R. Bruners. Tik labi, kā vēl nekad

R. Bruners. Tik labi, kā vēl nekad

Valsts prezidenta kampaņas iesākumā tika paziņots, ka “Latvijas iedzīvotāji pašreiz dzīvo tik labi, kā vēl nekad”. Kad varas aprindas pauž kārtējo aplamību, rodas iespēja izdarīt secinājumus. Tie, kuri dzīvo labi, izveidojuši sev noslēgtu vidi, kurā pārējie vienkārši neeksistē.

Kaut kas līdzīgs kastu sabiedrībai Latvijā attīstās nu jau 2 – 3 paaudzes. Augstākā kasta aizsākās padomju laikos ar partijas, valsts, armijas, čekas, saimniecisko un kriminālo nomenklatūru. Viņu pēcnācēji ir mantojuši privilēģijas un atbrīvojušies no senču grēkiem. Vidējo kastu varētu nosaukt par uzraugiem. Tie ir tiesību sargātāji, mēdiji, spēka struktūras, dažādi represīvie orgāni un nodokļu ievācēji. Pie uzraugiem pieder arī krimināli – bandītiskās aprindas. Tā sakot, ja negribiet pa labam, tad jums būs darīšana ar viņiem.

Par zemāko kastu, pie kuras pieder visi pārējie, runāt nav vērts. Tiem nav ne tiesību, ne balss. No augstākās kastas viedokļa tie ir apkalpotāji, vajadzību nodrošinātāji un iegribu izpildītāji. Tiem ir iespēja izvirzīties, pakalpojot un izpildot. Tāpēc nevar būt ne runas par viņu nokļūšanu vadošos amatos. Vadība pieder tiem, kuri dzīvo tik labi, kā vēl nekad. Labi dzīvojot, tikai viņiem ir iespēja veltīt laiku un līdzekļus sevis attīstīšanai, un apaugt ar ārēju kvalitāti un šarmu.

Kā individuāls uzņēmējs un lietderīga darba darītājs, viennozīmīgi tieku ierindots zemākajā kastā. Piedāvāju savu kandidatūru Valsts prezidenta amatam, bet reakcijas uz to vispār nav. Esmu publicējis savu programmu mēdijos ar pamatīgu izskaidrojumu gan rakstveidā, gan video materiālos. Esmu izsūtījis savu programmu visiem Saeimas deputātiem, un pat saņēmis no Saeimas apstiprinājumu par to, pielikumā. Ne manis paša, ne mana piedāvājuma it kā nav, jo nepiederu kastai, no kuras šāds kandidāts var izvirzīties.

Man personiski ir gluži vienalga, kur tieku ierindots. Tomēr šī ir vēl viena no degradējošās sabiedriski – politiskās iekārtas izpausmēm, kam jāpievērš uzmanība. Vai Saeimas deputātiem ir savs viedoklis ? Domāju, ka ir, bet rīcības iespēja saskaņā ar šo viedokli ir sasieta ar partiju un frakciju disciplīnām, citiem redzamiem un neredzamiem āķiem un saitēm. Piemēram, saņēmu kādas deputātes atsauksmi par savu programmu, pielikumā. Manuprāt, tas ir personiskais viedoklis, kas radies pēc programmas izlasīšanas. Tomēr tālāka sarakste nesekoja, un tas mani nepārsteidz.

Vai šāda sabiedriski – politiska partiju sistēma mums ir vajadzīga, domājiet paši, bet es turpinu iepazīstināt ar savu prezidenta programmu. Esmu ierakstījis video ar programmas 2. daļu

Iet runa par pilsonības situāciju Latvijā, saistībā ar esošo iedzīvotāju kopumu. Šī situācija neapmierina ne latviešus, ne cittautiešus, tāpēc es piedāvāju savu risinājumu. Esam nodzīvojuši kopā pietiekoši ilgu laiku, un katram ir bijusi iespēja parādīt sevi kā draudzīgi vai naidīgi noskaņotu pret Latvijas valsti. Savukārt valstij būtu jāpieņem vai jānoraida attiecīgie iedzīvotāji, saskaņā ar viņu pierādīto attieksmi.

Svarīgāka par formālo pilsonības problēmu ir situācija tiesību sargājošajās iestādēs un spēka struktūrās. Valstī ir (pus)militāras bruņotas organizācijas ar neskaidru motivāciju. Savukārt (organizētās) noziedzības ietekme uz tiesību sargājošajām iestādēm liek domāt par nepieciešamību organizēt sistēmu uz citiem pamatiem. Latvijas pilsoņiem ir jākļūst par spēku, pašiem veidojot aizsardzības spēkus un policiju.

Sabiedrības labklājības līmeni mēdz raksturot ar skaitliskiem lielumiem, kā ienākumi uz vienu iedzīvotāju, naudas daudzums apritē, minimālā alga un līdzīgi. Raugoties no šī viedokļa, sabiedrībā nekad nebūs pietiekoši līdzekļu, lai apmierinātu visas iedzīvotāju prasības. Sabiedrība nekad nespēs piedāvāt iedzīvotājiem visu, ko tie vēlas, ja vien tā nedos iespēju visu sasniegt pašiem.

04.05.19                   R. Bruners

You may also like...

12 komentārs

 1. jautājums saka:

  https://lr1.lsm.lv/lv/raksts/gimenes-studija/ponomarenko-gimene-par-patriotismu-nav-skali-jaruna-ja-vajag-jaa.a117396/

  Jeb, tomēr, dots pret dotu – ja “valsts”(žīdu okupantu personās) mani ar dažādiem paņēmieniem aplaupa,
  tad mani pienākumi arī mainās ???

 2. Anonīms saka:

  Youtube kanāls: Uldis Poriķis | labvēlīgais tips dziesma par meklēšanu

 3. AGedroics saka:

  Tvaika ielas dakteriem būs, ko analizēt…

 4. vēsture saka:

  Pilsoņu Kongresa Vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Antons Mikoss atkal atgādina par prātam neaptveramo nodevību – par okupantu jeb ārējā ienaidnieka armijas militāro pensionāru atstāšanu Latvijā. Tie bija vairāk nekā 20 tūkstoši izlases virsnieku vecumā līdz 38 gadiem, kurus ieveda Latvijā! Kopā ar saviem mazbērniem viņi tagad ir sapumpurojušies ap 200 tūkstošiem – sevišķi lieli nelieši, Krievijas impēristi. Tikmēr par Valsts prezidentu virzatieši Egilu Levitu – cilvēku, kurš ar savu parakstu akceptēja šo nodevīgo vienošanos ar Krieviju un okupantu armijas pensionāru sociālo nodrošināšanu Latvijā.

  Protams, Levits nav vienīgais kangars, kuru dēļ latviešu tauta tiek saliedēta ar ārējiem ienaidniekiem. Šāda saliedēšana patiesībā ir noziegums pret cilvēci, kā rezultātā iet bojā latviešu tauta un valsts. Latvieši, samierinoties ar notiekošo, degradējas. Jo ikviena tauta, kas nepadzen ārējos ienaidniekus no savas teritorijas un netiek galā ar iekšējiem ienaidniekiem (piemēram, levitiem, vējoņiem, vīķēm-freibergām…), degradējas, līdz aiziet bojā kā tauta – paliek vien pūlis ar lopveidīgām interesēm…

  Antons Mikoss
  Pilsoņu Kongresa Vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs

  Ļoti klusi noritēja ievērojama 25 gadu jubileja nodevīgajam Krievijas armijas izvešanas līgumam, ko 1994.gada 30. aprīlī parakstīja Latvijas ceļa valdības pārstāvji V. Birkavs un E. Levits. Nodevīgajam tāpēc, ka armijas kodols palika Latvijā ar pastāvīgo iedzīvotāju tiesībām. Ar ģimenēm to skaits sasniedza 200 000. Izveda kara tehniku un demobilizēja iesaucamos un nelielu daļu virsnieku.

  2005. gadā Jānis Aivars Baškers, Aizsardzības ministrijas ģenerālinspektors, bijušais Ministru padomes Sabiedrības drošības departamenta direktors, atvaļinātais pulkvežleitnants, intervijā “Latvijas Vēstnesim” pastāstīja:

  ”Bez Baltijas kara apgabala štāba Rīgā bija arī Ziemeļrietumu robežapsardzības karaspēka štābs, 15.Gaisa desanta armijas štābs, Pretgaisa aizsardzības korpusa štābs, Gaisa spēku un flotes izlūkdienestu galvenās mītnes u.c.
  Bija lielākas iespējas organizēt pretestību saiknē ar partijas, Valsts drošības komitejas (VDK) un interfrontes organizācijām, balstoties uz iepriekšējos gadu desmitos Rīgā un Latvijā atvaļinātajiem visiem militāristiem, kopā ar ģimenes locekļiem tie bija aptuveni 200 000 agresīvi noskaņotu cittautiešu, kam ar Latviju bija un ir maz sakara, tikai ierasta vēlme diktēt savus noteikumus, izvirzīt prasības un iegūt materiālus labumus.
  Mūsdienās vēl joprojām no krievu sabiedrības pārstāvju puses izskan viedoklis, ka arī viņi ir atbalstījuši Latvijas neatkarību. To ļoti minimāli var attiecināt uz atvaļinātajām militārpersonām.”

  Kas ir mainījies šodien? Tie paši okupantu pūļi ar savām prasībām pēc Krievzemes atrodas Latvijā. Ar prasībām pēc Slāvlatvijas!

  Šodien par tādu zīmīgu datumu varturi klusē, jo galveno Kremļa kurmi E. Levitu koloniālaijai (okupācijas) perioda inteliģencei uzdots ievirzīt par ‘’Nācijas tēvu”.

  Koloniālā perioda inteliģence, Dž. Neru vērtējumā, ir nācijas vislielākā nelaime pēc formālās neatkarības atgūšanas. Tā pat ir noorganizējusi aptauju, kurā jautāts, kāds ir atbalsts Levitam vispār. Tādu jautājumu uzdodot, iedzīvotāji atbild, ka vairākums atbalsta. Ja būtu jautāts pēc būtības par viņa darbību Latvijas labā, piemēram, vai atbalstāt E. Levita uzspiesto Latvijai lielkrievu šovinistu milzīgo skaitu, – tad rezultāts būtu pretējs.

  Tādas aptaujas, kurās nepaskaidro personas novērtējumu pēc padarītiem darbiem, bet pārsvarā pēc izskata vai pēc spējas runāt vispārējas frāzes, ir manipulatīvas un melīgas. Levitu uzspiež ar varas saldmi uzpirktie deputāti.

  Krievija šeit varēja atstāt pēc līguma, ko parakstīja Levits, ap 200 000 krievu aģentu kopā ar līdz 1992.gadam demobilizētām militārpersonām un agrāk šeit dzīvojošiem VDK, kā arī neskaitāmu specspiegošanas iestāžu okupantu bariem un viņu ģimenes locekļiem. Tas ir uzpirkšanas un vervēšanas depozīts.

  Pret sagatavoto nodevīgo līgumu protestēja pie Brīvības pieminekļa tauta, un tā laika nacionāļi 1994.gada 21.aprīlī balsoja par valdības demisiju. Tikai ar 51 balsi valdība noturējās pie varas.

  Savukārt šodienas NA ir pilnīgi pretējās pozīcijās un virza nodevīgā līguma parakstītāju E. Levitu saulītē. Šodienas nacionāļi un pārējā 6.oktobra paaudze ir uzpirkti un atbalsta Saskaņas elektorāta radīšanas līdzautora E. Levita – kura tēvs Jonass Levits turklāt bija 1940.gada okupācijas īstenotājs – virzīšanu par “Nācijas tēvu”. Ar prātu to nevar saprast!

 5. Anonīms saka:

  Ar Triju Zvaigžņu ordeni tiek godināti cilvēki, kas ir veicinājuši mūsu valsts un tautas brīvestību un kas ir mūsu tautas spēka nesēji un tās likteņa veidotāji, un šie apbalvojumi ir augstākais valsts cieņas apliecinājums viņu paveiktajam Latvijā un Latvijai, – tā piektdien kārtējā ordeņu masveida izsniegšanas ceremonijā pavēstīja valsts prezidents Raimonds Vējonis. Publicējam sarakstu ar tiem „čekas maisos” atrodamajiem cilvēkiem, kuri aizvadītajos gados saņēmuši šo ordeni.

  Normunds Beļskis ar pseidonīmu Vitis – dzimis 1959. gadā, savervēts 1983. gadā, apbalvots ar III šķiras Triju Zvaigžņu ordeni 2000. gadā

  Aina Blinkena ar pseidonīmu Robiņa – dzimusi 1929. gadā, savervēta 1976. gadā, apbalvota ar III šķiras Triju Zvaigžņu ordeni 2000.gadā

  Jānis Gavars ar pseidonīmu Juris – dzimis 1957. gadā, savervēts 1987. gadā, apalvots ar III šķiras Triju Zvaigžņu ordeni 2000.gadā

  Ivars Godmanis ar pseidonīmu Pugulis – dzimis 1951. gadā, savervēts 1988. gadā, apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni 1995. gadā

  Edvīns Inkēns ar pseidonīmu Uģis – dzimis 1958.gadā, savervēts 1981.gadā, apbalvots ar III šķiras Triju Zvaigžņu ordeni 2001.gadā

  Aleksandrs Kudrjašovs (“metropolīts Aleksandrs”) ar pseidonīmu Čitateļ (Lasītājs) – dzimis 1939. gadā, savervēts 1982. gadā, apbalvots ar II šķiras Triju Zvaigžņu ordeni 2002.gadā

  Visvaldis Mucenieks ar pseidonīmu Varis – dzimis 1938. gadā, savervēts 1989. gadā, apbalvots ar III šķiras Triju Zvaigžņu ordeni 2000. gadā

  Pēteris Pildegovičs ar pseidonīmu Petrovs – dzimis 1938. gadā, savervēts 1986. gadā, apbalvots ar IV šķiras Triju Zvaigžņu ordeni 2010.gadā

  Ojārs Rubenis ar pseidonīmu Valts – dzimis 1955. gadā, savervēts 1988.gadā, apbalvots ar III šķiras Triju Zvaigžņu ordeni 2001.gadā

  Ivars Seleckis ar pseidonīmu Silājs – dzimis 1934. gadā, savervēts 1970. gadā, apalvots ar III šķiras Triju Zvaigžņu ordeni 2003.gadā

  Andris Staris ar pseidonīmu Ozoliņš – dzimis 1950. gadā, savervēts 1985. gadā, apbalvots ar III šķiras Triju Zvaigžņu ordeni 1998.gadā

  Jānis Stradiņš ar pseidonīmu Egle – dzimis 1933. gadā, savervēts 1976. gadā, apbalvots ar II šķiras Triju Zvaigžņu ordeni 1995.gadā

  Gundars Strautmanis ar pseidonīmu Ekrāns – dzimis 1941. gadā, savervēts 1978. gadā, apbalvots ar IV šķiras Triju Zvaigžņu ordeni 2013.gadā

  Jānis Streičs ar pseidonīmu Viktors – dzimis 1936. gadā, savervēts 1984.gadā, apbalvots ar III šķiras Triju Zvaigžņu ordeni

  Jānis Šipkēvics ar pseidonīmu Pēteris – dzimis 1959. gadā, savervēts 1986.gadā, apbalvots ar III šķiras Triju Zvaigžņu ordeni 2001.gadā

  Maija Tabaka ar pseidonīmu Viktorija – dzimusi 1939. gadā, savervēta 1976. gadā, apbalvota ar III šķiras Triju Zvaigžņu ordeni 2000.gadā

  Mavriks Vulfsons ar pseidonīmu Grants – dzimis 1918. gadā, savervēts 1983. gadā, apbalvots ar III šķiras Triju Zvaigžņu ordeni 2000.gadā

  Aleksejs Žilko (vecticībnieku kopienas garīgais tēvs) ar pseidonīmu Gromov D. I. – dzimis 1945. gadā, savervēts 1987. gadā, apbalvots ar III šķiras Triju Zvaigžņu ordeni 2011. gadā

 6. vai nebūtu laiks saka:

  Mazs saraksts jau šeit ir uzrakstīts ,vai nebūtu laiks pēc kabalista M.Latmaņa teiktā – sākt jau darboties…….
  .
  .
  .
  Admins
  Nesteidzies LAIKAM pa priekšu, ka pats neiekļūsti “gaļasmašīnā” !
  Viss notiksies… .

 7. kam kalpo varturi saka:

  Kāds sakars knābim ar PEDERASTISMA pretiniekiem ?
  Visnelietīgākā varas līdzekļu izmantošana pret
  atšķirīgajiem uzskatiem:

  http://www.la.lv/knab-parbauda-iespejamu-agitaciju-katolu-baznicas

  Valsts nozadzēju apkarošanai “pietrūkst kapacitātes”
  bet pederastu aizstāvībai – nekad nepietrūkst…

 8. ko brīnies ? saka:

  Ja prioritāte nav iedzīvotāju dzīves līmeņa
  celšana, bet… PEDERASTISMA IEVIEŠANA !

  Valsts nozagšanas un teritorijas iztukšošanas
  plāni SEKMĪGI PILDĀS :(((

 9. par prezidentu kandidātiem saka:

  redzēsim, ko rādīs jaunais ukrainas prezidents,
  Jeļcins diriģēja orķestri:

  https://www.youtube.com/watch?v=DVCvgz_UCoQ

 10. Odze. saka:

  Bruners norunaja labi!!! Cilveku valodaa.
  Visiem saprotami,vienkarsi un labveligi.

  Tie,kas NEcilveki ,tie pat gribedami , labveligu runu nesaprot…..

 11. > vēsture saka:

  Kāpēc “gaišajam spēkam” Jeļcinam bija izdevīgi “iesmērēt” tos 200 000 armijniekus Latvijai ?
  Iemesls ļoti vienkāršs – Krievija bija spējīga sadrukāt savus rubļus vagoniem, bet to seguma pārtikas veidā bija tuvu nullei…
  Armijnieki(oficieri), puskapitālistiskajās ārzemēs dienesta laikā atrasdamies, bija atraduši no pusbada kāpostiem dzimtenē un varēja sarīkot lielu ļembastu…
  Un te pa rokai pagadījās mākslas zinātnieces un citas odiozas tukšas galvas, gatavas ne tikai kur ielīst, bet, pat izlīst cauri…
  Taisnība teicienam, ka muļķim liekas zināšanas(augstskolas) ir kaitīgas, jo viņš tās neprot likt lietā !

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *