LRTT. Lasi Induli Roni

www.tautastribunals.eu 1Lasi Induli Roni, nenožēlosi.

http://tautastribunals.eu/?p=12678

Fragments ierosmei:

Īsi  pirms  savas  dabiskās  nāves  nedabiskos  apstākļos I.Ķezbers  paguva  grāmatas  autoru  brīdināt,  ka  KGB/VDK 5.pārvalde  ir  atjaunojusi  pagrīdē visas  savas  organizatoriskās  struktūras,  tā  kā  bija  arī  kam  izplatīt  šāda tipa  apmelojumus.  Savos  publicētajos  memuāros I.Ķezbers  pastāsta, ka  šai pārvaldei  bija  pašai  savs  autonoms  izspiegošanas  aparāts  un  savs tribunāls  un  pat  aparāts  soda Indulis Ronisizpildei,  taču  šīs  ārkārtīgi  būtiskās  drošības  lietas  Latvijas  iekšlietu  struktūras  atstāja  bez  ievērības. Sarunā  I.Ķezbers  minēja,  ka     Krievijā  šīs  struktūras  vadot  bijušais KGB priekšsēdētāja  Krjučkova  vietnieks  Filips Bobkovs,  bet  Latvijā  vēl  I.Kezbera un B.Pugo  padzītais  VDK pulkvedis  Fridrihs  Straube  (miris 2005.gadā)  un  padzītais   apakšpulkvedis Arnis  Jumītis. Pats traģiskākais, ka šīs  noziedznieku pret cilvēci un cilvēcību  apvienības —  5.pārvaldes,     apakšvienības  cīņai pret jaunatni, sakropļoja  dzīves jau  skolas vecuma bērniem, īpaši  glīta izskata vidusskolniecēm.

Savos  memuāros  I.Ķezbers  5.pārvaldi  ir   precīzi  nodēvējis   par  VDK žandarmēriju, bet  personiskā  sarunā  nosauca  par  slepkavu  un  suteneru  organizāciju..

02.02.13.

You may also like...

7 komentāru

 1. raksts saka:

  http://pietiek.com/raksti/kas_sarga_latvijas_bendes_un_kapracus__vdk_atklata_vestule_saeimas_deputatei_ilmai_cepanei

  Kas sargā Latvijas bendes un kapračus – VDK: atklāta vēstule Saeimas deputātei Ilmai Čepānei
  Lotārs Stūre, svešumā ASV
  02.02.2013.

  Biju bezgala pārsteigts, lasot 21.janvārī Latvijas Avīzē ievietoto rakstu Vai atvērs čekas maisus?. Tur bija piemēts Jūsu vārds, izsakoties, it kā 3 gadu laikā neviens pie Jums par šo lietu neesot griezies.

  Par attiecīgu likumprojektu atbildīgā Saeimas Juridiskā komisija pārskatāmā nākotnē nedomājot to vērt vaļā grozījumiem, jo tam neesot nedz laika, ne īpaša iemesla. „”Tiekoties ar vēlētājiem un saņemot viņu vēstules, nejūtu īpašu pieprasījumu pēc “čekas maisu” atvēršanas. Vismaz pēdējo trīs gadu laikā neviens par šo tēmu neko nav prasījis, ” teica Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētāja Ilma Čepāne, ” lasāms publikācijā.

  Biju kā ar aukstu ūdeni apliets, jo apmēram pirms 10 mēnešiem, 2012. gada 6. martā Jums un citiem Saeimas deputātiem lūdzu palīdzību VDK atmaskošanā. Jūs neatbildējāt ne likumā paredzēto 30 dienu laikā, ne arī tagad, kad pagājuši jau 10 mēneši. Atbildēja tikai 1 deputāte!

  26. oktobrī 2012. gadā uzrakstīju atklātu vēstuli deputātam Judinam, lūdzot, lai rosina Saeimā atvērt čekas maisus, rast taisnību politiski represētajiem brīvības cīnītājiem, lai tie varētu piekļūt savām personīgām čekas lietām, atmaskot VDK spiegus un iegūt likumīgi Nacionālās pretošanās dalībnieka apliecības.

  Lai gan atklātā vēstule tika publicēta virknē mediju, Judins neatbildēja. Aktīvi taisnīguma lietā iestājās laikraksta Laiks galvenā redaktore Kovtunas kundze, kura 3 reizes Judinam lūdza ievērot likumdošanu. Pēc 3 mēnešiem Judins atrakstījās, neatbildot prasīto.

  Lai gan Judins ir jurists, viņš apšauba čekas maisu un materiālu autentiskumu. Tas liekas sevišķi kuriozi, jo tieši pēc šiem materiāliem pārbauda ikvienu Saeimas deputātu, vai tam nav bijusi sadarbe ar VDK, Judinu ieskaitot. Tātad Judins grib izsacīties, ka visi deputāti ir nelikumīgi pārbaudīti ar “neīstiem” dokumentiem un daži pat nelietīgi apvainoti par čekas benžu līdzskrējējiem?!

  Viņa atrakstīšanās tikai saskatīju vienīgi rūpes par Latvijas benžu VDK labsajūtu un privileģēšanu.

  Judins izsacījās, ka jebkura persona var iepazīties ar par sevi sastādītiem VDK dokumentiem Bet patiesība ir pavisam ir cita. Daudzas reizes apmeklējot Totalitārisma seku dokumentēšanas centru (TSDC), vienmēr izjūtu naidīgumu, nevis pretimnākšanu un palīdzību.

  Par izsmieklu tika nokopēti dažu VKD spiegu aiz segvārdiem slēpušos ziņojumi par manu naidīgo antikomunistisko un pretpadomju nostāju, ka arī par pretpadomju “propagandu”. Atklāt spiegus man kategoriski atteica.

  Tāpat prasīju arī piekļuvi savām un sievas pratināšanas personīgām VDK lietām, uz ko no TDSC atkal saņēmu kategorisku NĒ! Visa šī aukstā, naidīgā attieksme man atgādināja, ka atkal saskaros ar okupācijas laika VDK filiāli.

  Vai nav kuriozi, ka pie varas esošie aizstāv savas valsts 50 gadu okupācijas nagu maucējus un bendes, kas nogalināja tūkstošiem latviešu patriotu un atkārtoti uz Sibīriju izsūtīja desmitiem tūkstošu nevainīgo tautiešu, to skaitā zīdaiņus un sirmgalvjus? Bet pašā elles midzenī PSRS VDK nogalināja latviešus tādēļ, ka viņa tautība ir latvietis. Kur radusies tāda liela nesaprotama mīlestība pret šiem nezvēriem?

  Atbilde nav tālu jāmeklē, jo pirms vēlēšanām nekad netiek publiskota deputātu kandidāta lojalitāte un okupācijas laiku sadarbe ar komunistisko partiju un VDK. Tiek ievēlēti pat bijušie kompartijas CK sekretāri, rajonu un uzņēmumu kompartijas 1.sekretāri, komjaunatnes 1.sekretāri un VDK darboņi… Tie kādreiz uzticīgi kalpoja okupācijas režīmam, nīstot visu latvisko.

  8. Saeima 3 reizes nobalsoja par VDK atmaskošanu un 3 reizes to nodeva Valsts prezidentei apstiprināšanai, kas katru reizi to noraidīja un neizsludināja. Kādēļ tāda “mātes mīlestība” pret Latvijas bendēm VDK ir personai, kas pati bēgot no PSRS okupācijas paglābās Marokā un Kanādā? Jo trimdā latviešu bērniem tiek audzināta dzimtenes mīlestība latvju zemei, latvju tautai un latviešu valodai.

  Kanādā viņa aktīvi piedalījās sabiedriskajā dzīvē un strādāja labi apmaksātu darbu. Tikai nesaprotami, kādēļ viņa bieži lidoja uz okupēto Latviju, kad citiem trimdiniekiem liedza vīzas. Varbūt palīdzēja viņas it kā mistiskā draudzība ar nacionālo partizānu šāvēju akadēmiķi Vili Samsonu un kas cits? Vai tā ir sakritība vai mīlestība, ka Saeimā nodot svinīgo zvērestu dīvaino trimdinieci ieveda VDK virsnieks Juris Bojārs?

  Kad prezidentūras sākumā okupanti prasīja privilēģijas svešajai krievu valodai uz latviešu valodas rēķina, Kanādas iebraucēja neaizstāvēja latviešu valodu, bet stingri nostājās okupantu pusē. Vēlāk LTV Panorāmā tika atkal izrādīta klaja necieņa latviešu valodai, kūdot to noplicināt, to pielīdzinot sunim, kura astei esot jāpārkāpj. Dzirdot tautas tērpā skaitītos pantiņus, tie liekas kā divkosīgi zaimi valodai, kuru pati iznīcinājusi un noplicinājusi.

