpaka dzimtas Piemiņvieta un viņai piederošos noguldījumus, kas glabājas VAS Latvijas Hipotēku un zemes bankā, novēlu Latvijas Bruņotajiem spēkiem.
  Mums kļuvis zināms, ka Latvijas Bruņotie spēki no šī testamenta atteikušies. Lai gan ir Aizsardzības īpašumu valsts aģentūra (AIVA), kas pašlaik pārņem no visām Bruņoto spēku vienībām nekustamos īpašumus. Ir zināmumi gadījumi, kad NBS ir pieņēmuši dāvinājumus „naudā un graudā”. NBS neatteicās arī no atpūtas bāzes „Pipariņi” (Cēsīs), kas agrāk piederēja privātpersonai.
  Tāpat žurnālistiem zināms, ka ir iesniegums ģenerālprokuratūrai ar pieprasījumu izmeklēt šo lietu.
  Jautājums: kas un kādēļ pieņēma šādu lēmumu? Kāpēc AM atteikusies pieņemt pirmā Latvijas armijas komandiera radinieces dāvinājumu, kas pēc tiesas un taisnības pienāktos tieši šai ministrijai, kuras pārziņā neapšaubāmi būtu latviešu patriotisma audzināšana? Pulkvedis Oskars Kalpaks reiz ir tas cilvēks, uz kura likteņgājuma pamata to varētu darīt.»

  Žurnālisti uzreiz saprata, ka ātrāk par likumā noteiktajām divām nedēļām atbildes no minētajiem kungiem nesagaidīt. Interesanti, vai viņi ir par tiesisku valsti arī darbos, ne tikai vārdos? Piemēram, ASV var savam sunim vai kaķim atstāt mantojumā pat miljonus un neviens to nedrīkst apstrīdēt, savukārt Latvijā pēdējo gribu, izrādās, neaizsargā nekas.

  Kāpēc? Atbilde ir meklējama rakstos par Ivaru Godmani, Aivaru Borovkovu un citiem te nenosauktajiem bijušajiem biedriem, tagad kungiem.

 9. komentators saka:

  Nabaga Grantiņš. Slims cilvēks – no naida. Kamēr lietoja zāles, tikmēr vēl bija iespējams ar viņu kontaktēties. Kad nelietoja, kļuva varmācīgs pats pret savu ģimeni. Tagad draud, melo, lamājas. Acīmredzot pats neapzinās vairs, kāds gars viņu vada un kam viņš kalpo – Melu un Ļaunuma Tēvam.
  Lai Dievs Jums, Linard, ir žēlīgs!

 10. analītiķis saka:

  2. raksta turpinājums

  ASV dzīvo Ārijas Kalpakas – Grundmanes vecākā māsa, kas no mantošanas tiesībām atteicās par labu Ārijai, lai viņa varētu attīstīt Liepsalas un visu, kas ar tām saistīts, testamentēšanu Bruņotajiem spēkiem ieskaitot. Tagad, kad NBS no mantojuma ir atteikušies, tuvākā mantiniece ir vecākā māsa Olga un viņas meitas.
  Zināms, ka Ārijas kundze testamentā iecēlusi vairākus testamenta izpildītājus, bet nav paredzējusi iespēju testamenta izpildītājiem savstarpēji pilnvaroties. Testamenta izpildītājs var nodot savu pienākumu citam tikai tad, ja tas viņam testamentā noteikti atļauts. Tomēr ar to viņam nav atņemta tiesība vajadzības gadījumā rīkoties caur pilnvarniekiem.VZ pagaidām nav izdevies pa e-pastu sazināties ar Aizsardzības, Gaisa un Jūras spēku atašeja ASV un KANĀDĀ vietnieku Arti Tirzmalieti, lai uzzinātu viņa domas par notikumu attīstību un informēt par to, ka ir iesniegums Ģenerālprokuratūrā ar aicinājumu izmeklēt šo lietu.

  Kā pērkons skaidrā dienā
  Taču ar to pārsteigumi nebeidzās. VZ uzzināja, ka 22.janvārī Rīgas rajona bija paredzēts izskatīt Anitas Kalpakas prasību «par juridiska fakta konstatāciju», «lai varētu saņemt pie zvērināta notāra mantojuma apliecību kā likumiskais mantinieks.» Tā izteicās prasītāja, un šis teksts ir tiesā veiktā audio ieraksta fragments.
  Uz tiesas sēdi liecināt bija uzaicināti trīs radinieki: Anitas vecmāmiņa (pulkveža brālēna vedekla), Anitas tēvs un Evalds Točs, kas strādā Liepsalās. Sēdes laikā tika mēģināts pierādīt, ka testamenta atstājēja Ārija Kalpaks – Grundmane, dzimusi 1922.gadā, ir tā pati Ārija Kalpaka – Grundmane, kas dzimusi 1920.gadā.
  Aizkustinošas bija Evalda Toča liecības par to, ka Ārijas kundze viņam vienmēr sūdzējusi, ka juku laikos Vācijā esot pataisīta par diviem gadiem jaunāka. Tas ir tas pats Evalds Točs, kuram testamentā novēlēta automašīna «Ford Taurus» un, tāpat kā testamenta izpildītājiem, 2000 dolāru. VZ jautāja godavīram Evaldam: «Vai, sūdzoties par dzimšanas gadu, Ārijas kundze ne reizi (!) nebija pat iepīkstējusies, ka viss Liepsalu komplekss, un ne tikai tas vien, tiks novēlēti NBS?»

  Jaukās blondīnes teksti
  Uz tiesneses jautājumu, vai uz likumisko mantojumu nav arī citu pretendentu, skanēja atbilde (VZ audioieraksta fragments): «Uz likumisko mantojumu nepretendē vairāk neviens! Esmu gan likumiskā, gan testamentālā mantiniece!» Lai par «testamentālo mantinieci» nebūtu jāsaka – meli, VZ raksta: maldinoši teikts, jo testamentā skaidri un gaiši norādīts, konkrēti kas un par ko pienākas Anitai Kalpakai.
  Un vēl: Anitai ir ļoti attāla radniecība ar Oskaru Kalpaku: viņa ir pulkveža brālēna vedeklas mazmeita. Tātad – viens pulkveža brālēns no pulkveža tēva četru brāļu un trīs māsu kuplo ģimeņu pēcnācējiem!
  Diez, kāpēc kāds no 7 (!) ģimeņu atvasēm, kuriem ir tādas pašas tiesības uz mantojumu kā Anitai, vēl nav pieteikušās?
  Un tā: »Vakara Ziņas« meklē visus pulkveža Oskara Kalpaka māsīcu un brālēnu vedeklu un znotu mazmeitas un mazdēlus! Gan jau kāds radinieks vēl ir atrodams pie labas veselības un skaidra saprāta, lai spētu īstenot Ārijas Kalpakas – Grundmanes pēdējo vēlēšanos!
  Uz tiesneses jautājumu, kāpēc vismaz 60 gadus Kalpaka – Grundmane neko nav darījusi, lai kļūmi ar dzimšanas gadu izlabotu, Anita atbildēja: «Viņa noteikti to būtu darījusi, lai es varētu veiksmīgi un ātri nokārtot šīs mantojuma lietas…»

  Patiesības teksti

  VZ pēc rūpīgiem meklējumiem atrada cilvēkus, kuri apliecināja Ārijas Kalpakas – Grundmanes īsto dzimšanas gadu.

  Apliecinājums
  Ar šo apliecinu, ka tikšanās reizē ar Āriju Kalpaks – Grundmani 2004.gada aprīlī precizēju viņas dzimšanas gadu. Ā. Kalpaks –Grundmane apliecināja, ka viņa dzimusi 1922. gadā.
  E. Mugurēvičs
  Autors grāmatai «Oskars Kalpaks», Jumava, 2007.
  Salaspilī 2008.gada 29.janvārī

  Es, Emma Kalpaka, apliecinu, ka Ārija Kalpaka – Grundmane ir dzimusi 1922.gadā, vienā gadā ar manu vīru Jāni Kalpaku, ko Ārija Kalpaka-Grundmane ir apliecinājusi sarunās ar savu radinieku Jāni Kalpaku, ka viņi ir viengadnieki.
  E. Kalpaka
  25. 01. 2008.

  Mūsu naivās cerības
  Rīgas rajona tiesā šī gada 4.februārī pulksten 10.30 tiks pasludināts spriedums konkrētajā civillietā. VZ noraida jebkādus pārmetumus mēģinājumā ietekmēt tiesu, jo turpinām lolot naivas cerības, ka dzīvojam tiesiskā valstī un ka jebkurš pasludinātais spriedums ir balstīts tikai un vienīgi uz likumiem, neietekmējoties no tā, kurš kurai ir boifrends un kas savukārt ir boifrenda tētis vai mamma.
  Tāpat arī gaidām atbildes no Valda Zatlera, Vineta Veldres un Jura Maklakova, lai varētu tālāk risināt šo interesanto lietu.

 11. analītiķis saka:

  No interneta dzīlēm

  Andris Faltens, a_faltens@yahoo.com, 26.06.2007 08:03

  Arijas Grundmanes masas mazmeitas tikai tagad dabuja zinas par notikumiem ar Liepsalu.

 12. informators saka:

  http://www.rokasgramata.com/

  Ko mēs jums pastāstīsim un parādīsim
  Pirms dažiem mēnešiem mūsu rīcībā nonāca vairāki desmiti tūkstošu dokumentu lappušu – pašmāju un ārzonu kompāniju dokumenti, banku kontu izraksti, amatpersonu, uzņēmēju, vietējo un ārvalstu advokātu liecības, utt. Atsevišķi fragmenti no šiem dokumentiem aizvadītajos gados jau parādījušies presē, taču tas ir tīrais nieks, salīdzinot ar kopējo masu.

  Ātri vien kļuva skaidrs, ka, no milzīgā apjoma izvēloties izteiksmīgākos un labāk saprotamos dokumentus, ar laiku sanāks grāmata, kas, ļoti iespējams varētu saukties „Rokasgrāmata – kā nozagt miljardu”.

  Taču skaidrs, ka grāmatā, kaut tās apjoms varētu būt uz septiņiem simtiem lappušu, tiks publicēta tikai neliela daļa dokumentu – tie, kas viskrāšņāk parāda, kādā veidā aizvadītajos divdesmit gados mūsu valstij, tātad arī mums pašiem, mūsu radiem, draugiem un paziņām, kopā ir nozagts vismaz miljards latu, pēc tam ar cēlu žestu atmetot atpakaļ drupačas no nozagtā, ļaujot pakalpiņiem sevi paslavēt – o, viņš gan zog, toties arī dalās ar citiem.

  Bet ko darīt ar pārējiem dokumentiem? Vienkārši noglabāt – sak, lai jau tiesa lemj? Bet vai jums tiešām vēl ir ilūzijas saistībā ar to, ko par šajos dokumentos figurējošajiem ļaudīm izspriedīs tiesa? Kurš gan nezina, ka šajā valstī nabagajam ir viena taisnība, bet bagātajam – pavisam cita?

  Tāpēc tuvākajās nedēļās mēs publiskosim simtus dokumentu, kas parādīs, kā Latvijas valstij tika pat ne pārāk likumīgi nozagts tas, kam vajadzēja piederēt mums visiem un kas būtu noderējis lielākiem pabalstiem un pensijām, jauniem ceļiem, pieejamākai veselības aprūpei un izglītībai. Nozagts – un, protams, arī iztērēts pašu zagļu, viņu ģimenes locekļu un pakalpiņu neremdināmajām personiskajām vajadzībām.

  Pie mums jau sen nav spēkā norma, ka zaglim ir jāsēž cietumā. Bet zaglim – vienalga, vai viņš kļūtu par premjeru vai prezidentu – vismaz ir jāzina, ka viņš tiks pieķerts un izrādīts tiem, kuriem vēl nav vienalga, kas noticis, notiek un notiks mūsu valstī. Ar to tad mēs arī nodarbosimies.

  Augstas kvalitātes lejuplāde:

  http://www.mediafire.com/?42z41ludzh54bv0

  Atgādināsim, ka tieši SWH Ivara Godmaņa un Aivara Borovkova virsvadībā bija izveidoti civil-krim likumi. Visas nianses bija apspriestas sakarā ar likumu. Šajā sakarībā ir skaidrs kādos ūdeņos peld Ventspils osta, Ventspils nafta, Kālija parks, 100 Ventrans ar Aivaru Lembergu priekšgalā un tā tālāk. Kas ir bankas, protams, bijušas Olimpija, Banka Baltija, tagad visas nenosaukūu. Tagad sapratāt no kurienes radās elle Latvijā?

  Aivaru Borovkovu jau vienreiz sodīja pats Dievs. Atcerieties to nelaimi netālu no Cēsīm, kur viņš ar mašīnu iebrauca grāvī un zaudēja bērnu. 5 MINŪŠU LAIKĀ viŅŠ visVARENAIS nespĒja neko palīdzēt un uz viņa sievas rokām ar trubu ietriektu vederā mira viņa paša bērns. Lūk, tā Dievs soda. Un sodīs vēl, jo cietušie no viņu nelietībām cilvēki lūdz Dievu atbrīvot zemi no tādiem zemlopiem kā Borovkovs un Godmanis.

 13. Pornieks R saka:

  Grantiņ, nelec Dievam acīs! Labu galu tu neņemsi…

 14. arejs saka:

  Bez Jūsu Ruņģa ir vēl godīgi cilvēki.Jums vajadzētu painteresēties
  kā viņš tika pie šī uzvārda.

 15. Miervaldis saka:

  Tapēc jau, ka viņš ir svešas reliģijas kalps, viņam ir novirzes uz nodevību?Jūs aprobežotie ļautiņi.Mums visderīgākais šajos laikos ir pašu – dievturu brammaņu teiktais!

 16. Miervaldis saka:

  Tapēc jau, kad viņš ir svešas reliģijas kalps, viņam ir novirzes uz nodevību!Jūs aprobežotie ļautiņi!Mums visderīgākais šajos laikos ir pašu – dievturu brammaņu teiktais!

 17. Miervaldis saka:

  Kā jau augšā minēju, tad mazie ubadziņi (!) – svešas ticības piekritēji, var dabūt tik norādes pa roku galam, kamēr dievturība, kur baltais tēvs caur brammani (brammanis ir cilvēka un Dieva starpnieks), dod savu padomu Latvju cilvēkam viņa darbā!

 18. gotmituns saka:

  Jūs, taču, latviešu bauri, esat vieni un vienīgi idioti! Ko jūs visu laiku savā starpā plēšaties?

 19. Fuka saka:

  te kads interesejas par Liepsalam.
  Anita Kalpaka ir likumiga sho maju mantiniece (juridiski).
  Un paldies Dievam, ka ta, jo veikli zeni jau bija izdomajushi parverst sho ipashumu par vajadzigu cilveku rezidenci. Tagad, ka bija velejusi Arija, tur viss turpinas saskanja ar testamentu !

 20. dentists saka:

  Ar interesi izlasiju noradito Delfi rakstu un tiem sekojoshos komentarus. Zinot, ka Anita turpina savas vecasmammas ( ta vienmer tas bija pasniegts publiski no Arijas puses : Anita – mana mazmeita ) darbu Liepsalas, varu velet Anitai – veiksmi un gara stiprumu. Un labi, ka vinjai ir kads stipraks virs, kas spej palidzet, citadi veiklie darbonji, kuri shobrid apmaksa melu kampanju pret Anitu un vinjas gjimeni sho ipashumu butu prihvatizejushi un sen uzsitushi gaisa. Bet “Liepsalas” dzivo un tur viss notiek!
  Divaini, ka shis murgs paradas zem tikpat murgaina raksta par Juri Rubeni. Japiekrit, ka Grantinja slimiba progrese – vinjs ar dubljiem ir apmetis visus cienijamakos Latvijas ljaudis.
  Un visai ticami liekas, ka vinjs tikai piesedzas ar slimibu – faktiski ir labi apmaksats provokators.

 21. Ernis Purnis saka:

  es gan domāju, ka ” Pornieks R” – “dentists” ir maksas provokators, vēl trūkst štata “blek pļeckaas” izlīšana un čekistu koris varēs smirdēt unisonā!
  Rubenis ir liekulis, kā visi melnsvārči, tā Kunga starpniekl, sevis iecelti tam Kungam palīgos un trekni eksistējoši no desmitās tiesas uz visas viņu apmuļķotās tautas rēķina.

 22. dentists saka:

  ja Tev butu kaut desmita dalja no tam zinashanam un inteligjences kas ir Jurim Rubenim, varetu sevi uzskatit par gudru cilveku.
  bet ta, esi spejigs lidzigi Grantinjam – katru, kursh nepiekrit histeriski provokativajam tonim, saukat par chekistiem.
  Ta ir Tava vajuma galvena iezime – nav argumentu, bet ir tikai citu apsaukashana bez mazaka iegansta.

 23. black_joker saka:

  Ernim Purnim- un ja tu kaut maz draudzētos ar to vietu, kur tev bez tukšuma atrodas arī mute, deguns, acis un ausis, tad tu šobrīd atpūstos pēc labas darba dienas, kur tu būtu pelnījis iztiku sev un savai ģimenei ar savām spējām. Tā kā tev tā visa nav, tu meklē vainīgos- čekistus,partijas darboņus, komjauniešu līderus kuri sen jau formu, zīmotnes un sarkanās apliecības nomainījuši pret biznesmeņa melno fraku un izmanto iegūtās zināsānas un sakarus. Tu vaino krievus- tos, kuriem solīja šeit zelta kalnus padomju laikā- tik brauciet, vai tos, kuriem pēc profenes vienkārši iedeva norīkojumu un pamēģini tik nebraukt. Tu vaino visus tos, kuri Atmodas laikā nevis dziedāja, dancoja un teica patriotiskas runas, bet rada iespējas izveidot biznesu, arī uz patriotiskajās darbībās pamestā valsts īpašuma rēķina, kuri saprata, ka ne jau tukšas patriotiskas runas nosaka valsti, bet tas, ko bīda politiķi un biznesmeņi. Tu vienā skaistā dienā saprati, ka esi pliks un nabags, tev ir tik tavas patriotiskās runas, no kurām visi nicīgi novēršas. Un tu kļuvi par tādu, kāds tu esi. Un tagad tu nicini visus tos, kas kaut ko sasnieguši, pluss vēl vaino 189 lietas savās nelaimēs. Un tādu neveiksminieku- lūzeru- šeit ir daudzum daudz.
  Dentistam- mēs te vienkārši tērējam savu laiku komunicējot ar mentāli traumētiem cilvēkiem, bet interesanti- kad pienāks tas brīdis, kad šie brašie nolējēji galvas nodūruši stāvēs tiesas priekšā un neveikli taisnosies. Tas arī ir tas, ka smani te tur vēl :):)

 24. dentists saka:

  Shos netiesas, jo…
  ka neka tiesa pret garigi slimiem un nepilnvertigiem ir humana un saudziga.
  :):):):):)

 25. Lazlo saka:

  black_joker +11
  Šitie “patrioti” jau neko vairāk kā gānīties netā uz visiem pēc kārtas nespēj. Labāk 1 krievu biznesmenis, nekā 100 tādi “patrioti” kā Grantiņš & co.
  Ja, nedod dievs, Grantiņš tiktu pie varas, tad no LV būtu kaut plikam, bet jābēg ko kājas nes, jo būtu vēl trakāk kā Staļina laikos…

 26. black_joker saka:

  Lazlo- nuja, ja piepeši notiktos, tā, ka Grantiņš ir diktators, Šiškins armijas virspavēlnieks un citi reālie tribunālisti ministri, tad Hiča&Co varētu iet atpūsties…..Cietumi pārpildīti, darba nometnes pārpildītas, pāri līcim uz Igauniju zvejas laivās mūk krievi, pilni meži ar dažādu partiju veidotiem partizāniem, valsts robežas grāvjos, betona mūros un dzeloņdrātīs, visur sargi caunādas imitācijas cepurēs ar ložmetējiem un suņiem. Radio un TV vienīgajā kanālā skan tikai latviešu patriotiskās dziesmas un runas, pa ielām maršē formās tērpta jaunatne….tikai maza nelaime- ir vēl sūdīgāk ar ekonomiku, jo ir totāls sabrukums (neviens vispār vairs neko neražo un neimportē ar, jo nav par ko)un ārvalstu boikots, paika uz kartiņām, ārzemju raidstacijas slāpē. Domāju, ka būtu apmēram kas līdzīgs Ziemeļkorejai latviskā izpildījumā. Tikai domāju, ka Krievija mazliet ļautu paākstīties un tad ar vienu rokas vēzienu savāktu Latviju, pie reizes ar dažādiem ieganstiem paraujot līdzi arī pārejo Baltiju kā fašisma un totalitārisma perēkli.

 27. black_joker saka:

  dentistam- ja ekspertīze atzīs visus par nepieskaitāmiem, tad protams netiesās- tikai nozīmēs tālāku ārstēšanos,bet varu derēt, ka starp nepieskaitāmiem grozās arī tādi, kas veikli izmanto šo cilvēku vājības un gūst no tā sev labumu. Tos gan derētu iesēdināt uz kādu brīdi, lai padomā, ko dara….izmantot slimus vai vecus cilvēkus, kā arī mazus bērnus pat zeku kodeksi neatļauj…

 28. to analītiķim saka:

  Kāds sakars J.Rubenim ar mantrausīgo Borovkova vedeklu?
  Varbūt Rubenis mīļākais?

 29. jaška pļinersis saka:

  Tev urlik bļ-pļecka taču ir šozofrēnija pēdējā stadijā!!! Ha,ha nelga pats ar sevi trīs personās jau pļeksti- te tu Lazlo, te dentists, te atkal kremļa mēslu pļecka??! Kas notiek urlik, pavisam švaki ar veselību, trūkst krutkas, ko uzlāpīties un nāk paurī vecie vdk kalpojot iedzītie murgi?

  Bet tā tev mēslam laba doma: Ja, dod Dievs, Grantiņš tiktu pie varas, tad no LV būtu kaut plikam, bet jābēg ko kājas nes visiem nodevējiem un okupantiem, jo būtu vēl trakāk kā Staļina laikos, jo lai izkalpotos un glābtu savas lopiskās dzīvības, tie bļ. pļeckas kertu viens otru un kā jau alkači bez morāles stučītu un nodotu viens otru…

  Labu bildi tu kremļa mēsls esi uzzīmējis, tā turpini, jo kļūsi slavens pareģis pirms pakāršanas, jo būsi taisnību pareģojis.

 30. black_joker saka:

  nu re- nu jau tribunālists ir arī “jaška pļinersis” – kurš te pīkst par šizofrēniju smagā formā, a ? :) Tev citu argumentu saviem murgiem nav, pļinersi ?

 31. Pilseetnieks saka:

  Nezinu kas ir jashka pliners, bet raksta to, ko mees visi domaajam un tas shtata murkshkis black joker te velti puulas nomelnot tos, kas raksta patiesiibu. Ja vinsh speetu pats domat un riikoties, nevis vergot krievu agresoriem, tad sajeegtu savu melu bezjeedziibu, ka taisniibu nosleept nevar nekad, var uz briidi, uz gadiem, ka vinu – kangaru radijusii PSRS to darija, bet arii taa sabruka, ko tad tas vergs iedomaajas nosleept, ar shodienas Krievijas vaargajiem speeciniem?! Smiekli naak par jums-kremlha tupajiem vergiem!

 32. black_joker saka:

  Pilsētniekam – man ar nāk smiekli par jums- vecajiem šizoīdiem, kas dzīvo kaut kādā savu iedomu pasaulē

 33. Patriotiskām runām ir ļoti daudz klausītāju un lasītāju, nevis, kā apgalvo black_joker, nicīgi novērsušies.Melis un demagogs visīstākais ir šis black_joker.Kā maizi ēd,tā dziesmu dzied .

 34. black_joker saka:

  Aivaram Andersonam- ir liela atškirība starp patriotiskām runām un idiotisku apmelošanu un demagoģiju, kā to veic Tribunālisti. Protamns, ka īsti patriotiskas runas lasa un klausās daudzi, bet idiotu muldēšanu maza saujiņa līdzīgi apskādēto :)
  Nu neslavē mani tik dikti- iešu vēl uz DP prasīt honorārus savādāk :)

 35. Baiba saka:

  nožēlojams nelga ir tas kangarelis bļek_pļecka, kā viņš pats neapvemas no sava pretekļa purna spogulī? Bet visi nodevēji jau ir pretīgi un gals tiem visiem nelabs un arī pretīgs

 36. Brigs saka:

  Var pajautāt LR Bruņoto spēku virspavēlniekam Valdim Zatleram, bijušajam aizsardzības ministram Vinetam Veldrem un bijušajam NBS komandierim brigādes ģenerālim Jurim Maklakovam par kādu cenu viņi piekāpās Aivara Borovkovam, viņa dēlam Andrim Borovkovam un vedeklai Anitai Kalpakai (kura 2007. gadā vēl slēpa daudziem sakarus ar Borovkovu).

 37. Grāls saka:

  ak, naivie nelgas !!
  ja jus te savu kungja sulas krajumus papildiniet , aplejot ar mesliem Latvijas cilvekus, lai veicas jums visiem !

 38. richus saka:

  Jaa, Grantinj, aizveries un beidz kritizeet Juri rubeni!!!

 39. siolvita saka:

  paldies par palidzibu,nezinu kurš kuram ir ko nodari’jis un vai tas ur sodams pēc kriminalkodeksa panta?solvita(20232252-tele2 )……..

 40. lacis saka:

  nav tacuu nekadu lietisku pieradijumu un cilvekiem nevar ticet! politika tacuu ie kompromisu maxla….PALDIES JUMS.

 41. Agris saka:

  Jūris Rubenis- mācītājs ar Lielo burtu, kurā būtu jāieklausās un janoliec galvu viņa priekšā. Dīvaini tie latvieši , kas neredz un neciena pravieti savās mājās !

 42. Andris saka:

  Grantiņ, tavs naids nevienam nav vajadzīgs. Tavu naidu var iesviest mēslu bedrē. J.Rubenis ir cienījams un vieds cilvēks. Neaizmirsīsim, ka J.Rubeni 2005. gadā tauta iekļāva 100 Latvijas personību sarakstā.

 43. Arnolds saka:

  Apstājaties latvieši, ieklausaties teiktajā, kas nak no Jura Rubeņa! cik ilgi vēl zakāsim, aprunasim viens otru! Un kas notiek pašā – katrā no mums? Vai tā nav bezdievība, naids, neapmierinātība ar sevi? Apstājaties, ieklausaties tumsā, kur arī ir patiesā gaisma!

 1. 2011. gada 24. decembris

  […] Par Rubeni varam lasīt arī mācītāja Andreja Kavača grāmatā “Cilvēks vēstures vējos”. Vairāk par šo čekas okšķeri varam lasīt šeit: http://tautastribunals.eu/?p=2336 […]

 2. 2012. gada 16. februāris

  […] Par Jura Rubeņa dīvainajām gaitām savā grāmatā „CILVĒKS VĒSTURES VĒJOS” stāsta prāvests ANDREJS KAVACIS. Īsumā var iepazīties ar J.R. arī šeit: http://tautastribunals.eu/?p=2336 […]

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.