  Mums cenšas iepotēt, ka VDK maisi ir bez vērtības, bet 11. Saeima trīc bailēs no to atmaskošanas. Vai tad 8. Saeima bija tik glupa, ka tā 3 reizes nobalsoja tos atvērt? Piemēram, citās valstīs būtu starptautisks skandāls, prezidentei aizstāvot represīvo orgānu bendes. Piemēram, kā reaģētu visā pasaulē, ja Vācijas prezidents dotu neaizskaramību gestapo, SS un SD? Bet Latvijā, kur prezidente veic to pašu, aizstāvot bendes VDK, tas liekas ir tikai sīkums. Bet varbūt tas bija tikai viņas cilvēciskais faktors, baidoties, ka maisos neatrod it kā Klukstes aģentes kartiņu un arī informāciju par dīvainām aktivitātēm okupētā Latvijā ?

  2006. gada 9.novembra TV3 ziņās Agnese Vārpiņa pavēstīja, ka Kalifornijā dzīvojošais gleznotājs un dramaturgs Raimonds Staprāna kungs žurnālā Rīgas Laiks esot atklājis, ka VDK spieda viņu sadarboties, lai kaut cik minimāli dabūtu vīzu un okupētā Latvijā, lai kaut cik varētu piedalīties kultūras jomā. Uzsverot, ka visaktīvākā ir bijusi tagadējā (nu jau bijusī) Valsts prezidente…

  Pavisam skaidri tas tika pateikts Rīgas Laika 2006.gada novembra numura Staprāna kunga intervijā ar žurnālistu Gintu Grūbi, ar skarbiem vārdiem: „Mūsu tagadējā prezidente bija pakalpiņš Nr.1. Tas radikāli mainījās, jo pēkšņi tie, kas bija čekas pakalpiņi, pēkšņi bija tie labie, labie cilvēki…”

  Daudziem palicis atmiņā, cik Kanādas dīvainā iebraucēja bija neapmierināta, kad par prezidenta kancelejas vadītāju bez konkursa gribēja ielikt prokuroru Aivaru Zaķi, kuru latviešu brīvības cīnītāji raksturoja kā okupācijas režīmam iztapīgu prokuroru, kas nicinājis pat Latvijas karogu. Politiski represētie protestēja, un Aivars Zaķis bija pietiekami “godīgs” un sirdsapziņu pārmetumu mākts, lai pats atteiktos no darba Rīgas pilī…

  2001.gadā, sēru dienā 14.jūnijā pabiju Rīgas Balss redakcijā un pastāstīju, ka, līdzīgi prokuroram Aivaram Zaķim, Rīgas pilī strādā vēl augstāka ranga prokurore – okupētās Latvijas jeb LPSR Prokuratūras Izmeklēšanas nodaļas priekšniece Rita Aksenoka, kura pēc čekas pasūtījuma izrēķinājās ar latviešu brīvības cīnītājiem, proti, man safabricējot politisku farsu Augstākajā tiesā 1981.gada 6.-8. jūlijā. Pēc atmaskojošās publikācijas Rīgas pils saimniece to ignorēja, jo galvenais, ka tuvs un mīļš cilvēks ir blakus, un arī Aksenokai nebija sirdsapziņas pārmetumi, lai atteiktos…..

  Lai pierādītu, ka Latvija ir kājslauķis, bet Maskava mīļa, Kanādas trimdiniece kūdīja, lai senās Tālavas zemes un Abreni par ēzeļa ausīm uzdāvina bijušiem okupantiem Krievijai. Vēlāk, kad kangaru deputāti no TP, LPP, SC, ZZS par to nelietīgi nobalsoja, viņa ar savu parakstu to apstiprināja un izsludināja. Papildus vēl uzdāvinot zemes no Alūksnes un Balvu novada kopā ar dzelzceļa mezglu. Brāļi igauņi gan nenodod savu valsti un Kremļa okupētās zemes uzskata par savām.

  Čepānes kundzei piebildīšu, ka bijušās PSRS pakļautajās valstīs un PSRS okupētās teritorijās atmasko VDK neliešu bandu. ES vienīgie privileģētie un neatmaskotie VDK bendes ir tikai 4.maija Latvijā!

  2009.gadā lielākā daļa VDK ir atmaskota pat Ukrainā. Lietuvā čekas maisi ir atvērti 2011. gadā, un pēdējo papildinājumu tur veica pavisam nesen. Igaunijā kopš 1998.gada 1.apriļa regulāri, vairākas reizes gadā publicē VDK neliešus. Bet Latvijā ir bailes, jo čekas maisos var atrasties varas elite, kura vel nav paspējusi izzagt savas lietas! Latvijā varas kungi domā tikai par Latvijas benžu labsajūtu, un tur politiski represētiem brīvības cīnītājiem tiek uzspļauts. Bet tās ir liekas bailes, kad daži VDK virsnieki miljonāri ir atklāti, tie neviens nav novākts, bet visi bauda turku sultāna cienīgu dzīvi pie piena upes ķīseļa krastos.

  Vai Jūs, Čepānes kundze, okupācijas terorā arī baidījāties skaļi noklepoties, vispirms apskatoties apkārt, lai kāds Jūs nenostučī? Varbūt Jūs ar vīru bijāt frontes otrā pusē, jo neesmu pētījis Jūsu biogrāfiju?

  Ļoti gaidīšu Jūsu atbildi, ko paredz likumdošana, un galvenais – VIRZĪT SAEIMĀ ČEKAS MAISU ATVĒRŠANU, LAI MĒS, POLITISKI REPRESĒTIE BRĪVĪBAS CĪNĪTĀJI, VARĒTU PIEKĻŪT SAVĀM ČEKAS LIETĀM, ATMASKOT ČEKAS SPIEGUS UN ATMASKOT LATVIJAS BENDES UN KAPRAČUS VDK!

 2. Farss saka:

  Valsts struktūra jāmaina līdz kaulu smadzenēm it visā,vai tas ir iespējams? Tagad nav atklātas padomju savienības kā tādas,tā ir slēpta zem nacionāliem lozungiem,tamdēļ vēl bīstamāka. Jo reāli nav pret ko cīnīties,skaitamies latvijas valdība,karogs mums ir,gudri runājām,daram slēptas nelietības. Kāds prasīs,kāpēc jūs gremdējiet valsti?! Atbilde būs,mēs negremdējam,mums acīmredzot nesanāca to glābt,vainīgi neesam. Iepūtiet mums. Salīdzinājumam tas būtu tas pats,kas futbolistam sist savas komandas vārtos,jo pretinieks par to samaksāja,un saviem teikt-ak kā es kļūdijos,piedodiet.

 3. Vēlētājs saka:

  Latvijā vēlēšanu padarīšana visus šos 22gadus ir tieši tāda pati kā 1940.gadā. Atšķirība tik,ka nav viena partija kā 40.gadā,bet tajā vietā vairākas,bet mērķi vienlīdz ļauni visām. Par ko balsot parastajam vēlētājam? Kā vienmēr,nav ne jausmas,jo nav par ko! Atkal jāizvēlās starp diviem ļauniem mazākais-vai par krievu sc,vai par zagļu-vienotību. Tā ir visus šos gadus,viena zagļu banda nomaina otru. Tā visu laiku. Ko darīt nabaga vēlētājam?

 4. andris saka:

  Daudz aktualak -es domaju-vesturniekiem butu uzdevums papetit,kapec
  nacionalsocialistiska Vacija nomainija militaro planu MAXIMILLIAN pret
  militaro planu BARBAROSSA-kurs uzlika par pienakumu ar tropiskiem
  sortiem iekarot Krieviju.Paralelas darbibas ari ar Napoleona militaro
  ieceri, un vienlaicigi rediget vestures gramatas.Kautgan skaidrs,kas
  kontrole musu izglitibu,ta saucamo zinatni un medicinu.Pec visa ta
  domajat dabut patiesu informaciju( cekas maisos),kada ta bija kadus 30
  gadus atpakal,ipasi atstata tiesi LATVIJAS tautai,ja ja ….Kur pat
  PSRS bija izveidota darba grupa,vesturisko arhivu datu viltosanai.
  PALDIES.

 5. kazimierz saka:

  citāts:

  “Blumberga personība man ilgu laiku bija liela mīkla. Pats viņš man stāstīja, ka padomju laikā ieņēmis augstu stāvokli. Universitātes gados dzīvojis kopā ar kādu čekisti, un viņam piedāvāts kļūt par Latvijas Evanģēliski luterāniskās baznīcas bīskapu, ko viņš esot noraidījis. Krievu militārajā dienestā viņš esot sadraudzējies ar augstāko līmeņu virsniekiem un piedalījies vairāku nedēļu ilgstošos pārgājienos. Pēc tam viņš strādājis par ekonomistu Latvenergo. Savukārt man labi pazīstamais Vilis Krūmiņš man skaidroja, ka Latvijā esot trīs vadoši GRU (Krievijas armijas galvenās izlūkošanas pārvaldes) virsnieki un tie ir Ojārs Blumbergs un Čepāņu pāris. Lai šie virsnieki labāk spētu viens otru kontrolēt, GRU ieteicis, lai nākamā Čepāņa kundze aprecētos ar Čepāni vai Blumbergu. Abi esot ilgi locījušies, lai neprecētos, bet beidzot tā ”laime” tomēr kritusi Čepānim.”

  G.Valdmanis “Starp dzirnakmeņiem”

 6. Miervaldis saka:

  NOLADETIE CEKAS SUNI,SADEDZINAT, SAPLEST JUS!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *